Rosyjska agentura wpływu. Kałmuk z Poznania udaje Polaka

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Kolejny atak prokremlowskiej jaczejki. Tym razem dwunikowiec (czy tylko?) Jjj „raczył” odznaczyć i mnie jako osobę rzekomo popierającą banderyzm.

Przypominam, że kiedy zgodnie z polską racją stanu wskazałem, że Żydzi we Francji są o wiele bardziej zagrożeni, niż w Polsce, której to prezydent Macron usiłuje wmówić antysemityzm na pograniczu zoologicznego, zostałem zaatakowany właśnie przez dwunikowca Jjj (prawdopodobnie dawnego TW) i plagiatorkę, awanturnicę forumową Rebeliantkę, której braciszek od lat lży Prymasa i księdza Rydzyka. Taki katolik inaczej.

Tym razem kremlowski agent wpływu Jjj przegiął już wyjątkowo.

W swoim ohydnym paszkwilu, atakującym Polaków na tym forum, wymienił mnie jako tego, który uprawia „kult Bandery”.

Otóż wg putinowskiego czopka „uprawiam kult Bandery”, bowiem napisałem:

Ty mi chcesz bałach wciskać, ze tylko UPA mordowało? Takie posty bezczeszczą pamięć zamęczonych przez sowietów, a było ich 6 razy więcej, niż zamordowanych przez "banderowców". Staracie się zasłonić sowieckie bestialstwo"


Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/jestem-jakim-jestem/kult-bandery-co-u-niektorych-blogerow-z-np


Stwierdzam, że nadal podpisuję się pod tym twierdzeniem. Co więcej, pod tym twierdzeniem podpisze się każdy Polak. Zaprzeczać powyższej prawdzie może tylko kremlowski agent wpływu.

Uniżoność wobec Moskwy, przemilczanie sowieckich zbrodni na Narodzie Polskim i atakowanie Ukrainy to nic innego, jak agenturalna moskiewska robota mająca na nowo napisać historię pierwszej połowy XX wieku..

Jjj jest więc agentem wpływu Kremla, bądź też, z racji na widoczne niedostatki intelektualne, jedynie leninowskim pożytecznym idiotą.

Nie tylko on.

 

Widać wyraźnie, że wg planu tzw. narodowców mamy zapomnieć o sowieckim bestialstwie.

Mamy zapomnieć o pierwszym w dziejach zaplanowanym i zrealizowanym przez aparat państwowy ludobójstwie, jaką była tzw. Operacja polska NKWD (1937-1938).

Agent wpływu Jjj wie dobrze, dlaczego to robi. Operacja polska NKWD przyniosła bowiem śmierć dwukrotnie większej liczbie Polaków zamieszkujących ZSRS niż późniejsza rzeź wołyńska! I to wg najdalej idących szacunków Siemaszków!

No, gdzie jest wzmianka o Operacji polskiej na blogu „Polaka” Jjj?

Oczywiście nie ma.

Tak samo nie ma jej u innych samozwańczych „prawdziwych Polaków”.

 

Epatujesz okrucieństwem UPA – oczywiście było! I temu nikt nie zaprzeczy, kałmucki trollu. Ale czemu nie wspominasz o tym, jak na pale wbijała pojmanych polskich oficerów „bohaterska” Armia Czerwona w 1920 roku?

Wiesz, czemu, kałmuku Jjj.

Bo w odróżnieniu od rzezi wołyńskiej za bestialstwem sowieckim 1920 roku stało Państwo.

I tego, ruska onuco, nie możesz zboleć.

 

 

Mordami, zbyt często okrutnymi, zupełnie jakby pochodzącymi z XVII czy nawet XVIII wieku, możemy obarczyć poszczególnych ludzi na Ukrainie (większość nie żyje, niestety, choć moim zdaniem powinni zostać osądzeni nawet po śmierci!).

