PiS – nowy-stary układ?

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Ten materiał z korespondencji mejlowej jest tak konkretny, że nie ma co go omawiać, tylko zacytować in extenso. Dodałbym jedynie do tych słusznych pretensji oraz uwag poniżej, jeszcze jeden "strategiczny dmuchawiec", że pod odpowiedzią ok. 200. osób z naszego establishmentu na załgany list parlamentarzystów z Kijowa, zawierającą słowa prawdy i odwołującą się do honoru, nie znalazł się podpis Jarosława Kaczyńskiego. Czyżby znów chodziło tutaj o jakąś "spolegliwą furtkę", którą zostawiono Prezesowi, na wypadek realizacji wytycznych w oparciu o polityczny wektor określany "Giedroyciowym ukąszeniem", czyli wymogiem, że jesteśmy "skazani na przyjaźń z Ukrainą" za wszelką cenę?

 Odnośnie upartyjnionego prezydenta, o którym jest tutaj sporo, to warto przypomnieć podpisany przez niego, jako dokument jeden z pierwszych tzw. tronowych, obowiązek (od 1 stycznia 2017 r.) szczepienia dziewczynek podejrzaną miksturą, która ma bardzo złe skutki, a o których głośno gdzie indziej – zdaje się tylko po to, by nie stać na przeszkodzie farmaceutycznym gigantom... "Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym wprowadzono przymusową kontrowersyjną szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV." /1

Teraz ci usatysfakcjonowani dranie z branży chemicznej, bezpośrednio odpowiedzialni za inicjowanie kilku ostatnich wojen światowych, idą krok dalej i już naciskają, by wprowadzić w Polsce wymuszone identyczne szczepienie chłopców-małolatów.

Trzeba o tym wszystkim wołać głośno nie bacząc na epitety, że jak się krytykuje PiS, to z automatu jest się "agentem Putina", ponieważ akurat ten obóz władzy niekiedy słucha protestów obywateli i z paru głupich, czy wręcz szkodliwych decyzji, już się kilka razy wycofał.

Przyp. 1: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142811,wiecej-przymusowych-szczepien.html

Ignorantia iuris nocet,

czyli o duraczeniu i cichym gotowaniu żab 

Prezydent RP, doktor nauk prawnych Andrzej Duda, podpisał nową ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, która zawiera rażąco sprzeczne z Konstytucją RP oraz art. 508 Kodeksu cywilnego unormowania, które zezwalają na kradzież depozytów i środków inwestycyjnych (art. 201.1), pozbawiają prawa do sądu (art. 105.3) oraz zwalniają urzędników BFG z odpowiedzialności majątkowej za rażące naruszenie prawa (art.16). Podpisanie tej ustawy to łamanie podstawowych wolności obywatelskich oraz rujnowanie fundamentów systemu prawa. Jest to oczywisty dowód, że Polska przestała być państwem praworządnym.

Podpis pod tą ustawą to groźny precedens otwierający drogę do sankcjonowania każdego innego bezprawia, bez liczenia się z jakimikolwiek zasadami prawa i elementarną sprawiedliwością. Koalicyjna większość PO-PSL stanowiła przepisy, które pozwalały jej okraść w "majestacie prawa" polskie społeczeństwo z jego narodowego majątku, nie wyłączając z grabieży dóbr narodowej kultury. Nowa parlamentarna większość kontrolowana przez PiS legalizuje bezprawie, które pozwala postawionej ponad prawem administracji państwowej na zawłaszczenie naszych prywatnych pieniędzy. Poprzedni prezydent bez zawahania podpisał ustawę 1066 zezwalającą na zbrojną interwencję obcych państw, a nowy sankcjonuje upaństwowione złodziejstwo, zamiast odesłać skandalicznego prawnego gniota do Trybunału Konstytucyjnego. Tyle tylko, że Trybunał nie działa, bo ciągle ci sami aktorzy politycznej sceny również Trybunał zepsuli. Takiego braku poszanowania dla prawa nie było od czasów schyłkowej epoki Stalina, kiedy na mocy dekretów i decyzji organów ludowej władzy wywłaszczano właścicieli przedsiębiorstw i ziemi. 

Forsowanie tej skandalicznej ustawy, bez liczenia się z negatywnymi opiniami sejmowych i senackich prawników, jest metodycznie zamilczane przez media informacyjne. O istocie inkorporowania do polskiego systemu prawa bandyckiej unijnej dyrektywy BRR/BRRD nie wspomina również najnowsza notatka Polskiej Agencji Prasowej. Prawdy można dowiedzieć się jedynie z autentycznie niezależnych, internetowych źródeł. Społeczeństwo jest bezczelnie manipulowane i systematycznie obezwładniane. Pospiesznie procedowana jest leżąca w interesie banków ustawa o BFG, natomiast zwleka się z uchwaleniem nie leżącej w interesie banksterów ustawy frankowej. Wprowadzenie w życie ustawy frankowej może postawić w stan upadłości co najmniej sześć banków. Jeśli upadną, gotowe są już przepisy pozwalające BFG na umarzanie ich wierzytelności w ramach procedur przymusowej restrukturyzacji.  

