Konfederacja prze tylko do Sejmu

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Od mniej więcej 1992 roku kieruję się jedną zasadą realpolityczną. Otóż mniej uwagi zwracam na program wyborczy, więcej zaś na wyborców danej opcji. Ich postawa mówi więcej, niż nawet najbardziej wzruszająca deklaracja (czyt. obietnica) wyborcza.

 

Popatrzmy więc, co naprawdę oferuje nam Konfederacja w oparciu o słowa jednej z najbardziej znanych tu zwolenniczek pp. Brauna, Korwina i Winnickiegi, blogerki o nicku markowa.

Wpis pierwszy:

Konfederacja, jako mobbingowana przez media - a wspierana tylko przez ludzi, którzy przetarli oczy - i zrozumieli, że w zasadniczych kwestiach PO, Pis, PSL - i to czwarte - niczym sie nie różnią. Lista niespełnionych przez PiS obietnic jest haniebnie długa. Konfederacja stoi w szrankach jako jedyna nie umoczona w okrągły stół. Jej przedstawiciele nie zabiorą głosów PiS-owi, który sam się pogrąża. Konfederacja jest nadzieją dla tych, którzy stracili nadzieję. Dla tych, którzy w ogóle nie poszliby głosować - mając, jak zwykle, do wyboru większe lub mniejsze zło.


Konfederacja jest nadzieją dla tych, którzy stracili nadzieję.

Słowa godne jakiegoś wieszcza, a przynajmniej autora poczytnych kryminałów. ;)

 

Przyznam, że zaciekawiło mnie to, jako że od kilkunastu lat nadziei żadnej nie żywię, zakładam wręcz, że będzie gorzej, niż jest, co paradoksalnie pozwala zachować mi pogodę ducha.

Od 4 lat co rusz dziwię się bowiem pozytywnie. ;)

 

Jakże więc z tą nadzieją konfederacką?

Markowa powtarza:

Do zwolenników PiS-u: nie obawiajcie się, Konfederacja nie odbierze wam głosów. Konfederacja jest dla tych, którzy stracili nadzieję, że można zagłosować na dobro, a nie na "mniejsze zło". Biedne babcie zindoktrynowane przez ojca Rydzyka nie zmienią zdania. Nie musicie pluć na Konfederację, aby poprzeć PiS.Aż przebieram palcami po klawiszach laptopa z niecierpliwości, by dostrzec to „dobro”.

I czytam:

Tylko Konfederacja. Słyszy się też przepowiednie, że jak tylko wejdą do Sejmu, zaraz się podzielą. I dobrze! Oby weszli! Precz z "dyscypliną partyjną! W samym "podzieleniu" nie ma nic złego, niebezpieczna jest zdrada, która milczkiem kąsa, jak na przykład podmiana rządu, lub ciche okradanie Polaków i dogadywanie się z przeciwnikiem mniemanym. Przykładem Gowin - kłamca smoleński. Konfederacja jest jedyną siłą polityczną nie umoczoną w Okrągły Stół.

I to w zasadzie jest koniec.

Markowa nie widzi nic złego w tym, że po wejściu do Sejmu panowie Winnicki, Korwin i Braun powiedzą sobie mniej lub bardziej grzecznie do widzenia (do swidanija) i każdy zacznie skrobać swoją rzepkę. Nie tylko oni. „Podział” wszak oznacza, że takich indywidualnych rzepek będzie więcej.

A głoszone na pokaz, czyli w kampanii wyborczej wspólne hasła i postulaty pieczołowicie schowają na pawlaczu by je wyciągnąć na nowo w kolejnej kampanii.

Co poniekąd jest zrozumiałe, bo Winnickiego i Korwina dzieli więcej, niż Zandberga i Schetynę.

 

Jeśli jednak Schetynie i Zandbergowi przyświeca jedna wspólna myśl – odebrać władzę PiS-owi! to skonfederowanej trójcy przyświeca już inny cel – wejść za wszelką cenę do Sejmu.

