Zamiast posypywać piaskiem chodnik kupmy tanio gips

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Myślę, że nie tylko ja jeden obserwując wymysły co bardziej zaangażowanych antyszczepionkowców nabieram przekonania dokładnie odwrotnego…

 

Sięgnijmy pamięcią wstecz. Ot, do lat 1980-tych. Pamiętacie zapewne, że wówczas często już po 15 listopada z nieba leciało takie białe cuś i szczelnie okrywało ulice, chodniki, trawniki itp. A poza miastem również pola, lasy, łąki…

Młodszym wyjaśniam – to śnieg. Co prawda taka sama woda jak w deszczu, ale w innym stanie skupienia.

A gdy spadło go dużo, zaczynał powoli zamieniać się w lód. No i dlatego chodniki i ulice robiły się śliskie.

Radzono sobie z tym dość prosto. Otóż przed epoką solenia wszystkiego była epoka posypywania piaskiem, a często też popiołem wynoszonym z domowych palenisk. Warstwa piachu/popiołu znacząco zmniejszała śliskość, dzięki czemu można było kroczyć bez obawy wywinięcia tzw. orła.

Tak naprawdę mimo prawdziwych zim ilość połamanych kończyn znacząco nie odbiegała od miesięcznej średniej liczonej dla całego roku.

Jedynie w miejscowościach górskich, gdzie znajdowały się narciarskie trasy, sezon zimowy oznaczał wzmożone zużycie gipsu.

Czemu o tym przypominam? Bo jak raz nasuwa się analogia. Otóż proponowana wszystkim szczepionka pełni rolę właśnie tego piachu/popiołu sypanego na oblodzony chodnik tak, aby nikt się nie przewrócił i nie złamał nogi.

Tymczasem ogólny zaśpiew antyszczepionkowej szurii jest taki, że zamiast szczepienia należy używać amantadyny czy podobnych, znanych od kilkudziesięciu lat leków, choć w tym przypadku (COVID-19) brak jest wymaganych badań klinicznych w o wiele większym stopniu, niż w przypadku nowych szczepionek.

Patrząc na to z dystansu wygląda to tak, jakby zarządy miast i miasteczek w latach 1980-tych zakazały posypywania chodników piaskiem w zimie, a całą energię skupiły na zdobywaniu zapasów gipsu tak, by w przypadku złamania każdy Polak mógł mieć unieruchomioną kończynę.

Ot, taki mały uchybek w logicznym myśleniu – szczepionka nie dopuszcza do powstania choroby, amantadyna zaś pozwala przezwyciężyć jej skutki. U szurii jednak to wszystko jedno.

Zapobiegać czy leczyć to pytanie retoryczne.

Antyszczepionkowcy jednak najwyraźniej starają się tego podstawowego błędu nie zauważać. Szczepienia to albo śmierć, albo… element ogólnego planu Agendy Globalistycznej, która zamierza zmniejszyć liczbę ludności o około 70%, a resztę zamienić w niewolników.

Niestety, z dotychczasowych publikacji trudno wyczuć, czy za Agendą kryją się wszyscy Żydzi, czy tylko niektórzy. Jak na razie bowiem za spiskiem kryć się ma George Soros oraz Bill Gates wraz z rodziną. ;)

By mocno wystraszyć społeczeństwo polskojęzyczny Najwyższy Czas 22 grudnia 2020 roku opublikował wstrząsającą informację – oto w USA ponad 3 tysiące zaszczepionych ma ciężkie powikłania po szczepieniu.

Zwany doktorem lekarz medycyny Z. Hałat nieco przerobił powyższą informację i podaje już 3%.

 

Tymczasem na zasługującym na wiarę portalu MEDONET czytamy zupełnie coś innego (wiadomość opublikowana 28 grudnia 2020 r.):

 

CDC podaje, że spośród 500 tys. osób zaszczepionych do 18 grudnia sześć osób doznało wstrząsu anafilaktycznego lub ciężkiej reakcji alergicznej. Ujawniono też że jedna z nich miała już podobną reakcję - na szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Z kolei w Wielkiej Brytanii odnotowano dwie ciężkie reakcje alergiczne na preparat Pfizera. Teraz naukowcy próbują ustalić, który ze składników wywołuje niepożądane objawy.

(...)

Specjaliści bardzo uważnie przyglądają się wszystkim przypadkom reakcji alergicznych na podanie szczepionki

* Jak tłumaczą, przyczyn wstrząsu może być wiele - wstrząs anafilaktyczny ale również tzw. omdlenie wazowagalne

* Prawdopodobieństwo wstrząsu anafilaktycznego po szczepieniu wynosi ok. 1,31 na milion - wynika z uzyskanych do tej pory danych

* Każdy, kto zostanie zaszczepiony powinien być obserwowany przez minimum 15 minut. W przypadku osób, które doznały reakcji alergicznej na wcześniejsze szczepienia - 30 minut.
Tu:

 

Zagrożenie jest więc o wiele mniejsze, niż podaje emeryt Hałat.