Ale za terrorem, czerwonym terrorem 1920 roku stoi państwo, Sowiecka Rosja, której kontynuatorką prawną jest dzisiejsza Rosja. A metody uśmiercania Polaków (a czasem też Żydów, Niemców, Białorusinów i nawet Ukraińców) były praktycznie takie same

Więc dzisiejsza Rosja na własne życzenie niesie brzemię komunistycznych oprawców.

I to właśnie chcą zatrzeć mocodawcy inwalidy umysłowego Jjj.

I całej reszty zleciałej tutaj garstki promoskiewskich przygłupów.

 

Tymczasem pamięć pomordowanych woła.

Jjj i inni jego pokroju sługusy postsowieckiego reżimu z Kremla chcą, byśmy zapomnieli o Operacji polskiej NKWD (jakieś 130 tysięcy ofiar). Chcą, byśmy nie pamiętali o ofiarach czterech deportacji Polaków (ale też Ukraińców i…. Żydów) w latach 1939-41.

Tutaj możemy jedynie szacować. Ale nawet najbardziej zaniżone wskazują ma 150-300 tysięcy ofiar.

Kałmucki agent wpływu Jjj ani słowem nigdy nie wspomniał o „białych krematoriach”. A to po prostu były transporty kolejowe. Ludzi, często zatrzymanych w lecie, wieziono po „wyroku” na daleką Północ w bydlęcych wagonach. Oczywiście w ubraniach, w jakich ich zatrzymano. Szacuje się, że liczba zamarzniętych podczas transportu jest porównywalna z rzezią wołyńską.

Kałmucki troll Jjj oczywiście milczy na ten temat.

Milczą tak samo inni, starający się za wszelka cenę na nowo napisać historię I polowy XX wieku..

Kałmucka trollownia ma bowiem na celu zatarcie pamięci o sowieckich zbrodniach przeciw ludzkości.

Pamiętajmy o tym.

 

Jjj dzisiaj udaje Polaka, ale gdyby co do czego nie ma wątpliwości, że „przypomniał” by sobie inny język.

Wszak wielokrotnie na forum ruszczył, jak przystało na polskojęzycznego kacapa.

 

Musimy o tym pamiętać. Historia uczy bowiem, że Rosja zbyt często wygrywała z nami opierając się wyłącznie na swoich „agentach wpływu”.

Ci zaś zrobią wszystko, by w Polsce na powrót zapanował jakiś filoruski germanofil, który na powrót będzie zamieniał Polskę w kondominium niemiecko-rosyjskie.

Przede wszystkim rzucając bezpodstawne oskarżenia na Polaków, w tym nawet obwiniając ich o własne czyny i zamiary.

 

11.06 2020

 

A tu znajdziecie kilka tekstów pokazujących sowieckie okrucieństwa, o których prawdę chcą ukryć kałmuckie trolle w rodzaju Jjj, Leszka1 itp.:

https://forumemjot.wordpress.com/2014/08/28/ludobojstwo-1920-r-stu-polakow-rozstrzelanych-za-jednego-komuniste-ruszajace-sie-groby-bitwa-pod-zadworzem/

https://dorzeczy.pl/historia/73906/Najazd-Hunow-1920-Zapomniane-ludobojstwo.html

https://wielkahistoria.pl/polscy-jency-w-rosji-1919-1920-jak-bolszewicy-traktowali-naszych-zolnierzy/

https://telewizjarepublika.pl/zbrodnie-sowieckie-na-polakach-maja-dluga-i-wyjatkowo-nawet-jak-na-bolszewickie-normy-krwawa-historie,47023.html

https://telewizjarepublika.pl/oto-jakich-okrucienstw-dopuszczali-sie-czerwoni-podczas-wojny-w-1920-roku-putin-jest-ich-uczniem,52566.html

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:18)

Komentarze

No dalej Humpty Dumpty! Jeśli jak twierdzisz, że oto nie kłamiesz obrzydliwie, że nie jesteś gloryfikatorem ludobójców z OUN-UPA to tu i teraz napisz: potępiam gloryfikowanie OUN-UPA na współczesnej Ukrainie i przez Cerkiew grecko-katolicką na czele z jej zwierzchnikiem abp Światosławem Szewczukiem ze Lwowa.

