Szurlandia: Roman Zieliński uzupełnia Zbigniewa Hałata

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Na szczęście krąg osób, które stanowią „zaplecze naukawe” antyszczepionkówców wierzących w judeosyjonistyczny sPiSek mający prócz depopulacji przynieść niewolę całej Ludzkości (za wyjątkiem wybrańców ma się rozumieć) jest niewielki.

Prócz legendowanego jako doktor i „wybitny specjalista”, ongiś samotnie walczący z pandemonium epidemiaenensis, emerytowanego lekarza Zbigniewa Mariana Hałata (specjalizacja epidemiologa zdobyta jeszcze za rządów towarzysza Edwarda Gierka, a potem już nic) poczesne miejsce zajął prof. dr hab. Roman Zieliński.

Co prawda podobnie jak w przypadku Hałata wypowiada się na temat, o którym wie niewiele, jednak nie przeszkadza mu to głosić ex cathedra fantazji, powszechnie znanych jako biologiczna bzdura 2020 r.

O prof. Zielińskim czytamy na stronie AFP sprawdzam:

 

Profesor Roman Zieliński jest profesorem biologii o specjalności genetyka. Biologię studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 1971-1976 gdzie zrobił doktorat i habilitację z genetyki w latach 80. W 1998 r. uzyskał tytuł profesora a w 2007 r. został profesorem zwyczajnym. Współtworzył Katedrę Genetyki na Uniwersytecie Szczecińskim i Katedrę Genetyki na nowo powstałym Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) w Olsztynie.
Od 2014 r. nie jest związany z żadną instytucją badawczą. Informacje o tym ostatnim etapie kariery naukowej można znaleźć na stronie Nauka Polska. Z niej dowiemy się, że ostatnio wspierał pracę badawczą na temat podobieństwa genetycznego limby w Tatrach po słowackiej i polskiej stronie.

Uczelnie odcinają się od profesora

Prof. dr hab. Lesław Lahuta z Wydziału Biologii UWM w Olsztynie przekazał AFP 14 stycznia w mailu, że „obecnie nie jest on pracownikiem UWM dlatego Jego opinie/wypowiedzi stanowiska mogą być traktowane wyłącznie jako opinie osoby prywatnej, a nie reprezentatywne dla środowiska Katedry czy UWM”. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym był związany również odciął się od jego ostatnich wystąpień w mediach. „Wypowiedzi profesora są jego prywatnymi opiniami i nie mogą w żaden sposób być traktowane jako stanowisko UAM, tym bardziej że nie jest on związany z naszym Uniwersytetem od połowy lat 80” - napisała uczelnia w komunikacie z 11 stycznia 2021.

Sprawdziliśmy też cytowalność publikacji profesora. „Prace Prof. R. Zielińskiego były cytowane 363 razy, a indeks H = 10”, czytamy w informacjach dołączonych do wywiadu na Facebooku. Tych danych nie potwierdza jednak baza naukowa Scopus, gdzie profesor ma indeks Hirsha 6 a cytowań 131.

https://sprawdzam.afp.com/nie-profesor-roman-zielinski-nie-ma-racji

Jeśli ktoś mimo to uważa, że odjechane, prywatne opinie prof. Zielińskiego są znaczące przypominam, że wg belwederskiego profesora Macieja Giertycha (ojca najdłuższego polskiego mecenasa) dinozaury żyły współcześnie z ludźmi, czego dowodem jest np. legenda o smoku wawelskim, zaś Ziemia ma tylko jakieś 10 tys. lat.

Proponuję zatem uwierzyć, boć to profesor przecież. Utytułowany nie gorzej od Zielińskiego. ;)

 

Wróćmy jednak do naszych baranów, jak mawiali już średniowieczni Francuzi.

Na stronie krakowskiego stowarzyszenia Demagog znajdujemy:

Roman Zieliński to osoba ciesząca się dużą popularnością w kręgach negujących pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Obszar badawczy, w którym obracał się profesor, koncentrował się na genetyce roślin, obecnie jednak naukowa aktywność Zielińskiego jest niewielka. Mimo to dla sporego grona osób biolog stał się autorytetem w dziedzinie wirusologii oraz zarządzania kryzysowego. W samych kręgach naukowych nie cieszy się on jednak szerokim uznaniem. Już we wrześniu portal fact-checkingowy Konkret24 pisał o manipulacjach głoszonych przez profesora. Jedna z jego wypowiedzi, zgodnie z którą mRNA zawarte w szczepionkach przeciw COVID-19 to „superwirus”, została nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2020. Słowa padły w cieszącym się dużą popularnością wywiadzie, którego Zieliński udzielił portalowi stolikwolnosci.pl. Materiał udostępniano szeroko w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku, gdzie pojawiał się zarówno na profilach, jak i w grupach, np. Czytelnicy Nieznanego Świata, Szlachetnie Zdrowy, Covid 19 bitwa o wolność i wielu innych.