Raz jeszcze powtarzam, że taki odbiór wyborczych postaw tria cokolwiek za mocno egzotycznego wynika ze słów lokalnej konfederacyjnej pijarówki, blogerki markowej.

 

Przyznam, że to mnie absolutnie nie bierze.

Cynicznie idą do Sejmu po to tylko, aby załatwić kasę z budżetu.

I wcale nie jest bardzo dobrze, jak uważa ww. blogerka.

Zamiast nowej jakości politycznej mamy do czynienia ze skokiem na budżet.

 

Pomijam już, że ktoś pociągający za polityczne sznureczki prawdopodobnie uważa, że Konfederacja odbierze głosy PiS-owi.

 

Czy stąd biorą się „dramatyczne” apele rzekomo zawiedzionej do PiS markowej?

Internet na szczęście zawiera pokłady wiadomości i tylko opierając się na publicystyce własnej markowej widać wyraźnie, że od zawsze, czyli od wyborów prezydenckich 2015 roku opowiadała się za Braunem.

Taka z niej „zawiedziona” pisówa. ;)

 

Ale do tego już przywykliśmy. Ludzie zwalczający polskość każą nazywać się Polakami, schizmatycy (a raczej szaleńcy pseudoreligijni) uważają, że są jedynymi-prawdziwymi-katolikami, ludzie nie mający pojęcia o prawie wykrzykują o prawie naturalnym i prawie rzymskim, leonowe trolle wyzywają innych od trolli etc.

A nie ukrywający swoich putinowskich sympatii gostek, na którym ciąży niejasna przeszłość co najmniej sugerująca powiązanie z peerelowskimi służbami robi z siebie patriotę.

I to od czasów Gomułki jeszcze, kiedy dzielnie bronił sprawy światowego socjalizmu w zielonym mundurze. Oficerskim na dodatek.

 

Nie tylko ja to dostrzegam. I dlatego Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego.

I wcale nie o włos, ale zabraknie jej 2%.

W sam raz tyle, by moc przez 4 lata otrzymywać dotacje z budżetu.

 

 

 

8.10 2019

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (15 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Protest antydyskryminacyjny przed Radiem Maryja
Toruń dnia 11 X 2019r. miejsce zgromadzenia: ul. Żwirki i Wigury 80 w
dzielnicy Chełmińskie Przemieście w Toruniu, godzina 12.00. Organizator:
Janusz Górzyński
MODLITWA RÓŹAŃCOWA W INTENCJI NAWRÓCENIA REDEMPTORYSTÓW I DZIENNIKARZY
ORAZ WYDAWCÓW MEDIÓW KATOLICKICH.

Żądamy dopuszczenia Katolików do Radia Maryja albowiem polscy katolicy
zostali wyparci z przestrzeni medialnej katolickiego radia przez „sektę”
PISu. Za niedopuszczalne uważamy, notoryczne występowanie przeciwko prawdzie, przez prowadzących audycje w Radiu Maryja, manipulowanie informacjami na wzór PRLowskiej propagandy i PRLowskiego urzędu cenzury.
Sprzeciwiamy się temu aby Radio Maryja i Telewizja Trwam oraz „Nasz
Dziennik” były medialnymi trampolinami do karier politycznych w III RP różnej maści oszustów, którzy po gangstersku urządzają Polskę i krzywdzą Polaków.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605519

nienawidzących polskich patriotów. Sekta ta jest sterowana przez sowiecko-rosyjską agenturę z filorosyjskiej ścierwoneonówki.

Lecz się markowa, bo niedługo wasza sekta politruków oskarży nie tylko Radio Maryja - lecz i samego Pana Boga...

 

Vote up!
10
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605521

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1605524

 Siostra go puści? Chciala, by unikał wzburzeń.

A będzie coś o zabijaniu rozwódek? Może go rozłączyli, jak zaczął o tym nawijać? Ciekawe, kiedy wyczyta, że powinien mieć frędzel na każdym rogu szaty albo nie pozwalać żyć czarownicom. 