Poza tym za ową zajadłość, za styl, za brak szacunku do Jjj, blogera jak każdy z nas, który chce być prawdziwym patriotą i odważnie daje świadectwo w to co wierzy. Jest przy tym konsekwentny w tym co robi, co budzi uznany szacunek, za to wszystko HD pała patentowana! I nie licz na lepsze oceny, jeśli się nie zmienisz! Z Panem Bogiem Sławomir Tomasz Roch

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Sławomir Tomasz Roch

#1633982

Pokaz parobku z kibucu, Jestem jakim jestem, napisał to i to i cytaty, a tu bryndza i nic nie ma.

Tylko lżenie, pomyje wylewane i sugestie które wyleciały ci z tyłka, nie podparte żadnymi dowodami.

Takie teksty to możesz dla jazgota z dyni czyi AS z USA.

Patologia to twoje drugie imię parobku, przerwa obiadowa minęła, to z powrotem do wywalania gnoju w kibucach.

A tutaj cały cytat dupku jakim napisałem na temat ciebie, ofiaro losu. 

HD: "Ty mi chcesz bałach wciskać, ze tylko UPA mordowało? Takie posty bezczeszczą pamięć zamęczonych przez sowietów, a było ich 6 razy więcej, niż zamordowanych przez "banderowców". Staracie się zasłonić sowieckie bestialstwo". HD, a czym się różnią mordy banderowskie od mordów kacapskich czy żydowskich na Polakach???

I tu cię mam parobku z kibuca i twoje pomówienia, ja się tylko ciebie zapytałem.

Dla was kmiotków z  ławeczki, wzajemnego wazeliniarstwa i lizania własnych zadków, mogę być nawet agentem kosmitów, ha ha.

Więc von do kibuców parobku, bo robota czeka.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8
#1633988

Nie ma żadnych powodów by licytować, czy straszniejsze było ludobójstwo realizowane rękoma Sowietów, czy rękoma banderowców.

Jedni i drudzy dopuścili się ludobójstwa. Jedni i drudzy wypierają się zbrodni i afirmują je. Różni ich skala i metody działania, ale ludobójstwo jest ludobójstwem i powinny wynikać z tego konkretne wnioski dla pokrzywdzonego narodu.

Podłe i bezpodstawne jest twierdzenie, że przypominanie zbrodni banderowskich ma służyć zasłanianiu "sowieckiego bestialstwa". To absurd, nie mający żadnych podstaw.

Nikczemny jest język tej notki, pełen wyzwisk i ataków na innych blogerów, w tym szczególnie blogera Jjj.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634005

Widzisz Krysia, to niedorozwinięty emocjonalnie troll HD i sam już nie wie co pisać, bo krew go zalewa, gdy pokazaliśmy kim jest i co sobą prezentuje.

Krysia niech sobie pisze i myśli że ludzie to kupią, kupią takie same trolle jak on, co wybielają żydów i banderowców.

Stanę przed Bogiem, a nie przed takim trollem HD, czy jazgotem z dyni, lub Jagienką z USA, to tylko hoholi (chocholi) trolli śpiew.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7
#1634010

antypolska agentura rzuca się jak ryba w sieci wyjęta z wody. Miota oszczerstwa, których nikt już na poważnie nie bierze. Kim dziś jesteś?

 

Pamiętasz jak ci mówiłem iż Polacy to naród mądry, jeśli administracja nie zadziała, to Polacy śmiechem pogonią. Właśnie ten śmiech słyszysz, a jeśli nie to aparat wspomagający słuch dostarczymy.

Jak widzisz, portal niepoprawni.pl oczyszcza się raz po raz podstawiając taczki pod wasze bagienko. Polacy to naród rolników, zawsze ceniliśmy ziemię, a rolnik to człowiek zapobiegliwy i cierpliwy każdej roślince czas i serce poświęci by plon zebrać. A na tym portalu plonem jest pogonienie obcej agentury która wyrzucana z polskich portali tu się gnieździła. Tak więc, jeśli masz resztkę honoru odejdź drogą prowokatora Andy-aandy, zawiedzonego i nie wracaj Kryspinem. Inaczej śmiechem pogonimy, a nic nie jest bardziej uzdrawiające na trolla niż śmiech ludzi uczciwych.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1634022

Gdybyś to jeszcze zrymował to byłaby to fraszka na miarę sezonu...!

