Nawoływanie do obalenia przemocą ustroju Polski

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Prawo karne nie pozostawia wyboru. Otóż zgodnie z art. 240 KK na każdym z nas spoczywa obowiązek złożenia zawiadomienia o przestępstwach określonych w art. 118, art. 118a, art. 120-124, art. 127, art. 128, art. 130, art. 134, art. 140, art. 148, art. 156, art. 163, art. 166, art. 189, art. 197 § 3 lub 4, art. 198, art. 200, art. 252 lub o przestępstwie o charakterze terrorystycznym. Jeśli tego nie uczynimy, grozi nam kara bezwzględnego pozbawienia wolności do lat 3.

Myślę, że osoby zainteresowane z łatwością odnajdą znaczenie poszczególnych przepisów. Dla porządku dodam jedynie, że tylko i wyłącznie tylko w przypadkach określonych w art. 240 KK dziennikarz zwolniony jest z obowiązku zachowania tajemnicy.

Dla naszych rozważań skupmy się jednak tylko na jednym z powyższych.

Oto art. 128 KK:

§ 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Popatrzcie teraz na ostatni wpis dokonany na blogu niejakiej prezydentki na p0lskim portaliku:

 

 

W E Z W A N I E

wszystkich Patriotów Polskich do obrony Ojczyzny!

Każdy kto czuje się prawdziwym Polakiem, związanym z naszą ponad tysiącletnią historią i zmaganiami o naszą wolność, niepodległość i misję dziejową, musi przybyć w dniu 14 kwietnia 2021r. do Sejmu RP aby uniemożliwić nowemu „sejmowi niememu” zniszczenie naszej Ojczyzny i oddanie władzy nad Polakami brukselskiemu Babilonowi.

Żyjemy w czasach, w których notoryczni zdrajcy Polski i handlarze naszej wolności, podejmują różnorakie wysiłki aby nas ograbić i zniewolić. Dajmy więc tego dnia dowód z naszej odwagii, że nigdy nie zaakceptujemy niewolnictwa na ziemiach polskich i stać nas na bohaterską walkę w obronie Ojczyzny jaką ofiarował nam w swojej dobroci Bóg.

Nasi ojcowie w każdym pokoleniu nie szczędzili swej krwi i potu by bronić ten bezcenny ziemski dar jakim jest Najjaśniejsza Rzeczpospolita wolnych i dumnych Polaków.

Za haniebną zdradę uznajemy już samą próbę głosowania nad tym czy Polska zasługuje na niepodległość. Zdrajcy jednak bezczelnie plują nam w twarz, niszcząc naszą kulturę, prawo Boże, obyczaje oraz łacińską cywilizację.

W swojej bezczelności z powołaniem się na mandat Posła i Senatora RP zamierzają głosować nad tym czy Polska i Polacy zasługują na niebyt polityczny i niewolnictwo u lichwiarzy.

Z uwagi na to, że żaden poseł obecnej kadencji nie wykonał gestu Rejtana i nie złożył wniosku o odwołanie zdrajcy Terleckiego z funkcji Wicemarszałka Sejmu, który na dzień 14 kwietnia 2021r. zarządził zdalne głosowanie parlamentarnych Judaszy nad utratą niepodległości Polski, to domniemujemy że nie posiadają żadnych kwalifikacji merytorycznych i moralnych do zajmowania się sprawami Polski.

Bezspornie utracili swój mandat i jako przestępcy nie zasługują na zasiadanie w polskim Sejmie.

Dlatego patrioci polscy tego dnia muszą zająć Sejm i Senat oraz wysłać natychmiastowe stanowisko Polaków do brukselskich barbarzyńców z Komisji Europejskiej, że w Polsce nie ma zgody na niewolnictwo, na bezprawie i utratę niepodległości.

Tak jak nasi przodkowie walczyli o potężną „Polonia semper Fidelis” tak i my własną piersią i krwią, zamierzamy to uczynić.

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

Ps. Tchórz nie może być Polakiem i nie ma praw obywatelskich w Polsce! I dlatego kierujemy do Polaków wezwanieniech najwięcej Was tam stanie! Siła własną obronimy naszą suwerenność i honor Polski!

