Wybory 2020. Uchwała PKW

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

PKW przemówiła, pozornie więc nie ma już sprawy. Marszałek Sejmu powinna teraz w ciągu najbliższych 14 dni ogłosić nowy termin wyborów w terminie do 60 dni od daty zarządzenia.

 

PKW skorzystała z art. 293 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeksu wyborczego. Przy czym, moim zdaniem rzecz jasna, zastosowała wnioskowanie per analogiam legis.

Powołany przez PKW przepis dotyczy sytuacji, gdy brak jest kandydatów w ogóle.

§ 1. Jeżeli w wyborach, o których mowa w art. 289 i art. 292, głosowanie miałoby być przeprowadzone tylko na jednego kandydata, Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza ten fakt w drodze uchwały, którą przekazuje Marszałkowi Sejmu, podaje do publicznej wiadomości i ogłasza w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2. Marszałek Sejmu ponownie zarządza wybory nie później niż w 14 dniu od dnia ogłoszenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w Dzienniku Ustaw. Przepisy art. 289 § 2 i art. 290 stosuje się odpowiednio.

§ 3. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio w przypadku braku kandydatów.

PKW stwierdziła, że taki sam stan faktyczny występuje, gdy nie zostały zorganizowane wybory.

Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów. (…) [fakt ten] równoważny jest w skutkach z przewidzianym w art. 293 ust. 3 Kodeksu wyborczego brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.

Uchwała PKW jest ostateczna, co znaczy, że nie ma od niej środków odwoławczych.

Pomijając wszelkie dyskusje, kto zawinił, widzimy wyraźnie, jak bardzo Konstytucja jest ułomna. Powinna bowiem zawierać instytucje pozwalające na niedopuszczenie do swoistego impasu wyborczego, w jakim znalazła się Polska.

Ale to przecież nie jedyny mankament systemu wyborczego w Polsce, rzekomo dokładnie i wyczerpująco określonego w Konstytucji.

Wyobraźmy sobie np. sytuację, gdy jeden kandydat otrzymuje w pierwszej turze mniej niż 50% ważnie oddanych głosów, ale dwaj pozostali osiągnęli remis. Tymczasem zgodnie z Konstytucją II tura wyborów odbywa się tylko pomiędzy dwoma kandydatami. Kogo i na podstawie jakich kryteriów należałoby wybrać?

Nie można też wykluczyć, że drugi kandydat na liście z jakichś przyczyn (w tym przekupstwo, groźba karalna) rezygnuje. Wtedy wchodzi kolejny, niekoniecznie cieszący się poparciem większej grupy społeczeństwa.

Mając na świeżo w pamięci obstrukcję proceduralną Senatu zwróćmy uwagę na inne niebezpieczeństwo. Otóż zgodnie z art. 128 ust. 2 Konstytucji wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu.

A co wtedy, gdy urząd ten nie jest obsadzony? Oczywiście w Sejmie, w którym istnieje większość parlamentarna, ten problem nie powinien zaistnieć w ogóle. Trzeba jednak pamiętać, że żaden inny organ nie jest legitymowany do dokonania tej czynności w zastępstwie Marszałka. Taka legitymacja musiałaby mieć wyraźną podstawę w przepisach Konstytucji.

A co, jeśli Marszałek „obrazi” się na społeczeństwo i zwyczajnie w świecie nie wyznaczy terminu wyborów?

Niewątpliwie wówczas Sejm powinien go odwołać (odwołanie Marszałka Sejmu zgodnie z art. 10a RegSejmu następuje w procedurze konstruktywnego wotum nieufności, a zatem równocześnie dokonywany jest wybór nowego Marszałka). Dokonanie takiego aktu wymaga czasu i jest uzależnione wyłącznie od woli politycznej posłów. Zaznaczyć również należy, iż za opisane naruszenie prawa Marszałek nie ponosi odpowiedzialności konstytucyjnej (ponosi ją tylko za czynności wykonywane w ramach zastępstwa Prezydenta). Wydaje się, iż pewnym zabezpieczeniem przed opisanymi powyżej sytuacjami kryzysowymi byłoby wprowadzenie, analogicznie do sytuacji zastępstwa Prezydenta RP, o której mowa w art. 131 Konstytucji RP, regulacji przewidującej, iż jeśli zarządzenie wyborów przez Marszałka nie nastąpiło w ostatnim dniu terminu określonego w art. 289 § 1 KodeksWyb, to czynności tej dokonuje Marszałek Senatu.