5

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634024

OK, ostatecznie to poezja niewysokich lotów, a maturę zdałem na trochę ponad 3+, więc spróbuję :)

Chciałeś Hamptuś być Polakiem

Lecz korzenie ci nie takie

Gdy swe usta dziś odtworzysz

Ruskim trollem wnet zawodzisz.

Krzyczysz jam jest dziś prawnikiem

Nie prawnikiem... PiSarczykiem

co PiSemka dziwne tworzy

I tak sobie dziś gaworzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1634071

Zbrodnię tę wiąże się z nazwiskiem Romana Szuchewycza. Jednak potrzeba tu bardzo pogłębionych badań. Także w kwestii roli sowieckiej w wywołaniu tej zbrodni. Osobiście doskonale rozumiem obawy Bandery, który dopatrywał się wpływów sowieckich w ukraińskim radykalnym ruchu niepodległościowym. Te obawy nosiły wręcz znamiona może nawet obsesji. Ale ta obsesja miała swoje racjonalne podstawy. Myślę, że historycy polscy i ukraińscy powinni wątek sowieckiej inspiracji dla zbrodni wołyńskiej poważnie wziąć pod uwagę. Choć zdaję sobie sprawę, że jeśli są jakiekolwiek dokumenty na ten temat, to znajdują się one w archiwach KGB.

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/olszewski-bandera-nie-odpowiada-za-woyn-aa-D98u-Cavz-hRhC.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1634047

na stosunki polsko-ukraińskie rzuca ich niesamowite okrucieństwo, nawet polskim dzieciom nie oszczędzili okropnych męczarni, nawet dzieciom z którymi wcześniej bawiły się ich dzieci. Nawet polscy oficerowie w Katyniu mieli lżejszą i szybką śmierć. Jak wcześniej pisałem, oni nawet dzisiaj nienawidzą bardziej Polaków aniżeli Rosjan. Wywiad z premierem Olszewskim czytałem, a komentarza nie oceniałem, nie za każdy dawałem minus.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1634117

Nikt kto do końca nie wysłucha poniższego materiału, nie powinien nawet próbować zabierać głosu w kwesti UPA i Ukrainy. Bardzo długi materiał, ale warto. Zobaczycie.
Najgorsze jest to że sami sobie zawdzięczamy że nie jesteśmy największym państwem na kontynencie i że Rosja jest tak wielka jaka jest. Mieliśmy swoją szansę i ją roztrwoniliśmy chciejstwem. Nasze warunki postawione Ukrainie podczas prób utworzenia Rzeczpospolitej Trojga Narodów były tak kosmiczne że nawet najwięksi zwolennicy tej uni nie byli w stanie ich przyjąć. Reszta jest już tylko historią:

https://youtu.be/CGH7bdZGMpQ

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1634166

Zadałem sobie trud obejrzenia tego banderowskiego chłamu co podałeś do oglądania i się zastanawiam, czy jesteś takze banderowcem, czy tylko głupim skoro twierdzisz: "Nikt kto do końca nie wysłucha poniższego materiału, nie powinien nawet próbować zabierać głosu w kwesti UPA i Ukrainy."??? Same bestialskie ludobójcze mordy banderowców na Polakach są tam pomniejszane do "czystek etnicznych" i zrównywane bezczelnie z nielicznymi odwetami Polaków za te bestialstwa banderowców - nawiasem mówiac nawet nie wspomnieli o tym, że mordowali także swoich ukraińców, którzy nie chcieli sie przyłaczyć do ich mordów (tak się tego wstydzą i boją aby współcześni ukraińcy nie mieli tego świadomości). Zaś bestialskie ludobójcze mordy banderowców na Polakach tuż po II wojnie światowej nazywają tam: "aktywną działalnością upa, która miała uchronić ukraińców przed przymusową deportacją do ZSRR" - tak nie chcieli Polski i Polaków i ich bestialsko ludobójczo mordowali, a potem "działali by uchronić ukraińców przed deportacją z tej znienawidzonej Polski do ZSRR" - jakoś te banderowcy nie mordowali ludobójczo ruskich, do których tak nie chcieli niby iść, za to mordowali Polaków u których chcieli siedzieć - jeny to jak bym oglądał brednie zrobione przez skundlone HD itp. AS.

