W najbliższych dniach kampania Trzaskowskiego będzie przypominała Stonogę

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Jeśli przesadzam to tylko trochę i być może bardziej właściwe byłoby przywołanie innego „polityka”, ale to nazwisko mieszkańca Biłgoraja nie przejdzie mi przy klawiaturę. Zastaję zatem przy Stonodze i już wyjaśniam o co chodzi. Kidawa-Błońska zostawiła Trzaskowskiemu zgliszcza, skala zniszczeń zaskoczyła wszystkich. Umówmy się, że jeszcze dwa miesiące temu nikt przy zdrowych zmysłach nie dałby „polityczce” PO 2% poparcia sondażowego, bez względu na to, jak bardzo się kompromitowała. Prawidłowość u partyjnych kandydatów jest taka, że oni na starcie mają poparcie, którym dysponuje cała partia, to dość logiczne i normalne. Zadanie kandydata na prezydenta to wyjście poza partyjny elektorat.

Tymczasem Kidawa-Błońska doprowadziła do takiego stanu, że nawet najbardziej wierny elektorat PO uciekł i tak Bogiem, a prawdą nikt nie wie jacy ludzie zmieścili się w tych 2%. Nieważne, ten etap jest zamknięty, ktoś kiedyś może napisze pracę magisterską albo i doktorską pod tytułem „Jak perfekcyjnie spieprzyć kampanię wyborczą”, natomiast sztab PO musi myśleć o odrobieniu strat i nie ma na to wiele czasu. Najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów wydaje się 28 czerwca, czyli nieco więcej niż miesiąc ma Trzaskowski na to, aby przynajmniej odbić elektorat PO, który rozszedł się do Hołowni, Kosiniaka-Kamysza i Biedronia. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? No właśnie niekoniecznie, raczej należałby zmodyfikować to powiedzenie do następującej postaci: „Łatwo powiedzieć i prostacko wykonać”. Jaki jest najszybszy sposób nie przywołanie radykalnego elektoratu liberalno-lewicowego? Oczywiście walić w PiS i Kaczyńskiego bez opamiętania.

Trzaskowski od początku poszedł tą drogą, od pierwszego wystąpienia mówił o reżimie i zawłaszczaniu państwa, potem nagrał filmik, na którym obiecuje rozprawienie się z TVP Kurskiego. I tak te pierwsze dni, potem tygodnie, będę wyglądały. Przekaz Trzaskowskiego musi być radykalny, w przeciwnym razie zabraknie mu czasu na zbudowanie poparcia koniecznego do realizacji dwóch celów. Przede wszystkim PO za wszelką cenę musi doprowadzić do II tury wyborów, a w drugiej turze nie może wystartować nikt inny poza Trzaskowskim i Dudą. W przeciwnym razie PO skona, na pewno jako lider opozycji i być może jako partia. W tak trudnym położeniu zawsze stosuje się sprawdzone metody i tak też się stanie z kampanią Trzaskowskiego. Tym bardziej jest to pewne, że twardy elektorat antypisowski na poziomie 20% jest faktem i wystarczy po niego sięgnąć, starymi sprawdzonymi sposobami. Dość spojrzeć na wydarzenia ostatniego weekendu, aby wiedzieć, jakie są plany sztabu PO.

Żenujące wydarzenia z udziałem senatora Burego, to oczywiście nie jest przypadek, ale zaplanowana prowokacja, która miała pokazać po raz tysięczny „państwo policyjne PiS”. Desperacja w szeregach PO jest tak wielka, że zdecydowali się na złamania tabu „pandemii” i poszli robić zadymę bez zakrywania ust i nosa maseczką lub częścią garderoby. I cóż to innego jest jak nie polityczna Stonoga? Rzecz jednak polega na tym, że usłużne media nie zrobią z PO Stonogi, tylko będą trąbić o prawach konstytucyjnych. W kreowaniu pisowskiego reżimu pomagają też nadgorliwi nominaci PiS, patrz ta śmieszna aferka z „Trójką” i Kazikiem, a takich darów PO nigdy nie zmarnuje. Dodatkowo uruchomiły się środowiska artystyczne, znów jedzą banany i chronią puszczę. Trzaskowski zaczął odbudowywanie elektoratu tam gdzie to jest najłatwiejsze i dlatego na pierwszy ogień poszli „obrońcy konstytucji” i „elity”.