(Konstytucja RP. Tom II. Komentarz do art. 87–243, red. prof. dr hab. Marek Safjan, dr hab. Leszek Bosek, 2016)

Nie ma także możliwości uchylenia zarządzenia terminu wyborów wadliwie, z przekroczenie konstytucyjnych terminów.

 

Czy mamy spokojnie czekać na kolejny wybory, by nagle z przerażeniem skonstatować, że ww. ułomności nie są wcale wynikiem przeteoretyzowania niektórych prawników, ale stanowią realne zagrożenie?

Tymczasem pamiętamy wystarczająco jeszcze mocno pohukiwania rozmaitych KOD czy innych ubywateli, dla których to Konstytucja Kwaśniewskiego stanowiła wręcz świecką świętość. ;)

Ba, ktoś nawet po świecie jeździł w koszulce z widocznym napisem OTUA.

Ciekawe, czy ktoś miałby dzisiaj ochotę dalej tak krzyczeć.

 

10.05 2020

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:14)

Komentarze

PIS-owski reżim znowu zwyciężył.I tylko małego atlanta mi żal.Mógł  nam żyć do dziś

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1629842

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wyborczej zamówionej na prywatny rachunek Morawieckiego i zleconej przez Sasina zapłaci? Kto zapłaci za jej utylizację? Czy "kryształ" z Żoliborza się dorzuci? Bo przecież nie my podatnicy. Za głupotę płaci się z własnej kieszeni. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1629861

   Komorowski, za swoje wyborty zapłacił?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1629969

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

bez jego uprawnień do tego? Może nie wszystko wiem, ale ja sobie takich nie przypominam.

Morawiecki podpisał dokument na dwa dni przed tym, jak uzyskał do tego uprawnienia, czyli zrobił to bezprawnie. Znasz taki przypadek w wykonaniu Komorowskiego? Dziś już widzimy jak PiSiewiczom robi się gorąco. Sasin, człowiek który już powinien odpowiedzieć za przygotowanie lotu do Smoleńska rozpaczliwie mówi, że to Morawiecki podjął decyzję, nie on. Sasin drukował kartę wyborczą, które wzór nie był jeszcze ustalony. Stworzyli makulaturę za którą powinni zapłacić Morawiecki i Sasin, nie polski podatnik. Czas ściągnąć z nich koszty nieuprawnionych decyzji. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1629972

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dziś się zalogowałem i otrzymałem taki oto komunikat: "Minęły już conajmniej 2 miesiące od twojej rejestracji na Niepoprawnych, a do tej pory nie zdobyłeś pierwszej rangi komentatorskiej." Przeglądając to forum wynika, że mam przymilać się do @Humpty Dumpty, @Husky, @Jan patmo i całej reszty "tej strony mocy". Hmmm, na czym w końcu polega bycie Niepoprawnym?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1629877

Pierwsza ranga komentatorska to są szare ramki. Ode mnie +1. 

Szanowni Państwo, przez życzliwość, co łaska dla nowego komentatora. 

Może Pan Gawrion coś dorzuci? :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1629971

Dwukrotnie pytałem administrację o powód, brak odpowiedzi. Czyżby portal chciał zamknąć się w gronie dotychczasowych blogerów?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1629975

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1629984

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gwrn tką knstrktywną krytykę nzyw "dzłnm n jg szkdę lb n szkdę prtl". dlj... jżl jszcz rz ..."t pżgnsz sę z psdnm knt n prtl w tryb ntychmstwym." N wm...czy t c pszę trz będz stnwć tn "jszcz rz"... Jdnk t śwdczy, ż ...dżylśmy strsznych czsów. Wprwdz nkt n bmbrdj nszych dmów l dprwcj dmrlzcj stły sę kcptwnym byczjm spłcznym. Gwrn zpwn n wlnść...tylk swwlę n tym prtl, b n w, tn nszczęśnk, ż wlnść n zwln d dpwdzlnśc, z t c rbsz mówsz. n m włdzę. Nlży t tych c mją jkąklwk przmc nd nnym l jżl t przmc n jst żyt dl brny człwk...t tcy zmnją sę w złczyńców mrdrców. Tk jst prwd. Pzdrwm lnnm „Dl mn jż t jdn jst dwdm prwśc, ż n pdbm sę złym.” Snk