Jedno jedyne co tam powiedzieli prawdziwe, to to, że po "akcji Wisła" (tej "strasznej" dla nich akcji) te benderowce rozmieszczone po Polsce mają teraz pełnie praw jako mniejszość ukraińska u nas, mają stowarzyszenia itp. a co gorsza (choc tego juz tam nie powiedzieli) dostaja jeszcze dotacje z rządu Polskiego i ciagle knują przeciwko Polakom.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1634170

Jesteś żałosny w swoim zaślepieniu. Widzisz tylko to chcesz widzieć.
Trzeba być nieźle zaślepionym żeby twierdzić tak jak twierdzisz że ktoś w tym filmie zrównuje jedne zbrodnie z innymi. Przecież o tym nie ma tam mowy.
Ale zanim coś więcej powiem - zobacz ten film - jest króciutki i na zupełnie inny temat. Ja naprawdę nie potrafię z tobą rozmawiać. Może ten filmik pomoże: https://www.youtube.com/watch?v=8PXgcGg98_c

Co do przymusowej deportacji do ZSRR to jest to fakt a nie zmyślenie w tym filme. Ukraińcy w wieku poborowym mieli zupełnie przesrane bo od razu wcielano ich do Armii Czerwonej na 15 lat. I to na wstępie do karnej kompani. Przecież Ukrainiec z terenów Polski nie może być dobrym sowieckim człowiekiem. Musi przejść resocjalizację... jeśli przeżyje. To było piekło trwające 15 lat. Czy ktoś w Polsce o tym mówi?
Poznałem w Kanadzie Ukraińca wychowanego pod Sandomierzem który przez to przeszedł wraz ze swoim ojcem (miał 16 lat gdy Armia Czerwona przechodziła przez Sandomierz). Mimo że język polski był jego pierwszym językiem, nie odezwał się do mnie po polsku nawet jednym słowem. Miał tak wielki żal do Polaków że gdy w końcu wyszedł z wojska przysiągł sobie że nigdy nie powie słowa po polsku. Spotkał się ze mną bo mój ojciec go znał. Mieszkali w czasie wojny na tej samej ulicy. Ojciec przysięgał że ani ten chłopak ani jego ojciec nie byli w żadnym UPA. Polacy wskazali ich Rosjanom a ci na miejscu wcielili ich do swojej armii bo... Ukraińcy.

Czemu o tym wszystkim piszę i czemu podałem w poprzednim komantarzu link do tego filmu? Dlatego że nie rozumiejąc punktu widzenia swojego przeciwnika, nie ma się żadnej możliwości prowadzenia konstruktywnej dyskusji. No i nie ma się żadnej szansy na rozwiązanie konfliktu. Natomiast żeruje na tym Rosja i jej trole.

Na tym forum nie ma żadnych banderowców bo w tej chwili nawet banderowcy nie mają żadnego interesu w alienowaniu do siebie Polaków. Ich wrogiem numer jeden jest Rosja a każdy kto w tym może pomóc jest bezcenny. Natomiast ruska sfołocz - o tak - tych jest tu pełno. Skłócanie Polaków z Polakami o cokolwiek, w tym o Ukrainę jest dla nich chlebem powszednim. Twój wpis mógłbym wziąć za wpis ruskiego trola w którym oskarża mnie on o to że jestem banderowcem. Jeśli rozpocznę z tobą wojnę albo przylgnie do mnie łata banderowca - super! Kolejne Poljaki skaczą sobie do gardeł! Kolejny Polajk osrany. Teraz jak coś napisze o Rosji to banderowca ośmieszymy i wyszydzimy i po nim.
A Rosji właśnie o to chodzi. Niech Polaki żrą sie o Ukrainę. Niech ją znienawidzą bo już zaczęli się bratać na Majdanie z Ukraińcami przeciw Rosji.
Dlatego Waszmość o niebo bliżej tobie do ruskiego trola niż mi do banderowca. A to że ukraińskie zbrodnie były zbrodniami i ludobójstwem jest dla każdego Polaka oczywiste. Tego żaden Polak nie relatywizuje. Rzecz w tym że wyciąga sie to z kontekstu i przeinacza czyjeś wypowiedzi by go zgnoić. I to jest znów głównie robota ruskich troli.

