Wstyd i hańba

Obrazek użytkownika Husky
Historia

 

 

 

Kiedy na Mokotowie "Ludzie Honoru" nieludzko torturowali Polskiego Męczennika...dwie Ikony dzisiejszego mainstreamu,zdecydowanie potępiły i odcięły się od "przestępczej działalności biskupa"...byli to : 
Tadeusz "Gruba Kreska" Mazowiecki 
Wisia "Zabić Księży !" Szymborska

Mazowiecki był współautorem paszkwilu stalinowskiego ,,Wróg pozostał ten sam", w którym potępiono Żołnierzy Niezłomnych.

14 IX 1953 rozpoczyna się kulminacja,misternej UB-eckiej gry czyli pokazowy proces Śp.Biskupa Czesława Kaczmarka i 4 innych osób duchownych.Mózgiem operacji byli : płk.Fleischfarb,płk.Goldberg,R.Werfel,sędzia Widaj i polski kolaborant Zarako-Zarakowski.

Ksiądz Biskup Czesław Kaczmarek, został aresztowany 21 stycznia 1951 r. w godzinach wieczornych we własnym domu. Przez ponad 2 i pół roku nikt,  włącznie z Episkopatem Polski i kielecką Kurią Biskupią nie wiedział, co się z nim dzieje !

Przez dwa lata i osiem miesięcy był przesłuchiwany i torturowany w więzieniu kieleckim, mokotowskim, przez oficerów żydokomuny, polskich i sowieckich w sposób w jaki  być moze nie stosowali Niemcy.

dniu 22 września 1954 roku, został odczytany przez sędziego Mieczysława Widaja, pułkownika Wojska Polskiego, zastępcę przewodniczącego Najwyższego Sądu Wojskowego wyrok, jaki zapadł? przed Wojskowym Sądem Rejonowym w Warszawie. Był to precedens, by sądzić duchownego,polskiego biskupa,sekretarza Episkopatu, Kościoła rzymskokatolickiego przed sądem wojskowym ! Jego Eminencji księdza Biskupa Czesława Kaczmarka, biskupa diecezjalnego w Kielcach.

Jego Eminęcja, ksiądz Biskup Czesław Kaczmarek został skazany na 12 lat więzienia

ks. Jan Danielewicz (skarbnik kurii kieleckiej) 10 lat,

ks. Józef Dąbrowski (kapelan biskupa) 9 lat,

ks. Władysław Widłak (prokurator Seminarium Duchownego w Kielcach) 6 lat,

siostra Waleria Niklewska (Zgromadzenie Sióstr Służebniczek) 5 lat.

Proces pokazowy, toczył się w dniach 14 września 1953 roku do 21 września 1953 roku.

W tym pokazowym procesie między innymi brał udział z ramienia komunistycznych organizacji młodzieżowych, ZMP, Jacek Kuroń ! Tadeusz Mazowiecki

W swingowanym procesie, w którym wyrok zapadł jeszcze przed procesem i był zatwierdzony przez Moskwę, "winnych"skazano za:

"kolaborację z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców"

Sędzia Mieczysław Widaj,kat Narodu Polskiego człowiek , który wydał ponad 100 wyroków śmierci na polskich bohaterów, o procesie biskupa Kaczmarka powie:

    

"W sprawie Kaczmarka była decyzja przekazana przez tow. płk. Karlinera [Oskar Karliner, szef Zarządu Sądownictwa Wojskowego.Żyda. Decyzje zatwierdzoną przez Moskwę przywiózł do Warszawy, generał lejtnant Nikołaj Kowalczuk, Министерство внутренних дел, MWD i MBW

Oskarżycielami byli:

generał Stanisław Zarako-Zarakowski vel Stanisław Zarakowski,naczelny prokurator wojskowy

         

Pułkownik Józef Różański, Goldberg, Żyd, oficer NKWD i UB, dyrektor wydziału śledczego MBP, w czasie pobytu w Rosji, osobiście bez wyroku rozstrzeliwał więźniów

