Uderz w stół. Opara wreszcie mówi prawdę o NEon-ie

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Myślę, że gdyby bezdomny ekscieśla z Olsztyna mógł przewidzieć, co wywoła jego apel o kolejne pieniądze dla ledwo dychającego portalu wyrzuciłby laptop przez okno zanim napisał pierwszą literę.

Tymczasem wywołana nieświadomie przez niego sprawa żyje już własnym życiem i, miejmy nadzieję dla dobra blogosfery, skończy się spektakularnym upadkiem kilku blogerów i jednej blagierki, którzy konsekwentnie przez lata uczynili z NEon24 narzędzie najbardziej tępej proputinowskiej propagandy.

Z prawdziwym wdziękiem słonia poruszającego się w składzie porcelany (a może nawet bombek choinkowych) Opara wreszcie wyjaśnił najbardziej naiwnym, dlaczego przed laty powstał Nowy Ekran (obecnie NEon24):

 

Portal Neon.24.pl (NowyEkran.pl), powstał 10 lat temu, początkowo jako moje „narzędzie do walki” - z Bankiem Pekao SA, który oszukał mnie (i moją rodzinę) - na wiele milionów zł.
W rezultacie kryminalnych/złodziejskich działań Pekao SA - straciłem cały dorobek swego życia.

https://ryszard-opara.neon24.pl/post/157982,neon24-pl-przyszlosc

Przyznam, że to wiele tłumaczy. Inny tuz byłych służb specjalnych PRL, również oficer ludowego wojska peerelowskiego, kapitan Roman Sklepowicz, od samego początku bloger Nowego Ekranu (Legionista222), także uważał się za pokrzywdzonego przez system bankowy. A że niezręcznie było podawać, iż jest b. kapitanem WSW (następczyni niesławnej pamięci Informacji Wojskowej) postanowił robić za „mecenasa”. Jako „mecenas” występował (występuje?) w jak najbardziej prawicowej telewizji wRealu, a wcześniej jako prawny ekspert w programie Elżbiety Jaworowicz. Przy czym jedyna szkoła, jaką skończył, to Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu. O ile wiem, program wykładów z prawa nie przewidywał. No, z wyjątkiem regulaminów wojskowych, w tym dotyczących tanków T-55 i T-73.;)

Jak widać krytetria były proste. Od początku forowano też Krystynę Górzyńską, która jako Rebeliantka przez lata zatruwała przestrzeń publiczną informacjami o rzekomej krzywdzie najkrzywdzieńszej jej brata.

 

Opara tak samo, jak ww. walczył ostro z sądami.

 

Wróćmy do opublikowanego tekstu:

W roku 2010 złożyłem w Sądzie – pozew o odszkodowanie, ale pomimo oczywistych dowodów, pomimo sfałszowanych przez Bank dokumentów - sprawę ostatecznie przegrałem.
Niestety, taki jest w Polsce system Wymiaru Sprawiedliwości: Totalna Korupcja, Nepotyzm i Władza Pieniądza.
W 2010 roku, po powrocie z Australii do Polski, nie wiedziałem o tym, a mając niezbite dowody, w swojej naiwności miałem nadzieje, że jednak w Polsce - są szanse na sprawiedliwość (i prawo).
Byłem przekonany, że nagłaśniając medialnie, pośród obywateli naszego kraju swoję historię –
będzie szansa nie tylko dla mnie, ale również dla wielu innych oszukanych przez Banki i system.
Oczywiście myliłem się całkowicie – ale tak właśnie powstał Neon24.pl.

(op. cit.)

Pisownia oryginalna.

Jak widać Nowy Ekran miał być dla Opary tubą, za pomocą której chciał zmusić polski sąd do wydania werdyktu zgodnego z jego oczekiwaniem.

Rebeliantka pisała, bo chciała zmusić sąd do wydania orzeczenia zgodnego z jej oczekiwaniami.

I wreszcie Legionista222 założył Stowarzyszenie poszkodowanych przez banki po to, aby zmusić sąd do uznania jego roszczeń. Przy okazji również na jego portalu proponowana była zbiórka pieniężna – chciano korzystających z portalu naciągnąć na ok. 7 mln złotych – był to koszt rzekomo mającej powstać ogólnopolskiej sieci kancelarii prawnych mających być wyspecjalizowanymi w sprawach kredytów bankowych. A jak sięgnąć głębiej - właścicielem portalu był stary ubek, po 1989 r. zamieszany w tzw. mafię paliwową, a ostatnio w nielegalny wwóz tysięcy ton odpadów stanowiących zagrożenie dla życia do Gorlic (teren byłej rafinerii Glimar).

