Ameryka, kto zwycięży, Trump, czy Biden?

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

Obudziliśmy się na etapie pierwszej dyktatury medycznej w epoce globalnego (ocipienia) zamachu na wolność człowieka.  Zadziwiająca jest zachłanność nowych barbarzyńców usiłujących (na wiele sposobów) ukręcić łeb naszej starej cywilizacji dla swoich utopijnych totalitarnych miraży. Dziś już widać, że najbardziej niebezpiecznym  wirusem w ich dyspozycji  jest nie ten, który “uciekł” z chińskiego laboratorium w Wuhan (o stopniu śmiertelności zbliżonym do sezonowej grypy), ale ten hodowany w bankach centralnych, wirus powodujący pandemię zadłużenia i rujnowania narodowych gospodarek.  Ten wirus powoli opanowuje organizmy państw narodowych przebiegle je uzależniając i niszcząc ich ekonomię, a nawet w konsekwencji całą cywilizację. Jego celem  nie jest uzdrowienie, ale zniszczenie wszystkiego co nam jest drogie, zniszczenie owoców dziejowego dorobku ojców naszych…

Czym dziś żyje Ameryka? Oczywiście żyje prezydenckimi wyborami. Intruz, zwany też prezydentem D.J. Trumpem niespodziewanie rozkwitł i przyćmił stary, ale i postępowy system Deep State. Po szoku globaliści, dla których zwycięstwo Trumpa było aberracją i błędem w systemie, uruchomili wszelkie dostępne zasoby i sposoby, od “russian collusion” do wszystkiego w konkurencji rzucania błotem, co tylko można było sobie wyobrazić. Kiedy to nie pomogło uruchomili zarządzanie uwolnioną bronią biologiczną. Niestety dla nich Trump przetrwał, co daje do myślenia, że mimo mongolskiej koncentracji przewagi (media, instytucje, edukacja, służba zdrowia) dla nas jest jeszcze szansa i nadzieja na przetrwanie. Nie łudźmy się, ten atak sił globalnych na dzisiaj powiązanych z chińskimi komunistami ma niestety na celu zgniecenie zachodniej chrześcijańskiej cywilizacji na rzecz zwycięstwa utopijnego orwellowskiego systemu, pachnącego równością i powszechnym braterstwem . To ostatnie to bzdura z łzawej telenoweli, ale wsłuchanych w nią  idiotów niestety nie brak. 

Przeciwnik Trumpa, Joe Biden już trzeci raz ubiega się o prezydenturę, poprzednio kończył w niesławie kiedy okazało się, że przywłaszczył sobie mowy innych polityków, bądź kłamał w “żywe” oczy co do swoich uniwersyteckich osiągnięć. Biden dziś jest starszy od kończącego drugą kadencję Reagana, któremu Demokraci zarzucali, że jest za stary i powinien odejść. W atmosferze chińskiego wirusa  Kung-flu, biedny wkrótce 78 letni Joe, który chyba bardziej powinien ubiegać się o przyjęcie do domu spokojnej starości , niż o prezydenturę popełnia wiele gaf i widać, że słabo już kontaktuje. Obowiązki kampanii wyborczej ukazują kruchego Bidena i można dojść do wniosku, że hochsztaplerzy Partii Demokratycznej znęcają się nad nim w jesieni jego życia. Kilka dni temu odpowiadał na pytania zadawane przez tele łącze i nieopatrznie wysypał się prosząc żeby przybliżyli mu teleprompter z napisaną odpowiedzią, którą chciał odczytać... 

Podczas swojej 47 letniej kariery  politycznej   (w tym 8 lat jako wiceprezydent w administracji Obamy) Joe Biden bardzo dbał o swoją rodzinę. Załatwiał wielomilionowe koncesje i kontrakty swoim dwóm braciom i siostrze, jak i synowi Hunterowi (Ukraina ok. $ 1 mln rocznie, Chiny deal na ok. $1,5 mld, etc.). Może  następnym razem wrzucę jakieś szczegóły. W swojej najnowszej książce i filmie historyk Peter Schweizer zajmuje się “Imperium” Bidenów, zarzucając im pomaganie Chińczykom w wykradaniu najnowszych technologii z USA. Istny kryminał! 

Kandydatką na wiceprezydenta przy Bidenie jest czarna Kamala Harris (ojciec czarnoskóry prof. ekonomii na Uniwersytecie Stanforda, matka Hinduska z wyższej kasty, lekarka, po rozwodzie rodziców Kamala spędziła z siostrą i matką najpierw w Berkeley, Kalifornia i w Montrealu, w Kanadzie). Ojciec pochodzi z Jamajki, jego przodkowie byli irlandzkimi właścicielami niewolników (nazwisko Brown). Swoje wejście do polityki w Kalifornii Kamala  zawdzięcza swojemu kochankowi 30 lat starszemu czarnemu bosowi Partii Demokratycznej w Kalifornii, gdzie piastowała urząd Prokuratora Generalnego, a od 2017 r. jest jednym z dwóch senatorów stanu Kalifornia. Od 2014 r. jest żona amerykańskiego prawnika (żydowskiego pochodzenia) Douglasa Emhoff, który ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Wśród złośliwych panuje opinia, że Kamala nie ma wyrazistych poglądów, a swoje stanowiska zajmuje zgodnie z oczekiwanymi profitami. Komentatorzy sądzą, że w razie wygranej Joe Biden nie dotrwa do końca kadencji, więc cała nadzieja lewicy jest w Harris, która podobnie jak Biden nie odważyła się potępić, skrytykować organizatorów i uczestników zamieszek. Natomiast zbiera pieniądze na wykupienie zatrzymanych przez policję zadymiarzy...

Czy bankowi szamani wkrótce zdołają zawładnąć światem, czy to w czym uczestniczymy jest tylko jedną z prób generalnych, powiedzmy kolejną fazą rewolucji, coś na kształt rewolucji lutowej w carskiej Rosji? Starożytni kapłani egipscy też wykorzystywali naukę (astronomię), do wzmacniania swojego prestiżu i kontroli populacji (np. zaćmienie słońca) zaszczepiając wśród poddanych strach. Podobnie było z aktywnością szamanów w innych kulturach.  Dzisiejszą plagą jest C19, a szamanom nie wystarcza już sianie strachu, chcą zawładnąć nie tylko naszym myśleniem, ale i ciałem (szczepionka). W wirusowym kościele C19, jednym ze świętych otoczonym blaskiem nieomylności jest czarownik Fuci Fuci Fauci, którego krytykować nie pozwala Święta Medialna Trójca (Google, FB, Twitter). Cenzura jak w środkowym PRL-u. Ameryka brutalnie spychana jest  ze swoich fundamentów w otchłań królestwa chaosu...

