Konfederacja za 447

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Poniższy tekst stanowi doskonałe podsumowanie II tury wyborów i roli, jaką w systemie politycznym III RP odgrywa Konfederacja.

Konfederacja oraz połowa jej wyborców murem za 447 i realizacją żydowskich roszczeń! Prezydent Duda w ciągu pięciu lat swojej kadencji nie oddał Żydom ani złotówki w ramach bezprawnych roszczeń do mienia bezspadkowego. Mimo to ruskie popychadła na prawicy bredziły nieustannie, że PiS może i jeszcze nie oddaje, ale zaraz odda! Tak mijał jeden, drugi, trzeci rok… I nic nie oddano, ale młode, frajerskie, prawicowe bezmózgi nadal wierzyły w bredzenia Braunów i podobnych „jujubowych” antypolskich efekciarzy.

Oczywiście PiS o roszczeniach mówił jak najmniej, bo rozgłos yłby w interesie autorów owych żądań, czyniłby z nich poważny przedmiot sporu.

Pod koniec kampanii, by elektorat Konfederacji, który Duda chciał pozyskać, nie miał wątpliwości, potwierdził on słowem to, co przez lata robił czynem: nie ma mowy.

I okazało się, że 447…. nie ma dla Konfederacji żadnego znaczenia. Bo w starciu z kandydatem Trzaskowskim, który mówił: „nie mamy 60 mld w budżecie na załatwienie tego w jeden rok. Natomiast trzeba oczywiście rozmawiać ze środowiskami żydowskimi i próbować i próbować to rozwiązać”, nie poparła ona nikogo (dodajmy dla sprawiedliwości: poza Robertem Bąkiewiczem i kierownictwem Marszu Niepodległości).

A niemal połowa wyborców Konfederacji zagłosowała za Trzaskowskim, czyli de facto za zwracaniem mienia bezspadkowego.

Czy mnie to dziwi? Ani trochę. Jeśli można było żydowskimi roszczeniami uderzać w znienawidzony przez Putina polski obóz niepodległościowy, Konfederacja to robiła.

Gdy dla Putina korzystne było zwycięstwo Trzaskowskiego, natychmiast roszczenia żydowskie przestały być dla nich ważne.

(Piotr Lisiewicz, Zyziu na koniu hyziu, Gazeta Polska, 22-28 lipca 2020, str. 4)

Wyboldowanie moje.

 

Trzaskowski przegrał wybory, a zatem co robi Konfa? Wraca w stare utarte koleiny.

I znowu wali w bębenek anty447. Tym razem powołując się na materiały hamerykańskie.

 

To już nie jest śmieszne.

To jest po prostu żałosne.

 

Na szczęście ostatnie wybory pokazały, że kretynów w Polsce jest o wiele mniej, niż szacowali na Kremlu.;)

.

30.07 2020

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:16)

Komentarze

Otóż to.

Do tego pajace chcieli pozyskać nowy elektorat, z pewnych powodów jest to dla nich być- albo- nie być (na samym twardym elektoracie ruchonarodowcy daleko nie zajadą, i tak są kwiatkiem do kożucha a z czasem zawsze można odkryć nacjonalistyczną krytykę koncesjonowanych narodowców). Jaka to zwarta trzecia siła, skoro połowa wybrała Trzaska? To dalej trwający, lecz chwilowy projekt z dutkaniem się o dutki. Ile zresztą można jechać na apokaliptycznej histerii dziwnych proroctw? Skompromitowali antysystemowość, niczym powiedzmy Lepper a ludzie będą ich kojarzyć z całym workiem szurów, do którego ochoczo wskoczyli. Swoją drogą- jak to "system" odpuścił im ujawniony taśmami nielegalny podział kasy... Jakże zresztą zbieranina może mieć spójny program czy być reklamowaną "ideową prawicą"? No nijak, toteż i ich elektorat jest specyficzny, z jego przepływami, hasełka i akcenty zmieniają się co chwilę. Dojdzie do nich jeszcze kolejna fala głosujących ale potem to już tylko gwałtowny spadek, jeśli nie rozłam, to i tak cud, że znane pajace wyjątkowo tym razem nie mordują własnego projektu, widac kasa płynie tym, co chcieli, gorzej z uznaniem- są pośmiewiskiem. Podobna opinia:  http://autonom.pl/?p=32133