 

Zamiast 3% wynosi bowiem… 0,000131%, czyli wartość ponad 22.900 razy mniejszą!

 

Porównywalną z ryzykiem, jakie ponosimy szczepiąc się p-ko grypie, niższym znacząco od poddania się leczeniu zębów pod narkozą ogólną.

Jakoś jednak nie widziałem protestów przed gabinetami dentystycznymi, oferującymi tego rodzaju usługi.

 

Oczywiście można dalej chować głowę w piasek bądź twierdzić, że dane powyższe to element spisku Globalistycznego, a człowiek powinien na własną rękę zaopatrzyć się w cynk i amantadynę.

Ta co prawda chwilowo jest mniej dostępna, bowiem antyszczepionkowa szuria rzuciła się do aptek i wykupuje na zapas lek o nazwie handlowej Viregyt K zupełnie tak, jakby kupowali kartofle na zimę, spodziewając się wojny na dodatek.

Zapominają jednak, że w przypadku tego leku działania niepożądane są znane od lat i występują o wiele częściej, niż w przypadku wyklinanych przez nich szczepionek.

No to zobaczmy, jakie niepożądane objawy daje amantadyna:

Bardzo często: obrzęk kostek, sinica marmurkowata (zwykle przy stosowaniu dużych dawek lub długotrwale). Często: lęk, nadmierna poprawa nastroju (wesołkowatość), uczucie pustki w głowie, letarg, halucynacje, koszmary nocne, zmniejszenie koncentracji, nerwowość, depresja, bezsenność, jadłowstręt, ból głowy, ataksja, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia, palpitacje, niedociśnienie ortostatyczne, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, ból mięśni, osłabienie, obfite pocenie się. Niezbyt często: niepokój ruchowy. Rzadko: splątanie, dezorientacja, psychozy, drżenie, dyskineza, drgawki, objawy przypominające złośliwy zespół neuroleptyczny, zastoinowa niewydolność serca, duszność, biegunka, wysypka, uszkodzenia rogówki (np. punktowe zmętnienie rogówki mogące mieć związek z powierzchniowym zapaleniem rogówki, obrzękiem rogówki) znacznie upośledzające widzenie, zatrzymanie moczu, nietrzymanie moczu, odwracalne zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko: leukopenia, neutropenia, nadwrażliwość na światło, napady przymusowego patrzenia z rotacją gałek ocznych.

https://www.swiat-zdrowia.pl/leki/viregyt-k


Do tego dodajmy interakcje amantadyny z innymi lekami:

Ze względu na zwiększone ryzyko wywołania niepożądanych objawów antycholinergicznych (np. halucynacji, splatania, koszmarów nocnych) zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania z lekami antycholinergicznymi, przeciwdepresyjnymi, antydyskinetycznymi, przeciwhistaminowymi i fenotiazynami. Stosowanie amantadyny z karbidopą i lewodopą daje addycyjny efekt terapeutyczny - należy unikać takiego połączenia u chorych z wywiadem zaburzeń psychotycznych. Stosowanie z lekami o pobudzającym działaniu na o.u.n. może nasilać objawy ośrodkowe (np. nerwowość, niepokój, bezsenność, zwiększone ryzyko drgawek) i (lub) zaburzenia rytmu serca. Jednoczesne stosowanie leku z hydrochlorotiazydem i (lub) lekami moczopędnymi oszczędzającymi potas zmniejsza wydalanie amantadyny i może powodować zwiększenie jej stężenia i nasilenie toksyczności.

(op. cit.)


Nie należy stosować wobec kobiet w ciąży, karmiących oraz dzieci do lat 10.

 

Zatem leczenie w szpitalu amantadyną nie zawsze i nie w każdym przypadku może być stosowane.

 

Badania kliniczne natomiast są w toku. Na razie przebadano o wiele mniej osób, niż w przypadku szczepionek.

Jednak to szczepionki budzą nieufność, zaś lek, początkowo mający zastosowanie w leczeniu grypy, potem zaś objawów Parkinsona, jest uznany za w porzo.

Oczywiście na etapie, na którym się znajdujemy, wszelkie spekulacje dotyczące amantadyny są normalne. Ludzie bowiem zostali skutecznie wystraszenie przez antyszczepieniową szurię.