Na dodatek obaj panowie (Opara i Sklepowicz) w oparciu przez powołane przez siebie instytucje chcieli też robić kariery polityczne.

 

Na dzisiaj Opara przyznaje, że koszt prowadzenia portalu jest niewielki.

Obecne koszty portalu: serwer; opłaty roczne, koszty Fundacji NE (KRS), księgowość, informatyk - parę razy w miesiącu, nie są wielkie - i pokrywam je z własnej kieszeni.
Administracja Neon24.pl (Pani Astra, Zawisza i Lipa45 i ja) - wszyscy pracują honorowo - bez wynagrodzenia.

(op. cit.)

 

Ale kasiura jest potrzebna, bo plany Opara ma wielkie.

 

Zarząd/Administracja Neon24 - chciałaby nadążać za zmieniającym się światem, tworzyć własne autorskie, wartościowe materiały na temat bieżących wydarzeń w Polsce i za granicą.
Musimy mieć jednak do tego narzędzia.
Mamy wiele pomysłów i istotne plany, co do dalszego rozwoju portalu:

1. Pragniemy, aby portal stał się multimedialny –chcemy stworzyć dział filmowy, będziemy robić relacje z bieżących wydarzeń politycznych.

2. Będziemy słuchać głosu naszych autorów i komentatorów - dlatego stworzymy dział z sondami i ankietami. Dział będzie otwarty - dla rozmaitych inicjatyw społecznosci Neon24.pl.
Jesteśmy też otwarci – na propozycje społeczności Noen24.pl

3. Wiele sił przeznaczymy także na działalność w Internecie i stworzenie społeczności skupionej wokół portalu. Władze w Polsce - będą musiały się liczyć z Naszymi głosami i publikacjami.

Nadchodzą jednak trudne czasy, a obecna sytuacja w Polsce jest fatalna.
Nie możemy liczyć na pomoc państwa, czy środki z Unii Europejskiej.


Wszyscy pragniemy, aby Neon24.pl, był nadal wiodącym, opiniotwórczym medium, aby opinie naszej
społeczności - brały udział w debacie publicznej o przyszłości Polski/Polskiej Racji Stanu.

(op. cit.)

 

Przyznam, że jakoś nie bardzo widzę, w którym niby miejscu NEon24 jest opiniotwórczy. Chyba, że chodzi o opinie negatywne, to pełna zgoda.

Bo przecież tajemnicą poliszynela jest, że blogerzy NEon24 praktycznie pisać mogą jedynie na NP.

Trafnie ujął to znany z NP również bloger GPS w swoim komentarzu:

No to wreszcie wszystko stało się jasne! Po 10 latach mamienia i oszukiwania wreszcie się dowiedzieliśmy po co powstał Nowy Ekran. Gdy byłem zachęcany, by się przenieść z Salonu24 na Nowy Ekran nie było mowy o żadnej walce z PKO SA, prawdziwe cele były ukrywane. Teraz stało się jasne skąd ataki na Nowy Ekran i legenda, że to portal WSI. Jeśli to był portal służący walce z PKO SA, to strona przeciwna w sposób oczywisty musiała walkę podjąć i portal zniszczyć. A my głupi blogerzy w swojej naiwności broniliśmy portalu myśląc, że to ostoja wolnego słowa, nie wiedząc, że to w istocie narzędzie do walki między służbami. Staliśmy się uczestnikami nie naszej wojny, zostaliśmy totalnie oszukani, wciągnięci w walkę służb, która żadnemu blogerowi do niczego nie była potrzebna, a tylko mogła zaszkodzić. I zaszkodziła - wszyscy tu piszący są do dziś uznawani za wtyki WSI - propaganda walczącej strony to skutecznie zrealizowała swoim czarnym PR-em. A w istocie to najpewniej za tym PKO SA stoją byli oficerowie WSI.

02.10.2020 15:06:58

Bloger ów rozwija powyższy wątek w kolejnym wpisie:

Gdy powstał Nowy Ekran my, blogerzy, nic nie wiedzieliśmy, że to jest narzędzie do walki pomiędzy PRL-owskimi służbami w ich interesach dotyczących banków. Byliśmy mamieni, że to patriotyczny portal chroniący wolności słowa, mający mieć kształt fraktalny, tak by każdy był naprawdę wolnym współtwórcą. Zostaliśmy bezwiednie uwikłani w walkę służb.