Wogóle to cały ten portal stracił sens. Częściowo przez nasz parszywy charakter, a częściowo przez najazd ruskich troli którzy podburzają jednych Polaków przeciw drugim i gdy się uda przeciw Ukraińcom, a nawet Ameryce. Na ten portal wchodzą praktycznie wyłącznie sami patrioci. Pisanie tu czegokolwiek by kogoś "upatriotycznić" nie ma żadnego sensu bo jest to nawracanie nawróconych. Natomiast garść ruskich troli ma tutaj wspaniały grunt. Skłócają tych właśnie patriotycznie nastawionych Polaków ze sobą. Doprowadzają do tego że ci się między sobą żrą jak przed samymi rozbiorami. Co za radość musi być w Sankt Petersburgu. Przecież wystarczy pobyć kilka tygodni na tym portalu i człowiek tak się zmienia, wpada w taki amok nienawiści do wszystkich i wszystkiego że powinien wymagać klinicznego leczenia. Nie, nie żartuję. Z tego powodu zaglądam tu bardzo rzadko a jeszcze rzadziej komentuję. Szkoda mi mojego zdrowia.

Zadam na koniec pytanie: dlaczego Polska nie publikuje filmów w internecie w języku ukraińskim, litewskim i rosyjskim i nie przedstawia swojej narracji i swojego punktu widzenia? Czemu nie promuje własnych wartości, własnej historii i nie robi kampani informacyjnych?
Zamiast ujadać sami do siebie, którego to ujadania i tak nikt poza Polską nie słyszy - dlaczego nie robi się rzeczy konstruktywnych które mogą realnie coś konkretnego zrobić? Zamiast tego wszyscy na tym portalu nawzajem się zagryzają i myślą że coś zmieniają... a rusek cieszy i sreberka zawija...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1634328

5*****

Cóż za wpis! Przeczytałam Pański komentarz trzykrotnie. Dziękuję.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1634330

Jeny nie dałem rady czytać tych zaślepionych lemingowskich bredni (którymi zachwycała sie antypolska AS, co mnie nie dziwi).

Powiem tylko tyle: godzina 2, minut 8 twojego banderowskiego filmu. Nie dość, ze tam zrównują banderowców do Polaków, to jeszcze pomniejszają ilość zamordowanych Polaków do kilkudziesięciu tysięcy (a było przecież kilkaset tysiecy), a odwety nieliczne Polaków powiększają do kilkunasty tysięcy. I jedno i drugie nazywają czystkami etnicznymi (a przecież banderowcy robili ludobójstwo) i na koniec komentarz porównawczy: "zło zrodziło zło".

Jakim trzeba być antypolakiem aby wciskać nam tu takie chłamy, a podałem tylko parę porównań i cytatów. Nie wspomniałem chocby o tym, że w tym antypolskim filmie wg nich zbrodnie banderowców zaczęły się w 1943 roku, a przecież już w 1939 roku były na początku pojedyńcze mordy na Polakach ale potem coraz większe i 1943 rok to było apogeum. W dodatku sugerują, że rzeź banderowców zakończyła siew 1944 roku, a przecież trwała jeszcze po wojnie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1634344

No widzisz, i tu się zgadzamy - jakim trzeb abyć zaślepionym antypolskim lemingiem żeby tak przeinaczać to co się widzi, po to tylko żeby judzić, kłócić i podburzać?
Widzę że sensu żadnego nie ma dalsza rozmowa z tobą, więc wyprostuję kilka rzeczy tym którzy te wpisy czytają.

