COVID-19. Kolejne fakty

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Jest rzeczą niemal pewną, że szczyt swoistego obłędu antyszczepionkowego mamy już za sobą. Jedyne, co na trwałe wejdzie w nasze pocovidowe życie to weryfikacja osób do niedawna jeszcze deklarujących się jako nasi przyjaciele. COVID-19 obnażył bezlitośnie ich niedostatki intelektualne, skwapliwie do tej pory kamuflowane przed otoczeniem.

Tymczasem napływające z Izraela informacje powolutku ale konsekwentnie dowodzą racji tych, którzy zachowali spokój.

Szczepionka, sprawdzona w warunkach polowych, okazała się nie mniej skuteczna niż podawano zaraz po badaniach randomizowanych, siłą rzeczy przynoszących jedynie w miarę dokładną aproksymację nieodległej przyszłości.

Na szczęście dysponujemy już badaniami przeprowadzonymi w najbardziej jak dotąd „zaszczepionym” kraju świata – Izraelu.

Dziś, po ponad dwóch miesiącach masowych szczepień przeciw SARS-CoV-2, pojawiły się informacje na ten temat. Dostarczyło je ogromne badanie prowadzone w Izraelu, kraju, który najszybciej szczepi swoich obywateli (do tej pory przynajmniej pierwszą dawkę otrzymało już ponad 52 proc. społeczeństwa, w pełni zaszczepionych jest ponad 36 proc.). Objęło ono około 1,2 mln osób.

Artykuł przedstawiający wyniki badań ukazał się 24 lutego w "New England Journal of Medicine". Opisał je też serwis sciencealert.com.

Wyniki są bardzo optymistyczne. Mówiąc wprost, potwierdziły one wyniki testów klinicznych i tym samym kluczową rolę kampanii szczepień w walce z pandemią koronawirusa. Okazało się bowiem, że szczepionka Pfizer/BioNTech w 94 proc. chroni przed objawami COVID-19.

- Fakt, że szczepionki działały tak dobrze w prawdziwym świecie naprawdę sugeruje, że mamy teraz środki, aby na zawsze zakończyć pandemię COVID-19 - komentował Ben Neuman, wirusolog z Uniwersytetu Texas A&M, który nie brał udziału w badaniach.

Co konkretnie pokazało badanie z Izraela?

Analizy przeprowadzono między 20 grudnia 2020 r. a 1 lutego 2021 r. To czas, kiedy brytyjska mutacja SARS-CoV-2 szerzyła się w Izraelu. "Przez to skuteczność szczepionki jest jeszcze bardziej imponująca" - zauważa sciencealert.com.

W badaniu brało udział ok. 1,2 mln ludzi, których podzielono na równe grupy zaszczepionych i niezaszczepionych. Każdej osobie, które przyjęła preparat Pfizera, "przydzielono" niezaszczepioną "kontrolną" osobę, tej samej płci, w podobnym wieku, z podobnymi chorobami współistniejącymi, mieszkających w pobliżu siebie itp.

Jak podkreśla główny autor badania, szef epidemiologii i badań w Clalit Research Institute, Noam Barda, proces dopasowywania był przeprowadzony bardzo starannie.

W kolejnym kroku naukowcy odnotowywali wyniki - w okresie 14 - 20 dni po podaniu pierwszej dawki i w siódmym lub kolejnym dniu po podaniu drugiej. Co się okazało?

Porównując obie grupy autorzy badania wskazali, że szczepienie zmniejszyło liczbę przypadków COVID-19 z lekkimi objawami o 94 proc. (po pierwszej dawce wynosiła ona 57 proc.), ciężkich przypadków choroby o 92 proc. (po pierwszej dawce 62 proc.), a liczbę hospitalizacji o 87 proc.

Co więcej, badanie pokazało 92-procentową skuteczność preparatu w walce z ryzykiem zakażenia koronawirusem. A to zdaniem autorów analizy jest kwestią kluczową kluczową. Jak podkreślają, istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby zaszczepione nie mogą już przenosić wirusa. Wniosek ten jak na razie należy traktować ostrożnie.