Oczywiście zgadzam sie z postulatem, by na katolikach nie wozili się różni karierowicze i oszuści czy nawet oszołomy, od Brauna i "Jedności Narodu" po Konfederację i kogokolwiek

Vote up!
6
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605527

Pytanie z zakresu politologii:

Skoro PIS jest prawicą a Konfederacja  jest skrajnym przeciwnikiem PIS-u, to jaką formacją jest Konfederacja?

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1605520

"Skoro PIS jest prawicą". Zapomniałeś dodać, że Kopernik był kobietą.

Vote up!
5
Vote down!
-5

...

#1605526

"Skoro PIS jest prawicą..."

To dosyć wątpliwa teza.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1605579

   Witaj! Wielkie dzięki za ten ważny artykuł. Tu nie piszą ci zmanipulowani, ale zadaniowa agentura wpływu sowieckiego. Tych zawsze uruchamia się przed ważnymi wydarzeniami dla kraju, a obecne wybory mają duże historyczne znamiona. Intencje tych "konfederatów" poznaliśmy już przed wyborami samorządowymi, ale również niedobrze się dzieje, że dalej stara bezpieka próbuje sterować Ruchem Narodowym. Celem widocznym tych prowokatorów, jest jednak urwanie głosów PISowi, bo chyba świat komunistów w kraju by się zawalił , gdyby PIS uzyskał większość konstytucyjną. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
-4

ronin

#1605525

   Millera z sitwą po co wrzucono do PE? Aby podjąć próbę zabezpieczenia nieuprawnionych majątków komunistów w Polsce. Dlatego na razie siedzi cicho, jak przysłowiowa mysz pod miotłą. Czeka na wynik swoich pasierbów Targowicy i tęczowych przebierańców nerwowo przebierając nogami.

Vote up!
6
Vote down!
-1

ronin

#1605528

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika cover nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co  złego w  tym, że  partia  dostanie  zwrot  kosztów  kampanii  z  budżetu ?? przecież  to  nie  kradzież ani  wyłudzenie.  tylko " nasi"   mają  prawo  do  kasy ??  Oj, bardzo   niepoprawna  ta  twoja " poprawność" .  Chyba  pomyliłeś  blogi.

A  Ojciec  Rydzyk  powinien  odejść  na  emeryturę  bardzo  zresztą  zasłużoną. Jego  skręt  prożydowski  jest  wprost   nie  do  zniesienia.  Pytanie -  czy  taki  cel miał  od  początku  czy  też....z  czasem   tak  musiał ?

Vote up!
3
Vote down!
-6

cover

#1605543

  Witam! Dyrektor instytutu narodowego Rosji kilka dni temu w "Prawdzie"-"są siły w Polsce, które popierają sojusz z Rosją". I wymienia "Konfederację" Korwina...Od siebie dodam, że Korwinowi przeszkadza nasze członkostwo w NATO. To chyba pobudka, dla zwolenników tego ugrupowania, bo zadaniowi będą brnąć dalej.

Vote up!
7
Vote down!
-4

ronin

#1605554

Konfederacja skręca w lewo prosto w łapy Putina i LGBT zdrajcy interesów narodowych.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1605567

Mimo, ze popieram PIS, musze powiedziec, ze artykul powyzszy nie przypadl mi do gustu.

Pytam sie, czy musimy wszyscy myslec jednakowo ?

Jest gdzies miejsce dla jednostki ?

Chcemy znowu przezywac czasy jednakowych mundurkow, podniesionych raczek( u jednych na wysokosci oczu u innych na sercu)

Cenie PIS za program socjalny, za budowe  polskiej gospodarki i infrastruktury, za patriotyzm, ale nie odmawiam innym milosci do ojczyzny.

Konfederacji trzeba sie przygladac, szczegolnie ze wzgledu na ta "filorosyjskosc".

Przygladajac sie im dostrzeglam wsrod nich duzo porzadnych, mlodych  ludzi i wspanialych patriotow.

