Operacja „amantadyna”

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Artykuł powstał na podstawie wykładów psychologa Richarda Grannona "Stand Up for yourself".

Przebieg operacji amantadyna niewątpliwie zaprojektowany jest przez sztab psychiatrów i psychologów, jakich od dekad zatrudniają sowieckie, obecnie zaś rosyjskie służby specjalne. Ich celem jest wymuszenie na państwach wrogich Rosji (wg aktualnej kremlowskiej kamaryli) zachowań zgodnych z oczekiwaniami tejże.

Jako że (na szczęście) Rosja już niewiele może gospodarczo, cele swoje chce osiągać za pomocą manipulowania społeczeństwami.

Wymieńmy więc podstawowe techniki, stosowane przez sowieckich, pardon, rosyjskich specjalistów od wojny psychologicznej:

1. Gaslightnining - zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

Z jednej strony mamy obraz pandemii, atakującej podstawowe struktury Państwa. Po początkowej próbie przedstawienia wszystkiego jako spisek oparty na nieistniejących przesłankach (do dzisiaj polskojęzyczni Rosjanie, jak określa tzw. konfederatów prawica twierdzą, że pandemii nie ma) przyszła pora na wdrukowywanie ludziom złych intencji rządu. ZłyPiS albo zabrania stosowania cudownego antidotum, mającego 100% skuteczności, albo – gdy poprzednia narracja okazała się fałszem – nie przykłada należytej staranności do badań tego leku, czym wywołuje zgony w ilości uprawniającej do zarzucenia ludobójstwa!

2. Wymuszanie narracji. Zdominowanie dialogu społecznego.

Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest spisek?

3. Przepowiadanie przyszłości - kreowanie wizji przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa.

Depopulacja, ludzie zamienieni w niewolników, nowa rasa panów… A wszystko dzięki szczepieniom, które niezauważalnie wprowadzą nam do organizmów mikrochipy, kierujące naszą świadomością i naszym zachowaniem.

4. Obwinianie

Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy. Ostentacyjnie łamią zakazy, których skuteczność dowiedziona jest empirycznie na całym świecie. Podważają zaufanie do Państwa i jego organów próbując wdrukować przekonanie, że służą one wyłącznie obcym interesom. W końcu przedstawiają się jako jedyni depozytariusze Prawdy, niosący wyzwolenie całemu społeczeństwu. To wszystko po to, by obudzić wśród swoich ofiar syndrom tzw. oblężonej twierdzy.

5. Izolacja

Izolacja jest najlepszą metodą złamania psychiki. Izolację od lat stosuje się w więzieniach wobec najgroźniejszych przestępców i wśród więźniów jest ona uważana za najgorszą karę. Izolacja prowadzi do rozmontowania psychiki, zakwestionowania poczucia własnej wartości, utraty poczucia sensu życia. Ofiara pozbawiona kontaktów społecznych popada w apatię i z czasem zgodzi się na wszystko by zmienić taki stan rzeczy. Temu właśnie służy nadaktywność portalowych antyszczepów, którzy robią wszystko, by wytworzyć u ludzi jeszcze logicznie rozumujących przeświadczenie, że są samotni w sieci. I znikąd nie mogą oczekiwać wsparcia. Poza kochającą rodzinką znających najwyższą prawdę antyszczepionkowców.

6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują kolejną spiskową teorię

To widać wyraźnie w postach niejakiego Krispina. Ze świecą szukać merytorycznego. Za to odnaleźć można głupawe memy, wskazujące jednak wyraźnie, kogo uważa on za wroga. Podobnie Rebe, starająca się usilnie co najmniej osłabić przekaz poprzez publikowanie rzekomo najprawdziwszych prawd, powstałych jednak… w photoshopie. Oczywiście zjawisko ma swoje uzasadnienie – antyszczepionkowcy bowiem nie mają kadr. Poza raczej niezbyt zasłużonym dla polskiej nauki prof. Zielińskim mogą wystawiać jedynie pozbawionych jakiegokolwiek dorobku naukowego lekarzy. Więc przynajmniej dodają im znaczenia uporczywie dodając „dr” przed ich nazwiskami. To zaczyna wyglądać na zmasowaną akcję, która zamiast polemiki meriti oparta jest wyłącznie na kpinie i przemilczaniu faktów.

7. Narcystyczna furia

Nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Pośpiech. Wymuszanie. Fabrykowanie argumentów mających tylko i wyłącznie ośmieszyć przeciwnika. Łamanie podstawowych zasad narodów cywilizowanych, ujawnianie danych wrażliwych, w posiadanie których weszło się jako dziennikarz i które powinny być objęte tajemnicą. To typowy objaw reakcji psychopaty wywołany utratą kontroli. Ma na celu zastraszenie jak największej ilości ofiar. Taki jest cel ich moskiewskiego ośrodka kierowniczego.