Przedstawione wyżej wyniki są bardzo optymistyczne, jednak naukowcy i eksperci zewnętrzni uważają, że konieczne jest uzyskanie kolejnych potwierdzających je dowodów. Specjaliści wysuwali argument, że uczestnicy nie byli sprawdzani w regularnych odstępach czasu. Zdaniem Natalie Dean, biostatystyka z University of Florida, "dokładniejsze określenie skuteczności szczepionki będzie wymagało specjalistycznych projektów badań z częstymi testami".

medonet:

Wydaje się zatem już pewne, że alarmistyczne tony, w jakie uderzała nawet część środowiska lekarskiego, by o medialnym nie wspominać, były co najmniej przesadzone.

Coraz bardziej widać też, że wszystkie, dokładniej – prawie wszystkie, czerpały swoje „natchnienie” z ośrodków powiązanych ze wschodnią satrapią.

Wskaźnikiem co najmniej sugerującym „kremlowską rękę” w tych wszystkich ruchach antyszczepionkowych jest absolutny brak protestów p-ko rosyjskiej szczepionce SputnikV.

Ot, jedyne antidotum chciałoby się powiedzieć.

Tymczasem za kierowaną z Kremla „akcją antyszczepionkową”, skierowaną wyłącznie przeciw najpoważniejszemu konkurentowi rosyjskiego Sputnika V, przemawia kasa. Potencjalnie bowiem chodzi o nie mniej, niż miliard dolarów. Taka jest wartość szczepionek, jakie Rosja chce sprzedać w Unii Europejskiej.

Oczywiście zdawać należy sobie sprawę z tego, że zajadła część antyszczepionkowej szurii nie ma pojęcia, w czym naprawdę uczestniczy, i dlatego zupełnie na poważnie będzie starała się teraz wykpić wyniki badań z Izraela twierdząc chociażby, że użyta tam szczepionka jest inna, niż ta w Polsce.

Wątpię jednak, by taka argumentacja przebiła się poza ograniczony krąg „płaskoziemców”.

 

 

26.02 2021

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:17)

Komentarze

starcie tytanów

 

psina Łajka

byka pokona bykiem

a Pfitzer

przegra ze Sputnikiem 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1662906

Termin wyznaczony. Szczepię się taka jest moja decyzja, a podpowiadacze na NIE mogą mnie...cmoknąć w dup....

Wężykiem............

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1662907

Z pewnością Pan wie,że to działa również w drugą stronę,a to cmoknięcie ma się odbyć w przyodzianą czy gołą dup...?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Dariusz

#1662950

Widzę, że masz wprawę. A fe...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1662953

Tamara Miansarowa Pust Wsiegda Budiet Sonce

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662914

USA: Trzy zakonnice klasztoru klauzurowego zmarły, 26 pozostałych “zakażonych Covidem” po zaszczepieniu eksperymentalnym preparatem firmy Pfizer

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30592&Itemid=47

Nie ma przypadków, są tylko ZNAKI

Tu jest wyraźny znak, że szczepionki są ŹRÓDŁEM zakażeń śmiercionośnym koronawirusem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Alina

#1662955

Alino.

Globalne żydostwo wszędzie ma swoich klakierów, i wszędzie trzepie kasę. No a ta firma Pfizer to pewnie też ich jest. A jak wiadomo reklama dźwignią handlu. Więc żydki dźwigają. Na różne sposoby. Miałem znajomego co łyknął Pfizera niebieską tabletkę. By być lepszym w łóżku. I to było jego ostatnie łyknięcie. A inny znajomy, co pracował w tej firmie w New London w CT, opowiadał mi jak wygląda produkcja tych wspaniałych "leków"..... Do dziś słyszę jego słowa, choć minęło wiele lat. 

SYF!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1662964

Co jeszcze ci naopowiadali w Sankt Petersburgu, Piotrogrodzie, Leningradzie... już sam się gubię...?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1662982

Globalne żydostwo wszędzie ma swoich klakierów, i wszędzie trzepie kasę. No a ta firma Pfizer to pewnie też ich jest.

To wspaniały dowód.

Swoją drogą, każdy może kupić akcje Pfizera czy podobnych spółek i korzystać z żydowskiego trzepania kasy

Kiedyś to było, liczyła się produkcja a nie jakiś zysk, co prawda bez korzyści nikomu się nie chciało robić za to jak ktoś zarabia, to od razu żydek, tak jakby to miało mieć wielkie znaczenie. Już dawno najbogatsi nie są żydowskimi bankierami, no chyba że korporacje obracające składkami emerytalnymi obywateli to żydy albo bonzowie chińscy, indyjscy, rosyjscy.

