Nawet nie potrafi pomawiać. Kilka słów o Cezarym Dobrowolskim alias Zawisza Niebieski

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Admin antypolskiego, szerzącego kremlowskie fejki portaliku zdążył już wszystkich przyzwyczaić, że prawda leży dokładnie po drugiej stronie jego wypowiedzi. Niemniej warto demaskować je przynajmniej tak długo, jak długo Gawrion będzie tolerował obecność tego ruskiego trolika na portalu NP.

Ktoś, kto czyta w miarę uważnie fejki Cezarego zapewne zauważył, iż jego zdaniem Cezary Dobrowolski, który dokonał coming outu na S24 i publicznie wyznał, że jest gejem, to nie on. Bo przecież w Polsce jest mnóstwo Cezarych tegoż nazwiska.

Inaczej natomiast jest z osobą o imieniu i nazwisku Jerzy Trojanowski. Taki jest tylko jeden.

I tak Czaruś ostro i pryncypialnie zaatakował mnie 1 listopada. W komentarzu do kolejnego artu demaskującego ruską jaczejkę na NEon24 pomówił mnie o rzekome oszustwo wekslowe, dokonane na terenie… Kielc.

 

A tak przy okazji, ciekawy artykuł znalazłem, może i ciebie zaciekawi? To akurat z twojej branży.

http://www.remitent.pl/siodma-rozprawa-w-sprawie-kieleckich-weksli/7824 (link is external)

 

https://niepoprawni.pl/comment/reply/156145/1650496

 

Dodatkowo chcąc pewnie uchodzić za osobę wyjątkowo dobrze poinformowaną zamieścił zdjęcia sklepu zoologicznego (nb. o obrotach dziennych trzykrotnie przewyższających sumę, jaką udało się uzbierać przez miesiąc na NEon-ku i to po apelach Opary), gdzie zaatakował raz jeszcze:

 

A o historii 21 Jagiellonów coś słyszałeś, panie co w wekslach numerki robiłeś?

 

https://niepoprawni.pl/comment/reply/156145/1650504

 

No to zobaczmy, jak jest naprawdę.

Nie trzeba zbyt wiele wysiłku intelektualnego (co prawda wysiłek ten w przypadku oszczercy Cezarego Dobrowolskiego okazał się zbyt wielki), by stwierdzić, że to kolejna potwarz w wykonaniu głupawego niebieskiego trolla.

W linkowanym tekście czytamy bowiem:

 

Przesłuchiwany był także pan Jerzy Trojanowski, dawny właściciel firmy Kredyt-Serwis. Firma ta współpracowała z bankiem w ten sposób, że jej pracownicy zawierali z klientami umowy kredytowe w sklepach, które dokonywały sprzedaży na raty. Następnie dokumenty te, łącznie z wekslami, były przekazywane do banku. Po spłacie kredytu firmę Kredyt-Serwis nic więcej nie interesowało, jednakże w przypadku braku spłaty długu przez klienta, obowiązek ten przypadał firmie Kredyt-Serwis, która spłacając dług, otrzymywała tę wierzytelność w ramach cesji zwrotnej od banku, łącznie z czystym blankietem weksla. W roku 1995 „wskutek dziwnej sytuacji” została w firmie przeprowadzona rewizja przez CBŚ, w wyniku której zarekwirowano jej weksle. Próbowano postawić firmie zarzut „oszustwa wielkich rozmiarów” ale już po 10 latach zarzuty zostały „wyrzucone przez sąd do kosza”, a prokurator umorzył postępowanie z uwagi na brak znamion przestępstwa. Pozostała kwestia zwrotu zajętych dokumentów, co było o tyle trudne, że nie zostały one dokładnie skatalogowane przy zajęciu (w protokole zajęcia operowano pojęciami „zielony segregator 1szt”. itp.). Jak przyznaje pan Trojanowski, zajętych weksli było bardzo dużo, może nawet kilka tysięcy weksli. I te kilkadziesiąt, czy też kilkaset weksli, które pojawiają się w tej sprawie zostało właśnie wyprowadzonych z magazynu CBŚ i przestępczo użyte. Sam uważa, że został oszukany przez wymiar sprawiedliwości na 6 milionów złotych.

http://www.remitent.pl/siodma-rozprawa-w-sprawie-kieleckich-weksli/7824

 

Tak właśnie sprawa się miała. Przez 10 lat z firmy p. Jerzego Trojanowskiego próbowano uczynić oszustów, ale w końcu prokurator umorzył postępowanie z uwagi na brak znamion przestępstwa. Dopiero po cofnięciu aktu oskarżenia do prokuratury przez sąd z uwagi na oczywiste braki w materiale dowodowym, pochopność wniosków itp.

Raz jeszcze podkreślam – p. Jerzy Trojanowski był świadkiem w toczącym się przed sądem postępowaniu.

 

Natomiast z magazynów ówczesnej CBŚ (najprawdopodobniej, gdyż w wyroku sądu nie ustalono dokładnie) wyciekły weksle in blanco, następnie użyte przez sprawców, którymi okazali się były policjant CBŚ, następnie detektyw w Kielcach Dariusz K. (obecnie 54 lata) oraz windykator Marcin S. i jego znajomy Paweł K.