https://sprawdzam.afp.com/nie-profesor-roman-zielinski-nie-ma-racji

Trzeba przyznać, że w zawodach o tytuł biologicznej bzdury roku prof. Zieliński miał sporą konkurencję. Nic dziwnego, że zajął dopiero 4. miejsce – za Edytą Górniak, za to przed Marcinem Rolą.

Gdyby jednak jedno z kryteriów stanowiło wykształcenie, Roman Zieliński bezapelacyjnie stanąłby na czele sporego szeregu mniejszych i większych biologicznych oszołomów.

Wszak to profesor.

 

A co konkretnie dało prof. Zielińskiemu miejsce tuż za podium?

 

Pierwsza połowa wywiadu dotyczy zawartości szczepionek przeciw COVID-19. Zdaniem prof. Romana Zielińskiego w preparatach umieszczono „superwirusa”, który będzie zakażać zaszczepionych pacjentów, a ponadto – przyczyni się do wzrostu zakażeń. Wiedza naukowa jednoznaczne obala te tezy. Cytat zawierający manipulację: „Obcy element genetyczny, super wirus, jakim jest konstrukt mRNA, będzie angażował aparat translacyjny naszego organizmu w celu wyprodukowania białka S, a także aparat replikacyjny, w celu namnożeniu aktywnych, wirusowych cząstek mRNA”.

(op. cit.)

 

Tymczasem prawda jest szeroko dostępna, co więcej uznawana przez liczących się naukowców na całym świecie, Rosji i Chin nie wyłączając.

… szczepionki mRNA przekazują komórkom instrukcje do wytwarzania nieszkodliwego białka unikalnego dla wirusa. Po skopiowaniu białka materiał genetyczny wirusa jest niszczony, a układ immunologiczny rozpoznaje, że skopiowane białko nie powinno znajdować się w cytoplazmie. Przeciwko niemu wytworzone zostaną limfocyty T i B, które będą przyczyniać się do uruchamiania reakcji immunologicznej w przyszłości w momencie kontaktu organizmu z patogenem. W wyniku podania szczepionki nie dochodzi zatem do zakażenia organizmu. Żadna szczepionka mRNA nie może powodować zakażenia, a co za tym idzie – przyczyniać się do dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2. Wynika to z faktu, że szczepionki mRNA nie zawierają żywych wirusów zdolnych do wywołania infekcji.
(op. cit.)

 

Dokładnie w ten sam sposób ma działać też rosyjska szczepionka Wastok, pardon, Sputnik – V (czy przypadkiem symbol V nie oznacza, że wcześniej były już cztery?).

 

To jednak nikomu w antyszczepionkowej bańce nie przeszkadza.

 

Kto to powiedział, że jeśli fakty są przeciwko nam, tym gorzej dla… faktów?

Nie wiecie Państwo? Tak na luzie Hegel, a za nim… Josif Wissarionowicz. Stalin znaczy się.

 

Hałat i Zieliński, jako głosiciele jedynej-słusznej-teorii jawią się więc niczym klasycy marksistwa-lenistwa.

Skoro tak powiedzieli, to musi tak jest.

 

Spory ubaw miałem wczoraj, gdy pod tekstem cytującym oficjalne stanowisko PAN pojawił się wysyp antyszczepionkowych szurów.

Co chyba najbardziej zabawne – nie tak dawno Gawrion opublikował rzetelny i zgodny ze stanem wiedzy tekst o szczepieniach i COVID-19 w ogólności.

Bywszy już bloger NP zaatakował go żądając ujawnienia, czy on to genetyk.

Bo skoro nie, to jakim prawem etc., itp., itd.

 

Z kolei mój tekst został okrzyczany nierzetelnym przez NaczSzurHał (Naczelną Szurę Hałatową) bowiem podpisani pod oświadczeniem PAN profesorowie to genetycy.

A Hałat to jeszcze gierkowski epidemiolog, więc gdzie te profesorki i doktorki (re)habilitowane się pchają?

