Strachy na Lachy. Nowa polityka Kremla (1)

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Polskojęzyczny Kacapski Ośrodek Dywersji (ideo-logicznej) oficjalnie znany jako Niezależny Dziennik Polityczny tym razem postanowił obnażyć cynizm Amerykanów.

W tekście zatytułowanym Amerykańskie bazy w Polsce nie chronią nas kacapski ośrodek dywersyjny (w skrócie: KOD) wylewa kubeł zimnej wody na rozgrzane jego zdaniem głowy Polaków.

 

17 września sejm uchwalił ustawę, która upoważnia prezydenta do ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o współpracy wojskowej, zakładającej zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce.

(…)

Data nie została wybrana przypadkowo, 17 września 1939 roku, 81 lat temu, Armia Czerwona wkroczyła na teren Polski. Czy dziś bazy amerykańskie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo Polsce?

Amerykański analityk i doradca polityczny Robert Kagan uważa, że wiara Polaków, że USA pomogą im w razie niebezpieczeństwa jest „zabawna”. Takie stwierdzenie stawia Polskę w bardzo mało komfortowej sytuacji.

- Nie to jest jednak decydujące. Niezależnie od tego, czy USA wyjdą z NATO, czy nie – czy ktoś jeszcze wierzy, że nasze zaangażowanie na rzecz Sojuszu jest tak samo silne jak cztery lata temu? Polacy są naprawdę zabawni, bo najwyraźniej myślą, że choćby NATO się rozwiązało, to USA nadal będą się troszczyć o ich bezpieczeństwo. Wierzą, że mogą zaufać Trumpowi – kpił w wydaniu tygodnika „Der Spiegel” Kagan.

- Czy Polacy naprawdę są gotowi zapłacić moralną cenę za interwencje wojskowe? Ponieważ to oznacza zabijanie ludzi, a także godzenie się na śmierć niewinnych cywilów. W każdej wojnie popełniane są bowiem błędy, – tłumaczy ekspert. (…)

 

...jeżeli ktokolwiek miał wątpliwości co do lokajskiego statusu Polski wobec Stanów Zjednoczonych powinien je ostatecznie stracić.

 

Prawda, jaka to wiarygodna informacja? W odpowiedzi na polską uchwałę sejmową amerykański analityk i doradca polityczny śmiechnął się w głos – takie naiwniaki z nas.

 

Ale KOD, do tego kacapski, to KOD. Trzeba więc sprawdzać każde słowo.

 

Wrzuciłem do google’a analityka i doradcę w jednej osobie.

 

Faktycznie, Robert Kagan istnieje. Jest cenionym członkiem społeczności żydowskiej w USA. Publikował m.in. w The Washington Post obok innej cenionej publicystki, obecnie mieszkającej w polskim Chobielinie – Anny Applebaum-Sikorskiej.

 

Robert Kagan „skutecznie” doradzał kontrkandydatowi Donalda Trumpa w ostatnich wyborach prezydenckich w USA.

 

A teraz najważniejsze. Cytowane (niedokładnie!) słowa Robert Kagan wypowiedział w 2019 roku, zaraz po wyborach parlamentarnych.

Nie mają więc związku z obecną uchwałą sejmową.

 

Kacapski KOD manipuluje zatem w nadziei, że pobudzi jakąś grupę imbecylów bądź też utwierdzi w nienawiści do „okupantów z USA” już istniejącą szurię.

 

A już konkluzja jest przepyszna. Wg kremlowskiego KOD jesteśmy lokajami USA.

 

Zadziwiające, jak bardzo na Kremlu troszczą się o dobrostan Polaków. I jak uprzejmie ostrzegają nas przed Amerykanami.

Skoro jednak wiedzą, że USA nie kiwnie nawet palcem w naszej obronie, to czemu aż tak szczują?

Przecież powinni być zadowoleni!!!