Otóż film nie jest w najmniejszym stopniu antypolski. Film jedynie pokazuje historę Ukrainy od samego jej powstania aż po czasy do uzyskania niepodległości a nawet dalszej. Soildarny z Rosją X najzwyczajniej kłamie.
Oczywistym przecież jest że nie będą pisali historii Ukrainy tak jak ją widzi Rosja, Polska czy Niemcy tylko tak jak ją widzą oni sami. Dla nas ważnym jest że pozwala to widzieć co autentycznie o swojej historii myślą sami Ukraińcy.
Solidarny nie wiem z kim oburza się że mówią o kilkudziesięciu tysiacach zamordowanych przez siebie Polakach na Wołyniu. Na boga! Cieszyć się trzeba że o tym mówią! To jest już jakiś wspólny punkt do dyskucji o naszej przeszłości. Poza tym WSZYSTKIE zachodnie źródła i większość polskich podaje liczbę ofiar Wołynia na 40-60 tysięcy. My jednak wiemy że było jeszcze 30-40 tysięcy we wschodniej Galicji. Źródła zachodnie podają sumaryczną liczbę wszystkich ofiar na poniżej 100 tysięcy więc trudno mieć pretensje do Ukraińców że taką liczbę podają a nie kilkaset tysięcy jak chciałby SolidarnyX.
Tak, niektóre polskie źródła szacują ją nawet na 155 tysięcy z plusem, ale nie jest to kilkaset tysięcy.
O co więc Solidarnemu chodzi?
Czy ten film przemilcza te zbrodnie? Nie.
Natomiast polityczne morderstwa dokonywane przez UPA przed wojną... A co Polacy mówią o zamachu na namiestnika cara czy na wyższych urzedników carskich? Nazywają je "zamachami na funkcjonariuszy okupanta" a nie zbrodniami i też są z nich dumni. Ponkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego dziwi ta reakcja Solidarnego na dosyć stonowany i w miarę obiektyny film w którym to Rosja przedstawiana jest jako główny przeciwnik ukraińskich narodowców, nie Polska.

Ale na Boga - nie w liczbach jest tu sedno. Nie w liczbach! Co ja chciałem pokazać to to że film ten pozwala lepiej zrozumieć drugą stronę. Że budującym jest to że nie zatajają faktów ludobójstwa na Polakach choć oczywiście ludobójstwem ich nie nazywają. I przede wszystkim że pokazują iż głównym przeciwnikiem UPA była Rosja z którą walczyli jeszcze po czterdziestym piątym roku. Natomiast ruskie trole robią wszystko by tę kartę UPA całkowicie przemilczeć, wymazać, zapomnieć i zrobić z UPA wyłącznie Polakożeców. Zupełnie tak samo jak z Polaków robi się wyłącznie Żydożerców.
Fakt że UPA zaciekle walczyła z Rosją jest niesamowicie dla Rosji niewygodny więc uwagę Polaków trzeba skierować wyłącznie w jedną stronę i najchętniej zrobić wszystkich Ukraińców banderowcami.
Ba - powiem więcej - wydaje się że znakomita większość współczesnych Ukraińców nie ma najmniejeszej wiedzy i świadomości faktu walki UPA z Polakami a tym bardziej rzeźi wołyńskiej. Dla współczesnych Ukraińców to symbol walki z Rosją. I tutaj widzę pole do popisu dla Solidarnego i dla innych - róbcie takie same filmy o Polsce, ale w językach ukraińskim, białoruskim, litewskim i rosyjskim i otwierajcie tamtym oczy. Skąd oni mają znać naszą wersję historii kiedy my jesteśmy zajęci wyłączenie walką sami z sobą?
Niestety ten portal został mocno zainfekowany przez ruskich troli którzy osiągają na nim naprawdę wielkie sukcesy. To oni judzą i nas przeciwko sobie i przeciwko Ukrainie. Jedyny problem jaki mają, to kiedy natrafiają na ludzi takich jak ja. Nie do końca zaślepionych nienawiścią do Ukrainy ponieważ... pochodzimy ze wschodniej Polski. Tej części w której mieszkała ogromna ilość Ukraińców. Małżeństwa mieszane, znajomości, przyjaźnie... po prostu wiemy że nie cała Ukraina to Wołyń i nie każdy Ukrainiec był banderowcem czy zwolennikiem jego metod.

