Komando Śmierci

Obrazek użytkownika Husky
Historia

 

 

 

27 XII 1984 rusza pokazowy proces kilku członków "Komanda Śmierci" z IV Departamentu MSW. Reszta "Komanda Śmierci" przez następne lata dalej mordowała Polskich Kapłanów i osoby świeckie...nigdy nie zostali ujawnieni i ukarani.Czy mam rację Panowie Morawiecki & Ziobro???

Z rąk specjalnego komanda śmierci SB mogło zginąć około 100 osób

W raporcie Rokity czytamy:

Najbardziej drastycznym przypadkiem  była działalność sekcji "D" Służby Bezpieczeństwa wyspecjalizowanej w przestępczej działalności, włącznie z morderstwami.
 Sekcja "D" była formalnie częścią IV Departamentu SB. Faktycznie była to samodzielna i elitarna grupa. I chociaż w 1987 r. została przekształcona w wydział VI, to jednak aż do 1989 r. w esbeckim slangu nazywano ją grupą "D". Pierwszym naczelnikiem grupy "D" został - wówczas ppłk - Zenon Płatek. On, jak i jego ludzie podporządkowani byli bezpośrednio dyrektorowi departamentu IV. Po Płatku kierowanie grupą "D" przejął kpt. Grzegorz Piotrowski, który w latach 90. przyznał, że działania sekcji były znane w kręgu najwyżej 10 osób. Należeli do nich m.in. generałowie Jaruzelski, Kiszczak, Mirosław Milewski.

Zabójcy ks Jerzego Popiełuszki

Archiwalnna rozmowa z Tadeuszem Płużańskim
Kto zamordował księdza Jerzego Popiełuszkę?

Dygnitarze III RP nigdy nie chcieli do końca wyjaśnić wszystkich faktów związanych z tragiczną śmiercią ks. Jerzego. Przypomnę tylko dramatyczne okoliczności zaistniałe wokół prób podejmowanych przez prokuratora Andrzeja Witkowskiego, któremu dwukrotnie niemalże w przededniu skierowania do sądu aktów oskarżenia w tej sprawie odbierano śledztwo – mówi Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”.

Czym była i kogo rekrutowała do swoich szeregów Samodzielna Grupa „D” IV Departamentu MSW, zwana również „Komandem Śmierci”?

Była to zbrodnicza jednostka komunistyczna, zatrudniająca największych przestępców i drani „czerwonego reżimu”, w dodatku współpracująca z KGB. Jej głównym zadaniem było mordowanie i represjonowanie „wywrotowych” Polaków, stanowiących zagrożenie dla ówczesnej władzy oraz zniszczenie Kościoła Katolickiego w Polsce.

Ludzie wchodzący w skład „Komanda Śmierci” nie mieli żadnym zahamowań przed „finezyjnym” torturowaniem i mordowaniem swoich ofiar. Co gorsza, nigdy nie widzieli niczego złego w swoim działaniu ani też nie czuli żadnej skruchy.

Trzeba również dodać, że mimo podkreślenia w nazwie „samodzielności” całej tej bandy zbrodniarzy, w rzeczywistości sterowali nią ludzie z najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Przykładem jest przebieg procesu toruńskiego, kiedy to „czerwoni włodarze” zrzucili pełnię winy na towarzyszy Piotrowskiego, Pękalę, Chmielewskiego i Pietruszkę, sugerując że działali oni na własną rękę.

Nie jest jednak tajemnicą, że o ich działaniach wiedzieli: Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i Władysław Ciastoń. Powiem więcej – towarzysze generałowie nigdy nie staliby się przywódcami komunistycznej dyktatury, gdyby takie sprawy były poza ich zasięgiem.

Oczywiście, świetnie zdawali oni sobie sprawę z tego, co się dzieje w PRL i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to właśnie oni inspirowali swoich podwładnych z Grupy „D” do dokonywania zbrodni.

Najsłynniejszą z nich było zamordowanie w wyjątkowo barbarzyński sposób księdza Jerzego Popiełuszki...

To prawda. Pomimo upływu 33 lat od tej tragedii, nadal nie znamy okoliczności śmierci błogosławionego męczennika. Mimo oficjalnego „wyjaśnienia” sprawy podczas procesu toruńskiego, przez lata namnożyło się wiele wątpliwości w związku z tą sprawą.

Pierwsza z nich dotyczy daty zgonu ks. Jerzego Popiełuszki. Zdaniem prokuratora Andrzeja Witkowskiego, któremu dwukrotnie w tzw. wolnej Polsce odbierano śledztwo w sprawie śmierci kapelana „Solidarności”, nie został on zamordowany 19 października 1984 roku, tylko kilka dni później, a w mordzie uczestniczyli oficerowie GRU.