Tak to właśnie wygląda. Oczywiście cele tego postępowania już dawno zostały określone. Szczepionki wyprodukowane w USA i ogólnie na Zachodzie są be. Co innego sowiecki, pardon, rosyjski sputnik V. On musi być cacy.

Gra idzie bowiem o kasę większą, niż Rosja ma z eksportu ropy naftowej w ciągu dwóch, trzech lat.

Wszystkie chwyty są więc dozwolone.

O tym musimy pamiętać.

 

1-2.04 2021

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:18)

Komentarze

Co Rosja robi widać, słychać i czuć. Pytanie jest - co z tym robi Polska?

Dochód narodowy nie jest aż tak dużo mniejszy od rosyjskiego by tłumaczył brak wzajemności ze strony polskiej. Gdzie jest nasza fabryka troli? Dlaczego rosyjskie fora (i polskie) nie sa zasypywane danymi o ilości przypadków śmiertelnych i ilości reakcji po przyjęciu Sputnika? Dlaczeg nie szerzy się paniki wśród Rosjan? Nie podważa zaufania do ichniego rządu? Nie pokazuje mizerii ich egzystencji? 

No i jak to jest że Obwód Królewiecki nie domaga się jeszcze referendum w sprawie odłączenia? To powinno było nastąpić na drugi dzień po Donbasie.

W najgorszym wypadku efektem było by zamilknięcie rosyjskich agentur tych w Polsce i w Leningradzie po przyjacielskiej rozmowie maszego ambasadora. W najlepszym wypadku... o tym nawet nie chcę marzyć...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1667530

Rosyjski trol na Niepoprawnych piał treny o wspaniałej Rosji, kwitnących miastach i eksporcie rosyjskiej żywności (!). Oczywiście podpisał się jako "polski patriota". W odpowiedzi zamieściłem link do kanału na Youtube gdzie Rosjanie, po rosyjsku porównują dwie sąsiednie miejscowości - jedna w Polsce a druga w Obwodzie Królewieckim.

Trol zamilkł i zniknął. Nie mógł dyskutować z faktami i żywym obrazem.

Pytanie: dlaczego ja musiałem to robić? Dlaczego polscy, płatni trole nie zasypują Rosji takimi obrazami ukraszonymi piękną propagandą? Gdzie są nasze służby? Przecież to jest efektywniejsze niż dywizja czołgów! Łamanie morale przeciwnika...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1667531

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Niebiesciutkie Cezary, Jarusie ze scierwoneona to agentura  Putina

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1667549

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Robik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Debile są przecież nieomylni. Oni wiedzą już wszystko. A że w swojej retoryce używają głównie emocji, straszenia śmiercią, po szczepionkach i paru innych debilnych haseł, to przecież tylko świadczy o ich dojrzałości, prawda?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1667557

W działaniach informacyjnych wymierzonych w Polskę widać próbę wykorzystania mediów do destabilizowania sytuacji społecznej. Pojawiają się fake newsy, często opatrzone sensacyjnymi tytułami, których celem jest sianie niepokoju i promowanie fałszywych informacji. Takie działania są obliczone na wywarcie konkretnych reakcji społecznych, a także na podważanie wiarygodności instytucji państwowych oraz informacji podawanych w mediach.W czasie epidemii koronawirusa kremlowska propaganda używa narzędzi informacyjnych do próby osiągania swoich strategicznych celów. Działania Kremla są obliczone m.in. na ukazanie Rosji jako państwa pomagającego innym w walce z COVID-19. Wykorzystywane również manipulacje i kłamstwa.

 Epidemia koronawirusa stała się pretekstem do wzmożenia działań wymierzonych bezpośrednio w Polskę i NATO. Jeden z bydlęcych antypolskich portalikow , trwałe zaangażowany w sianie prokremlowskich treści, zamieszcza teksty wprost zapowiadający upadek Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Przekaz ma na celu podważenie wiarygodności NATO i zdolności Sojuszu do obrony wschodniej flanki, próbę skłócenia członków NATO, uderzenie w Unię Europejską, ośmieszenie Stanów Zjednoczonych, wzniecenie sporów między najważniejszymi państwami UE a USA, a także ukazywanie Rosji jako państwa, które "może realnie pomóc" w walce z COVID-19. Treści materiałow można uznać za modelowe działanie anty-Polskie i anty-NATO-wskie.

 

https://www.gov.pl/web/sluzby-specjalne/polska-na-celowniku-dezinformacji

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1667538

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Robik został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1667565

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Robik został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy dziś na śniadanie wielkanocne był u Państwa tradycyjny żurek z amantadyną?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1667583