Słabe zdrowie, brak lekarza, nieliczenie się ze skutkami ubocznymi bo stary chciał se pociupciać- wina żydów, wiadomo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663033

tych minusów.

PRAWDA 

koli w oko głupców?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1663768

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

31 pwdów, dl których n brę szczpnk. Pnższą lstę stwrzył zrlsk rbn Chnny Wssmn . 1. T n jst szczpnk. Szczpnk z dfncj zpwn dprnść n chrbę. T n zpwn dprnśc n nc. W njlpszym przypdk zmnjsz t jdyn sznsę n zyskn cężkg przypdk wrs, jśl ktś g złp. Dltg jst t lczn, n szczpnk. N chcę pddwć sę lczn z pwd chrby, którj n mm. 2. Frmy frmctyczn, pltycy, nstytcj mdyczn md płączyły sły, by pwszchn nzywć t szczpnką, kdy ną n jst, z zmrm mnplwn ldźm, by czl sę bzpcznj pdczs lczn. Pnwż szkją, n fm m n chcę mć nc wspólng z ch lcznm. 3. Dmnmn krzyśc płynąc z tg lczn są mnmln w żdnym wypdk n trzymłyby sę dłg. Zkłd przyznj t jż mów ddtkwych zstrzykch stl rsnącj lczb nwych „szczpnk”, któr byłyby wymgn rglrn. dmwm przmny w chrnczng pcjnt, który rglrn trzymj zstrzyk z nwych prdktów frmctycznych tylk p t, by zmnjszyć mj szns n zchrwn n cężk przypdk wrs, którm t zstrzyk nwt n zpbgją. 4. Mgę zmnjszyć ryzyk zchrwn n cężk przypdk wrs pprzz ntrln wzmcnn kłd dprnścwg. W przypdk, gdy złpę wrs, są wtmny dbrz grntwn lk, któr mją wspnł wynk w zwlczn chrby, bz ryzyk nwdmych zwąznych z tym lcznm. 5. Zkłd pdkrśl, ż t lczn jst bzpczn. N mgą tg wdzć, pnwż dłgtrmnw sktk są cłkwc nznn n będą znn przz wl lt. Mgą spklwć, ż jst t bzpczn, l n jst dl nch szczr skłdn tkch twrdzń, któr n mgą być znn. Pnwż są nszczr, n fm m n chcę mć dzł w ch lczn. 6. Frmy frmctyczn n pnszą żdnj dpwdzlnśc, jśl cś pójdz n tk n mżn ch pzwć. T sm dtyczy pltyków, którzy frsją tk trktwn. N zrbę sb wstrzyknęc nwg, ksprymntlng rządzn mdyczng, jśl ldz, którzy z nm stją, n pnszą żdnj dpwdzlnśc, jśl cś pójdz n tk. N zryzykję swjg zdrw życ, kdy n n chcą nczg ryzykwć. 7. Prmr zrl twrc przyznł, ż zrlczycy są śwtwym lbrtrm tj ksprymntlnj trp. N jstm zntrswny bycm królkm dśwdczlnym n przkzywnm swjg cł nc. 8. zrl zgdzł sę n dstępnn dnych mdycznych swch bywtl zgrncznj frm frmctycznj, c jst pdstwwym lmntm ch zgdy n tk lczn. Ngdy n wyrzłm zgdy n dstępnn mch sbstych dnych mdycznych jkmklwk tkm pdmtw, n nwt n zstłm t pprszny. N będę przyczynć sę d tg mrng przdsęwzęc. 