 

Pamiętajmy więc o danych liczbowych, dowolnie kuglowanych przez środowiska prorosyjskie (antyszczepionkowe).

 

I więcej zaufania pokładajmy w ludziach o ugruntowanym dorobku naukowym niż w oszołomach, którzy praktycznie nie wyrośli poza wiedzę nabytą na przełomie lat 1960/70 a mimo to mają najwięcej do powiedzenia.


 

1.01 2021

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:13)

Komentarze

Jeśli iść drogą wytyczoną przez porównanie do lodu i ślizgawki to, żeby porównanie było trafniejsze:

- na ziemi (lodzie) leży tłum ludzi, nie bardo wiadomo kto złamał kończynę a kto nie;

- służby zajmują się posypywaniem jakąś, nieznaną substancją dróg wokoło;

- zapytane co to jest nazywają pytających "szurią", anty.., itd.;

- kiedy natomiast są proszeni o rzeczowe argumenty, jakąś debatę, starcie na argumenty

  pokazują na "znanych i sławnych z wielkich miast"  którzy  posypują lód wraz z nimi.

Tak chyba będzie trafniej.

Aha, i proszę życzliwiej i uważniej rzucić okiem na "ludzi o ugruntowanym dorobku naukowym", np.:

Prof. Maria Dorota Majewska w przeszłości kierowała Katedrą Marii Curie Zakładu
Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje
w Stanach Zjednoczonych

prof. Marią Dorotą Majewską – neurobiolożka, która zajmuje się badaniem
wpływu szczepień na Centralny Układ Nerwowy

Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński - jest profesorem biologii o specjalności genetyka z prawie 40-letnim doświadczeniem w pracy naukowej i dydaktycznej. Studiował biologię, ze specjalizacją genetyka, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu, w latach 1971-1976. Doktorat z genetyki (1980 r.) i habilitację z genetyki (1986 r.) uzyskał na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tytuł profesora (1998 r.) również na UAM w Poznaniu. W 2007 r. został profesorem
zwyczajnym. Tworzył od podstaw Katedrę Genetyki na Uniwersytecie Szczecińskim, która była jedną z pierwszych
jednostek wprowadzających analizę PCR do badań genetycznych (1995 r.). Stworzył Katedrę Genetyki na nowopowstałym Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie pracował do 2014 r.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1656850

To za mało dla tych, którzy wierzą, że w przemyśle szczepionkowym pracują sami uczciwi i dobroduszni zbawcy ludzkości i nic się nie zmieniło od czasów, gdy wymyślono pierwszą szczepionkę. Autentyczną szczepionkę. Każdy, kto ma wątpliwosci i zadaje pytania, bo w trosce o swoje (i innych) zdrowie chce potwierdzenia, chce zapewnienia bezpieczeństwa, to:

ręka podniesiona na szczepionkę i tę rękę należy odrąbać?

Tak? Tak wygląda wolność słowa? I wolność dotycząca dbałości o własne zdrowie?

Dopóki nie zostanie przywrócona odpowiedzialność prawna koncernów za skutki produkowanych przez nie leków, to się nie zmieni. A na taką zmianę się nie zanosi. Niestety.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1657281

w interesie Big Pharmy.

To zadziwiające, jak łatwo znaleźć "prawniczyny" z zaciekłością frymarczące życiem i zdrowiem ludzi.

Bezwstydników, manipulujących faktami lub wprost kłamiących.

Więcej o leczeniu przy pomocy amantadyny można przeczytać tutaj:

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

https://przychodnia-przemysl.pl/zastosowanie-amantadyny-w-medycynie-i-covid-19/

https://przychodnia-przemysl.pl/brak-badan-klinicznych-nad-amantadyna-w-covid-19-nowy-osrodek-badawczy-w-przemyslu/

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656894

Znowu amantadyna? Przecież wczoraj ubzdurałaś sobie cynk, "dziennikarzyco".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1656899

by wziął coś na uspokojenie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656905

Tylko ona jest zdrowa, A już największymi wariatami wg niej są lekarze-psychiatrzy. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1656911

------------------------

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656915

Ale zdajesz sobie sprawę, że i tak za góra pół roku wylądujesz na Olszówce?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1656929

z twoich tandetnych projekcji. I nie zamierzam kontynuować rozmowy z czerwonym głupkiem.

EOT.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656946

ZSMP na Politechnice Wrocławskiej to bym się zastanowił, kto z nas był tego koloru. Ja mam przeszłosć w NZS, i tego nie jesteś w stanie zmienić, stara pezetpeerówo. 