Verita

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1630003

Niestety, rządzą tu trolle, które wzajemnie podbijają sobie rangę a później zbijają tych, którzy mają odmienne zdanie niż oni. Dodatkowo powszechnym jest wśród trolli "dialekt rynsztokowy". Tu każdego można wyzwać od najgorszych, szczególnie jeśli się reprezentuje odpowiednie poglądy. Ile było próśb, by Andy-aandego poskromnić? W dobrym tonie tu jest wyzywanie kobiet od idiotek, patrz działalność kontrika, HD. Dopiero ostatnie kroki Gawirona poszły w dobrą stronę, choć karę dla Verity uważam za niesprawiedliwie wysoką, przy tak zatrollowanym portalu to dla niej wyrok portalowej śmierci. Każdą jej wypowiedź trolle mogą zakopać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1630024

Co do mnie, to koło mnie, kłamliwy zdrajco Narodu Polskiego. Wracaj do swoich kacapów promować antypolskie fejki. Pozwolono ci tu pisać, wiec przynajmniej kulturalnie doceń to zamiast stale pyskować. Lubisz zmyślać, by spowodować zamęt, ale to powszechnie znane, czy jednak jesteś pewien, ze zaczepianie innych jest rozsądne i bezkarne?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630059

Ty też jesteś trollem, tym mocno zaangażowanym.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630141

A u was to murzynów biją, trollu.

Widzicie olo, to że taki falszywy Zawisza zmyśla na poczekaniu zarzuty, by obsrywać za plecami wybrane osoby, to pewnie was nie obchodzi, tak jak cała jego działalność z dorobionym poczuciem misji. Również to, jak udaje zwalczanie trolli, powołuje sie na kulturę neonu, twierdzi ze nie kłamie itp. Albo jak falszywie zwraca się do właściciela, a potem się naśmiewają z ruszkiewiczami, że w ogóle pozwolono mu pisać, że G. to Gaviron, żyd, Gawryłenko, Ukrainiec itp. Taki to ich kacapski poziom, taka wdzięczność za specjalne zdjęcie ograniczeń punktowych. A to przecież typ promujacy ruskie antypolskie fejki.

A wy, jak i on, wybieracie sobie selektywnie cele do swych manipulacyjnych reakcji. Nie przejmujcie się, znamy już waszą moralność i zapatrywania. A potem płacze i pienia o krzywdach z nagonkami politycznymi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630570

Jeszcze parę lat temu mały atlant był całkowicie normalnym ludziem. Niestety życie obeszło się z nim brutalnie.
Mały atlancie czy oprócz zaburzeń emocjonalno-psychicznych nie masz innych chorób współistniejących.To ważne dla społeczności Niepoprawnych by wiedzieć jak cię tu traktować.Jak możemy ci pomoc.Czy tylko pogodzić się z faktem że jesteś dziennikarzem  specjalnej troski?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1630098

"(…)choć karę dla Verity uważam za niesprawiedliwie wysoką..."

__________

 

Bez-błędny Rycerzu, 

Gdyby Verita ślepo nie ujadała na PiS,

tylko obrzucała obelgami PO,

twierdziłbyś, Niebieski Witeziu,

że kara za mała.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1630099

znaczenia a szczególnie, gdy dotyczy to PO, każdego kto obrzuca drugiego obelgami jest godny potępienia, ale popatrzy pani na kary jakie dotknęły Andy-aandy, człowieka, który każdego który myślał inaczej obelgami, zawiedzonego stalkera,  HD uważam, że kara jaka dotknęła Veritę jest stanowczo zbyt wysoka, bo na tym zatrollowanym portalu jest to dla niej wyrok śmierci dla komentatora, sama Pani zobaczy jak zakopywane są jej wypowiedzi. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1630111