Na naszych oczach Ameryka stacza się w otchłań ramion Chaosu, ślepo idąc przykładem starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu, carskiej Rosji, czy bardziej współcześnie Republiki Weimarskiej. Czy wyzwolone ciemne siły czerpiące satysfakcję z piekła palenia, bicia domniemanych przeciwników, rozbijania szyb wystawowych i palenia całych zasobów dealerów samochodowych, będą mogły być odwołane przez swoich sponsorów? Zwłaszcza kiedy ich kandydat przegra wybory? 

W wielką politykę bawią się już nie tylko wielkie, czy średnie państwa, ale teraz prawdziwą wojnę wypowiedziały im pełne apetytów wyrosłe w nich światowe korporacje i organizacje międzynarodowe. Oddziały szturmowe Antify, czy BLM znaczyły by niewiele bez finansowego zaplecza Open Society (druh robaczywka  Soros), czy sprzyjającej im i wycinającej ich przeciwników kawalerii powietrznej  mainstreamowych mediów, czy serwisów społecznościowych (Twitter, FB, czy Google, etc.).

Czy Trump mocniej uderzy w bezczelną opozycję, w jej bojówki jak Antifa i BLM? To prawda, jest taka opcja do rozegrania, z jednej strony jest ona wymuszona przez zwolenników i wychowanków globalistów, ale jest też szansą dla Trumpa. Tylko jest to spacer po linie, ale w tej sytuacji Trump nie ma innej drogi. Niebezpiecznym jest to, że w tej walce ofiarą może być wolność i lokalność amerykańskiej demokracji. Globaliści mogą spiętrzyć zagrożenia, tak aby Trump wykonał za nich robotę i bardziej wzmocnił władzę federalną (po marksistowsku centralną), kosztem stanów (centralizacja, tego samego chce Berlin w Unii Europejskiej). Amerykanie z prawej strony podnieśli by bunt gdyby robili to Dems, a tu może pomóc im ... Trump..

Polityka jak już pisałem, jest perfumowanym gównem i niestety każdy kto do niej lgnie, zapachnie nam podobnie. To żaden atak na polityków, uczciwie biorąc oni to już wiedzą pierwsi. Cóż, w naszej odwiecznej rzeczywistości, jest miejsce dla polityków, którymi już od dawna zamiatają podłogę lobbyści wielkich koncernów, czy międzynarodowi lobbyści  imperium bankowego. 

Chiński wirus dalej determinuje życie polityczne, ekonomiczne, religijne i edukację w US. Oficjalnie zakażonych jest aż 6,5 mln Amerykanów, z czego śmierć poniosło 195 tys. (na 331 mln mieszkańców). Pandemia (zakażeń, a nie śmierci!) jest wielkim biznesem, US tygodniowo wydaje $1 mld na testy! Oczywiście trwają dyskusje wykazujące nadgorliwość w dopisywaniu C19 jako  przyczyny śmierci. Ostatnio wdowa na Florydzie zaprotestowała kiedy otrzymała pismo, że przyczyną śmierci męża był C19, a zginął on w wypadku motocyklowym. Wyciekły oficjalne dane rządowe mówiące, że C19 przeżyło aż 99,75% zakażonych, a prawdziwa liczba zmarłych na C19 wynosi ok. 11 tys.  ok. 6%, reszta umarła z powodu innych chorób, również z C19. Dlatego ludzie patrzą na te dane i mówią, przyjdzie wkrótce grypa zachoruje o wiele więcej ludzi, jak zawsze  też będą powikłania i choroby współwystępujące. Co wtedy wymyślą specjaliści od manipulacji i wykorzystania każdej okazji do zwiększenia kontroli nad populacjami i ograbienia ich z posiadanych ciągle jeszcze praw i wolności? 

Trwa wyścig do przetestowania kilku szczepionek, tak aby wybrać jedyną, najlepszą. Trump kładzie nacisk na  lekarstwa, które minimalizują kłopoty chorujących na C19. Jednocześnie obiecuje dostęp do szczepionki jeszcze przed prezydenckimi wyborami (3 listopada) podkreślając, że szczepienie powinno być dobrowolne i wrazie czego w dystrybucji może pomóc wojsko. Konkurenci od globalistów skupionych przy ONZ, WHO, Gates’u i chińskich komunistach również pracują nad szczepionką, która w/g nich powinna być przymusowa i byłaby wyposażona w lokator, który umożliwiałby kontrolę GPS, a nawet ingerował by w twoje DNA. Taka  diaboliczna zmora, jak z jakiegoś kiepskiego thrillera/kryminału.

Na dziś, wrogiem ludzkości, kto o wolnościach człowieka marzy, twój los poddaństwo i pielucha na twarzy! W/g badań na Stanford  w przedziale 50-64 lat życia na C19 umiera jeden (!) człowiek na 19 mln ludzi!, natomiast szanse za zachorowalność (bez maski) ma 1 na 3,836 w tym przedziale wiekowym postrzeganym w kategorii zagrożenia.

Trwa ustawiczny codzienny atak lewicowych mediów na pozycje Trumpa. W sumie gra powoli już dobiega końca. Bardzo ważnym jest zachowanie mniejszości tak czarnej jak i latynoskiej. Jeśli Biden nie otrzyma ok. 88% czarnych głosów to może nawet przegrać “popular vote”, a jak zwykle prawdziwa walka rozegra się w kilku wahających się stanach i będzie to walka o głosy elektorów. Na dzisiaj Trump może liczyć na poparcie 35-40% latynosów i nawet 25-30% czarnych obywateli (w 2016 r. uzyskał poparcie jedynie 8%). Jeśli utrzyma do wyborów taki stopień poparcia, a może nawet zwiększy, to ma zwycięstwo w kieszeni. Jest jednak jeszcze wcześnie w tej grze i Demokraci próbują rozmaitych sztuczek aby wyborcom  zohydzić Trumpa. 

