Wszystko co najważniejsze prof. Witakowskiego

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Szanowna Pani Profesor,
Szanowny Panie Profesorze,
Szanowni Państwo,
Dobiega końca rok 2020 i jak co roku rodzi się Pan. Znów przeżywamy ...w dzień Bożego Narodzenia radość każdego stworzenia... Ponownie rodzi się nadzieja na lepszą przyszłość, lepszy rok. Odchodzący w przeszłość rok obfitował zarówno w szereg zdarzeń szczęśliwych jak i niepomyślnych dla Kraju. Dziękujemy Bożej Opatrzności za zdarzenia szczęśliwe. Bardziej jednak dziękujemy za to, że Ojczyzna bez uszczerbku dla swej majętności i tożsamości przebrnęła przez zdarzenia niepomyślne. Wierzymy, że obie trapiące Kraj zarazy definitywnie znikną, a Prawda zacznie dominować w życiu publicznym.

Wierzymy, że w nadchodzącym 2021 roku zniknie niszcząca Kraj pandemia. Wznosimy prośby w suplikacji - „od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie”. Dzięki zapobiegliwości sterników nawy państwowej i boskiej Opatrzności nasza Ojczyzna przetrwała dotychczas zarazę z mniejszymi stratami niż jakikolwiek inny kraj europejski stając się przedmiotem zawiści ze strony nieprzyjaznych Polsce sił.

Inna zaraza, zwana tęczową, wyrządza Krajowi znacznie poważniejsze szkody. Nie materialne, lecz mentalne. Przelewająca się okresowo przez ulice polskich miast fala barbarzyństwa niszczy fundamenty naszej cywilizacji, zaprzecza kanonom kultury i podważa polskie tradycje. Celem jest zbrukanie wszystkiego co święte, w szczególności pamięci Św. Jana Pawła II. Celem jest demoralizacja młodego pokolenia i wyzbycie się wstydu. Wstyd jest naturalnym hamulcem przed demoralizacją. Trzeba usunąć wstyd.

Wspólnym wysiłkiem położymy tamę tej zarazie. Przykładem skutecznych działań jest „Apel ludzi nauki o prawdę i szacunek w pamięci o Janie Pawle II” (https://ekai.pl/apel-ludzi-nauki-o-prawde-i-szacunek-w-pamieci-o-janie-pawle-ii/), który podpisało 1700 profesorów, a także petycja „Stop szkalowaniu dobrego imienia Papieża Polaka” przygotowana przez Ordo Iuris, którą podpisało już ponad 33 tysiące. Wspieramy Instytut Ordo Iuris (ład prawny) w jego pełnej sukcesów działalności w obronie rodziny, wolności sumienia i praw obywatelskich. Wierzymy, że rozpoczęta przez Ordo Iuris działalność na forum Instytucji Unii Europejskiej i zapowiedziany przeciwko Unii Europejskiej pozew ukróci bezprawne działania wobec Polski.

Największe nadzieje wiążemy z przywróceniem Prawdy w życiu publicznym. Dla wszystkich, zaangażowanych w badanie Katastrofy Smoleńskiej, wiąże się ona z wiarą, że wyniki prac przedstawionych na Konferencjach Smoleńskich (http://konferencjasmolenska.pl) oraz w raportach Podkomisji Smoleńskiej przebiją się wreszcie do świadomości społecznej. Wierzymy, że w nadchodzącym roku znajdzie odpowiedź apel Akademickich Klubów Obywatelskich (http://ako.poznan.pl/9697/) w sprawie wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej, przerwane zostanie haniebne milczenie oficjalnych instytucji polskiej nauki i dadzą one wreszcie świadectwo prawdzie. Że rektorzy AGH i Politechniki Warszawskiej odpowiedzą na skierowany do nich w lipcu br. list otwarty (https://wpolityce.pl/polityka/510724-list-otwarty-do-profesorow-tadeusza-slomki-i-jana-szmidta) w sprawie wcześniejszego blokowania przez nich prac badawczych i wyjaśnienia konkretnych problemów naukowych, a Minister Nauki, Prezes PAN i Dyrektor NCBiR odpowiedzą na wezwanie i uruchomią stosowne programy badawcze oraz zapewnią niezbędne środki finansowe dla osób i zespołów pragnących włączyć się do badań. Liczymy w tym dziele na wsparcie Bożego Dziecięcia.