9. Dyrktrzy człnkw zrząd frmy Pfzr są zpsn, ż pmm wszystkch fnfr zpwnń n pdjęl włsng lczn. Twrdzą, ż znlby z nsprwdlw „przcęc ln”. T bsrdln wymówk, nwt pwdzn czgś tkg wymg nwrygdnj lśc bzczlnśc. Tk „ln” jst wytwrm ch włsnj wybrźn; gdyby zrbl sb klk zstrzyków, nkt by n płkł. Pndt mlrdrzy z prywtnym drztwcm prywtnym wyspm n są znn z tg, ż czkją w kljc, dpók stk mlnów chłpów n cłym śwc n przyjdą p t, by trzymć wszystk, czg c mlrdrzy chcą dl sb. 10. Md stblshmntw przyjęły tę ndrzczną wymówkę bz pytn bz bw. C węcj, chwlą dyrktrów frmy Pfzr z ch rzkm pśwęcn rzygncję z włsng ksprymntlng lczn, dpók n zcznmy. Pnwż wżją ns z tkch głpców, n fm m n chcę ch nwg trktwn. Mgą zjąć mj mjsc w kljc. Pójdę n sm knc kljk. 11. Trzy fkty, któr nlży płączyć: Bll Gts rklmj t szczpnk jk nzbędn dl prztrwn rsy ldzkj. Bll Gts wż, ż n śwc jst zbyt wl ldz nlży g „wyldnć”. Bllw Gtsw, prwdpdbn njbgtszm człwkw n śwc, równż n wstrzyknęt. Bz pśpch. n. Przkżę wszlk zbg mdyczn, jk chc, żbym pdjął. 12. Plcówk bchdzł tn zbg cłkwc jdnstrnn. Pltycy md wzywją ldz d przyjęc tg zrówn jk mrlng, jk bywtlskg bwązk. Krzyśc z lczn są mcn wylbrzymn, ryzyk jst gnrwn, nwdm dswn n bk. Pnwż są pdstępn mnplją, n będę nrżć mjg sbstg dbr n ch czcwść. 13. Prwdzn jst ntnsywn kmpn prpgndw, by ldz zczęl stswć t lczn. Pltycy clbrytk rbą sb tprtrty, kdy są sb wstrzyknęcm (być mż w nktórych przypdkch dją, ż sę wstrzyknęl), md znją t z njfjnjszą, njmądrzjszą, njbrdzj rdsną zbwną rzcz d zrbn. T njbrdzj rzpwszchnn kmpn mrktngw w hstr. T wcl n jst dpwdn dl żdng lczn, n mówąc jż zpłn nwym, sprw, ż cfm sę. 14. Msy pdążją z nm, pblkjąc zdjęc, n których wstrzyknęt m lk, krmąc mswą prsję rówśnków, by zrbć t sm. Jst w tym cś brdz npkjącg chrg n chcę w tym czstnczyć. Ngdy n brłm nrktyków tylk dltg, ż „wszyscy t rbą” t jst fjn. Z pwnścą n zcznę trz. 15. C, którzy wyrżją znpkjn tym lcznm, są przśldwn, czrnn, wyśmwn, cnzrwn, strcyzwn, grżn zwlnn z prcy. bjmj t lkrzy, którzy mją nkw bwy c d nrktyk, rz pknów, którzy byl śwdkm strsznych rkcj śmrc sób pd ch pką wkrótc p wstrzyknęc. Kdy stblshmnt czyszcz dbrych ldz, którzy ryzykją wszystk tylk p t, by zgłsć bwy dtycząc nwg lczn – nwt jśl wprst m sę n sprzcwą – z kżdym rzm fm tym dwżnym ldzm. N przychdz m d głwy żdn pdbny przypdk w hstr, kdy prwd mrlnść kzły sę p strn stblshmnt. 16. T njwększy ksprymnt mdyczny w hstr ldzkśc. 17. Clw n jst przdstwny jk njwększy ksprymnt mdyczny w hstr ldzkśc, fkt, ż jst t w gól ksprymnt mdyczny, jst pwżn bgtlzwny. 18. Gdyby byl n czl ms, brdz nwl zgdzłby sę wząć dzł w tkm ksprymnc. Mnplwn msm w cl dzł w ksprymnc mdycznym pd fłszywym prtkstm nrsz pdstwy tyk lkrskj dmkrtyczng prw. N pzwlę ntycznym sbm, któr dpszczją sę tkg pstępwn, wstrzyknąć m cklwk. 19. Plcówk mdyczn n nfrmj tym ldz. Stl sę gntm mrktngwym ksprymntlng lk, bsłgjąc wlk frmy pltyków, którzy zwrl z nm mwy. Jst t bzpśrdn knflkt z ch mndtm, by trszczyć sę wyłączn dbr sób, którym sę pkją. Pnwż stblshmnt mdyczny zstł skrmpwny stł sę nczym węcj jk nrzędzm krprcyjnym pltycznym, n fm ksprymntlnm lkw, który tk brdz chcą m wstrzyknąć. 