Emerytowany lekarz, któremu najwyraźniej lenistwo umysłowe nie dało zrobić choćby doktoratu, to jest prawdziwy autorytet.

I to niekwestionowalny, bowiem słyszalny dzięki Radiu Maryja.

A to przecież powoduje, że każdy oponent z urzędu staje się zwolennikiem NWO, Stiepana Bandery, Hitlera, Stalina, Goldy Meir oraz rudego Kowalskiego z naprzeciwka. Tego samego, co to właśnie został Świadkiem Jehowy zaraz po tym, jak Rakowski kazał sztandar wyprowadzić. ;)

 

Przeraża, i to mówię serio, kompletny bezkrytycyzm zakrawający wręcz o groteskę wszelkiej maści zwolenników sPiSku Gatesa i Sorosa, oczywiście w polewie syjonistyczno-masońskiej.

Myślę ciut nieskromnie, że właśnie dzięki mojemu tekstowi ujawnił się bezsprzecznie największy szur tego forum.

Warto zacytować przedstawioną przez niego teorię, bowiem wyprzedza o milę opowieści Zielińskiego czy też szerzoną w marcu-kwietniu 2020 roku teorię o chorobie popromiennej wywołanej przez nadajniki 5G oraz opady chemtrails niesłusznie zwanej pandemią COVID-19.


Otóż tzw. szczepionki tak naprawdę stanowią konstrukty komputerowe.

Forumowy foliarz pisze wyraźnie:

Przecież te pfizery, to nie są żadne szczepionki, tylko konstrukty komputerowe. Są to tylko hybrydy mikrobiologiczno-genetyczno-nanotechnologiczne.

A to też tylko w dosłownym, konkretnym, dotykalnym sensie. Lecz co, kiedy jakiś Soros uzna, że potrzebna jest nie łatka biologiczna, genetyczna, czy software'owa?

Co, kiedy – uwzględniając mądrość etapu – jakiś Soros uzna, że potrzebna jest każdemu łatka ideo – aktualizujący poprawność struktury myślowej zaszczepionego onegdaj delikwenta update?

Przez grzeczność nie podaję adresu, choć łatwo się domyślić, komu w głowie siedzą reptilianie. ;)

Z drugiej strony moja córka dość trafnie zauważyła, że gdyby to była prawda, i Gates zacząłby sterować społeczeństwem, jakiś spory procent wreszcie zacząłby zajmować się czymś pożytecznym a nie marnował czasu na wymyślanie kolejnych spiskowych bzdur.


No i na zakończenie kolejny kamień do ogródka profesora Zielińskiego.

Tak długo igrał, aż się doigrał. Oto profesor dr hab. n. med. Maciej Kurpisz, Prezes Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej zjechał poglądy prof. Zielińskiego. I to merytorycznie, gdyż Zieliński wszedł w dziedzinę, w której to prof. Kurpisz jest światowej klasy autorytetem.

Tekst wystąpienia tutaj:

 

https://nil.org.pl/uploaded_files/art_1610988230_ptidk-140121.pdf
 

Brak jakiejkolwiek umiejętności weryfikowania tekstu, co wykazałem ponad wszelką wątpliwość wczoraj, ślepa wiara w tylko jedno źródło, wreszcie „obrona Częstochowy” dokonywana z wątpliwych moralnie pozycji to immanentna cecha antyszczepionkowców.

Do tego właściwa wszelkiej maści paranoikom (a także sekciarzom religijnym) umiejętność wyszukiwania w zasobach Internetu jedynie materiałów mogących choć trochę potwierdzić wyznawaną teorię połączona z prawdziwą ślepotą i głuchotą na argumenty przeciwne.

No i, per fast et nefas, personalne ataki na przeciwnika, próbujące uczynić z niego agenta „wiadomych sił”, Otwartej Rzeczpospolitej, sojusznika NWO, hasbarowca, banderowca, „bydlaka”, „żydłaczka”, generalnie miernoty a nawet… agenta prof. Popiołka, który najwyraźniej w oczach forumowych szur nabiera cech Maty Hari połączonej ze Strilitzem i Belzebubem w jednej osobie.


Dlatego jakiekolwiek porozumienie pomiędzy antyszczepionkowcami a normalną częścią społeczeństwa jest niemożliwe.

 

Proszę tylko nie imputować mi, że to ja wnoszę jakieś podziały.

One wszak istnieją nie od dzisiaj. Tylko stwierdzam ich istnienie.


Druga strona nie potrafi i nie zamierza dyskutować. Druga strona oczekuje od nas bezkrytycznego przyjęcia ich idei.