Króluj nam Chryste!

Sygnatariusze działający jako SUWEREN, w imieniu i w interesie Narodu Polskiego:

Janusz Górzyński - Prezes Społecznego Trybunału Prawa Naturalnego, członek Tymczasowej Rady Stanu NP SKK

Zdzisław Jankowski– Poseł na Sejm RP


Teresa Garland - zaprzysiężony Prezydent Tymczasowej Rady Stanu NP SKK


Piotr Smolana – Poseł na Sejm RP IV kadencji, Komisarz Główny, zaprzysiężony członek TRS NP SKK

Marek Krasnopolski – Sędzia pokoju NSO i Kanclerz Sprawiedliwości TRS, zaprzysiężony członek TRS NP SKK

Tadeusz Koza – Ekspert ds.finansów i praworządności, członek TRS NP SKK

Maria Leśniak-Wojciechowska –kandydatka na Prezydenta Polski w 2020r.

 

Braffo!

Mamy zatem do czynienia z jawnym nawoływaniem do rewolty mającej na celu rozgonienie wybranego w powszechnych i demokratycznych wyborach Sejmu. Ludzie mają przyjść i rozgonić Sejm na cztery wiatry.

I za to szczucie odpowiada również „redakcja” p0lskiego portaliku, od dawna sączącego antynarodową narrację.

 

Granice karalnego wywierania wpływu na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieranie wpływu na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej jest karalne na podstawie art. 128 § 3 KK, jeżeli łączyło się z przemocą (zob. uwagi do art. 197 § 1 i art. 280 § 1) lub groźbą bezprawną (zob. uwagi do art. 115 § 12). J. Wojciechowski stwierdza, że odpowiedzialności na podstawie art. 128 § 3 KK podlega każde wywieranie wpływu przemocą lub groźbą bezprawną, niezależnie od charakteru czynności, którą sprawca chce wymusić. Przestępstwo zachodzi także wtedy, gdy sprawca chce wymusić czynność legalną i zgodną z prawem, a w niektórych wypadkach nawet jeśli chce wymusić zaprzestanie przez organ konstytucyjny jego działań niezgodnych z prawem (J. Wojciechowski, Kodeks karny. Komentarz. Orzecznictwo, s. 227; tak też S. Hoc, w: Gardocki (red.), System, t. 8, 2013, s. 75).

(za: Kodeks karny. Komentarz, red. prof. dr hab. Alicja Grześkowiak, prof. dr hab. Krzysztof Wiak, 2021)

 

Żarty się skończyły, moi drodzy. Nadeszła pora sądu.


 

4.04 2021

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:10)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z tego co wiem to ten antypolski Scierwoneon wkrótce zniknie za antypolska pro sowiecką dzialalnosc. Ale to domena organów wymiaru sprawiedliwości. Wskazany przez ciebie materiał jest już w Prokuraturze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1667609

które było promowane na tym p0rtaliku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1667610

Chora kobieta

Naprawde chora

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1667618

Starczy, że ma świadomość i może kierować swoimi poczynaniami w chwili popełnienia czynu. A jest top też bardzo wygodna maska, starczy leczyć się psychiatrycznie, by móc bezkarnie wypisywać największe kocopały i podburzać ludzi. Niby to maleńkie nisze ale takich foliarzy jest masa i starczy ich trochę inspirować a resztę zrobią sami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1667622

ParaGraf pierwszy art.240 - jest dla rządzących ludźmi --> dla prawNicowników (do nicowania - odwracania prawa - na lewą stronę ZOMO)...

Żeby to zrozumieć wystarczy się wysilić - czyTając paragraf trzeci art.240 - ego k.k...

(prawny obowiązek  dzielenia się wiedzą (z pra(co)wnikami "wymiarów sprawiedliwości" - o zorganizowanych zbrodniach przeciwko zdrowiu i życiu Ludności państwa - nie dotyczy "prawNIKów"- kast prawNicowników -  "pracowników" instytucji (konstytucyjnych) - rządzących powinnościami  Podatników "Państw Prawa") ...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1667667

Spektakularnym przykŁADEM - komu i do czego (FAKTycznie służy - jakim służbom ?) - pierwszy paraGraf - art.240 k.k.- praktycznie kasowany paraGrafem trzeCiM ... - było przyłapanie  (w 2018 r.)