Boże Narodzenie. W nas samych rodzi się chęć obdarzania innych wiarą, nadzieją i miłością. W te Święta wierzymy, że nadchodzący nowy rok zmniejszy podziały dzielące nie tylko polityków, lecz także nasze własne rodziny. Jakże często źródłem tych podziałów jest odmienne przekonanie co do przebiegu wydarzeń w Smoleńsku w dniu 10.04.2010. Trzeba wierzyć, że ci którzy mają inną opinię o Katastrofie Smoleńskiej, nie mają złej woli, a ich stosunek do tej Katastrofy wynika jedynie z braku informacji i nieufności do osób o innej orientacji politycznej. Dlatego tak ważne jest świadectwo oficjalnych instytucji nauki polskiej z Polską Akademią Nauk na czele.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzę Pani/Panu, aby te Święta upłynęły w zdrowiu i radości w gronie rodzinnym wśród bliskich i życzliwych osób.
Piotr Witakowski
Warszawa, Wigilia Świąt Bożego Narodzenia 24 grudnia 2020 r.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Nauczyliśmy się żyć w nieustannym kryzysie. Żyjemy w takich czasach, które zmuszają nas do nieustannej walki o "przetrwanie".. Jednocześnie długo oczekiwane reformy ciągle czkają w "zamrażarce"..  Czas najwyższy przełamać te  wszystkie "polityczne bariery"  i dokonać jednocześnie wszystkich zmian, w tym samym terminie . Polityka PiS to takie nieustanne zwody, "jeden krok do przodu i dwa do tyłu". Taka "polityka"  ma swoje plusy ale i minusy.  Opozycja "nadąża" ze swoimi reakcjami..  Reformy w sądownictwie, wypowiedzenie Konwencji stambulskiej, delegalizacja partii komunistycznej, zakaz propagowania ideologii LGBT, likwidacja mediów antypolskich (GW), zakaz działalności organizacji (fundacji) o charakterze antypolskim - powinny być przeprowadzone bez zapowiedzi i w trybie natychmiastowym.....Totalna opozycja totalnie się załamie, a UE będzie  musiała się pogodzić z "naszą suwerennością" ...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1656378

Polska, my wszyscy, jesteśmy znacznie słabsi niż wydaje się. Nie daliśmy wsparcia pozwalającego na zdecydowane ruchy.  Nawet większości w Senacie nie zapewniliśmy. Ci co twierdzą, że właśnie dlatego, że zabrakło bardziej zdecydowanych kroków, są w "mylnym błędzie". Zdecydowane ruchy wywołałyby utratę głosów umiarkowanych, a ich jest więcej niż radykałów. Tak więc balansujemy na linie, tak jak w całej naszej ponad 1000-letniej historii.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1656432

Na spotkaniu z prof. P. Witakowskim w Klubie Ronina w sierpniu 2019 roku:

Janusz Wojnowski powiedział, że jest w posiadaniu nagrań z 19 kamer z odlotu TU154M nr 101 z Okęcia w dniu 10.04.2010 roku i że zamierza urządzić  ich prezentację w Kanadzie.

Jak do tej pory nic takiego się nie zdarzyło.

Podobnie wygląda sprawa nagrań z TU154M nr 101 podczas  lotu w dniu 10.04.2010 roku(rozmowę załogi samolotu Tu-154M od startu w Warszawie aż do momentu nawiązania łączności z wieżą kontroli lotów na lotnisku Sewiernyj w Smoleńsku.), pozyskanych od Szwedów,  o których mówił we wrześniu 2016 roku A.Macierewicz w Rzeczpospolitej.

 

https://www.radiomaryja.pl/informacje/nieznane-nagrania-rozmow-154-zostana-udostepnione-we-wrzesniu/

Tyle materiałów dotyczących tej tragedii ukrywa władza, której guru został tak mocno poszkodowany(Brat, Bratowa, Przyjaciele i znajomi).

Musi za tym stać interes hegemona(USA), bo tylko ten podmiot może wywierać na polski rząd taką presję.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1657147