Wicepremier Morawiecki wspiera mocną wersję umowy TTIP, Jarosław Kaczyński nawołuje w zachodnich mediach do powtórzenia referendum w WIelkiej Brytanii, a działania tajnych służb wyjęto spod jakiejkolwiek kontroli. Nie uwolniono swobody prowadzenia działalności gospodarczej, nie uchylono ustawy 1066, nie odtajniono zbioru zastrzeżonego IPN i nie wiadomo co się dzieje z aneksem do raportu o likwidacji WSI. Jesteśmy systematycznie pozbawiani resztek wolności i prywatności. Wszystko to na zasadzie metodycznego duraczenia i gotowania żaby.  

Jedyną, jak dotychczas, rzeczywistą dobrą zmianą jest projekt obniżenia stawki CIT do 15% dla małych firm od 2017 roku. Reszta to polityczna korupcja, pozory i propaganda. Monstrualny i wewnętrznie sprzeczny system prawa jest nie do ogarnięcia, zwłaszcza wtedy, gdy nowe regulacje są rozmyślnie zamilczane. A nieznajomość prawa przecież szkodzi! Jak bardzo, o tym być może przekonamy się już wkrótce. 

AH 

źródła: 

Ustawa z 10 czerwca 2016 r. o BFG - tekst skierowany do Prezydenta RP

PAP/Obserwator Fianasowy: Prezydent podpisał ustawę o BFG 

KNF: Sześć banków zagrożonych bankructwem  

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

Prosta Ekonomia: Bail In - legalizowanie kradzieży i bezprawia 

Stanisław Michalkiewicz: Będzie jak za Gierka? 

Analizy: Struktura oszczędności gospodarstw domowych 

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.3 (głosów:10)

Komentarze

na tym filopisowskim portalu....bo zaraz kubeł pomyj na ciebie wyleją. Na ekonomii się nie znam ale jeżeli to prawda...to można zacząć katalogizować afery PiS-u. Te właściwie toczą się równolegle.....bo to ten sam okrągłostołowy źródłostan. Pan  Prezydent pewnie też na ekonomii się nie zna ...dlatego został prezydentem. Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1515863

Nie ma obowiązku szczepień przeciwko HPV (szczepienie  należy do szczepień zalecanych i jest odpłatne). Nie znajduje się na liście obowiązkowych szczepień w 2017 r.   http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2016/35/akt.pdf

Przypominam, że Ustawę o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej podpisał 26 lipca 2012 r. Bronisław Komorowski. 

(projekt dotyczy dostosowania przepisów do zmieniających się potrzeb nadzoru epidemiologicznego i zwalczania chorób zakaźnych; umożliwienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmowanie określonych działań przeciwepidemiologicznych w celu przerwania szerzenia się dróg zakażeń, zdefiniowania podmiotów uprawnionych do przetwarzania danych osobowych uzyskanych w celu sprawowania nadzoru epidemiologicznego zasad wymiany danych o zachorowaniach między różnymi inspekcjami, doprecyzowania kwestii stosowania przymusu bezpośredniego w czasie interwencji medycznej oraz nowelizacji przepisów dot. finansowania niektórych zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną)

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=293  http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/293_u.htm

Andrzej Duda 27 sierpnia 2915 r. podpisał Ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

(projekt dotyczy wprowadzenia zmian w zasadach ponoszenia kosztów szczepionek służących do przeprowadzenia obowiązkowych szczepień ochronnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zqapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ludzi)

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F193CFAAF9143485C1257E7B004BA7D4 http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/3609_u.htm

 

 

  

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1515883

Przynajmniej tym razem nie muszę (po raz kolejny) tlumaczyć "jak to ze szczepionkami było".

A tym "repetującym" celowo fałszywe opinie zacytuję (także za Veritą) fragment Mickiewicza:

"...Po drodze chłop pyta żony:

Czy wyroku treść pamięta?

Ona milczy jak zaklęta."

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515885

- od czerwca 2015 do końca marca 2016 - połowicznie poskutkowały, bo z listy obowiązkowej szczepionkę przesunięto do dobrowolnej. Dobre i to, choć na to "przyczajenie" należy zwracać uwagę... Bo sama ta szczepionka jest fatalnie przez fachowców oceniana.   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

insurekcjapl

#1515915

Przeciwko czemu? Szczepionka HPV nigdy nie była szczepieniem obowiązkowym, zawsze znajdowała się na liście szczepień zalecanych.

2015 http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2014/72/akt.pdf

2014 http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2013/43/akt.pdf

2013 http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2012/78/akt.pdf

2012 http://www.pis.gov.pl/userfiles/file/Departament%20EP/szczepienia/zal_szczep%20PSO%202012.pdf

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1515919

"Pod apelem do prezydenta o niepodpisywanie nowelizacji podpisało się 20 tys. osób. Minister Wojciech Kolarski z Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP spotkał się wczoraj z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, którzy prosili o zawetowanie ustawy.""Petycja pt. „Więcej obowiązkowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór!” zostanie po wyborach skierowana do nowego rządu. " (Justyna Socha z OSWoS STOP NOP) 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1515924