Obojętnie jakimi słowami podsumujemy prymitywne metody, nie zmienimy rzeczywistości, te metody po prostu działają i będą z pełną premedytacją wdrażane. Na zdobycie odpowiedniej liczby głosów koniecznej do II tury wyborów to wystarczy, w mojej ocenie z nawiązką. Pytanie, czy z takim radykalnym przekazem Trzaskowski jest w stanie coś ugrać w II turze. Nie jest i w dwa tygodnie tego też nie zamaże, ale w to, że Trzaskowski wygra wybory nie wierzy nikt, przede wszystkim sam Trzaskowski. Jego zdaniem jest uratowanie PO i jeśli w pierwszej turze zdobędzie 25%, a w drugiej 45%, to stanie się „nowym Tuskiem” i PO będzie grzmieć, że jest jedyną siłą zdolną pokonać PiS. Takie są założenia, ale jak zawsze życie wszystko zweryfikuje, bo to znów czeka nas kampania oparta na bieżących sensacjach i zadymach.

https://www.kontrowersje.net/w_najbli_szych_dniach_kampania_trzaskowskiego_b_dzie_przypomina_a_stonog

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:17)

Komentarze

I będzie nie tylko radykalny, ale chamski, agresywny, pełen kłamstwa i prowokacji...
Minął zaledwie jeden dzień, jeszcze nie jest zarejestrowanym kandydatem, ale już czynem udowodnił, że taki będzie. 

Naszą najlepszą odpowiedzią jest przekaz jeszcze bardziej radykalny, bijący czystą asertywnie opowiadaną prawdą, tak by szczęka opadała pod wrażeniem jakości zagrożenia dla Polski, jakim  jest postawa tej i takiej opozycji i jej wizja Polski. Jakie prawdziwe zło czai się w ich zamysłach. Jaki bezmiar złej woli kryje się w ich praktyce politycznej

To nie jest inne stanowisko polityczne, do którego ma prawo każda opozycja, to nie jest inna strategia rozwoju naszego kraju, to jest prawdziwe niebezpieczeństwo, to jest ich stanowcza wola, by między Rosją a Niemcami już nigdy żadnej suwerennej Polski wcale nie było.
Ich celem jest wrogie przejęcie władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający im przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji zasobów materialnych i ludzkich Polski, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. (-) Ten cel będą realizowali wszelkimi, dostępnymi środkami. Przed niczym się nie cofną.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1630943

Mogę się mylić, ale on takimi działaniami jest odpychający. Nie wiem czy ludziom, aż takie chamstwo się podoba.Ciekaw jestem też co na taki styl odpowiedzą inni rywale? Te ataki Rafałka są dla PiS korzystne, bo mimo, że działają na elektorat silnych razem, czyli tego antypisowskiego betonu, to są odstraszające dla wyborców wahających się, niezbyt zaangażowanych i nie do końca określonych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630945

rzeczywiście jest odpychająca. Oni nie wiedzą, nie rozumieją i nawet nie domyślają się, że to co robią może być aż tak kompromitujące. Dzisiaj takie wrażenie zrobił na mnie Borys Budka, który wspominał jak zapamiętał "kazanie Jana Pawła II o kremówkach w Wadowicach". Kazanie o kremówkach? Cóż to takiego?

Borys Budka palnął i najprawdopodobniej nigdy nikt mu nie wytłumaczy dlaczego palnął, dlaczego zachował się jak obcy z dalekiej planety, jak ktoś intelektualnie wykształcony w innej cywilizacji, bez kontaktu z polską kulturą, tradycją i obyczajem. Obcy.

Dlatego nasza odpowiedź musi operować tylko i wyłącznie prawdą, bez pogardy, bez złości, ale w pełni prawdy podawanej bez owijania w bawełnę. Prawdy podawanej wprost i bez osłonek, przywracając właściwe proporcje. Cięcie skalpelem bez litości i fałszywej skromności. Bez złości, spokojnie i asertywnie:
Stawiamy wam zarzut:
"W czasie waszej władzy pozwoliliście bezczelnym złodziejom ukraść 250 miliardów złotych w aferze VAT. Wiecie co to jest 250 miliardów złotych? To jest 250 000 milionów złotówek. Dwieście pięćdziesiąt tysięcy milionów złotych. Dwa i pół tysiąca ton stuzłotowych banknotów".
A nasze 500+ to jest rozdawnictwo? Nie bądźcie śmieszni, to jest dopiero część zwrotu pieniędzy ukradzionych pod opieką waszej władzy. Dopiero połowa tego, co zostało ukradzione polskim Obywatelom.