Taki portal spokojnie da się utrzymać za kilkaset złotych, a jeśli się go bizantyjsko rozbuduje w obiekty poza wirtualne, to będzie kosztował góra kilkadziesiąt tysięcy złotych. A tu się okazuje, że kosztował miliony. No to nie ma innej możliwości, by to nie było pranie brudnych pieniędzy albo inny przekręt finansowy. Zawsze coś, za co się przepłaca stokrotnie musi być przekrętem - nie ma innej możliwości, bo nie istnieją na świecie frajerzy, którzy tyle bezinteresownie i naiwnie przepłacają. Może są tacy, którzy płacą 100 zł za coś wartego 1 zł, może nawet są tacy, którzy płacą 10 000 zł za coś wartego 100 zł, ale nie ma takich, którzy płacą milion za coś wartego tysiąc. To znaczy są - ale robią to nie z naiwności, ale celowo, bo chodzi o pranie brudnych pieniędzy albo inne przekręty finansowe czy podatkowe.

02.10.2020 15:20:53

 

I wreszcie konkluzja:

 

Tysiąckroć bardziej popularne internetowe telewizje niż Neon24, takie jak wRealu24 (https://www.youtube.com/channel/UCiwsDgj8mJnsGOr6oN-2OVQ) czy Media Narodowe (https://www.youtube.com/channel/UCljSxZfGqR9GWJAMqIqZ0-g) powstają za wielokroć mniej niż dwa miliony. Gdyby oni mieli na start milion 10 lat temu, to dziś mieliby większą oglądalność niż TVN.

02.10.2020 15:46:56

 

Pamiętać należy, że wRealu i Media Narodowe należą do niszowych, mających znikomy wpływ na poglądy społeczeństwa.

Nawet tej części, spędzającej sporo czasu przed monitorem komputera.

Jednak Opara wspominając o projekcie telewizyjnym nie porusza najważniejszego. Otóż w tzw. zespole redakcyjnym nie ma nikogo o jako takim wyglądzie, nie wspominając już o osobowości telewizyjnej.

To oznaczałoby zaś konieczność zatrudnienia kogoś, kto byłby „medialną” twarzą NEon-u. Jest dla mnie oczywistą oczywistością, że praca u Opary oznaczałaby śmierć medialną dla kogoś takiego zważywszy choćby antypolski i antyeuropejski profil portalu.

Więc pensja na poziomie 30 tys. zł/miesięcznie płatna jednorazowo z góry za 10 lat. ;)

Inaczej za „dziennikarzy” wizyjnych będzie robić Ruszkiewicz na zmianę ze Słupianek z wiadomym skutkiem. ;)

 

Pomimo wytykania antypolskiej i prokremlowskiej propagandy uprawianej przez tzw. Niezależny Dziennik Polityczny, zbanowany już nawet na najbardziej antypisowskich portalach, Ryszard Opara umieszcza na bannerze „polskiego” portaliku jego kolejny antypolski tekst. Możemy przeczytać m.in.:

Nasz rząd wyrzucił dziesiątki milionów złotych w błoto. Polski plan obalenia białoruskiego rządu i skłocanie Białorusinów z całym światem poniósł klęskę.

Z manifestacji przeciw rządów Ałaksandra Łukaszenka już zrezygnowali pracownicy największych zakładów, górniki, nauczyciele, dziennikarze, przedstawicieli mediów i nawet kobiety, które codzienie protestowały przeciwko białoruskiej władze. Coraz częściej i głośniej nasi sąsiedzi mówią o tym, że nie chcą Majdanu na Białorusi i popierają obecny rząd. Dlaczego?

Obywatele Białorusi po prostu zrozumieli, kto stoi za protestami w ich kraju i w jakim celu zorganizowano strajki. Nasz rząd są tymi, którzy stoją za prowokacjami i chcą zniszczyć Białoruś.

Pisownia oryginalna.

Wyjątkowe nagromadzenie jadu plus prymitywne rusycyzmy powodują, że tekst staje się mimo zamiarów autorów śmieszny. Wygląda jak parodia antypolskich wystąpień rozsianych po świecie ruskich agentów wpływu.