Panie Zawisza, 

Proszę przeczytać uzasadnienie decyzji Gawriona. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1630122

Jesteś awanturnicą, to fakt. Gdyby jednak naczelne trolle, takie jak @Husky, @Humpty Dumpty i im podobni byli na równi z Tobą traktowani to już dawno nie powinno ich tu być. No ale to pewnie ta lepsza kasta, swojaki, żołnierze @Gawirona.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630153

Zdarzają mi się momenty, w których okazuję wyjątkową, niemalże dziecinną, naiwność i wierzę nieznanym mi zupełnie osobom. Tak też było z komentatorem "olononame," czyli Olo (Aleksander)- no name- (ang. "bez imienia", "bezimienny").

Oleś-no-name komentuje bardzo krótko na Niepoprawni.pl, jest tutaj nowy, a jednak dał się natychmiast poznać jako ekspert od portalowej polityki. Większość jego wpisów zawiera w sobie zaciekłą krytykę innych komentujących, a i samego właściciela Niepoprawnych. Czyżby wyżej wspomniany, z tak głęboką wiedzą na temat forum, był w rzeczy samej "olo-another-name" (olo pod innym imieniem). Ja tego nie wykluczam.

Myślę nawet, że mamy tu do czynienia nie z "małą rybką" tylko z rybakiem, który wybrał się z koszykiem na kraby.

Bywaj Olo! Niech się Panu gdzie indziej dobrze wiedzie. Wszak tyle jest miejsc w Internecie, gdzie się bezkarnie szarga polski rząd, dolewa oliwy do ognia i podsyca polsko-polską nienawiść. Wróżę Panu wielka karierę.

A więc, bywaj, albo też wy-bywaj!  Good luck!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1630097

Pisałem już, że wróciłem tu pod innym nickiem po długiej nieobecności.
Znam dobrze Pani poglądy i fakt, iż zapewne dała mi Pani minusa, mnie nie dziwi. Jestem daleki od twierdzenia, że należy Pani do trolli, tak było przynajmniej do tej pory i lepiej niech tak zostanie. Tak, mam wystarczająco dużo doświadczenia, by móc stwierdzić czym jest to "forum" (celowo w cudzysłowie).

W powyższej Pani wypowiedzi przebijają się kpiny i pogarda. Radzę stonować, a przynajmniej zmierzyć sobie temperaturę.

Każda krytyka, nawet najbardziej słuszna i niepodważalna, skierowana pod adresem obecnie sprawującej władzę formacji jest tu tępiona m.in przez Panią. Właściwe tematycznie wątki lub wypowiedzi rozmydla się lub zaszczuwa sforą trolli. To fakt, który aż razi po oczach, gdy czyta się toczące polemiki.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630142

czy to on występuje na Pudelku pod nickiem OLO i popisuje się "wiedzą historyczną" np. na temat Zaolzia, którego - po Anschlussie (za zgodą Czechów!) domagaliśmy się w 1938 od Niemców. Tamten OLO pisze arogancko o "polskim bezwstydzie", bo głupi jest na tyle, że nie poznał (nie nauczył się) historii Zaolzia i podłości Czechów (z Masarykiem) w 1919, gdy napadli nas podczas wojny toczonej przez Polskę z Sowietami i zagarnęli terytoria zamieszkałe w 70 - 80% przez ludność polską, krwawo rozprawiając się z polskimi obrońcami i miejscową inteligencją. Pojęcia nie ma o przejawach czeskiej antypolskości na tych terenach. Wartoby również przypomnieć, jak po II WŚ Czesi traktowali Niemców Sudeckich - w tym szowinizmie chyba nikt im nie dorówna - mogliby być wzorcem z Sevres.