Jakakolwiek próba skierowania dyskusji na racjonalne tory jest niemożliwa. Z prostego powodu. Jak mówił Stalin – o wszystkim decydują kadry.

A tam prócz Hałata i Zielińskiego pustawo. Co prawda w tle coraz wyraźniej widać prof. dr hab. Marię Dorotę Czajkowską – Majewską (znana z GazWar dr Maria Majewska), która to w 2017 roku zdobyła tytuł Biologicznej Bzdury Roku za stwierdzenie, że szczepionki zamieniają ludzi w cyborgów.

Oczywiście zdalnie sterowanych.

Doprawdy nie miałem pojęcia, że szczepiąc się przed laty p-ko gruźlicy zamieniłem się w Terminatora. Po prawdzie jednak słaba ta szczepionka – wywalić drzwi to jeszcze poradzę, ale już nijak ze ścianą, choćby nawet na półtorej cegły.

Schwarzenegger ze mnie żaden, ot co. ;)


 

21. 01 2021


fot. pixabay


 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:12)

Komentarze

Martynowska znowu przed sądem! "Mafia nie zapomina". Amantadyna to placebo?! 

https://www.youtube.com/watch?v=dwb77OkNvqA  

Medyczny eksperyment czy cud nauki? Dr Hałat i dr Sutkowski o szczepionkach przeciw COVID-19 w  MN!  https://youtu.be/vKFaKw481ro?t=420  

Dlaczego rząd walczy z kuracją amantadyną?   

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30230&Itemid=100

 

Tylko, czy zaszczepieni płaskoziemcy wytresowani przez wszystkie telewizje są w stanie zrozumieć cokolwiek innego niż mają wdrukowane we łbach?

 

I jeszcze z dziś to: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-francja-piec-osob-zmarlo-po-otrzymaniu-szczepionki-przeciw-c,nId,5001116

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659042

Dokładnie jest tak, jak pisałem. Antyszczepionkowa szuria wykazuje wszelkie cechy hermetycznej sekty, posiadającej monopol na prawdę.

Jesteś tam jakąś kapłanką? ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1659047

Dla prawnika "najbardziej merytoryczny" jest zapewne wniosek przywołanego w linku prof.dra hab. Macieja Kurpisza? 

Ten oto, że "Nie ma merytorycznych przesłanek, aby sądzić....(...) Uważam, że tezy głoszone przez prof. Zielińskiego są mylące i niemające ..."? Toż to bełkot bez żadnego dowodu, podania wyników konkretnych badań, oczywiste kłamstwo.

Jeśli PRAWNIK ten bełkot bierze za podstawę swoich decyzji, to CZY KOGOŚ MOGĄ DZIWIĆ WYROKI SĄDOWE pozbawione elementarnej wiedzy i logiki, o jakich codziennie słyszymy?

SZCZEPIONKOWA SZURIA  wykazuje wszelkie cechy hermetycznej sekty, posiadającej monopol na prawdę.

Nie dość, że jest bezdennie głupia, to jeszcze skrajnie przekupna. CBDO. Obie te paskudne cechy najczęściej występują w parze.

JKM pyta w sejmie "Kto bierze łapówki za szczepionki? https://www.youtube.com/watch?v=6VOqHCtbB38

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659063

troll nadesłany w pakiecie z "polskiego portaliku" niech się zapozna z tekstem. Powiedzieć o niej idiotka to obraza dla idiotów. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1659069

Wpisy Verity z minusami natychmiast znikają, a takiego patałacha jak Humpty Dumpty nie znikają.

Wie Admin dlaczego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659082

Dla kolegi pytam. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1659083

Każdy sądzi po sobie i taką jak własna miarą ocenia innych. Współczuję szanownemu Patałachowi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659084

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1659343

kontrargument Rebe jest głupi, co dziwić nie może. nieszczęsna istota nawet nie rozumie, czym jest instytucja PAN a czym bałamuctwa jakiegoś profesora. nie chce też zrozumieć, że aktualny stan nauki to nie jakieś handryczenie w internecie z supermarketem wyboru pasującej fantazji.

 

czekam jednak, kiedy za swym nowym bożyszczem zacznie powtarzać a raczej fanatycznie spamować, że słowiańska swastyka eliminuje wirusy i lamentować nad mordowaniem milionów przez katolików albo palić ogarek na rozstaju.

https://www.youtube.com/watch?v=wVW8QUHnJIs

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659401