Powstrzymaliśmy tę waszą grabież, a z odzyskanych pieniędzy, z powstrzymania waszej grabieży wypłaciliśmy dopiero mniej niż połowę, bo dopiero lekko powyżej 100 miliardów złotych na 500+.

Tak wygląda przykładowe przywrócenie proporcji.

Nie bronimy się przed ich narracją, lecz przechodzimy do ataku. Nie zasłaniamy się przed ich obrzydliwymi insynuacjami, nie tłuczemy się na wyznaczonym przez przeciwnika polu, ale to oni niech tłumaczą ze swoich łajdactw.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1630949

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czystą asertywnie opowiadaną prawdą…powiadasz ? Michael
Tak by szczęka opadała pod wrażeniem ...byłoby wyjaśnienie Amber Gold i wsadzenie do ciupy winnych.
Tego ten wspaniały PiS nie chce a może nie może?

Specjalizujesz się w wyszkiwaniu zła....u opozycji.
Czy nie lepiej tropić brak dobra, które leży bądź leżało w zasięgu PiS... a czego PiS nie zrobiło?
Ten brak dobra...to dopiero zło.
To jest prawdziwe niebezpieczeństwo dla Polski!

Zostawim te kremówki i weź się za Amber gold, za Smoleńsk, którym kręcą już 10 lat...itp
To dopiero będzie przykładowe przywrócenie proporcji, mistrzu Michaelu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1631031

Trochę się zgadzam, że jego agresywność i chamstwo jest korzystne dla PiS, ale pod warunkiem, że PiS odpowie równie mocno po prostu prawdą na jego i na temat PO-KO jako całości a są to niebezpieczni dla Polski ludzie. Rozbiór Dzielnicowy, poddanie się Niemcom i Rosji, rozbiór państwa, likwidacja województw, itd... Będą dążyli do likwidacji państwa polskiego i taki przekaz musi płynąć z ust A. Dudy. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1631001

- a warszawskie przygłupy wybrali go aby zarządzał stolicą.

Mimo tylu afer i wywalania mieszkańców z domów na zbity pysk poszli i zagłosowali na H.G.Waltz bis bo to kontynuator jej polityki i kolega z partii.

Ściekami w Wiśle zasrali pół Polski aż fetor poszedł na Skandynawię i nic.
Warszawiacy dziś to w większości bolszewicki gnój i żadne strajkujące z "przedsiębiorcami" Tełajno im nie przeszkadza.

Srefę relaksu zrobił w środku stolicy przy samych rurach wydechowych aut. Tylko patrzeć jak zrobi Żydom centrum wypoczynku w Oświęcimiu bo ten tłumok nie ma ani wiedzy ani taktu.

Jedyne co dobrze robi to dobrze kłamie tak jak i ta cała jego zbójecka kamarylla.

Warszawa to dziś chore miasto a choroba postokroć cięższa do wyleczenia niż sławny już koronawirus.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1630968

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PoTrzaskowskim nawet na złom.nie chcą

Tak wykończyć Warszawę

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631070

Tak, to prawda, że gdyby 2 miesiące temu ktoś powiedział, że Kidawa zresetuje się do 2% zostałby uznany za pomyleńca. Z drugiej strony ciekawe są te przepływy elektoratu. Zakładając na chwilę, że sondaże nie kłamią... sorry, ale tylko na chwilkę... Kidawie spada, a Szymkowi24 nie rośnie. Kidawa oznajmia, że się wycofuje - Szymek24 rośnie do 20%. Wkracza Trzaskowski, pogubieni się nawracają - 11 %, a Szymek24 - 9%. Jakie to ładne. Kiedyś na fizyce były takie doświadczenia z naczyniami połączonymi :)

A tu jeszcze jeden niepoważny tekst o Rafalle: Jadą wozy kolorowe z odpadami

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1631036