Powstaje pytanie czy zwykli  Amerykanie rozpoznają pułapki globalistów i rozczarują się do wspaniałości lewackich utopii, czy też oszołomieni postępową  edukacją i zaczarowani medialnie jak stado owiec  raźnie pobekując będą jeszcze walczyć o miejsce na drodze do rzeźni. Deep State nie narodził się wczoraj, a jego uczestnicy żyją od dekad jak pączki w maśle. Dlatego hasła wyborcze Trumpa o potrzebie zakończenia idiotycznych wojen, widziane są bardzo źle przez lobby i beneficjentów wielce lukratywnego przemysłu zbrojeniowego. Ostatnie negocjacje jego administracji w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie (Z.E.A., Bahrain Izrael) spowodowały wysunięcie kandydatury Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla, oczywiście w mediach głównego nurtu cisza. Amerykanie mają czasem bzika na punkcie “pierwszy!”, był pierwszy czarny prezydent Obama, miała być pierwsza kobieta (Hillary Clinton), teraz można powiedzieć mają pierwszego “orange” (pomarańczowego- włosy) prezydenta Trumpa.

W ostatnich dniach Trump w sondażach wyborczych znacznie zbliżył się do lidera notowań Bidena. W/g Rasmussen Reports 48% głosujących popiera prace Trumpa, ale 51% jest przeciwnego zdania.  Oczywiście to będzie się zmieniać. Co ważne ostatnie “rewolucyjne” zachowania lewicy bankierskiej, która otwarcie gardzi Ameryką, jej dorobkiem, tradycją i kulturą spotykają się z rosnącym oporem zwykłych Amerykanów z rożnych grup etnicznych. w zasadzie można powiedzieć, że poza negacją wszystkiego co jest kojarzone z Ameryką, wszystkiego co dało jej wielkość, Demonkraci nie mają żadnego programu, oczywiście poza totalną opozycją do Trumpa. Interesujący jest ranking zaufania rozmaitych instytucji w USA. Największym zaufaniem Amerykanie darzą wojsko (72%), 48% policja!, 42% kościoły. 

Wszystko co nas otacza jest informacją, jeśli potrafimy czytać. Na dziś podano nam diabelską mieszankę banksterską z marksistowską rewolucyjną wkładką. Pamiętajmy, że przeszyty do szpiku kości diabelskimi pragnieniami Karol Marks uważał, że wszystko co istnieje zasługuje na zniszczenie. Ogłosił też za Fryderykiem Nietzschem, że Bóg umarł, ale jak pamiętamy do trumny Marks zmieścił się sam. Miejmy nadzieje, że Trump potrafi ostatecznie zamknąć szczelnie wieko tak, aby te epigony Marksa, budzone i karmione brzęczącymi monetami rządnych kontroli  nad człowiekiem i jego światem banksterami nie zniszczyły ludzkiej godności i wolności.

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                  Kalifornia, 2020/09/13

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

do którego dołączam wypowiedź szefa Sanepidu, który powiedział, że maseczki nie chronią przed wirusem, ale ich zadaniem jest przypominanie o tym, że jest pandemia. Inaczej mówiąc macie się ludziska bać i dostosowywać do rozkazów władzy bez względu na to jak są głupie i nielogiczne. Dodam, że szef Sanepidu Jarosław Pinkas był w latach 2015-2017 sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

https://propolski.pl/szef-sanepidu-sie-wygadal/ 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Pinkas

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644236

Tragedia, można przyjąć, że globaline łobuzy mają wejścia do wielu rządów narodowych i  poprzez swoich lobbystów wywierają na nie odpowiedni nacisk przypominając, że to oni zarządzają bankami tego świata... Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1644245

Maski nie chronią nas! Maseczki chronią przed nami! Podobnie jak maseczki noszone przez chirurgów podczas operacji.

A może w takim razie należałoby zacząć protestować przeciwko maseczkom chirurgicznym? Może trzebaby zapytać o to osoby właśnie oczekujące na zabiegi chirurgiczne i ginekologiczne, np. cesarskie cięcie!

Czy tobie nigdy nie zdarzyło się że ktoś złośliwie kaszlał, wręcz plując Ci w twarz? Albo kichał - nie zasłaniając swojej twarzy? Jestem jak najbardziej za noszeniem masek przez społeczeństwo, w którym w chamski sposób przeciw "ograniczeniom" protestują różne oszołomy. Chamski rodzaj protestów nie ma nic wspólnego z wykształceniem tych osób, natomiast jest wyrazem absolutnego braku kultury. Muszę także podkreślić, że moi (dawni) pacjenci, rolnicy, byli w przeważającej większości ludźmi o wysokiej kulturze osobistej.

Serdecznie Cię pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644283

Tak się składa, że zanim przeszedłem na emeryturę, pracowałem przez 40 lat jako spawacz, stocznie, konstrukcje budowlane, a ostatnie 20 lat spawając koparki, ładowarki i spychacze w Caterpillar. Maseczki zakładałem wtedy gdy używałem szlifierki, zarówno w pracy jak i w domowym garażu, ale po kilku minutach zdejmowałem je, chirurdzy zmieniają je co 15 minut. Noszenie maseczek ośmieszał nie tylko J. Pinkas, ale także sam minister Szumowski (mam nagranie). Czy takim ludziom można wierzyć? Nie wiem też jak można protestować w chamski sposób przeciwko noszeniu maseczek.

Nigdy w życiu nie trafiłem na osobę, która celowo kichała, lub kaszlała w moim kierunku. Dwie moje bratanice pracują w szpitalach na przedmieściach Chicago, jedna z nich szkoli najmłodsze pielęgniarki i asystuje chirurgom przy "składaniu" ludzi po wypadkach samochodowych (i nie tylko samochodowych). Nie tak dawno temu zmarł na jej rekach 10-cio letni chłopiec potrącony przez samochód. Wiem jakie spojrzenie na tę pandemię mieli tutaj lekarze na jej początku, a jakie mają teraz. Wiem jak zakłamane są statystyki dotyczące tej pandemii.

Lekarze też są zastraszeni i wolą milczeć. Jakie będą skutki ciągłego noszenia maseczek tego jeszcze nie wiemy, czy zakładając je dzieciom nie uszkadza się im płuc? Czy ludzie i lekarze nie dostają grzybicy płuc? Gdy A. Duda został zapytany dlaczego założył maseczkę?-odpowiedział: ponieważ min. Szumowski mnie o to prosił. Wniosek z takiej odpowiedzi nasuwa się sam. Do jakiego stopnia ludzie zostali ogłupieni i zastraszeni można zauważyć widząc w samochodach samotnych kierowców z maseczkami na twarzy, oraz rowerzystów jadących poboczem drogi też z maseczkami, po prostu debilizm.