Prawdopodobnie tak samo będzie wyglądać hipotetyczna oparowa telewizja. Materiały Russia Today z koślawym tłumaczeniem jakiegoś ziomala niebieskiej kreatury z Irkucka. ;)

Ewentualnie co jakiś czas wykładzik ekscieśli z Olsztyna pt. jak samodzielnie zrobić trumnę ze skrzynki po pomidorach i dlaczego Kaczyński musi odejść. ;)

 

Jak to wszystko określić?

Matołectwo w połączeniu z nędzą i ciągle istniejącym chciejstwem?

 

Wszak wg Opary portal, nb. wykradziony wierzycielom (art. 300 kk), wyceniany w porywach na 40k PLN wart jest „miliony”.

 

Kolejna ułuda starszego pana, po drodze pewnie wykorzystanego przez byłe służby, niemniej na koniec życia posiadającego kawałek wirtualnej przestrzeni i używającego bezprawnie tytułu doktora, choć 40 lat temu stracił uprawnienia przysługujące lekarzowi medycyny.

Dzisiaj jedyne źródło jego pieniędzy, jak się wydaje, leży za wschodnią granicą UE.

Inaczej nie da się wytłumaczyć nachalnego promowania ruskiej antypolskiej dywersji.

 

I pomyśleć tylko, że 10 lat temu Opara przedstawiał się jako patriota.

Starożytni Rzymianie powiadali: sic transit gloria mundi

Patrząc jednak na losy Opary widać jak na dłoni, że nawet jego chwała była tylko wirtualna.

Nie tylko umrze, ale już dzisiaj żyje w głębokiej niesławie.

 

2.10 2020

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:9)

Komentarze

O tym że to portal założony przez WSI i inne szemrane towarzystwo dowiedziałem się od ....Anny Slupianek

.Zreszta wcześniej wielkokrotnie o tym pisała w różnych komentarzach.Sa one do dziś

O tym że Opara zalega informatykom bardzo duże pieniądze pisał wielokrotnie inny admin Repsol a co pisal Ruszkiewicz to szkoda gadac

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646606

reszta tych nieudaczników weszli w układ, bo zostali omamieni kasą. A tej nie ma, bo portalik nie istnieje praktycznie w blogosferze. Więc kasa stop, a ci się napinają w złudnej nadziei, że jakiś ochłap spadnie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1646610

sami doskonale wiedzą, z kim się związali. nie mogą udawać, że nie albo że nie stawają po stronie stronki z antypolską propagandą i portalem oszusta (ukradł domenę Parolowi), okradającego nawet własnych pracowników. przecież nikt przyzwoity nie powinien tam pisać, chyba że robi partyzantkę, bo inaczej sam pokazuje, że takie towarzycho i jego praktyki mu nie przeszkadzają.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646611

pisać? Tak samo mamuśka z Kalisza. Opara otoczył się miernotami. I to są efekty. Póki Słupianek z niebieskim kretynem będą dobierali teksty portalik będzie dołował. A nikt normalny tam nie pójdzie, bo to jawna agentura ruska. I koło się zamyka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1646612

No ale ta   niebieska dziewica pisze że to z tego portalu odchodzą na Toy-Toy-a

Nigdy nie napisała kto to i o jakiej to sporej grupie pisze tą kreatura .Wszzzzzystkie dwa.

Z tego co wiem to Pyra z Wildy i Solidarny X.Nigdy nie napisała ilu tu przyszło

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646613

On okłamuje wyłącznie siebie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1646615

I'm sorry .... error

Wlasnie się teraz dowiaduje że z tych dwóch porządnych co odeszło jednego ....dziś wywalili.Razem z Jego wpisem pożegnalnym
Solidarny X mu było

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646616

przestępstw. A Opara pewnie do końca swoich dni będzie opowiadał, że padł ofiarą systemu. Co poniekąd jest prawdą, choć o inny system chodzi. Bezpieczniacki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1646617

Chyba nie liczysz na poważną rozmowę na argumenty ze starymi degeneratami (pewnie jakimiś starymi alfonsami zawerbowanymi przy okazji wizyty oficera z ambasady Rosji w burdelu kasyna Leon23) jak niebieska panienka,jej mąż ,ten od rumu na kościach, czy ta stara blać astra co se musi jakoś zarobić na życie skoro już jest przechodzoną, a emerytury brak w jej profesji.

No to z czego oni mają żyć?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646618