 

Wg opisującej w miarę dokładnie przebieg przestępstwa Gazety Wyborczej było tak:

 

Afera wyszła na jaw kilka lat temu. 28 osób nagle dostało wezwania do wykupu tajemniczych weksli. Każdy z nich opiewał na olbrzymie sumy, nawet 100 tys. zł.

Wnioski o nakaz zapłaty wpływały do sądów. Składał je Dariusz K., były policjant CBŚ, który ostatnio prowadził w Kielcach agencję detektywistyczną. W mediach zapewniał, że weksle, których wykupu żąda, trafiły do niego zgodnie z prawem, a kiedy je kupował, były już wypełnione. Ale ustalenia prokuratury były zupełnie inne. Okazało się, że weksle pochodziły jeszcze z lat 90., gdy poszkodowani kwitowali je in blanco przy zakupach na raty.

Wszyscy spłacili swoje zobowiązania, natomiast nie odebrali z banku weksli, które powinny zostać zniszczone albo oddane. Jak możliwe? Tego nie udało się ustalić.

Marcin S. zaproponował Pawłowi K., aby firmował te dokumenty, tzn. aby występował jako wierzyciel. Ten się zgodził. Tłumaczył to swoją trudną sytuacją finansową. To Marcin S. – jak tłumaczył sąd – pełnił „funkcję kierowniczą” przy popełnianiu przestępstwa. Weksle in blanco wypełniono, obcięto przy tym fragmenty zawierające numery umów kredytowych.

52 weksle na blisko 5 mln!

W sumie wypełniono 52 weksle na łączną kwotę 4,786 mln zł!

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23634382,wyroki-wiezienia-za-afere-wekslowa-byly-policjant-cbs-zaslabl.html

 

Szerszy opis znajdziecie na Remitencie, rzekomo wg niebieskiego przygłupa „demaskującego” Jerzego Trojanowskiego jako oszusta.

http://www.remitent.pl/2-lata-4-lata-5-lat-wyrok-w-sprawie-kieleckich-weksli/8353

 

No cóż, skoro szanowny admin ścierwoneonu postanowił bawić się w ten sposób pora najwyższa, by oczerniany w sposób wyjątkowo ohydny pan Jerzy Tadeusz Trojanowski z Kielc dał mu solidną nauczkę.

 

Oczywista odpowiedzialność z art. 212 par. 2 kk powinna spowodować, że Cezary Dobrowolski nieco ochłonie i zacznie wreszcie czytać teksty, które linkuje. No i przestanie opatrywać je komentarzami nie mającymi nic wspólnego z treścią.

 

Z kolei ja żądam, by Cezary wpłacił kwotę 10 tys, zł na dowolne schronisko dla zwierząt położone na terenie województwa śląskiego.

 

Poza tym na własny koszt ma zamieścić na portalu oświadczenie o treści:

 

Ja, Cezary Dobrowolski alias Zawisza Niebieski, Faral etc., admin portalu NEon24, przepraszam blogera Humpty Dumpty za oszczerstwa, jakie na jego temat zamieszczałem na portalach internetowych.

 

Powyższy tekst ma być pozycjonowany przez 6 miesięcy na samej górze portalu Niepoprawni i 3obieg.pl i napisany czcionką nie mniejszą niż Liberation Serif 12.

 

Chyba, że wolisz Czarku potyczkę sądową.

A że to ja jestem pokrzywdzony będziesz musiał jeździć na Śląsk.

Na pewno także do Kielc, ale to akurat twój świadomy wybór.

 

Miłego dnia ;)

 

15.11 2020

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:9)

Komentarze

Jakiej kultury, wrażliwości czy kultury można wymagać od Cezarego Dobrowolskiego geja z LGBT zatwardziałego komunistę.

To jeszcze nic mój materiał :

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/dlaczego-blogerzy-zawisza-niebieski-oraz-szperaczka-oczerniaja-polske-przezyjecie-szok

Trafił nie tylko do kilku posłów PiS  W tym wiceministra, ale do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako oficjalne zgłoszenie publicznego lżenia Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego w internecie. Z tego co wiem, to Prokuratura już się tym zajmuje.

Dni szkalowania Polski przez Cezarego ( nie tylko jego) powoli się kończą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1651966

Na Dobro...Wolskim możesz polegać jak na Zawiszy.Waginosceptyk przeprosi.Rycerze swój chonor majom

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1651967

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

niż wszystkie normy wykazują

Jerzy Trojanowski jest jeden:

https://pl.linkedin.com/in/jerzy-trojanowski-a60618170?challengeId=AQF6GIz99s4sSgAAAXXN0sAO5pAPmFNAoEREgQ9KdB3xzYkp3uSplKg4WTY5ZDAMzu5kmJKuuPikfarvMVMGyRxPNEuhL6YPyA&submissionId=694826ff-dccb-4716-a80b-00a8ebf9a340

https://www.youtube.com/channel/UCs4A1OFe_a6Mj-XIAHJJ0Hg

http://pressmania.pl/tag/jerzy-trojanowski/

https://plfoto.com/10348/autor.html

Mam więcej pokazać?