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640106

Powolutku.
Poseł Bullsack ma najpierw do wywrzeszczenia źródło, które w zeszłym roku nafutrowało go dezinformacją o "już istniejącym i miażdzącym dla PL raporcie"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640145

Trzaskowski mówił: „nie mamy 60 mld w budżecie na załatwienie tego w jeden rok. Natomiast trzeba oczywiście rozmawiać ze środowiskami żydowskimi i to rozwiązać”. Niemal połowa wyborców Konfederacji zagłosowała za Trzaskowskim, czyli de facto za zwracaniem mienia bezspadkowego. Czy mnie to dziwi? Ani trochę. Jeśli można było żydowskimi roszczeniami uderzać w znienawidzony przez Putina polski obóz niepodległościowy, Konfederacja to robiła. Gdy dla Putina korzystne było zwycięstwo Trzaskowskiego, natychmiast roszczenia żydowskie przestały być dla niej ważne. Bosak niby taki rzutki, mądry przystojny, ale czemu taki głupi?..studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej, kurs dziennikarski w Toruniu, ekonomię na SGH, filozofię na prywatnej uczelni. Żadnych studiów nie ukończył...Dziś jest ekspertem od finansów i krytykuje Premiera..Królik z kapelusza JKM-a czyli Jajko vel Bosak ma za zadanie oduraczyć naiwną część plebsu wartką gadką i razem z innymi totalniakami wykończyć PiS. Na pytania dotyczące jego stosunku do Konfederacji Gadowski powiedział: Tak łajdackich i cynicznych zachowań, jakie robili ci ludzie, nie widziałem nawet w szeregach postkomunistów. Konfederacja to nieudaczniki, a Braun do psychiatryka. A Konfidentacja pokazała jedno: w dupie ma wartości! Chodzi o stołki i skuteczność POlityczną. Oni to taka odnoga POstKOmunistów -; gadka, obiecanki, wieczne żale do rządzących ale gdy przychodzi czas próby a okazują się małymi Moralnymi Karłami z apetytem na KORYTO! Wyobrażacie sobie jak oni negują prawnie ustawę 447 albo wprowadzają jakieś głębokie zmiany w systemie finansowym czy gospodarczym ? ..... To tylko mali karierowicze, i taki drugi tylko miejski PSL.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640175

WOJCIECH GOLONKA I I Dnia 29 lipca br. Departament Stanu USA opublikował raport „The Just Act Raport”, realizując tym samym wymóg ustawy „Sprawiedliwość dla ocalałych z Holokaustu, którzy nie uzyskali rekompensaty” z maja 2018 r., bardziej znanej w Polsce jako amerykańska ustawa 447. Raport ma pomóc Kongresowi wybrać odpowiednie środki umożliwiające realizację samej ustawy 447, także względem Polski. Wedle zapisu ustawy raport miał „oszacować i opisać rodzaj praw i prac legislacyjnych rzeczonych państw odnośnie identyfikacji i zwrotu bądź restytucji bezprawnie przejętych bądź przekazanych majątków z okresu Holokaustu, uwzględniając cele i zadania Konferencji ds. majątków z okresu Holokaustu z 2009 r”. Istotnie, całość raportu, podobnie jak ustawy 447, oscyluje wokół wykonania celów Deklaracji terezińskiej przez państwa, które przyjęły wynikające z niej zobowiązania. Do tych państw, pośród 46 innych krajów, raport zalicza także Polskę. 205-stronnicowy raport, autorstwa „Biura specjalnego wysłannika ds. Holokaustu” wewnątrz sekcji spraw europejskich i euroazjatyckich Departamentu Stanu, realizuje swe zadanie wpierw przedstawiając nadające całości sens podsumowanie (ss. 3-9), a następnie podając szczegółowe raporty, w kolejności alfabetycznej, odnośnie 46 państw zobowiązanych Deklaracją terezińską (ss. 11-196). Jako dodatek raport zawiera sam tekst Deklaracji terezińskiej (ss. 197-205), która jak widać jest myślą przewodnią ustawy i raportu, o czym wspomina także sekretarz stanu USA Mike Pompeo w odrębnym piśmie przedstawiającym raport. Całość pod linkiem