Już samo ciało zabitego, odnalezione 30 października 1984 roku, to najtragiczniejszy dowód, że dla prześladujących go komunistów nie był człowiekiem, tylko jakby rzeczą, jakimś workiem, który można z przywiązanymi kamieniami utopić.

Oczywiście, skazani w procesie toruńskim nie byli bez winy. Przez lata zajmowali się oni niszczeniem Kościoła, represjonowaniem duchownych i organizowaniem brutalnych zbrodni przeciwko Polakom, które propaganda komunistyczna przedstawiała jako działanie „nieznanych sprawców”. Nie zmienia to jednak faktu, że sterowali nimi towarzysze generałowie: Jaruzelski, Kiszczak i Ciastoń.

Do wymienionych przez Pana nazwisk dopisałbym jeszcze jednego „zasłużonego towarzysza”, czyli Jerzego Urbana – człowieka odpowiedzialnego za zapewnienie „parasola ochronnego” komunistycznym zbrodniarzom. Kiedy przypomni się jego podłe zabiegi propagandowe, szkalujące ofiary komunistycznych morderców, łzy same napływają do oczu...

Od zawsze powtarzam, że rozliczenie zbrodni komunistycznych nie może ograniczać się tylko do ich bezpośrednich wykonawców, ponieważ wówczas pomijana jest cała reszta.

Zbrodnie komunistyczne to bestialstwa całego aparatu PRL z Jaruzelskim, Kiszczakiem i Urbanem na czele. Ten ostatni do dzisiaj maskuje i zaprzecza wszystkim faktom w sprawie mordu ks. Popiełuszki oraz chroni oprawców sugerując, że kapłan sam jest sobie winien, ponieważ się „prosił” o to, co go spotkało.

Już niedługo Jerzym Urbanem zajmie się Społeczny Trybunał Narodowy. Mam nadzieję, że przyczyni się to – jeszcze w życiu doczesnym – do osądzenia i przykładnego ukarania tego zbrodniarza komunistycznego przez wymiar sprawiedliwości Rzeczpospolitej. Zabijać można bowiem na różne sposoby – przez bestialskie tortury, strzał w tył głowy, ale także wyrok sądowy czy zbrodniczą propagandę, jak robił to Jerzy Urban.

Jaki był cel całej Urbanowskiej propagandy wymierzonej przeciwko ks. Popiełuszce jeszcze przed jego zamordowaniem?

Podstawowym celem było zastraszenie, a ostatecznym – likwidacja Kościoła Katolickiego, który komuniści uważali za jednego ze swoich największych wrogów i wszelkimi możliwymi sposobami próbowali zniszczyć. Dlatego właśnie przez lata prowadzono akcje szkalujące duchownych, m.in. księdza Jerzego.

Propaganda wymierzona w Kościół miała uderzyć także w wiernych. Komuniści uważali, że dzięki zastraszaniu i mordowaniu kapłanów uda im się osłabić wiarę i postawy patriotyczne Polaków. Jakże bardzo się mylili.

Dlaczego zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki jest dzisiaj przez wielu nazywane „zbrodnią założycielską III RP”?

Ponieważ jest to zbrodnia de facto nieosądzona. Mimo wyroków, jakie zapadły podczas procesu toruńskiego, Piotrowski i reszta morderców szybko wyszli na wolność dzięki amnestii, a potem robili kariery w „wolnej Polsce”.

Po drugie, o czym już wcześniej wspominałem: zamordowanie ks. Jerzego przez lata nazywano „prywatną inicjatywą” oficerów Grupy „D”. Dopiero kilkanaście lat po procesie toruńskim zaczęto mówić o zbrodni komunistycznej.

Po trzecie, mocodawcy morderców księdza Popiełuszki nigdy nie odpowiedzieli za swoje zbrodnie, z wyjątkiem kilku symbolicznych wyroków.

W końcu wreszcie: dygnitarze III RP nigdy nie chcieli wyjaśnić wszystkich okoliczności związanych z tragiczną śmiercią ks. Jerzego. Przypomnę tylko dramatyczne próby podejmowane przez prokuratora Andrzeja Witkowskiego, któremu dwukrotnie, niemalże w przededniu skierowania do sądu aktów oskarżenia w tej sprawie, odbierano śledztwo. A prokurator Witkowski był na tropie rzeczy fundamentalnej – na drodze do stwierdzenia tego, że za śmiercią kapelana „Solidarności” stoi związek przestępczy o charakterze zbrojnym, z towarzyszami Jaruzelskim i Kiszczakiem na czele. I to właśnie ci czerwoni dyktatorzy powinni w pierwszej kolejności odpowiadać za tę oraz inne zbrodnie PRL.