Artykuły są publikowane w sieci, ja ich nawet nie interpretowałem a podawanie linków nie jest przestępstwem.

Ty naprawdę prawnikiem jesteś?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1652013

Do 12.

EOT

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1652014

Cezary Dobrowolski jest jeden!!

 

 

Cezary Dobrowolski14 listopada 2020, 12:04

 

Przetrwa.Warunek to tolerancja.Choć jestem gejem,ale też katolikiem i Polakiem to stanowczo jednak sprzeciwiam się małżeństwom homoseksualistów i adoptowaniu przez nich dzieci.
https://www.salon24.pl/u/wzar/1091558,czy-homoseksualisci-sa-mile-widziani-w-kosciele-katolickim

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652015

Okazuje się, że jestem nawet fotografem z Białegostoku. To trzeba nagłośnić. Ludzie, którzy czasem jeszcze coś zamieszczają na LEonku powinni zdawać sobie sprawę, że adminem jest osoba niespełna rozumu.

Chyba, że się wystraszył sprawy karnej i idzie w kierunku niepoczytalności?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1652019

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Popatrz na wyraźne przypisanie swoich konfabulacji do mojej osoby, a następnie jeśli choć za grosz masz rozumu, wpłać te pieniądze o których wspominasz w tym tekściku na zwierzęta. Zwierzęta poszkodowane być nie mogą. A co przyszłość przyniesie to w rękach Boga. Już niedługo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1652021

To co sobie zmyślałeś na mój temat, foliarzu?

Śmiało. W sądzie będzie to okoliczność łagodząca.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1652023

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i okolicznością obciążającą będą poprzednie sprawy. Wiesz o jakich mówię. No ale cóż, czy to moja sprawa, żeś po prostu Humptuś? Skąd się tacy .... biorą, to niemożliwe, żeby się w Polsce lęgli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1652027

Wkopuj się zatem, ruski imporcie. Przecież tyle wiesz o mnie, nawet ród mi wywiodłeś od Salomona, głupcze.   Więc pewnie znasz tak samo wszystkie inne sprawy. Powinieneś zatem w interesie społecznym pokazać, jaki to ja zły jestem. Kielce odpadły, bo Jerzy Trojanowski okazał się być świadkiem, ale ty głupcze nie pojąłeś artu mającego więcej niż trzy zdania. Uważasz się za bezkarnego? liczysz, że ci Opara pomoże???? Czy jednak idziesz w niepoczytalność wzorem innych blogerów z NEon-u?

Źle wybrałeś, pustostanie umysłowy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1652028

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Świat na głowie staje. Co wiem to wiem, ale RODO nie pozwala. :) A ty się domyślaj, może nowego ryksiarza znajdziesz a jak nie, to przecież masz kilka osłów co rykszę pociągną. Widzisz, w odróżnieniu od ciebie ja prawa nie łamię. A ty? No cóż, kto wie, może będziesz miał okazję to udowodnić?

Problem z waszym bagienkiem jest taki, że wy nie musicie iść w niepoczytalność. Wasz stan jest bez lupy widoczny. Miłej nocy, tylko za bardzo nie płacz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1652030

I to jest fakt. Więc faktów się trzymajmy, a nie twoich chorych mniemań o sobie.

I od kiedy to RODO się przejmujesz? Przecież łamiecie prawo ustawicznie, a wszelkie ujawnienia moich ZASTRZEŻONYCH ongiś danych mam zeskrinowane. Opara się zarzekał, że te dane będą tajne. I jak wyglądacie, kłamczuszki? Jak niedorostki z UB zaczeliście ujawniać. Co, myślałeś, że się wystraszę? Bo jak zasugerujesz nazwę ulicy, przy której mieści się Centrum Organizacji Pozarządowych to mnie zwieracze puszczą ze strachu? ;)

Masz ubeckie przyzwyczajenia, ciafroku. Trafiłeś na mnie, a ja mam równo na ciebie wyj.bane.

Kończę więc z uśmiechem lekceważenia, "inżynierku" .

Ps. I pamiętaj o środzie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1652031

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652035

Coś się tobie Cezaruś geju faktycznie popie.....Z linków przez ciebie zamieszczonych wynika, że facet @Humpty Dumpty robi wspaniałe fotki, podróżuje po świecie, dużo widział, dużo wie. Jest wykształcony i mądry. Na You Tube posiada 1 474 357 wyświetleń A ty geju oprócz zboczenia  seksualnego i lektury Lenina, zwykłego chamstwa, które tutaj prezentujesz jesteś NIKIM !

Zazdrościsz ! i się ślinisz !

Tylko nie wyjeżdzaj mi tu z " Wandą" geju, co zmieniasz znowu preferencje. Ja wiem lubisz rowery i te części do nich.

Pytanko na koniec - Dlaczego Prokurator Generalny RP i IPN dobiera się Ścierwoneonkowi do dupska. To są fakty OFICJALNE ! o czym wypowiada się publicznie twój szef Opara. kończy się NEonek !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1652040