- byłego ministra sprawiedliwości - jako " Szefa Gangu Przebierańców"... Wiedzą o tym - Ci - >>Przebierańcy Służb Specjalnych "ABW, SKW, CBA" << ...- (w rzeczywiatości - to byli pra(co)wnicy "ministerstw sprawiedliwości" ...- Co za kasę z kasowania - prawidłowego funkcjonowania, pierwszego paragrafu artykułu 240 k.k... - "na podstwie" paragrafu trzeciego (tego samego art. 240 k.k.) mogą sobie bezkarnie tuszować, ukrywac i zarabiać na dochodowym umarzaniu - prawidłowo rozpoczętych dochodzeń policyjnych (za które -" z przyczyn politycznych" zastrzelono życie gen. Marka Papały...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1667688

A zatem, już nie głupota a obłęd wymagający leczenia szpitalnego.  Tylko skąd wziąć tyle szpitali? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1667780

Szpitale są tylko środowiskami przebywania - dowolnych aktorów, odgrywających dowolne role...

Rolą niejednych "politycznych" aktorów jest egoistyczne zadawalanie biznesów własnych i aspołecznych (antyrządowych - samorządowych) - STRATegii "Łowców Skór"...

POlitycznych otoczeń lobbystów antypoloniZmów - do  obłędnego staczania "sądownictwa wymiarów sprawiedliwości" - w "polityczne przyczyny" ...

"konstytucyjnEgo" - nie ścigania zbrodni - komunistycznych antypoloniZmów ...

Skoncentrowanych i konserwowanych artykułem 44 ...

(wirusowo)- obłędniającym Polaków CzyTających Konstytucję RP..

- Od preambuły, prawnie obowiązującej Polaków - związanych dOświadczeniami prokuratorsKimi - Kim do wykonywania ?

Dla represyjnych (komunistycznych=depopulacyjnych) celów "przyCzyNami politycznymi"- zostali zmuszeni lekarze psychiatrii ZSRR - do podpisania się pod - politycznym popisowym "twierdzeniem" A.A.KOSACZOWA : - "Skłonność do walki o prawdę i sprawiedliwość, cechuje najczęściej osobowości o  strukturze paranoidalnej"...

W listopadzie 1997 roku, zwierzył Się mi - prawdziwy Lekarz Polski : - " Jestem starym lekarzem, ale mam jeszcze młodzieńcze marzenie, żeby w moim zawodzie nie pracowali zbrodniarze"...

Po 23 letnim - tekstowym testowaniu (moimi praworządnymi odwołaniami od obłędnych "sądowniczych uprawOmocnień" - politycznych przyczyn "prokuratorskich umorzeń"- odwlekających dobroczynność, policyjnych śledztw przygotowawczych... /do Nowego Ładu ?/)...

- NaDal myślę, że w Polsce (jeszcze, lub już - istnieją prawdziwi praworządni prawnicy, posiadający jeszcze  młodzieńcze, teorEtycze marzenia, żeby w swoich życiowych zawodach, nie mieć (kolegialnych -"legalnych" )zbrodniarzy POlitycznych organizacji antypoloniZmów...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1667819

to już teraz obrona suwerenności Polski kwalifikuje do szpitala psychiatrycznego?

Przecież pani Garland organizuje protesty przeciwko uchwaleniu przez Sejm ustawy o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE. Jak niebezpieczna jest ta ustawa alarmuje wielu patriotów. Proponuję przeczytać wywiad z mecenasem Piotrem Ł. Andrzejewskim, wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu w wielkanocnym numerze "Naszego Dziennika", zatytułowany "Wstrzymać ratyfikację":

https://wp.naszdziennik.pl/2021-04-02/350505,wstrzymac-ratyfikacje.html

A jeśli o psychuszkach ma być mowa, to kryteria niepoczytalności spełnia autor tej notki, który słuszny bunt obywateli w obronie polskiej państwowości nazywa nawoływaniem do obalenia przemocą ustroju Polski.

Moim zdaniem, to zwykły prowokator, a może nawet agent Eurosojuza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667892