Czy Jarosław Kaczyński tego nie widzi?

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

 

 

Tekst Piotra Wielguckiego który nie napawa optymizmem.Nie zgadzam się z Piotrem że to Szumowski jest winny spadkom poparcia Prezydenta A.Dudy. On zachowuje się jak trzeba. Szumowski zadziałał tak jak powinien. Trudno sobie wyobrazić kogoś lepszego w tej sytuacji.Tu raczej winy należy szukać w samym kierownictwie PIS, które nadal zajmuje się wojenkami frakcyjnymi i przede wszystkim Gowin. To przecież nie kto inny ale sam Gowin dał szansę podnieść się PO i przedłużył polityczną wojnę o półtorej miesiąca.Panowie w Zjednoczonej Prawicy teraz to jest już ostatnią szansa żeby się obudzić z z błogiego snu...
W jakiejś mierze to współwinny jest też sztab Prezydenta, prowadzący dość denną kampanię, bez pomysłu, bez polotu, a przede wszystkim nie wykorzystując ewidentnych atutów kandydata i 5 lat jego prezydentury.

 

 

Albo Andrzej Duda wygra sam albo przegra razem z PiS

W zamkniętych klanach, zwłaszcza politycznych, o jakiejkolwiek refleksji można zapomnieć. Hermetyczne środowiska mają to do siebie, że nie dopuszczają niczego i nikogo z zewnątrz, nawet tych, którzy dobrze życzą i radzą.

Co nie dociera do klanu średnio rozgarnięty obserwator dostrzeże natychmiast. PiS jest w głębokim kryzysie, jeśli nie rozsypce. Dla mnie nie ma bardziej dobitnego sygnału, że dzieje się bardzo źle, niż ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla PAP. Jeśli ostatnia instancja traci polityczną intuicję i nie rozumie, co się zmieniło w nastrojach społecznych, to czas porzucić nadzieję. Kryzys wewnątrz obozu prawicy doprowadził do syndromu oblężonej twierdzy, towarzystwo jest zajęte sobą i sygnały zewnętrzne odbijają się od ściany.

Oczy przecierałem do krwi, gdy czytałem wypowiedź Kaczyńskiego o wybitnej przejrzystości rodzinnych biznesów Szumowskiego i poparciu dla niego na poziomie 70%. Obie dane są całkowicie nieaktualne. Notowania Szumowskiego spadły niemal o połowę, w tej chwili to jest jakieś 40%, a do 28 czerwca będzie jeszcze gorzej. Krótki „audyt” polegający wyłącznie na powiązaniu konkretnych firm z konkretnymi nazwiskami wskazuje, że brat Szumowskiego ma udziały w 8 spółkach, a żona w 4. Oboje też zasiadają w kilku spółkach jednocześnie i wszystkie te podmioty są bezpośrednio związane z branżą medyczną. Nie koniec na tym, to spółki zależne od grantów i kontraktów zawieranych z dwoma ministerstwami: zdrowia i nauki. W jednym i drugim ministerstwie zasiadał Łukasz Szumowski, który na koniec tej klasycznej struktury zbudowanej na słupach szczęśliwie posiada rozdzielność majątkową, Dzięki za wszystko czemu może wykazywać stan biedy w oświadczeniach majątkowych. Widziałem w życiu zbyt wiele dokumentacji i sprawozdań firmowych, aby nie rozpoznać o co tu chodzi, tym bardziej, że cały biznes rodziny jest oparty na najbardziej prymitywnym „modelu”.