Styl tamtego, pudelkowego OLA bardzo przypomina tego obecnego bezimiennego na Niepoprawnych. Ale - może to tylko przypadkowa zbieżność, takie "bezinteresowne" napadanie na tych, którzy nie będą "pozytywnie krytykować" formacji sprawującej obecnie władzę w Polsce. Tacy bardzo "sprawiedliwi" i "obiektywni" (SiO) blogerzy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1630350

Nawet nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć co to ten Pudelek. Rozumiem rozterkę Pani i mniemam, że i Pani kompanij, braku możliwości wpasowania mnie w jakąś szufladkę.
Raczy Pani zauważyć, że moje wpisy na tym "forum" są dalekie od jedynie słusznej poprawności grupy trzymającej zgodną linię wiodącej partii. Jest to dowód na me lekceważenie punktacji, ale również samej obecności tutaj.

Jeśli nie w obecnym wcieleniu "olononame" to w innym będę czytał, kwestionował zło i krytykował ślepą miłość do szerzącego się zła.

Tym tokiem rozumowania mogę nieskromnie stwierdzić, iże jestem prawdziwy Niepoprawny komentator.

PS. W kwestii poprzedniego mego wcielenia, proszę zapytać Gawriona. On wie kim byłem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630468

staram się być niezależna w ocenie tych, którzy za Niepoprawnych się uważają.

Natomiast w ocenach "szerzącego się Zła" próbuję zachować daleko idącą ostrożność. Zalecałabym tę ostrożność również tym, którzy jedynie siebie samych uważają za prawych i sprawiedliwych.

Czasem przytaczam anegdotyczną historię z dzieciństwa mojej Córy. Mała Ania, w jakimś momencie swego "doświadczenia życiowego", zdecydowała się "powiedzieć mi prawdę": 

 - Powiem ci prawdę, jaka jesteś, choćbyś mnie miała za to zbić! Powiem ci - jesteś wstrętna!

 Z trudem powstrzymałam śmiech, po czym powiedziałam - A może zapytasz jak do tego doszło, że postąpiłam w ten "wstrętny sposób"?

Następnie, krok po kroku - omówiłam sytuację. Wreszcie spytałam - A co, jak uważasz, powinnaś mi teraz powiedzieć?

 - Przepraszam, wyszeptała cichutko.

Nie wytrzymałam i "puściłam" tzw. "dydaktyczny smrodek": - Czy nie sądzisz, że należałoby wykrzyczeć to "przepraszam" równie głośno, jak twoją pierwszą opinię o mnie?

Wtedy wyskandowała przeprosiny ponownie, glośno i wyraźnie. Nie pamiętam, aby później mówiła mi jeszcze "tę prawdę". 

Co do rządzących - brakuje mi częstokroć wiedzy i wyjaśnienia kulisów pewnych działań, choć myślę że nie wszystko nadaje się do upubliczniania. Natomiast niepełne wiadomości dają możliwość ludziom takim jak redaktor Michalkiewicz tworzenia chwytliwych "newsów". I "zarządzania strachem" Polaków. Potem także  różne Brauny pieką przy tym swoją pieczeń. 

Ten sam Michalkiewicz, na którego mieszkanie składali się czytelnicy - a który rozkręcił aferę wokół głupiej (ociężałej umysłowo) dziewczyny, aby zyskać popularność, tracąc przy okazji otrzymane ze składek pieniądze.

Albo Braun - który "mianował" swoim asystentem zadeklarowanego anty-prolifera, aby go ochronić przed "pisowska policją", po czym okazało się, że pośród 60 osób przez policję zatrzymanych - trzy czwarte to nie biznesmeni, tylko hucpiarze totalitarnej opozycji. Jeśli więc nawet mieli szanse "oberwać" od policji - nie żałuję ich bardzo. Ten "protest biznesmenów" to podłe żerowanie organizatorów hucpy - na ludzkiej biedzie, do czego "przyssali się" ludzie pokroju Tanajno i, niestety - Brauna.

Historia smutna, a - ile można przy tym "ugrać"!

Toteż powtarzam - jestem wobec tzw. "najprawdziwszych rewelacji", czy "niepoprawnych relacji" bardzo ostrożna.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1630541

Mniemam, iż z braku zasobów bojowych do ustrzelenia mojej osoby, raczkiem, zmieniając front, próbuje Pani zmienić tok dysputy na inny tor.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630568