Dopóki sprawa zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki nie zostanie rozwikłana, dopóty nie będziemy mogli mówić o normalnym, niepodległym państwie polskim, a tylko o PRL-bis. Dopóki nie zostanie zatrzymana przyklepana przy okrągłym stole abolicja dla komunistycznych zbrodniarzy, obowiązująca po dzień dzisiejszy, dopóty męczeńska śmierć ks. Jerzego pozostanie skazą na naszej narodowej tożsamości.

Aktualnie sprawę śmierci ks. Popiełuszki prowadzi prokurator Mieczysław Góra z bydgoskiej delegatury IPN. Czy Pana zdaniem, tym razem sprawa zostanie doprowadzona do końca?

Jeśli nadal nie będzie ku temu woli politycznej, to moim zdaniem, zostanie zakończona tak jak w przypadku śledztwa prokuratora Witkowskiego. Widać wyraźnie, że w Polsce wciąż są potężne siły, które mogą zablokować każdą walkę o prawdę.

Z drugiej strony, to istne kuriozum, że w roku 2017, po tylu latach ciężkiej pracy Andrzeja Witkowskiego, zostaje wyznaczony nowy prokurator do tej sprawy. Musi on wertować kilometry akt. Nie podważam oczywiście pracy i zaangażowania prokuratora Góry – uważam, że jest on świetnym specjalistą i na pewno zrobi wszystko, abyśmy dowiedzieli się, co takiego stało się w październiku 1984 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że nasuwa się pytanie: dlaczego sprawy nie oddano po raz trzeci prokuratorowi Witkowskiemu, który już dwukrotnie był bliski jej zamknięcia?

Wygląda to na celowe utrudnianie, żeby nie powiedzieć – tuszowanie śmierci ks. Jerzego: „niech sprawcy i świadkowie umrą, żeby całą sprawę pozostawić do osądzenia historykom”. Nie! Nie tędy droga!

Trzymajmy kciuki za prokuratora Górę, ale powtórzę: nie tak to wszystko powinno wyglądać!

Ksiądz Jerzy nie był ostatnim duchownym zamordowanym przez komunistów. W styczniu 1989 roku, gdy w najlepsze trwały obrady okrągłego stołu, czerwony reżim zabił ks. Stanisława Suchowolca i ks. Stefana Niedzielaka. Z kolei w lipcu 1989 roku, już po „wolnych wyborach” z 4 czerwca, zakatowano ks. Sylwestra Zycha. Dlaczego?

Ponieważ komuniści nigdy nie wybaczali, również kapłanom. Wszyscy trzej księża zamordowani w 1989 roku byli niezłomni duchownymi i walczyli o wolną, katolicką ojczyznę.

Ksiądz Niedzielak został zamordowany za działalność w AK, wspieranie WiN-u i mówienie prawdy o pomordowanych przez komunistyczny reżim.

Ksiądz Suchowolec zginął, ponieważ odprawiał Msze Święte za ojczyznę.

Ksiądz Zych był kolejnym patriotą i antykomunistą z krwi i kości, dlatego „należało” go zgładzić.

Żadna z tych spraw nigdy nie została wyjaśniona, ale wierzę, że w końcu uda się to zmienić i postawić przed sądem wszystkim mocodawców i „nieznanych sprawców”. Na takie rzeczy nigdy nie jest za późno, ponieważ jest to obowiązek państwa polskiego.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Tomasz D. Kolanek

https://rodaknet.com/rp_art_7037_kto_zamordowal_ksiedza_jerzego_popieluszke.html

"Z filmoteki bezpieki" 

Wstep:

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1343131089435504641

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Dzisiaj biegają po ulicach z tęczową szmatą z LGBT oraz lewactwem nawołując do zabijania dzieci i sexu z kimkolwiek i gdziekolwiek. Ich rodzice donoszą na Polskę w Brukseli. Wielu wychwala pod niebiosy Moskwę będąc jej V kolumną sowieckim zapleczem głownie w internecie. Repolonizacja mediów rozpoczęta miejmy nadzieję, ze wkrótce znikną jak zniknie Ścierwoneon antypolski.