Czy Kaczyński tego nie widzi? Z pewnością widzi, on to rozumiej w każdym detalu, 30 lat się temu przyglądał. Dlaczego zatem zareagował tak, jak zareagował? Dlatego, że to polityk z krwi i kości. Wali mu się koalicja z każdej strony i na siłę próbuje wszystko posklejać, przynajmniej do czasu wyboru prezydenta. Kolejne tąpniecie wewnątrz obozu politycznego mogłoby skutkować rozpadem w samym środku kampanii. Szumowskiego nie da się teraz zdymisjonować, bo po pierwsze fatalnie by to wyglądało, po drugie on nie ma większego zaplecza politycznego, ale Gowin i Morawiecki stoją za nim murem. Kaczyński użył swojego autorytetu, aby powstrzymać kolejny kryzys, ale stało się to bardzo dużym kosztem wizerunkowym. Do tej pory wszystko było jasne, w takich przypadkach zero litości. Albo się odpalało działania CBA i odpowiednich służb, żeby wszystko wyjaśnić albo od razu podejrzany wylatywał z urzędu, patrz Kuchciński, który praktycznie nic złego nie zrobił, a jeśli już to o same bzdety chodziło. Nagle żelazny przekaz i przede wszystkim zasady wprowadzane przez lidera PiS, zostały złożone na ołtarzu walki o zjednoczenie koalicji.

Ludzie niestety to widzą, jak również widzą całkowicie osamotnionego Andrzeja Dudę, którego sztab wyborczy jest fikcją. Nie pamiętam kiedy ostatni raz odezwał się Brudziński, czy Beta Szydło, jedynie Fogiel z Bielanem coś tam robią i „coś tam” należy czytać dosłownie. W tle całego bałaganu mamy jeszcze powrót Kurskiego na stołek prezesa TVP, przynajmniej takie pojawiły się informacje i to znów podwójne uderzenie w Andrzeja Dudę. Ewidentne upokorzenie prezydenta, no i ten nieszczęsny toporny przekaz TVP doskonale zilustrowany dzisiejszym wygłupem Kurskiego, który ogłosił, że wygrał w pojedynku na filmy o wykorzystywaniu dzieci. W takich warunkach trudno o jakąkolwiek pozytywną atmosferę wokół kampanii Andrzeja Dudy i to prowadzi wyłącznie do jednego wniosku.

Andrzej Duda musi robić kampanię sam i dystansować się od wszystkich głupot, jakie popełnia zaplecze PiS, patrz ostatnia zadyma w „Trójce” i wiele, wiele innych. Dobra informacja jest taka, że dokładnie w jedynym możliwym kierunku Andrzej Duda zaczął iść i działać. Bardzo dobrze sobie poradził i zdystansował do wspomnianej afery z rymowanką artysty Kazika, określając całe zajście żenującym i niedopuszczalnym. I tak musi wyglądać kampania jeśli chcemy, aby nie doszło do największej tragedii w postaci prezydenta Trzaskowskiego. Andrzej Duda zrobi kampanię sam, korzystając ze swojego doświadczenia i atutów albo przegra razem z PiS, które jest zajęte wyłącznie sobą i przestało rozumieć, co się wokół dzieje.

https://www.kontrowersje.net/albo_andrzej_duda_wygra_sam_albo_przegra_razem_z_pis

 

ps.

Wobec ogromnych rozbieżności z poparciem dla kandydatów w pięciu pomiarach prezydenckich maja:

AndrzejDuda          44%-54%

trzaskowski_          10%-20%

szymon_holownia  11%-18%

KosiniakKamysz      3%-12%

krzysztofbosak          5%-9%

RobertBiedron          2%-7%

 

nie pozostaje nam nic innego jak średnia

https://twitter.com/MarcinPalade

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:11)

Komentarze

- komunistyczne SB-ckie świnie wielu swoich agentów utkało w lokalnych samorządach i pod szyldem PiS-u rozwalają struktury od środka - tak się dzieje w powiecie wołomińskim.

Komunistyczne, czerwone bydło ani na milimetr nie odpuściło nam naszej wolności i suwerenności a wręcz zaostrzyli i aktywowali agenturalne wpływy i przekazali wyższe środki na destabilizację Polski.