W Płd. Dakocie, w miejscowości Sturgis (czyt. sturdżis) w dniach od 6-15-go sierpnia odbywają się coroczne zjazdy "harlejowców". Mieścina ta ma zaledwie 6.700 mieszkańców, a zjeżdża się tam setki tysięcy tych motocyklistów, byłem tam 10 lat temu. W roku 2015-tym przyjechało tam na swoich mechanicznych koniach aż 730 tysięcy tych zapaleńców, można sobie wyobrazić zatłoczenie, właściciele domów wynajmują tam nawet swoje trawniki do rozbicia namiotów. Nikt nie nosi maseczek, nawet policja.

Nie chcę przez to powiedzieć, że C19 należy bagatelizować, szczególnie starsi ludzie i osoby chore powinny być ostrożne. Ile osób rocznie umiera na grypę i powikłania z nią związane? W tych dniach na Florydzie zginął w wypadku motocyklista, jego żona protestowała przeciwko podaniu przyczyny jego śmierci jako C19. Tu każdy szpital dostaje wysokie dopłaty za każdego zmarłego na tego wirusa. Łukaszenko niedawno odmówił Światowej Organizacji Zdrowia wprowadzenia na Białorusi podobnych zaostrzeń jak na zachodzie, pomimo tego, że próbowano przekupić go 90-ma milionami dolarów.

Można chyba przypuszczać, że było to jedną z przyczyn jego obecnych problemów. Dzisiaj Norwegia i Dania mają większe problemy związane z wirusem niż Szwecja, gdzie nie wprowadzono takich zaostrzeń. Co było prawdziwą przyczyną wprowadzenia ich w Polsce świadczy debilny zakaz wchodzenia do lasów i zezwolenie na wpuszczanie tylko pięciu osób do kościołów.  Zdaniem wielu, ten wirus ma być wykorzystany do zrujnowania światowej gospodarki, zniszczenia wiary i wprowadzenia "zamordyzmu" na całym świecie. Na razie na tym zakończę.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644303

Obowiązek noszenia maseczek przez osoby, które nie są chore, jest pozbawiony podstawy prawnej w Polsce.

Cytuję:

Ograniczenia, nakazy i zakazy zostały nałożone “na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” – jak głoszą rozporządzenia wydane przez Radę Ministrów.

Wśród wskazanych podstaw prawnych znajduje się art. 46b pkt 4 ustawy, zgodnie z którym:

W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

Jak widać, wskazany w tym przepisie obowiązek dotyczy wyłącznie “osób chorych i podejrzanych o zachorowanie”. Określenie to odnosi się do wszystkich trzech opcji: obowiązku poddania się zabiegom lekarskim, obowiązku stosowania innych środków profilaktycznych i obowiązku stosowania zabiegów.

Osobami chorymi i podejrzanymi o zachorowanie są osoby znajdujące się w izolacji (domowej czy szpitalnej) oraz kwarantannie, uzasadnionej np. wcześniejszym kontaktem danej osoby z kimś zarażonym. W żadnym wypadku nie można uznać, że osobą “podejrzaną o zachorowanie” jest każdy z nas przez sam fakt wysokiej zakaźności koronawirusa.

https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/05/obowiazek-zaslaniania-ust-i-nosa/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644313

Czy ta ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi była uchwalona przez profesjonalistów czy dyletantów? Jeśli parlamentarzyści uznali, że maseczki mają nosić tylko chorzy i podejrzani o zachorowanie, a nie osoby zdrowe, to chyba wynikało to z jakichś względów merytorycznych?

A jeśli ustawa jest błędna, to trzeba ją znowelizować, a nie posługiwać się nielegalnymi rozporządzeniami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644320

... to jednak trudno uznać za coś "obiektywnego" . Raczej jest to "wola Suwerena" . W demokracji/ochlokracji to teoretycznie Narodu ,a praktycznie "regentem" są skonfliktowane "oligarchie" ... np. jedna rytu francuskiego ,a druga szkockiego. A niestety interpretacja ,że podejrzanym ( o nosicielstwo SARS-CoV2) jest każdy ,to nie jest wcale zbyt karkołomna legalistyczna "konstrukcja" , były dużo bardzej "zakręcone" . W sumie to chyba zakłada się ,że każdy jest podejrzany o wprowadzenia w błąd co do tożsamości ,jeśli trzeba udawadniać to urzędowo wydanym "dowodem osobistym" . Nic nowego pod Słońcem .

A czy te maseczki ograniczają szerzenie wirusa , na ile ten wirus jest goźny ,to inna (nie prawnicza) sprawa . Przy tym poziomie medialnej manipulacji i politycznej eksploatacji tematu, stawianie jakichkolwiek tez jest wysoce ryzykowne . Ale jednak to "droga kropelkowa" to rozsiewanie kropelek ,a nie pojedyńczych wirusów ,więc porównania ,że to tak jak użycie ogrodzenia domu do zatrzymania komarów nie jest do końca uczciwe. Ogrodzenie może zatrzymać kule składające się z milionów sklejonych komarów. No ale zakładanie ,że przez siatkę nic się nie przeciśnie ,to także naiwność .

Więc raczej od strony "formalno-prawnej" ,to nie do ugryzienia . A "merytorycznie" ,to niejednoznacznie .

 

"(...)A jeśli ustawa jest błędna, to trzeba ją znowelizować, a nie posługiwać się nielegalnymi rozporządzeniami.(...)"

Ustawa "formalnie" jest obowiązująca i "legalna" jeśli odprawiono odpowiednie wymagane gusła (w demokracji przedstawicielskiej - przyjęcie przez sejm) , nawet jak merytorycznie jest błędnym przeciwskutecznym gniotem i idiotyzmem . Tak to działa . Montyphyton-owskie "minsterstwo głupich kroków" może być całkowicie "legalne" ,czy w przypadku COVIDU-19 tak się dzieje trudno powiedzieć ,ale na innych "odcinkach" bez wątpienia jest "implementowane" :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644348

Ta ustawa, do której bezpodstawnie odwołują się rozporządzenia, jest z 2008 roku.

