Świr?

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Jakie skutki wywołało to zdarzenie?(i) Przekierowało uwagę z ważnej rocznicy, znaczenia Powstania, motywów bohaterów, przypomnienia ich heroizmu, historycznej więzi Polaków, odbudowy dumy narodowej, masowego oddźwięku wśród Polaków, zwłaszcza młodych, przypomnienia że byliśmy w tym zrywie podobnie jak w sierpniu 1920 r. sami, że  walczyliśmy od początku niemieckiej inwazji do końca i nigdy nie poddaliśmy się, że jesteśmy wspaniałym narodem.
(ii) Nastąpiło przebicie podobne w skutkach do przebicia prądu przez dielektryk - każde następne przebicie będzie coraz łatwiejsze aż do całkowitego przewodzenia zła. Wpisuje się to w proces dekonstrukcji cywilizacji, w tworzenie nowego człowieka-zwierzęcia, uwolnionego od wszystkiego co czyniło go człowiekiem, skoncentrowanego na robieniu sobie dobrze. Jest to szczególnie groźne dla osób młodych w swoim buncie nie odróżniających "wolności do" od "wolności od"
(iii) Agencje światowe wypełniły się interwencją policji i przekazem o "prześladowaniu" LGBT. Przygotowuje opinię światowa do całkiem już konkretnych działań komisarzy i parlamentu UE dyskryminujących Polskę,
(iv) W części światowej opinii publicznej wciąż kierującej się dziedzictwem kulturowym chrześcijaństwa, nie ważne czy świadomie czy nie, wywołało zażenowanie i obudziło fałszywe stereotypy o nas, podobnie jak działania Tuska i reszty gorszego sortu oczerniającego od 5 lat Polskę na forach międzynarodowych, podważające naszą zdolność do samostanowienia.
(v) Wpisało się w całą serię podobnych działań będących skutkiem przemysłu pogardy do wiary, do Wierzących, do Obozu Niepodległościowego, do Polski uruchomionego w 2005 r. na skalę znacznie większą niż w poprzednich 15-u latach, w których Walter, Wejchert, Urban i Michnik przygotowywali grunt. Kulminację skutków przemysłu pogardy obserwowaliśmy latem 2010 na Przedmieściu Krakowskim.Wszystko to osiągnął jeden świr?
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

...swoją cegiełkę do tego, co budują od dawna tzw. postępowe elity, instutucje, media...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1640375

Jeśli to nie wynika z tekstu, to proszę wziąć na karb niedostatku warsztatu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

JW

#1640399

Jest w tym pewien ukryty optymizm, otóż walka zaostrza się a to przecież w desperacji tego, że Polska wymyka się z rąk lewicom. Niechże wywołują konflikt z wszelkimi przejawami tradycji i patriotyzmu, jestem jak najbardziej "za", ponieważ okazuje się, że jednak TRACĄ na tej walce. Widzi to nawet część lewicy ale to przecież nie o nią chodzi, tylko bojówki pod wpływem ideologii zmałpowanej z ośrodków zachodnich, więc antifa, feminy, czerwoni z lgbt, czyli wywrotowi rewolucjoniści chronieni przez neoliberalizm, którego są narzędziem. To tylko partyzancka szarpanina. Obawiać to się można masowych manif kobiet, nakręconych przez jakąś próbę ustawy antyaborcyjnej, czyli wielkie spędy a w konsekwencji wyniki wyborcze. Myślę, że już czas na kampanię rządu ukazującą komunistyczną agresję, zamiast tej kampanii o LGBT+, i w razie problemów z UE przedstawianie danych o fali lewicowej przemocy i przestępstw, można nawet rozważać przynależność do pewnych organizacji jako przestępczą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640404

A ja obawiam się nieuchronności dojścia do cywilizacyjnej ściany w wymiarze przekraczającym tragiczne doświadczenia przeszłości z totalitaryzmem zielonym, trójkolorowym, czerwonym i brązowym.

Nie widzę żadnych mechanizmów które byłby w stanie zatrzymać ten kolejny marsz wstecz.

Podobnie jak nie widzę śladu kontry, że to marsz wstecz, a nie naprzód, jak malują za każdym razem na sztandarach.

Nie wiem czy jest możliwe dotarcie z takim przesłaniem. Kościół oddał je walkowerem już w Oświeceniu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JW

#1640482

Zboczeńców należy izolować od społeczeństwa bez czekania, aż będzie za późno. Ludzie mają dosyć pobłażania, opieszałości władzy w stosunku do takich dziwaków. Ewidentnie, to jest zbolszewizowany psychopata i jednocześnie prymitywny menel o morderczych skłonnościach. W więzieniu powinien znaleźć miejsce dla siebie. Ludzie mają dość opieszałości władzy, która w imię źle pojętej tolerancji pozwala dewiantom na zbyt wiele. ZP ma trzy lata aby pogonić z Polski żydolewacko -dewianckie hordy, bo od tego będzie zależał wynik następnych wyborów. Dali "wolne" psychopatom, dewiantom, a ci nie gramotni czując koniunkturę urządzają orgie. Prawdę mówiąc to dobrze, że pokazują tak przejrzyście jak wyglądać ma wymarzony przez nich świat. Nie ma powodu atakować za to rząd czy prezydenta. Sami świadomie czy nie, wpisują się na "czarną listę". W ten sposób postępując, szybkimi krokami zmierzają ku własnej "zagładzie" - jeden warunek, że to sądy muszą wymierzać sprawiedliwość w rażących przypadkach, w pozostałych nie ulegać prowokacjom - debil na Nowym Świecie głaszczący się po jajach na balkonie na oczach kobiet i dzieci idących traktem ku czci powstańców naprawdę "pracuje" dla nas - nawet nie wie, jaką nam wyświadcza "przysługę". Rozliczyć każdego z podłych zachowań. Czas, aby w domach rodzinnych, w szkołach wychowywano dzieci w szacunku dla chrześcijan. Dzisiaj szczególnie polecam wysłuchanie homilii Abpa Marka Jędraszewskiego wygłoszoną w Krakowie w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.. Nie wystarczy przeczytać. Trzeba wysłuchać na stronie katolickiego Radia Maryja.Ten człowiek mówi sercem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640469

Każda homilia Arcybiskupa Jędraszewskiego, to najwspanialsza lekcja patriotyzmu...powinna być obowiązkową lekturą w szkołach...

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1640562