Podgrzewany fejk antyszczepionkowców

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Kolejny raz staję przed dylematem – olać dla świętego spokoju znając słynną dewizę Sancho Pansy*, czy też raczej uznać, iż prawda jest największą przyjaciółką niczym jaki Arystofeles. ;)

Chyba nikogo nie zawiodę, stwierdzając, że wybieram to drugie rozwiązanie.

Poniedziałek, 22 marca 2021 r. Około godz. 13 aktywny od 10 miesięcy bloger K. zamieszcza na portalu wpis w zamyśle mający rzucić na kolana wszystkich tych, którzy nie chcą w Premierze a szczególnie w Ministrze Zdrowia widzieć morderców, zamierzających wytracić za pomocą szczepionek 2/3 do nawet 10/11 wszystkich Polaków.

 

O piekielnym sPiSku ma świadczyć filmik, w którym niejaki dr (a jak, tylko same doktory i profesory są przeciw szczepieniom) Piotr Rubas, oczywiście pracujący w Niemczech, bo przecież tam JEST PRAWDZIWA MEDYCYNA ;) atakuje w niewybredny sposób szczepionki.

Nie atakuję wiary niektórych w mikrochipy znajdujące się w szczepionkach. Zwróć jednak Alino, Rebeliantko, Verito na datę opublikowania tego filmiku.

Kristin puszcza w obieg filmik, którego 1 część na facebooku była rozpowszechniana już 21 października 2020 roku.

Jakby nie liczyć, to 5 miesięcy temu, gdy jeszcze nie był nawet znany termin rozpoczęcia szczepień, nie mówiąc o wyniku badań potencjalnych szczepionek.

I... kiedy Rosjanie wiedzieli, że udało im się wypuścić własną szczepionkę.

Występujący na nagraniu Piotr Rubas przedstawia się jako internista. W październiku 2020 r. figurował jeszcze w spisie lekarzy NIL; dzisiaj znajdziemy jedynie informację, że zrzekł się prawa wykonywania zawodu lekarza. Zatem lekarzem już nie jest, co winno przekonać najbardziej opornych (vide: załączone zdjęcie. Wystarczy kliknąć, by zobaczyć powiększone).

Wcześniej, gdy tylko w sieci pojawił się filmik, którego 3. część dzisiaj reklamuje Kristin, próbowano zasięgnąć o nim informacji w placówkach rzekomo go zatrudniających.

Szukaliśmy Rubasa również w rejestrach niemieckich placówek medycznych. Okazuje się, że lekarz pracuje jako internista w Klinice Chorób Wewnętrznych w Hann. Münden w Dolnej Saksonii. Jednak kiedy zadzwoniliśmy do placówki z pytaniem o to, czy Piotr Rubas jest pracownikiem kliniki, dostaliśmy odpowiedź, że nikt o nim nigdy nie słyszał.

Przedstawiciele innego szpitala, gdzie w rejestrze znaleźliśmy imię i nazwisko Rubasa, również po kontakcie z nami przekonywali, że taka osoba nigdy u nich nie pracowała. – To przerażające, ale osoba o takim nazwisku nigdy u nas nie pracowała – mówi Frederic Lazar, dyrektor zarządzający BürgerSpital w Einbeck w Dolnej Saksonii.

Dodatkowo Piotr Rubas nigdy nie opublikował żadnej pracy w czasopiśmie naukowym, co można sprawdzić w bazie danych Scopus.

hhttp://ttps://sprawdzam.afp.com/nie-szczepionki-ktore-sa-obecnie-w-fazie-badan-nie-modyfikuja-ludzkiego-dna

Najwidoczniej ktoś jednak uznał, że „doktor” Rubas sprzedaje się świetnie, mamy więc kolejne odcinki z jego udziałem.

Jeden z ostatnich poleca nam niekwestioonowane guru portalowych antyszczepów. ;)

Tymczasem wygląda na to, że materiał filmowy polecany przez Kristina jest do tego stopnia niewiarygodny, że nawet trudno określić, czy osoba występująca jako lek. med. Rubas jest nim w rzeczywistości, czy raczej widzimy jakiegoś agenta rosyjskiego wywiadu gospodarczego np.

Przytoczone wyżej informacje są do ustalenia w ciągu kilku minut. Rejestr lekarzy i lekarzy dentystów jest jawny, nie ma też problemu z uzyskaniem dojścia do cytowanej strony AFP Sprawdzam.

Można, a nawet należy, sprawdzić p. Rubasa w Niemczech!

https://www.bundesaerztekammer.de/

Niestety, nic.

Kim jest osoba nazywana „doktorem” Rubasem?

 

filmik Krystyna: https://niepoprawni.pl/video/polski-lekarz-pracujacy-w-niemczech-o-koronawirusie

23.03 2021

 

___________________________________

* - niech żyje kura, choćby z pypciem

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:17)

Komentarze

Operacja „COVID-19”

Rosyjska operacja wpływu, mająca na celu radykalizację nastrojów antyszczepionkowych i sianie chaosu informacyjnego związanego z SARS-CoV-2 nie została wymierzona bezpośrednio w Polskę. Była szeroko zakrojonym oddziaływaniem na Unię Europejską, Stany Zjednoczone, oraz pozostałe kraje zachodnie i prozachodnie, jak choćby Gruzja czy Ukraina.

Mechanizm przekazywania treści okazał się prosty i niewymagający szczególnej inwencji czy kreatywności. Fałszywe informacje były identyfikowane przez lokalne media, grupy i profile związane z Federacją Rosyjską i publikowane w ich krajach macierzystych, a następnie podchwytywane przez liczne prokremlowskie środki przekazu i rozpowszechniane w kolejnych krajach. Stąd obecność w naszym zestawieniu dość egzotycznych dla polskiego odbiorcy portali zagranicznych. Podobne sposoby szerzenia rosyjskiej dezinformacji związanej ze szczepieniami obserwowano już w 2018 roku.

 

Przekazywane fake newsy miały na celu naruszenie bezpieczeństwa wewnętrznego krajów zachodnich poprzez podsycanie paniki, nastrojów antyszczepionkowych oraz wspieranie środowisk negujących istnienie pandemii. Znacząca część fałszywych informacji dotyczyła rzekomej niskiej skuteczności zachodnich szczepionek przeciw COVID-19 i promowania Sputnika V, czyli szczepionki rosyjskiej. Tego typu operację wpływu potwierdzili na początku marca Amerykanie, wskazując na rosyjskie portale zaangażowane w rozsiewanie fałszywych informacji o szczepionkach mRNA.

Kto wymyślał najbardziej popularne fake newsy? Tego nie sposób ustalić. Wiele fałszywych informacji stworzyli fanatycy teorii spiskowych, część osoby zarabiające na teoriach spiskowych, a niektóre zostały od podstaw wymyślone przez redaktorów portali propagandowych. Dla rosyjskiej operacji nie miało to jednak większego znaczenia. Niezależnie od tego kim byli autorzy, ich teksty, spostrzeżenia i teorie zostały przechwycone i wykorzystane przez środki przekazu związane z Federacją Rosyjską.

 

https://fakenews.pl/badania/ujawniamy-skala-rosyjskiej-dezinformacji-o-covid-19-w-polsce/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1666212

Prosta sprawa, Izba Lekarska wszczęła postępowanie wyjaśniające, no to cudownym przypadkiem polski lekarz zrzekł się uprawnień, nie trzeba do tego żadnych dziwacznych domniemywań Rebe, która już wymyśla swoje wersje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666220

Piotr Rubas - kolejny autorytet naukowy foliarzy

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666797