No bo jeśli podejrzanym jest "każdy" (oprócz chorych), to po co rozróżnienia na zdrowych, chorych i podejrzanych? ;) Kategoria "zdrowi" byłaby w takim przypadku zbiorem pustym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644388

... jeśli są osoby które skąpoobjaowowo przechorowują tego wirusa ,to właściwie za z dużym prawdopodobieństwem zdrowego ,to tylko możnaby uznać kogoś tak powiedzmy 0-24 godziny od negatywnego wiarygodnego testu , później to już kategoria podejrzanych. :-)  Tylko problem na ile ten wirus jest groźny , lepiej byłoby nie sprawdzać na własnej skórze , (z ostrożności procesowej) . Jeśli podobnie jest zaraźliwy jak grypy ,to przy lekceważeniu środków "w jakimś stopniu zaradczych" raczej się nie ominie tego "sprawdzenia" . A informacje medialne o tym kowidzie są zapewne zmanipulowane ,tylko warto brać pod uwagę ,że mogą być manipulacje straszące przeszacowanym zagrożeniem ,ale także bagatelizujące coś realnego .

Tak IMHO (pi razy drzwi plus sezonowe łamanie w kościach)  to korona-party to nie najlepszy pomysł . :-)

A wniosek ,że nie ma epidemii w Polsce  bo nie ma ! Oznacza ,że wirus jest niegoźny w poszczególnych zachorowaniach i nie ma potecjału do wywołania tej epidemii jest delikatnie mówiąc logicznie niespójny. Bo jest także możliwość ,że przyczyną  skutku w postaci zahamowania wykładniczego wzrostu zachorowań są te wyśmiewane dystanse społeczne i maseczki .

A czy przypadkiem ci protestujący przeciw obostrzeniom nie odgrywaja roli "pożytecznych idiotów" .Niestety także nie można wykluczyć ,że władzuchna chcąc powstawić "na gospodarkę" troszkę przesadza w ograniczeniach . A później "volenti fit non iniuria" ,a odpowiedzialność spadnie na tych co krzyczeli "wy***ć z maseczkami" .   O ile nie jest taka wersja zbyt misternie-spiskowa  :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644390

i różnicy stanowisk pomiędzy ekspertami, należałoby - jak radzi Roman - przeprowadzić publiczna debatę. Tymczasem władza milczy i np. nie odpowiada na pytania zadane już w maju przez prof. dr hab. n. med. Ryszarda Rutkowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Oto kilka pytań z listu otwartego prof. Rutkowskiego do MZ:

  • w oparciu o jakie fakty naukowe uznano, że każdy ZDROWY człowiek, ze sprawnym układem odpornościowym musi ulec zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorować na COVID-19?
  • w oparciu o jakie fakty medyczne i epidemiologiczne uznano, że ZDROWY człowiek MUSI być nosicielem i zarażać inne osoby ?
  • na podstawie jakich polskich i zagranicznych badan anatomo- , histo- i cytologicznych podtrzymywane jest twierdzenie,  że wyłącznie wirus SARS-CoV-2, a nie inne, poważne schorzenia współwystępujące u zmarłych doprowadziły do śmierci osób zakażonych SARS-CoV-2 ?
  • skąd przekonanie Ministra Zdrowia i Premiera rządu, że długotrwałe ( wg ministra Łukasza Szumowskiego trwające nawet dwa lata ) przymusowe noszenia masek zakrywających usta i nos oraz istotne ograniczenie niezbędnej dla prawidłowego rozwoju psychomotorycznego  dzieci, zdrowia młodzieży i seniorów aktywności fizycznej nie wywoła bardzo szkodliwych następstw zdrowotnych, a zwłaszcza znacznego upośledzenia ich naturalnej odporności immunologicznej?
  • skąd godna podziwu, jaskrawo sprzeczna z powszechną wiedzą medyczną  wiara kardiologa, Ministra Zdrowia, że przewlekle, wielogodzinne noszenie maseczek w przestrzeni publicznej oraz miejscu pracy ( lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, nauczyciele, policjanci, Straż Miejska itd. ) nie spowoduje:
  • szeregu poważnych schorzeń dermatologicznych w obrębie skóry twarzy i dłoni,
  • nie upośledzi niezbędnej dla prawidłowej odporności immunologicznej i wielu innych ważnych dla człowieka funkcji biologicznych, indukowanej przez promienie słoneczne syntezy witaminy D.
  • nie przyczyni się do zaostrzenia różnorodnych dolegliwości krążeniowo – oddechowych ( włącznie z ryzykiem nagłej śmierci kordialnej ) w kilkumilionowej  grupie chorych kardiologicznych, pulmonologicznych, endokrynologicznych i onkologicznych ?
  • dlaczego podczas konferencji Ministra Zdrowia i Premiera rządu na temat sensu lub bezsensu wprowadzanych ograniczeń i restrykcji nie wypowiadają się  NIEZALEŻNI EKSPERCI – lekarze i naukowcy?

To nie wszystkie pytania profesora, na które do dzisiaj odpowiedzi nie udzielono.

https://naszkrakow.com.pl/2020/08/21/prof-dr-hab-n-med-ryszard-rutkowski-powinnismy-sie-skupiac-na-wzmacnianiu-odpornosci/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644397

... objawy COVID-19 zdefiniowano jako ostrą niewydolność oddechową ,to w sposób oczywisty ci "skąpoobjawowi" z katarkiem i stanem podgorączkowym NIE CHORUJĄ NA COVID-19,a mimo to mogą zarazić inne osoby u których rozwinie się "pełnoobjawowy" COVID-19.

Pierwszy punkt odhaczony.

Lekarz jednak dosyć łatwo może stwierdzić czy przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa ,czy np. marskość wątroby , nowotwór czerniak itd. . Niewydolność oddechowa plus wykrycie RNA wirusa to już dosyć mocne przesłanki do kwalifikowania . Jak to się odbywa ,szczerze mówiąc nie wiem .

Drugi ruszony .