        

generał lejtnant Nikołaj Kowalczuk, Министерство внутренних дел, MWD, MBP

          

 

Generał Stanisław Zarako-Zarakowski vel Stanisław Zarakowski, powie w mowie oskarżycielskiej:

 

"Droga, którą szedł ksiądz biskup Kaczmarek i jego poplecznicy ma swoją nieubłaganą logikę rozwojową. Ten duchowny i denuncjant robotników w jednej osobie, pupilek reakcyjnych biskupów francuskich i polskich, faworyt Watykanu i zausznik Becka, organizator antyludowej roboty pod przykrywką Akcji Katolickiej i szermierz "krucjaty antybolszewickiej",

Obrońcą, Jego ekscelencji księdza biskupa by adwokat z urzędu Mieczysław Maślanko. O Maślance, później juz po 1956 roku ksiądz Biskupa powie:

"Odnośnie do obrońców w sprawie tej słusznie biskup Kaczmarek powiedział, że oskarżeni bali się bardziej swoich obrońców aniżeli prokuratora i że obrońcy współpracowali z organami Bezpieczeństwa Publicznego”.

Sąd nie wraził zgody na obrońców wskazanych przez księdza biskupa i innych współoskarżonych. Tyle, że ja takich dokumentów nie znalazłem. Obrońców z urzędu, wskazał i zatwierdził dyrektor wydziału śledczego MBP, pułkownik Józef Różański, prawdziwe nazwisko Józef Goldberg, pochowany na cmentarzu żydowskim

 

"Czarny Citroën Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego zajechał pod siedzibę biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka tuż po zmroku 21 stycznia 1951 r. Funkcjonariusze dokonali rewizji osobistej znajdując przy biskupie – jak wynika z protokołu podpisanego przez starszego referenta MBP Albina Cabaja – pieniądze w sumie 5062 zł 25 gr, okulary w pochwie skórzanej, etui z wiecznym piórem i ołówkiem marki Sheaffers oraz cygarniczkę. Następnie wywieźli aresztowanego w nieznane; nie mógł się nawet pożegnać z mieszkającą z nim matką. Funkcjonariusze MBP aresztowali też 20 innych księży z diecezji kieleckiej.

W postanowieniu o tymczasowym aresztowaniu biskupa, podpisanym przez prokuratora wojskowego Michała Ostojskiego, czytamy m.in.: „W okresie okupacji w Kielcach, idąc na rękę władzy hitlerowskiego państwa niemieckiego działał na szkodę Państwa i Narodu Polskiego”.

Biskup diecezjalny Czesław Kaczmarek, sekretarz Episkopatu, naraził się i Moskwie i komunistycznym władzom PRL z powodu,

Tu cytuję:

Biografa biskupa, ks. Jan Śledzianowskiego „Ksiądz Czesław Kaczmarek – biskup kielecki”, Kielce 1991

Po pierwsze ordynariusz kielecki naraził się władzy ludowej, gdy po pogromie kieleckim 14 lipca 1946 r. sporządził raport, w którym wskazał na rządzących, jako tych, którym mogło zależeć na wywołaniu tumultu. Zdaniem Kaczmarka pogrom nie miał podłoża etnicznego czy antysemickiego, a polityczne. Dodatkowym argumentem przeciw biskupowi był fakt, że dokument został przekazany ambasadorowi Stanów Zjednoczonych.

Kolejnym „grzechem” bp Kaczmarka był sprzeciw wobec podpisania przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego porozumienia z rządem w dniu 14 kwietnia 1950 r.

Choć najważniejszym oponentem prymasa był kard. Adam Sapieha, to jednak zmarł kilka miesięcy po przyjęciu porozumienia. Komuniści wzięli wówczas na cel ordynariusza kieleckiego, który pełnił ważną w strukturach kościelnych rolę sekretarza episkopatu.