Ps. A brat do dzisiaj czerwony jest jak burak. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1656964

Nigdy nie należałam do ZSMP, a twoja przynależność w NZS mogła być tylko w charakterze czerwonego agenta.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656970

SB-kami obfotografowywał się na początku lat 1990-tych? A czyj brat pracował w firmach należących do byłych esbeków?

Nie licz na ludzką sklerozę. To, że ty akurat wierzysz w alternatywną wizję świata nie zmieni twojej przeszłości. 

Jesteś nasiąknięta bolszewizmem do tej pory.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1656980

Tylko czerwone kreatury są tak bezczelne w oczernianiu ludzi jak ty.

Ale spokojnie, pokażemy kolejno twoje przestępstwa - na podstawie dokumentów.

EOT. Na dzisiaj nie mam więcej czasu dla dla takiego zera, jak ty i twoi kolesie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656983

Co, razem z kawałkiem mózgu pamięć ci usunęli? 

No i zacznij pokazywać "moje przestępstwa". czekam na to już drugi miesiąc.

A tu tylko bełkot starej niezrównoważonej psychicznie kobiety, która zniszczyła nie tylko swoje życie, ale i rodzeństwa. Nie wspominam już o rodzicach, 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1656985

Proszę, podawaj.

Uprzedzam tylko, po raz kolejny, że za zniesławianie jest odpowiedzialność karna.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656996

już dzisiaj limit. Tylko obawiam się, że znowu uznają cię za niepoczytalną i co najwyżej skończy się to dwoma tygodniami obserwacji w zakładzie zamkniętym. Ale to dla ciebie prawie już drugi dom, prawda? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1657010

żałosna czerwona kreaturo.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657056

zamieszczasz papier o solidarnościowych korzeniach HD a wyzywasz od czerwonych? coś z tobą nie tak. nie stałaś aby tam, gdzie SB? to ich sposób działania- węszenie, haki, pomówienia

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657076

To żona tak twierdzi. Może ją też oszukał. A może coś innego. Organa procesowe to wyjaśnią.

No i dużo czerwonych kreatur przeniknęło do S.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657103

http://1do10.blogspot.com/2015/05/rebeliantka-czyli-osoba-ktorej-spada.html

Warto przeczytać, co to za agenturalne ziółko. I jakoś te jej "haki" już nie dziwią...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1657107

"dowód" w postaci anonimowej, fałszywej, internetowej delacji, faceta będącego alter ego kontrika.

Nie kompromituj się dalej, palancie, bo to jest naprawdę nudne - "dorywczy dziennikarzu".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657112

wiarygodna co mądra. 

Pisać o tobie palantka to obraza dla największych palantów. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1657114

dowód z prokuratury na stół, albo nie zanudzaj ludzi patologicznymi bajaniami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657121

ty rozsiewasz fejki w sieci? Porąbało cię zupełnie?

To ty masz udowodnić, czyj był podpis, rzekomo zamazany, kogo lub czego dotyczyła sprawa i czy w ogóle pada tam moje nazwisko. I to w połączeniu z innymi danymi osobowymi pozwalającymi na ustalenie, że chodzi o mnie, a nie np. o byłego męża niejakiej Izabeli.

Jesteś zamroczona całkowicie, ruska panienko, specjalistko od manipulacji i oczerniania ludzi. 

Dawaj dowód, a jak nie dasz, to kążdy będzie miał prawo i obowiązek wyzywać cię od kłamczuch. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1657145

patologiczny kłamco.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657211

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1657221

rebe nie potrafi zrozumieć, że im wiecej spamuje linkami swoich nowych zbawicieli, tym bardziej się ośmiesza. chyba oczywiste, że szuka dreszczyka emocji, surogaty namiętności, by poczuć się ważną i przydatną, więc wybiera sobie kolejne krucjaty z netu. nie widzi nawet, jak bardzo pogarsza się jej umysł. tu np. chce dowodzić tez bodnara, posiłkując się... wypowiedziami bodnara. no genialne. dziś wcześniej było tak z hałatem- jej romuś twierdził, że rebe ma rację z hałatem, dowodem czego miały być słowa samego hałata. ale tak już było wcześniej- rebe jako dowód pokazywała swe wcześniejsze komentarze. no wariaci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656948

ode mnie, od dr Bodnara, od dr Hałata i innych wybitnych lekarzy. Wasze zmyślactwo i czarny PR na nikim nie robią wrażenia.

EOT.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1656978

To mój wpis i ty tu wlazłaś chcąc starym zwyczajem robić bydło, a nie kontrik. Więc wynoś się sama, zakało internetu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1656984

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657135

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1657138

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1657140

ani ulotki, ani wypowiedzi dr Bodnara.

Zwykły, szkodliwy dureń jesteś.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1657212

Może wreszcie coś dotrze do ciebie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1657222