Szkodliwość noszenia maseczek . To pewnie dwie szkoły jak z np. vitaminą c , jedni twierdzą ,że nie da się jej przedawkować ,a uderzeniowe kilkugramowe dawki są zbwaienne na wszystko ,a inni są sceptyczni . Ale rzeczywiście raczej vit-c nie jest niebezpieczna i trudno wyrządzić krzywdę ,ale lepiej nie wchodzić w zakresy 10 -100 g :-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644400

Ministerstwo Zdrowia? Do dzisiaj. Nie wiedzą?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644401

... "oczywiście trzeci ruszony" . Natomiast gry i zabawy terminologiczno-statystyczno-definicyjne to niewiele wniosą do prób rozwiązania problemu. Zdaje się większość przypadków z wykrytym wirusem to są te "skąpoobjawowe" z "wywiadu epidemiologicznego" ,gdyby badać śmiertelność tylko u tych co mają obrzęk płuc (objaw COVID-19) to liczby by mogły wyjść szokująco duże tak IMHO 30-50% . Prawdopodobieństwo wyjścia fifty-fifty .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644404

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644405

... są "dosyć dobre" ,no ale raczej odpowiedzi to będą z ogólnej wiedzy biologicznej ,a nie "faktów naukowych dot. konkretnie COVID-19" .

 

Potoczne "chory na wirusa" -> "w tkankach dochodzi do replikacji wirusa" 

Oczywiste i powszechne jest ,że ten sam patogen u różnych osobników powoduje różne nasilenie objawów . A zbyt ścisłe definicje to w naukach biologicznych raczej się nie sprawdzają .

Jeżeli zdarzyły się jakieś przypadki błędnych kwalifikacji ,co jest dosyć prawdopodobne ,to wcale nie oznacza ,że  skala tego jest "statystycznie istotna" ,a utytułowani medycy to powinni mieć dane "z pierwszej ręki" . Bo gdyby rzeczywiście powszechnie podawano wadliwe dane ,w oparciu o kryteria nie do obrony (niestety nie da się tego wykluczyć)  , to system opieki zdrowotnej należałoby z miejsca rozwiązać .

A z tych statystyk to wynika ,że wśród osób u których stwierdzono ,że ten wirus się mnożył śmiertelność wynosi circa 3% , może być jeszcze jakaś ciemna liczba łagodnych niewykrytych przypadków i niech rzeczywista śmiertelność będzie 1% ,to to i tak 10 razy 1000% śmiertelnego żniwa corocznej grypy sezonowej ,które także najczęściej lokuje się wśród osób "z chorobami towarzyszącymi"  i lekceważenie raczej nie wskazane ,tak IMHO. No ale rzeczywiście jakiś kataklizm zagrażający biologicznemu istnieniu gatunku ludzkiego to też nie jest .

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1644409

https://www.pch24.pl/amerykanski-epidemolog--wiekszosc-zakazonych-koronawirusem-nie-zaraza-innych-,78426,i.html

Cytuję:

Według badania osób w stanach Massachusetts, Nowy Jork i Nevada do 90 procent osób z pozytywnym wynikiem testu miało jedynie śladowe ilości SARS-CoV-2. Wynika z tego, że jedynie około 10 procent z nich powinno podlegać specjalnym środkom bezpieczeństwa, takim jak kwarantanna. 

Cytowani przez „New York Times” eksperci twierdzą, że problem można rozwiązać ustanawiając granicę pozytywnego wyniku na innym poziomie. Takie mniej wrażliwe testy wykrywałyby jako pozytywne jedynie te przypadki, gdy ktoś byłby nosicielem znacznej ilości wirusa (i z większym prawdopodobieństwem zakażał innych). Zastosowanie tego typu testów na masową skalę pozwoliłoby jego zdaniem niemal całkowicie zdławić epidemię.

/koniec cytatu/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644419

Jestem ostatnio od przeszło pół roku w Danii i nie widzę "problemów większych niż w Szwecji (?)" o jakich piszesz. Tak ogólnie - pojawiają się pewni spryciarze, którzy zawieszając działalność - domagają się do Państwa dopłat za straty poniesione wskutek "pandemii".

Co do Łukaszenki, którego WHO próbowała jakoby przekupić - skąd masz tę informację? YouTube to nie jest żadne wiarygodne źródło. Łukaszenka "nagrabił sobie" - pogrywając ze wszystkimi - z mniejszością polską, z własnymi Białorusinami, z Polską, z innymi krajami europejskimi. Gdyby, podczas wyborów na Białorusi, nie było "korony" - ludzie także zaczęliby przeciw niemu protestować.

A co do Ameryki, gdzie szpitalom płaci się podobno za zgłoszone przypadki covid - cóż, nie tylko polskie szpitale (ich dyrektorzy!) mają "talent" do wysysania z systemu opieki zdrowotnej wszelkich środków jakie tylko uda się wyciągnąć. Jeśli płacone jest za ilość chorych z covid - to mamy "chorych" - jak tylko wielu się da.

Te oszołomskie protesty to na przykład maseczki z napisami:  "Stop # zajob" i "Szumowski OUT"! Zgodzisz się, że wysoce kulturalne to nie jest. 

Jeśli natomiast jakiś prymityw ma ten "namordnik" na twarzy - to nie będzie mu łatwo kaszleć czy kichać na inne osoby. Gdzie jest natomiast powiedziane, że maskę trzeba nosić we własnym samochodzie czy podczas samotnej jazdy na rowerze? Dlaczego za głupie zachowania jednostek oskarża się przedstawicieli partii rządzącej?

To tak pod rozwagę wszystkim "protestantom".

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644330

dziwisz się skąd się biorą "oszołomskie protesty", ja nie dziwię się. Wynikają one z idiotycznych przepisów rządzących i braku debat w TV na temat tego co się dzieje. Oczywistym jest, że za głupotę kogoś jadącego samochodem w masce nie odpowiada rząd, ale to właśnie rząd doprowadził do sytuacji w której niektórym odebrało rozum. Jeżeli policja bezpodstawnie wyżywa się na obywatelach wlepiając im wysokie kary za nie zakładanie maseczek, a sami rządzący ignorują przepisy, których są autorami to nie mamy prawa dziwić się.

Oczywistym jest, że chora osoba kichając, lub kaszląc przez maseczkę nie rozpyli w powietrzu tyle drobnych kropelek wody z zawartością wirusów, ale taka osoba powinna siedzieć w domu. Wielu ludzi nosi maseki w niewłaściwy sposób, pod nosem, a nawet pod brodą, ale maseczkę mają.