Przejdę teraz do sedna. Ewentualny luźny nawet sojusz Polski z Ukrainą oznacza dla Rosji koniec jej marzeń imperialnych na zachodzie. Koniec rosyjskiej strefy wpływu na zachodzie. No i koniec realnego zagrożenia ze strony Rosji dla Polski i Ukrainy. I stąd właśnie ten potężny atak frontalny rosyjskich troli. Dla nich to jest najzwyklejsza wojna. A to że w internecie? Jaka różnica? Liczy się efekt finalny.

Łapiecie się za głowy? Z Ukrainą? Tymi... Polakożercami?
A czy ktoś zna historię unii Polsko-Litewskiej? Aż do samego zawarcia unii Litwa było dzisięc razy, ba... sto razy zacieklejszym wrogiem Polski niż Ukraina była kiedykolwiek. Ciągłe najazdy na polskie prowincje, grabienie, palenie, rabowanie, wywożenie tysięcy jeńców-niewolników. I tak przez całe stulecia. Litwini zapuszczali się aż na ziemię sandomierską którą plądrowali. Strach przed Litwinami i nienawiść do nich były przepotężna i utrwalana przez całe wieki. I co? Mądrość naszych przodków pozwoliła im schować straszliwe urazy głęboko i pozwoliła kierować się pragmatyzmem. Stworzyliśmy unię i oddaliśmy koronę Litwinowi Jagielle! Niech mi ktoś powie że tego żałujemy...

Mam nadzieję że ten nieco długawy wpis rozjaśni odrobinę moje intencje i może nawet pozwoli spojrzeć na rzeczy nieco spokojniej, inaczej.

A ty SolidarnyX napisz proszę otwartym tekstem że tak, Ukraińcy bestialsko zamordowali może i blisko 200 tysięcy Polaków, ale Rosjanie tylko między 1936-1938 roku bestialsko zamordowali wielokrotnie więcej Polaków zamieszkujących zajęte przez Rosję tereny Rzeczpospolitej. Że zamienili życie setek tysięcy innych w piekło w którym śmierć wydawała się niczym. I napisz proszę że po 1939 znów ten sam los spotkał z rąk rosyjskich kolejne setki tysiecy Polaków a po "zakończeniu wojny" jeszcze dziesiątki tysięcy polskich patriotów. Wszyscy oni wymordowani rosyjskimi rękami.

Dodam jedynie, czego ty pewnie nie uczynisz, że taki sam los spotkał Ukraińców. A może jeszcze gorszy kiedy wliczymy ofiary wielkiego głodu którym Rosja spacyfikowała Ukrainę? PS. Znałem Polaka spod Odessy który przeżył Wielki Głód. Na samo słowo Rosja robił się blady i trzęsły mu się ręce ze strachu że go ktoś tam odeśle.
Jeśli to napiszesz pełnym tekstem i bez owijania w bawełnę, to może uwierzę żeś z tej strony Buga.
A tymczasem bywaj!

W dalszą dyskusję nie wchodzę. Nie będą nikogo więcej zanudzał.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1634483

Kolejne bezczelne oszczerstwa i łgarstwa HD tutaj. Nawet jego zapchlone kumple chyba to widzą, bo głównie cicho teraz siedzą.

Gawrion ile jeszcze można tu czytać takich RZYGOWIN HD???!!!

Czy to jest portal niepoprawnych Polskich Patriotów, czy lemingów PiSu rzygających na Polskich Patriotów???

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1634167

HD to kulturę nabył w chlewie, walce gdy dobijał się do koryta.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1634348