Bolek już lata po ulicach z wibratorem w odbycie i krzyczy na przemian: "Konstytucja i atakować" !!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1631279

Te ataki na A.Dudę ,na PIS,na Prezesa Kaczynskiego,na Szumowskiego i jego brata,preparują wtórni analfabeci i zwykli ignoranci,tumany bez wyobraźni czyli debile bez minimum kultury. Szujnie czyli TVN czy Gówno wyborcze nie zaznacza,że Marcin Szumowski, brat ministra skończył 3 fakultety w Stanach Zjednoczonych i zrobił tam doktorat,jest współtwórcą i prezesem Onco-Arendi Theraupeutics SĄ, innowacyjnej spółki biotechnologicznej, pracującej nad nowymi lekami.
Przykre to jest,że Polak im głupszy,tym więcej krzyczy.Polska to pięknym krajem,ale ludzie z totalnej opozycji to w większości ci sprzed epoki lodowcowej gdzie dinozaury zabijano kamieniami.Dziś każdego Polaka,który ich przerósł niszczą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631287

Wyszło jak byś chciał podpiąć się pod artykuł "Matki Kurki" - nie wiesz, że jak kopiujesz jakaś wypowiedź, jakiś tekst to się daje to w cudzysłów? Przez to tekst wygląda jakby był cały twój, a przecież ponad połowa zerżnięta od "Matki Kurki"

Ps. "Matka Kurka" ma zupełną rację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1631283

Jest  portalowy błaźnie taką zasada że My Polacy czytamy tekst od lewej do prawej, wiem że ciężko się do tego przyzwyczaić, ale próbuj może wreszcie ci się uda.A i wizyta u okulisty to groszowy koszt.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631286

No i czego się spodziewać, po trolowatym lemingowaym złodzieju - nic innego nie potrafi, tylko kraść czyjeś teksty ("od lewej do prawej") i wklejać jako swoje. Ale brawo, punkty na konto "wybitnego blogera" wpadły, dodaj jeszcze zdjęcia porno (jak to w twoim stylu) i na pewno licznik przekręcisz :P

Ps. Nawet ten twój kumpel PO fachu trolowaty leming POniżej przyznał nieopatrznie, że tekst tak zrobiłeś, że nie widać gdzie jest twój, a gdzie "Matki Kurki" (a ponad połowa "Matki Kurki") - wracaj do szkoły do i dowiedz się do czego służy cudzysłów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1631322

Przecież cały tekst (łącznie ze, zdjęciem) jest tekstem Wielguckiegi, co wyjaśnia... PIERWSZE ZDANIE. Jedynie PS. jest dodatkiem. Co znaczy "ponad połowa"? Ty SiX MiŚ nie wąchaj tyle, bo to ci szkodzi. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631290

Wstęp do tekstu nad zdjęciem jest moim "dziełem" opartym na informacjach z sieci

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631292

Przepraszam, śpieszyłem się i nie zauważyłem. Zwracam honor, bo wpisu już poprawić nie mogę. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631324

POspieszny trolowaty lemingu "nie wąchaj tyle, bo to ci szkodzi"...

Ps. jest nas w tej chwili tylko 2 na niepoprawnych - lepiej trolu nie mogłeś pokazać jak sam sobie od razu po wstawieniu wpisu plusiki wstawiasz :P

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1631325

Kiedy ten ciemny naród przestanie wybierać sobie sprytków pustynnych za przewodników na drodze życia?

Czy tak głupi lud zasługuje na współczucie? Obżydzenie bierze człowieka.
Sprawa jest oczywista: ciemnota nie dostrzega, że rządzą nimi przebierańcy z podgrupy sprytków pustynnych.

Czy Wy - durni wyborcy - nie widzicie różnicy między całą tą hałastrą a 11 Konfederacji?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1631307

andżej du.a 44%-54%

Trzaskowski_ 10%-20%

II tura na chwilę obecną:

du.a 45%
Trzaskowski 55%

Żaden nie mój ale taka wersja i tak mi się podoba

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1631398

Widzisz 

Gówno wyborcze reanimowało trupa PBS od lat nie robiacy sondaży i taki efekt że kretyni i debile  się tym gównem cieszą

Poparcie dla PAD (wśród zdecydowanych wyborców) w pięciu sondażach z drugiej połowy maja, wykonanych metodą CATI. Te 35% to PBS dla Wyborczej.

Prezydencka średnia sondażowa po sześciu pomiarach maja (zdecydowani wyborcy, zmiana od kwietnia):

* MKB +Trzaskowski

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1631401