Dlatego wolalabym do nich wyciagnac reke, anizeli  ich reke odtracac.

 

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Gosia

#1605569

Jeżeli pobierasz 500+ 300+ na dzieci albo 13 emeryturę albo swiadczenia z opieki społecznej powinieneś zostać pozbawiony prawa do głosowania w wyborach twierdzi Sośnierz jeden z ich czołowych polityków

https://twitter.com/i/status/1181935347791519744

 

z neta

Vote up!
6
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1605571

Podałeś bardzo dobry przykład tego, o czym napisałem więcej poniżej. Ile lat można świecić oczami po wypowiedziach Konfederatów?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1605576

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1605601

Po marszach Narodowców w ostatnich kilku latach w dniu 11 listopada, Winnicki z Bosakiem mieli na talerzu możliwość założenia czysto narodowej, nie uwikłanej wcześniej w żadne antypolskie sprawy partii. Już w 2015r. ci ludzie popełnili ogromny błąd, startując do sejmu razem z Kukizem, na którym się w końcu poznali, tak zresztą jak i większość Polaków. Jaki jest Kukiz, dzisiaj nie trzeba nikomu mówić, ale Winnicki z Bosakiem po raz drugi weszli do tej samej rzeki, po raz drugi nie wykorzystali podobnej szansy, z tym że Kukiza zastąpił dzisiaj Korwin, który swoją osobowością i stylem uprawiania polityki, częściej odpycha osoby mogące poprzeć Konfederację, niż je przyciągnąć do siebie. Sam jestem tego najlepszym przykładem. Przez całe lata wspierałem Ruch Narodowy, tak jak i wielu moich znajomych, ale w końcu daliśmy sobie z nimi spokój, ile można świecić oczami po żałosnych wystąpieniach Korwina, czy też Bosaka, a nawet Winnickiego. Dzisiaj jest mi znacznie bliżej do PiS-u, chociaż wciąż nie tracę nadziei, że albo liderzy Konfederatów się opamiętają ( w co wątpię), albo zastąpią ich nowi, w nic nie uwikłani inni ludzie.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1605572

Wuc pryszczatych Korwin_Mikke o odszkodowaniach wojennych od Rosji i o wielkich zbawcach i wyzwolicielach.

Jego zdaniem we wrześniu 1939 roku ruscy nie zajęli ziem Polskich tylko ukraińskie i białoruskie.

Idiota czy ruska agentura

Vote up!
5
Vote down!
0
#1605597

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1605602

Vote up!
5
Vote down!
0
#1605604

czyli co już się wydarzyło. <br> Sugeruję blogerom przed wpisaniem na "Naszych Blogach" swoich przemyśleń dotyczących ogółu spraw związanych z Konfederacją "Wolność i Niepodległość", przeczytać ponownie i dokładnie przemyśleć niektóre informacje zawarte tutaj: https://naszeblogi.pl/44093-sp-bohdan-poreba-zyciorys-dajacy-do-myslenia. Poza tym, nie spodziewam się przyjaznego przyjęcia moich spostrzeżeń. 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

gabro --&gt; skała głębinowa -ZASADOWA-

#1605652

Co chcesz powiedzieć? Nabraleś się na Porębe, komucha farbującego się na narodowo? Do dziś natchnienie kacapofilów i antysemitów (od WPS na neonie po Korczarowskiego, uwiarygadnianego przez Brauna). Proponuję poszperać zamiast opierać się na zmanipulowanych laurkach. Już tam Poręba dobrze znał zasady gry, więc nie róbmy z niego męczennika, zaś politycznie był nie tylko grunwaldowcem ale i członkiem frakcji walichnowskiego. Z komuny to nawet się nie nawrócił, twierdził jak siwak, że socjalizm można było uratować a durnie pseudoprawicowe robią z niego patriotę. To kim byli antykomunisci? Znajdą się tacy, którzy zwalą wszystko na żydów.

Vote up!
1
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605790