20. N różn spsby wywr sę n ns prsję, byśmy sę wstrzyknęl, c nrsz tykę lkrską pdstwy dmkrtyczng spłczństw. Njlpszym spsbm, bym czgś n rbł, jst wywrn n mn prsj, żbym t zrbł. 21. Rząd zpczętwł swój prtkół dtyczący wrs lczn n trzydzśc lt. Są t nfrmcj, któr pn pblczn m prw znć, rząd m bwązk sę nm pdzlć. C n krywją? Czy nprwdę czkją, ż wrzę, ż w tym wszystkm wszystk jst kszrn ż trszczą sę przd wszystkm mj zdrw? sttn rz t zrbl w sprw jmńskch dzc. Jśl g n znsz, sprwdź t. Trz rbą t sm. N szkl mn z prwszym rzm n pwn n szkją mn trz. 22. Rząd mż dstępnć nsz sbst dn mdyczn zgrncznym krprcjm, l n dstępną nm włsng prtkł w tj sprw? Wychdzę. 23. stblshmnt ztrdnł lkrzy, rbnów, md msy, by przmwć d ldz, którzy n chcą dstć zstrzyk nwg nrktyk. Nzywją ns njgrszym nzwm. Mów sę nm, ż wrzymy w szln spsk, ż jstśmy przcwk nc, ż jstśmy smlbn, ż jstśmy mrdrcm, ż n dbmy sby strsz, ż t nsz wn, ż rząd ndl nkłd drkńsk grnczn n spłczństw. T wszystk dltg, ż n chcmy, by wstrzyknęt nm ksprymntln lczn, bz zdwn pytń. Mów sę nm nwt, ż mmy d tg rlgjny bwązk, jśl tg n zrbmy, będzmy pwżnym grzsznkm. Mówą, ż jśl n zgdzmy sę n wstrzyknęc, pwnnśmy zstć zmszn d pzstn w nszych dmch n zwsz wyklczn z życ pblczng. T jst przrżjąc, drżjąc, wypczn zdrwg rzsądk, mrlnśc Try. T sprw, ż cfm sę tylk ddtkw wzmcn mją nfnść d tych ldz mój sprzcw wbc przyjmwn ch ksprymntlng lk. Jk n mgl? 24. Znm wl sób, którym wstrzyknęt, l żdn z nch n stdwł dgłębn tj nk, strnn rzwżł ptncjln krzyśc w stsnk d zgrżń, prównł tę pcję z nnym ltrntywm, był nprwdę pnfrmwny zdcydwł, ż t lczn jst dl nch njlpszą pcją. .Wręcz przcwn, dstl zstrzyk z pwd szm, prpgndy, prsj, strch, ślpg zfn d tg, w c rzkm wrzył „wększść ksprtów” (zkłdjąc, ż WSZYSCY dkłdn zbdl wszystk byl cłkwc bktywn, c jst wysc wątplw) ), ślp zfn d tg, d czg nmwl ch nktórzy wpływw rbn (jk wyżj) lb hstryczny strch, ż jdyną pcją jst wstrzyknęc lb pwżn zchrwn n wrs. Kdy wdzę mswą hstrę kltw zchwn zwązn z lcznm mdycznym, będę nzwykl pdjrzlwy będę tg nkć. 25. Frmy frmctyczn mją dłgą chwlbną hstrę pwdwn mswych rzz cdwnym lkm, któr nrzcją nczg n pdjrzwjącym pplcjm, nwt p tym, jk jwnn jż pwżn prblmy. Zmst ncskć przycsk pzy wstrzymywć wprwdzn n rynk tych lków d czs, ż t kwst zstną włścw zbdn, frmy frmctyczn zrbły wszystk, c w ch mcy, by stłmć nfrmcj ndl prmwć swj prdkty. Kdy frmy ldz kżą tk rżący brk trsk ldzk życ, n będę m fł, kdy będą szptć nwy cdwny lk. T n jst nsz prwsz rd. 26. Rzczywśc, hrrry jż ndchdzą z prędkścą wrp, l pltycy n przjmją sę n trchę, stblshmnt mdyczny drzc j n bk jk nzwązn lb nsttn, md t gnrją, frmy frmctyczn pędzą nprzód z płną prędkścą , c, którzy pdnszą czrwną flgę, ndl są przśldwn, cnzrwn krn. Njwyrźnj mj życ dbr smpczc n są ch głównym zmrtwnm. N będę ch kljną śwnką mrską w ch lbrtrm. N zryzykję byc kljnym „zbgm klcznśc”. 