Jeżeli do tego, do ludzi dochodzą informacje profesorów-lekarzy (polskich i zagranicznych) krytyczne wobec przepisów i informacji, to powstają reakcje wrogie rządzącym. Katarzyno, a czym jest zachowanie Szumowskiego, który ma Polaków za idiotów? Raz twierdzi, że noszenie maseczek jest niepotrzebne i nie ma sensu, a później nie przepraszając za wcześniejszą wypowiedź, twierdzi, że jest to konieczne? Czy to jest kulturalne zachowanie człowieka na tak wysokim stanowisku? Na Niepoprawnych też nie brakuje blogerów, którzy wykazali się jeszcze "wyższą kulturą" niż Szumowski. Zostałem tu nazwany głupkiem od S447.

Poniżej jest źródło informacji o próbie przekupienia Łukaszenki. Czy nie jest dziwne, że przeciwniczka Łukaszenki w ostatnich wyborach, Cichanouska uciekła z Białorusi przez Rosję?- gdzie zostawiła też swoje dzieci. Polski rząd gdyby prowadził inną politykę wobec Białorusi nie wepchnąłby tego kraju w ręce Putina. Teraz Łukaszenka jest w sytuacji, w której jego jedynym ratunkiem jest Putin. Był czas na to aby się z nim polski rząd mógł dogadać. W wyniku takiej polityki, wkrótce możemy mieć wojska rosyjskie przy polskiej granicy. Polecam bardzo wysłuchanie nagrań stratega, dr. Leszka Sykulskiego, doradcy Lecha Kaczyńskiego.  Sytuacji Polaków na Białorusi też ten rząd nie brał pod uwagę. Atakując Łukaszenkę na rządanie "kogoś" postawił Polaków na Białorusi w bardzo trudnej sytuacji. Ten rząd sprowadza do Polski Ukraińców, ale Polaków zza wschodniej granicy nie chce widzieć w Polsce.

Pozdrawiam Ciebie i Mogensa.

https://www.goniec.net/2020/07/29/lukaszenko-who-chciala-nas-przekupic-zadali-blokady-gospodarki-kraju/

Ciekawy felieton Piotra Wielguckiego (Matka Kurka). Wirus jest wygodny, można nim przykryć wszystko, afery, kłamstwa, kryzysy i dużo więcej.

https://www.kontrowersje.net/izrael_potwierdza_diagnoz_pandemii_polityczny_wirus_in_ynieria_spo_eczna

10 tys. zł. kary za rozdawanie maseczek.

https://wroclaw.wp.pl/koronawirus-10-tys-zl-grzywny-za-rozdawanie-maseczek-mieszkancy-chca-pomoc-ukaranej-dyrektorce-mdk-6517503588239489a

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644355

Poniżej jest źródło informacji o próbie przekupienia Łukaszenki. Czy nie jest dziwne, że przeciwniczka Łukaszenki w ostatnich wyborach, Cichanouska uciekła z Białorusi przez Rosję?- gdzie zostawiła też swoje dzieci. Polski rząd gdyby prowadził inną politykę wobec Białorusi nie wepchnąłby tego kraju w ręce Putina. Teraz Łukaszenka jest w sytuacji, w której jego jedynym ratunkiem jest Putin. Był czas na to aby się z nim polski rząd mógł dogadać. W wyniku takiej polityki, wkrótce możemy mieć wojska rosyjskie przy polskiej granicy. Polecam bardzo wysłuchanie nagrań stratega, dr. Leszka Sykulskiego, doradcy Lecha Kaczyńskiego.  Sytuacji Polaków na Białorusi też ten rząd nie brał pod uwagę. Atakując Łukaszenkę na rządanie "kogoś" postawił Polaków na Białorusi w bardzo trudnej sytuacji. Ten rząd sprowadza do Polski Ukraińców, ale Polaków zza wschodniej granicy nie chce widzieć w Polsce.

1. Wyjaśniłem już fejka ze słów tego kacapa, ale co tam jakaś prawda. Sam się zgłosił o kasę do IMF, zdziwił się, że konkretny fundusz awaryjny na cele zdrowotne ma wymagania a potem przerobił to na argument własnej propagandy. IMF zaprzecza, by miało wymagać lockdownu. Potem pożyteczni idioci i świry altmedowe robią z niego bohatera, tylko dlatego, że coś bredzi a wcześniej jego ministerstwo samo szukało kasy (eurobondy, rosja, IMF). Ku*wa, wszystko jest w necie, jak ktoś nie czyta newsów to ma wyszukiwarkę.

2. Cichanouska uciekła z Białorusi przez Rosję?- gdzie zostawiła też swoje dzieci.
Pomyliłeś ją z Weroniką Cepkałą ale straszna świnia jesteś i tak. SC w sierpniu wyjechała na Litwę i zasugerowała, że zrobiła to dla dzieci, tam też one pozostają. Najpewniej zastraszano ją a gdyby nawet nie, w RB zwyczajnie morduje się przeciwników. Doskonale wiadomo, że kacap więzi jednych liderów a innych przymusza do wyjazdu. Są rosyjskie inklinacje opozycji ale to, że ktoś może wjechać do Rosji, nie jest argumentem na nic, poza chamskim szkalowaniem w sytuacji, gdzie masowo bije się, torturuje, więzi i morduje ludzi i to od lat. Weź od razy zahajluj dla swojego Baćka, widać takie sowieckie chamy ci imponują, niech zgadnę- bo walczą przeciw Żydom? Tyle, że walczą z własnym narodem, zakazują białorusiznizmu! I razem z kolesiami, niektórymi z Rosji, okradają swój kraj, nie tylko na przemycie ropy i opylaniu za granicą. Niedawno wspomniałem, że mam nadzieję, że tym razem nie zdefraudują kasy. Otóż niedawny minister zdrowia, który czuł się Rosjaninem i publicznie chwalił się, że jego ojczyzną jest Rosja, przewalał tak, że sam Łukaszenka musiał go zdjąć w 2018. Taki to kraj, no wspaniały wzorzec, przyjeżdżaj i broń kacapii.

3. Polski rząd gdyby prowadził inną politykę wobec Białorusi nie wepchnąłby tego kraju w ręce Putina
Co za kretynizm. To Baćko grał w zbliżenie do Zachodu, by wytargać więcej od ruskich. Jaką inną politykę miał prowadzić rząd? No nie odpowiesz jak zwykle bo to absurdalne wręcz. Może miał wychwalać Łukaszenkę i postawić mu pomnik a w zamian AŁ odciąłby się od wpływów Moskwy? Naprawdę nie wiesz, że RB juz jest w rękach Rosji? To jeden blok polityczny i militarny, gdzie kacapy i Rosjanie tępią naród białoruski. Na grę w dobrych i złych komunistów też się nabierałeś?