https://dorzeczy.pl/kraj/148861/raport-447-na-orbicie-terezinskiej.html

Ps..Niewątpliwie jest to jakiś sukces agentów mosadu ulokowanych w partii Bosaka, JKM i tęczowego Wilka. Bydłoszewski zwany profesorem podpisał kwit zwany deklaracją terezińską opiewający jak się okazuje na dziesiątki jeżeli nie setki miliardów dolarów. Coś mnie się wydaje, że wyjdzie nam bokiem i ta Unia i to NATO i w ogóle. USA trzymają nas za cojones bo mamy ich obligacji chyba za czterdzieści parę miliardów. A co będzie jak powiedzą nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? Co to znaczy mienie "bezdziedziczne"? No sama nazwa wskazuje, że jeżeli nie ma kto dziedziczyć, to o co chodzi? Należy wycofać się, wypowiedzieć tzw deklarację terezińską bo jest interpretowana niezgodnie z obowiązującym prawem. Dlaczego Korwin kłamie i oskarża Polaków?
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1592912634qZqctjD1xxt8ID4jYcB13v.jpg

Leszek Żebrowski – Jedwabne 1941

https://youtu.be/vVptpri8zdU

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640174

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640271

czy go nie ma? Pytanie do wszystkich nazwisk (także "na wiwat" - do Putina i Pompeo) powyżej się pojawiających - w tekście i w dyskusji? Konkretnie proszę! Tak czy nie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Korus

#1640278

nie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640312

Prof. Finkelstein wRealu24 o 447: Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę! No proszę, jest i prawda od żyda. Prawy człowiek. Dziękujemy panie profesorze!

https://youtu.be/1GDW1QMQ72A

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640461

Nie, przecież to ustawa o raport. Reszta to cynicznie wzbudzana histeria.

Nikt nie porówna polskich rozwiązań z innymi, tylko manipulując wzbudza się obawy dla celów politycznych. 

Można porównać się choćby z Litwą, co jakkolwiek sensowniejsze niż np. banki szwajcarskie czy koncerny niemieckie.

Otóż Litwa przeprowadziła próbę reprywatyzacji, po czym ogłoszono że kasy nie ma i już z tym koniec. Mieli też jajca mieć konflikty z Izraelem, np. wspominając u siebie o zbrodniczej przeszłości niektórych Żydów. Nie rozwiązano problemu zwrotu mienia publicznego tj. gmin żydowskich, w końcu przyjęto rozwiązanie i następuje coroczna wypłata w ratach oraz zwrot budynków zagrabionych przez sowietów, powołanej krajowej fundacji, nadzorowanej przez rząd. Nie jest to wielka kasa. Też pyszczono, że Litwa to jedyny kraj, który nie zrobił nic, też jeśli coś robiono, to po wyborach, by nie robić z tego konfliktu wyborczego, też ich piętnowano jako antysemitów i kolaborantów etc. No i co dalej, czy już tam im budują drugi Izrael itp.?

Ile z tego wie przeciętny Polak? A ile o sytuacji w innych krajach? Polska na ich tle wypada dobrze.

Straszy się wykorzystując niewiedzę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640401