 

Jedyny logiczny wniosek, jaki się nasuwa, że dokładnie jest odwrotnie. Że na Kremlu boją się obecności Amerykanów w krajach ościennych, gdyż drastycznie ogranicza ona imperialne zapędy wyliniałych już mocno postczerwonych carów.

Oj, matoł jakiś za propagandę u nich odpowiada….

 

Ps. Tekst KOD ukazał się we wtorek 22 września na polskojęzycznym portaliku, i to na bannerze. Dyżur admina sprawowała niejaka Anna Słupianek, podająca się za „polską patriotkę”. Promowanie antypolskich tekstów służących wyłącznie interesom Kremla obnaża jej prawdziwe zadanie.

 

 

23.09 2020

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:8)

Komentarze

Kagan w roli znawcy tematu, a kaganiec nie tylko ruscy chcieliby nam założyc. Fejki mnożą się na potegę. Trzeba sprawdzać informacje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645466

Tępaki, umowa podpisana a teraz mogą tylko poszczekać, co nic już nie zmieni a tylko ujawni ich głupotę. Ruskie zwyczajnie nie są w stanie zrozumieć, jak głupio i topornie wygląda ich propaganda dla Polaków. U nich może w połowie by przeszło. Ale ktoś za to płaci, to piszą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645468

Cały aktualny problem Polski wynika z tego, że po zakończeniu II WŚ, nie wybito wszystkich tych, co na rosyjskich czołgach tutaj wjechali i nigdy nie wyjechali, a teraz mamy oto potomków, tej zbrodniczej bandy w Natomiast po obaleniu komuny, nie wyeliminowano całej kacapskiej agentury, i że pozwolono na to, aby wymieniona swołocz mogła szkodzić jak czyni to dziś tą kaliska ulicznicą,pedofil z saskiej czy ten co ma nos jak hamulec od karuzeli czy klamka od zakrystii

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645487

Czyżby Zawisza Zielony spóźniał się z jakiegoś istotnego powodu?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1645493

Na zapleczu kasyna leon23 trwa party.Zacier na czarnych myszach, rum na kościach, steki z nutri etc.

A i Ruskiewitz "dochodzi do siebie"

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645495

Polacy są bardzo żałośni. Rosja naprawdę niezmiernie skutecznie urabia mózgi Polaków i reszty Europy, zwłaszcza młodych Polaków. To nie jest zwykła propaganda. To już jest regularna wojna. Jej pierwszy i z reguły najważniejszy etap. Czasami wystarcza i wtedy żadna większa akcja zbrojna nie jest już potrzebna. Przeciwnik sam kapituluje bez walki. 

Te działania są znane, oczywiste i trwają już wiele lat. Jak to jest możliwe że państwo polskie jest tak tragicznie wobec tych działań bezsilne? Kiedy podobne rosyjskie działania zostają odkryte i udowodnione w USA, to na Rosję spada naprawdę silny odwet. Łącznie z możliwym zatrzymaniem Nord Streamu.

- Dlaczego państwo polskie przynajmniej nie publikuje tych przekrętrów i nie ostrzega przed konkretnymi mediami, rozgłośniami, osobami?

- Dlaczego państwo polskie nie blokuje na terenie RP stron internetowych tych wszystkich dywersyjnych mediów?

- Dlaczego nie identyfikuje wszystkich Polaków (i obcokrajowców), realizujących politykę Moskwy? Dlaczego smutni panowie w czarnych garniturach nie odwiedzają tych osób (jak to się robi w USA) i nie uświadamiają im jakie są konsekwencje zdrady stanu i tego że... "wiemy o was".

- Dlaczego nie identyfikuje się osób które na terenie RP otrzymują wynagrodzenie z Moskwy za swoją dywersyjną pracę i nie wsadza się ich za to na bardzo długo za kraty? Czemu nie wprowadza się przepisów takich jak w USA, że każdy lobbujący na rzecz obcych państw i nie daj boże pobierający za to wynagrodzenie, musi rejestrować się w specjalnym ogólnie dostępnym rejestrze? Jeśli tego nie zrobi to idzie na dłuuugo...