4. Teraz Łukaszenka jest w sytuacji, w której jego jedynym ratunkiem jest Putin. Był czas na to aby się z nim polski rząd mógł dogadać
A- przepraszam, a kiedy to nie był w takiej sytuacji? Nie udawaj. Jak niby konkretnie nasz rząd miałby się dogadać? jak i co z tego miałoby być? pominę już to, że próbowano a w zamian- co? antypolska propaganda i niedotrzymywanie umów co do polskiej mniejszości. zejdź na ziemię.

5. W wyniku takiej polityki, wkrótce możemy mieć wojska rosyjskie przy polskiej granicy.
już mamy i mieliśmy. co się zmieniło? póki jest łukaszenko, będzie tak dalej. to ten twój gieroj ćwiczył z ruskimi atak atomowy na warszawę i przedstawia nasz kraj jako wroga!

6.  Atakując Łukaszenkę na rządanie "kogoś" postawił Polaków na Białorusi w bardzo trudnej sytuacji. Ten rząd sprowadza do Polski Ukraińców, ale Polaków zza wschodniej granicy nie chce widzieć w Polsce.
To Polska atakuje na czyjeś życzenie? Zwariowałeś? Polacy już mieli nieciekawie wcześniej właśnie dokładnie przez twojego Łukaszenkę. A w Boga choć wierzysz? Akceptujesz rządy AŁ jako katolik? Rząd nikogo nie sprowadza, tylko umożliwia pracę dla podatków i rozwoju, by polskie pany mogły żyć z pogardzanych imigrantów. Polonia i Polacy mają tu otwartą drogę i wspaniałe zachęty, naprawdę NKWD im nie grodzi drogi, dostawali nawet m.in. 20 tys. na kupno mieszkania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644420

powinien pamiętać, że każde słowo ma swoją wagę, a sens wypowiedzi osób na wysokich stanowiskach społecznych powinien być jasny i jednoznaczny.

Wszelkie "pokrętne" słowa czy opinie natychmiast obracają się przeciwko temu, kto je głosi. Źle jest, gdy czyni to ktoś, kto powinien mieć wielką odpowiedzialność z racji piastowanego stanowiska. Wtedy łatwo dochodzi do nadużyć i przekłamań - manipulacji.

Serdeczności, 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644289

Uważam, że na temat wirusa C19 powinny odbywać się debaty. Z jednej strony zwolennicy zaostrzeń, z drugiej ich przeciwnicy, takich debat nie ma. Przeciwnicy zaostrzeń, a jest wśród nich wielu lekarzy-profesorów, zarówno w Polsce jak i w innych krajach są blokowani i cenzurowani.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644319

Przedwczoraj podczas zamieszek Antify i środowisk lewackich w Portland policjant został uderzony w twarz przez Laurielle Yvette Aviles.

Agresywna kobieta została aresztowana.

Na zdjęciach owa "pani lewaczka".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644240

Piękna kobieta, najpierw myślałem, że pomylili zdjęcia, ale to jest wszędzie. Chyba aby stworzyć chaos i doprowadzić populację do zupełnej dezorientacji?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1644244

tego Margota Szutowicza?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644331

Dziękuję za użycie formy, którą od poczatku próbuję popularyzować :) 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644345

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1644307

nie jest mniejszym złem, ja uważam, że jest bardzo dobrym prezydentem. Jego wrogowie rozpętali przeciwko niemu ohydną kampanię w której słyszymy same kłamstwa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644323

 

Just signed a new Executive Order to LOWER DRUG PRICES! My Most Favored Nation order will ensure that our Country gets the same low price Big Pharma gives to other countries. The days of global freeriding at America’s expense are over...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644309

Łukaszenko niedawno odmówił Światowej Organizacji Zdrowia wprowadzenia na Białorusi podobnych zaostrzeń jak na zachodzie, pomimo tego, że próbowano przekupić go 90-ma milionami dolarów.

 

A nie chodziło raczej o 950 mln USD od IMF?

90 mln euro to dał Bank Światowy, z którego pożyczek korzysta RB (taki to antylichwiarz etc., przy okazji mam nadzieję, ze znowu nie będzie defraudacji w opiece zdrowotnej). To sama Białoruś chciała dostać te 900mln i o to się starała, nikt im na siłę nie wciskał!

 

Wyjaśnienie ze strony IMF można wyszukać tu:

https://www.imf.org/en/News/Articles/2020/09/10/tr091020-transcript-of-imf-press-briefing

 

JA NAPRAWDĘ ROZUMIEM, ŻE DLA NIEKTÓRYCH SŁOWA ZBRODNICZYCH KACAPSKICH PRYMITYWÓW TO FAKTY

I ŻE ŻYDY Z MASONAMI UKRADŁY IM WYSZUKIWARKĘ,

ZRESZTĄ DLA JAKIEJŚ TAM PRAWDY SZKODA ZMIENIĆ ZDANIE.

ROMANOWI Z USA MIAŁBYM SIĘ DZIWIĆ?

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644333

nie mają przecież dostępu do Internetu, a za wyszukiwarki trzeba płacić :) 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644392

na stronie internetowej Naszego Dziennika

https://naszdziennik.pl/swiat/226338,sanitarna-dyktatura.html

Cytat:

Stan Wiktoria w Australii został zamieniony w zamkniętą strefę. Obowiązujące drakońskie restrykcje godzą w wolność osobistą i godność mieszkańców

W Melbourne – stolicy stanu Wiktoria i drugim co do wielkości mieście Australii – od połowy sierpnia obowiązuje godzina policyjna. Cały czas mają miejsce przypadki aresztowania osób protestujących przeciwko drakońskiemu zaostrzaniu przepisów związanych z pandemią, a także zatrzy-mania dziennikarzy. Wystarczającym powodem do aresztowania jest… prowadzenie strony internetowej kwestionującej sens wprowadzonych restrykcji czy nawet zamieszczenie niepoprawnego politycznie wpisu na portalach społecznościowych. Kobieta w ciąży została aresztowana za krytyczny wpis w internecie. Kościoły już pół roku są zamknięte.

/koniec cytatu/

Polecam całość.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644393

...nie wolno wychodzić z domu, do sklepu możne udać się tylko jedna osoba RAZ dziennie, Czy nazwanie tego przesadą nie jest zbyt łagodne?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644395