Przygotowania do oskarżenia, skazania i być moze zamordowania na podstawie wyroku kapturowego, rozpoczęto latem 1950 roku.

Zajmowali się tym:

pułkownik MBP, wcześniej oficer NKWD, Józef Różański, Goldberg, dyrektor wydziału śledczego MBP,

pułkownik Julia Bristigerowa,de domo Prajs“krwawa Luna”,obywatelka ????, dyrektor wydziału społeczno -śledczego, zajmującego się walka z Kościołem,

ppłk Józef Światło, n.rodowe Izaak Fleischfarb, wicedyrektor Departamentu X, śledczego MBP. To on aresztował w Krynicy Władysława Gomułkę i jego żonę Zofię. marszałka Michała Rolę-Żymierskiego. To Józef Światło, po przyjeździe do Kielc w pierwszych dniach stycznia 1951 roku wydał polecenie Urzędowi wojewódzkiemu aresztowanie księdza biskupa Czesława Kaczmarka,

pułkownik Adam Humer, właściwie Umer, zbrodniarz stalinowski, wicedyrektor Departamentu Śledczego MBP. Jego bratanicą jest Magda Umer, córka oficera Informacji Wojskowej

wicepremier, Eugeniusz Szyr, członek KPP, prywatnie zięć Marcina Święcickiego, sekretarza KC PZPR, ministra w rządzie T. Mazowieckiego, prezydent Warszawy.

Śledztwo odbywało się pod nadzorem prezydenta Bolesława Bieruta, agenta NKWD

7 maja 1956 Wojskowy Sąd Garnizonowy, zastosował amnestię, jednak księdza biskupa przymusowo skierowano do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Rywałdzie Królewskim, gdzie wcześniej był przetrzymywany Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński.

W dniu 30 marca 1957 roku Naczelna Prokuratora Wojskowa wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie biskupa Kaczmarka i współoskarżonych z nim osób z powodu braku dostatecznych dowodów.

W dniu 2 kwietnia 1957 roku, jego Ekscelencja ksiądz biskup wrócił do Kielc.

W wyniku tortur stosowanych w śledztwie, między innymi przez pułkownika NKWD i UB, Józef Różańskiego, Goldberga, Żyda, syjonistę, ksiądz biskup zmarł w Klinice Akademii Medycznej w Lublinie w dniu 26 sierpnia 1963.

W procesie i po role kata, sprawował Tadeusz Mazowiecki, człowiek, który odsądzał księdza biskupa, polski Kościół od czci i wiary. Pięćdziesiąt osiem lat później, zostanie premierem pierwszego "niekomunistycznego rządu ?", w "którym główną role będą odgrywać komuniści. Generałowie Kiszczak, Siwicki, Marcin Święcicki,

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1305383938504962049

http://www.knowbysight.info/KKK/03251.asp

https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-k-szwagrzyk-sedzia-widaj-byl-zbrodniarzem-stalinowskim

http://www.blogmedia24.pl/node/60119

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

Jedna taka twierdzi, że to opór m.in. księży i zakonników spowodował, że w Polsce nie stacjonowały setki tysięcy sowietów tylko kilkadziesiąt. Jak widać, powszechnie szerzone brednie są dziś w równym stopniu zamachem na pamięć jak komunistyczna propaganda.

Nigdy dość przypominania. Ludzie muszą widzieć jasno, czym był komunizm, że PRL nie był sielanką ani zwyczajnym krajem i jak do dziś za to płacimy. Żyliśmy też w najzupełniej realnym ruskim NWO a i dziś mamy agresywnych sąsiadów za płotem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644414

71 lat temu, 14 września, komuniści zamordowali Księdza Władysława Gurgacza. Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Zbrodni dokonali w krakowskim więzieniu przy ul. Montelupich. 
Niech pamięć o Niezłomnym Księdzu trwa! 
Servus Mariae!

Dla chętnych krótka broszura o ks. W. Gurgaczu wydana przez IPN.

https://t.co/RtD4vNVmup?amp=1

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1644431