- I wreszcie - dlaczego państwo polskie w ramach akcji odwetowych i nie robi dokładnie tego samego na terenie Rosji? Dlaczego my nie mamy swojej fabryki troli? Czemu na przykład nie wziąć sobie na początku za cel Obwodu Królewieckiego i nie nie pracować nad ICH mózgami i morale? Jestem pewien że chłopcy z Leningradu szybko by u nas zamilkli.

Sprawa jest dużo bardziej poważna niż na pozór wygląda. Jestem w stanie identyfikować 90% rosyjskich troli dlatego widzę jak oni są obecnie po prostu WSZĘDZIE. Dzisiaj ich domeną stał się Youtube. Praktycznie niczego nie można skomentować co dotyczy żywotnych spraw Polski, by nie zostać zalanym rosyjską trolownią. Dla podbudowania swojej wiarygod ności oni podszywają się nawet pod starsze panie pamietające socjalim. Jesteście w stanie w to uwierzyć? 

To już nie jest niewinna propaganda. To jest naprawdę faza regularnej wojny na którą przeznaczana jest część pieniędzy idących na zbrojenia. Kiedy Polska się obudzi? Kiedy zacznie robić to samo a nawet więcej?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1645588

którym wydaje się, że są patriotami polskimi, a jednocześnie pisują na NEon24, legitymując najbardziej wredną propagandę antypolską.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1645620

Bardzo łatwo jest zidentyfikować i odróżnić pożytecznych idiotów od opłacanych lobbystów i agentów. W NP większość to ci po gruntownym praniu mózgu - pożyteczni idoci. Takim wystarczyło by gdyby smutni panowie położyli na stole wydruk paragrafu z wyrokiem jaki jest za zdradę stanu i zapytali czy ich żona i dzieci bedą miały za co żyć przez cały ten czas ich nieobecności... Tylko trzeba chcieć.

Wbrew wyidealizowanym wyobrażeniom i hollywoodzkim bzdetom, tak jest w USA. Naprawdę wiem co mówię. Zresztą... popatrzcie jak cierpliwie czeka się na Snowdena. A przecież NIKT mu nie zapłacił. Odruch sumienia... tyle że niezgodny z żywotnymi interesami państwa. I będzie się na niego czekać następnych 5, 10, 50 lat... nigdy się nie zapomni. Jeśli sobie facet nie strzeli w łeb to jest to tylko kwestią czasu zanim stanie przed panem który wyśle go na 1180 lat z możliwością apelacji o łaskę po odbyciu połowy wyroku. Welcome to the USA. Nieuchronnośc kary...

Ale ważniejsze - w NP działają osoby które pobierają honoraria z zagranicy za swój lobbing i urabianie innych. Gdyby państwo było silne, to wszyscy oni, co do jednego, byli by rozpracowani. Każda złotówka więcej niż zarabiają oficjalnie była by prześwietlona. Nawet jeśli nie jest to forma płatności gotókowej, to jeśli w zeznainu podatkowym nie wpisał by wartości "innych korzyści" za hotele, obiady, wyjazdy na... Białoruś na ten przykład, zwłaszcza jeśli ma firmę czy organizację - a MA - to od razu wyrzuca się za nim klucze na 15 lat minimum! ... tak wiem, w USA. W Polsce chodzi wolny, śmieje się w twarz i oddycha świerzym i to nie przez kraty.

Silne państwo ma narzędzia by dbać o swój interes narodowy i z tych narzędzi korzysta. Jeśłi wie się wszystko o delikfencie, komu się wysługuje, jak jest wynagradzany, kto jest jego "promotorem", to zamiast iść w zawiłe i długie procesy, ujawniać własne źródła i wtyczki, stawia się mu zarzuty na które są dowody a które wyłączą go z obiegu na wystarczająco długo. No i dadzą innym przykład. Powiedzmy...  zatajony przychód w wysokości 2 zł. Sorry - w Polsce musiało by to być... 20 000 zł? Niech będzie. 