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/rosyjska-propagande-szerza-polskie-portale-sa-23-takie-witryny-skandal-czy-zdrada-0

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1656043

Teraz ci potomkowie ubeków, podzielili się swoją miłością, jedni na Moskwę, a drudzy na Berlin.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1656045

Józef Iwulski, mocna postać kasty Ziobro, ścigany przez IPN, Andrzej Kryże syn tego o którym mówiono "sędzia Kryże będą krzyże".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1656058

Co ten neonowy burdeltate mówi?
A ty czerwony złogu komunistyczny jesteś tego dobitnym dowodem że jeszcze takie ścierwa po wolności chodzą

Jeszcze chwila

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656060

Już niedługo - niedługo zabraknie nam Cezarego i jego Scierwoneonka z kogo będziemy się nabijać ! Opara go ostrzegał, ale on swoje i idzie z Jareczkiem na "pożarcie" za antypolską działalność. Wężykiem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656062

Stanisław Żaryn -  Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych:

Czas na podjęcie zdecydowanych działań wobec tego typu portali

 

Portal zaangażowany w prowadzenie walki informacyjnej w obszarze polityki militarnej kolejny raz atakuje relacje Polski i USA. Tekst zamieszczony na stronie przekonuje, że baza USA w Polsce jest zagrożeniem dla Polaków.Propagandowy tekst zawiera wskazanie, że polskie społeczeństwo jest zaniepokojone obecnością USA na terenie RP. Materiał jest także próbą przekonania, że w Polsce Amerykanie montują agresywne systemy militarne.

Tekst realizuje typowe dla rosyjskiej propagandy linię narracyjne:

- podsyca napięcia na linii Polska-USA

- insynuuje, że obecność Amerykanów w Polsce jest zagrożeniem

- promuje postawy antyamerykańskie w Polsce

- oskarża Zachód o politykę agresji wobec Rosji

- oczernia Polskę i USA na arenie międzynarodowej

- stanowi próbę zastraszenia polskiego społeczeństwa i decydentów

Propaganda Rosji kontynuuje działania wymierzone w relacje Polski i USA. Celem strategicznym Kremla jest doprowadzenie do stałego osłabienia wschodniej flanki

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656070

A o czym ja od pół roku piszę ! O prokuratorskim dochodzeniu w sprawie Ścierwoneona.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656072

To kwestia czasu gdy bedziesz chcial zobaczyc wpisy na Szambie 24.ru

Postaramy sie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656077

i wyśmiewany przez Polaków?

Oparenko podziękował tobie i krzywonosowi za tekst demaskujący jego przeszłość? Dla kolegi pytam. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1656069

Krótki bilans "działalności" duetu chazarsko-sowieckiego(Dobrowolski & Ruszkiewicz) w ostatnim czasie na Szambie 24.ru

1.Facebook - blokada konta.Powód.Sztuczne nabijanie odsłon,zawirusowane linki do sowieckich stron,fake newsy
2.Google - Odmowa płatności za reklamy.Powód.Sztuczne nabijanie odsłon.
3.SimilarWeb- weryfikacja odsłon,sztuczne nabijanie,kłamstwa w raportach właściciela.Spadek o 2 tys miejsc i to nie 
   koniec.
4.Kolejne dwa śledztwa w prokuraturze W-wa Śródmieście.
5.Trzy osobne śledztwa w IPN
6.Sprawa w toku na wniosek  Rzecznika Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych
CDN.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656073

Niepoprawni.pl postrzegany jest w sieci jako portal o zabarwieniu PATRIOTYCZNYM- POLSKIM, a NEon24.pl, jak opisałeś celnie  jako portal antypolski działający na szkodę Polski i Polaków. Cóż repolonizacja mediów idzie pełna parą, teraz czas na portale internetowe i ich administratorów. IPN, Prokuratura na wniosek Służb Państwowych działa w tym temacie od dawna. Masz dobre informacje. Moje gratulacje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656076

Zostanie tym parchom portal....upodlony.pl

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656078

australijską Polonię, jakiego mają u siebie antypolskiego bydlaka. Niech zdycha w przytułku albo pod płotem. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1656079

Opara mieszka w wynajetym one bedroom flat za spore pieniadze,dlatego nie ma kasy na prowadzenie portalu

Sam o tym pisal na Toy-Toyu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656086

z Polakami. Przecież to nałogowy kłamca. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1656090

KBW- IPN BU 644/2367 OPARA RYSZARD KBW akta osobowe.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656088

KBW - inaczej Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego - inaczej  to kaci i mordercy Żołnierzy Wyklętych !  Takie są historyczne fakty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656091