Tak, wiem... brzmię jak jakiś odleciany...w Poslce?  Więc krótko - są dwie alternatywy:

- Działamy jak dotąd, głowa w piasek bo przecież nic sie nie dzieje i czekamy czwartego rozbioru Polski (wiedzac że przed tym pierwszym wszystko było dokładnie tak samo jak jest dziś. Też obcy tyrani "ratowali" naszą demokraję.)

- Traktujemy współpracę z obcymi rządami tak jak powinna ona być traktowana. Bez pobłażania.

A trole z Rosji i w Rosji?.... Minister Błaszczyk tworzy siły "kosmiczne RP" i "tarczę antytrolową". Wciąż taniej niż te rosyjskie....W końcu ktoś powienien powiedzieć mieszkańcom Smoleńska jak ich chorągwie uratowały polskie hufce pod Grunwaldem niczym Spartanie pod Termopilami. Nie o Rosję wtedy się bili a o Rzeczpospolitą!

 Albo Orszanom, jak to chorąży orszański działa Szwedom podczas Potopu wysadzał. Nie kumacie? Kmicic! Toż to był chorąży orszański! Spod Orszy! Między Smoleńskiem a Mińskiem! Jaka to Rosja???

Tak im czytać po rosyjsku trylogię co wieczór... Trylogia Dobranocka.

Oj by się działo. Tylko trzeba chcieć!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1645661

To nie Polacy są żałośni, żałosny jest rząd i naczelnik. Do tej pory nie ma polskiej angielskojęzycznej telewizji, ale są pieniądze na telewizję Biełsat. Taka angielskojęzyczna telewizja pokrzyżowałaby trollom i Moskwie wiele planów o których wspomniałeś. Rząd też hojnie sypie pieniędzmi Polaków dla naszych wrogów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645777

To nie Polacy są żałośni, to Roman z USA. Nie potrafi nawet szkalować, ośmiesza się nawet w zwykłym narzekaniu, nieudolnie próbuje kłamstw i manipulacji (np. rzekomo dopiero od piątki dla zwierząt przestaje popierać PiS, podczas gdy od lat należy do sekty 447).

Z tego, co wiem, to były i są anglojęzyczne tv, czepianie się Biełsatu jest tak słabe, że od razu zdradza prymitywa bądź kacapa. Mamy nadawać na Zachód ale na Wschód, dawne polskie ziemie, gdzie nie mieszkają emigranci tylko Polacy z wielu pokoleń, gdzie mamy jedyną polityczną możliwość wpływu- to mamy odpuścić, bo putasowi przeszkadza? coś ty, wariat czy ruska onuca? a zarazem oskarżysz o zostawienie Polaków na Wschodzie, co? powiedz to im w twarz i jeszcze wytłumacz, jak mają wspaniale pod zbrodniczymi kacapami. jak ich biją albo napadną jak na Ukrainie to oczywiście też polobbujesz za kacapem, nie ma zdziwienia.

jakbyś nie wiedział, to w wojnie informacyjnej nie odpowiada się budując ośrodek dedykowany do zwalczania manipulacji, czyli podobny tylko o przeciwnym wektorze. przecież to oczywiste. nie wchodzi się w spór, nie uwiarygadnia, nie nagłaśnia, nie dopuszcza do głównego nurtu, nie podważa się roli mediów, nie rozbiera się na cząstki, by wyszło, że w 99% prawdy wróg przemycił 1% szkody- bo ludzie straca zaufanie i dojdą do wniosku, że oba ośrodki kłamią propagandowo za to wroga propaganda nie jest taka zła i mogą przy niej pozostać. nawet istotą trollowania politycznego jest to, by miec z kim. No i moskwie niczego to nie pokrzyzuje. bo mają propagandę na potrzeby wewnetrzne oraz swej emigracji, w tym neofitów (np. neon), reszta to głównie tworzenie chaosu i konfliktu (są więc po wszelkich stronach), ale w stosunkach zagranicznych liczą się interesy, więc i tak swoje ugrają. to podstawy

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645787