27. Chcż wl sób zmrł wkrótc p wstrzyknęc – w tym dsknl zdrw młdz ldz – n mżmy sgrwć, ż zstrzyk mł z tym cś wspólng. W jkś spsób jst t sprzczn z nką spwdj śmrć wększj lczby ldz. wżm, ż zprzczn jkmklwk mżlwm pwązn, ndżywn ldz, którzy spklją, ż mż stnć zwązk n kzywn njmnjszj ckwśc, by nwt zbdć, czy stnj zwązk, jst tym, c jst ntynkw mż spwdwć śmrć wększj lczby ldz. C sm ldz wżją, ż j równż jstm zbwązny d wstrzyknęc. Żdnych chlrnych dzęk. 28. dpych mn rlgjny, kltwy klt prdkt frmctyczng n będę czstnczyć w tym rytl. 29. Mój prcwnk „pk zdrwtnj” nlg, bym zstł wstrzyknęty, l n dstrczył m żdnych nfrmcj n tmt tg lczn n żdnych mżlwych ltrntyw. Wszystk, c wm, nczyłm sę d nnych sób spz zkłd. Śwdm zgd stł sę zgdą zgdną. dmwm. 30. Wdzę wszystk kłmstw, krpcję, prpgndę, mnplcję, cnzrę, zstrszn, łmn tyk lkrskj, brk czcwśc w prcs nkwym, tłmn nwygdnych dzłń npżądnych, drzcn zsdnnych bw, hstr, kltw zchwn, gnrncj, zmknęc mysł, strch, tyrn mdyczn pltyczn, krywn prtkłów, brk prwdzwj trsk człwk życ, brk psznwn pdstwwych prw wlnśc człwk, wypczn Try zdrwg rzsądk, dmnzcj dbrych ldz, njwększy ksprymnt mdyczny wszchczsów prwdzny przz chcwych, ngdnych zfn, bzbżnych ldz, brk dpwdzlnśc z żądjących Ryzykję wszystk… Wdzę t wszystk zdcydwłm, ż wszyscy mgą zjąć mj mjsc w szrg. Zfm Bg. Skrzystm z mysł, którym mn pbłgsłwł, zfm mm ntrlnym nstynktm. C prwdz d sttng pwd, który pdsmwj, dlczg n zstnę „zszczpny”. 31. Cł sprw śmrdz. Źródł: gtsfvnn.nt/…s-why--wnt-tk-th-vccn/ https://glr.tv/pst/fCzkJ98MyBm4PGCfvnhzKnm

Verita

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1662970

Cały ten wpis śmierdzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1662980

Dr Jaśkowski w tym samym stylu:

Czy rozporządzenia rządu warszawskiego łamią Kodeks

Norymberski?

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30593&Itemid=100

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1662998

Pomyśl, (St)alinko. Tylko naprzód weź tabletkę z krzyżykiem, żebyś nie narzekała na mnie, że kazałem ci myśleć i cię głowa rozbolała. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1663030

Mało, że dr Jaśkowski to jeszcze wyjątkowo głupi tekst, prócz bredni i całej tendencyjności pod swoje myśli, zdradzający jeszcze wielką ignorancję. Byle kilkulatek może sprawdzić w necie, kim jest Jaśkowski, wszystko opisano ale tylko jedna Galina z Mińska ma z tym problem. Facet jako emeryt gwiżdże na etykę zawodową i szkodliwość społeczną, nie przejmuje się aktualnym stanem wiedzy tylko wyciąga sobie, co mu pasuje i kleci z tego historyjki. Galinie się podoba, może dlatego że przypomina ruskiego jurodiwyjego czy żyda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663037

Po co żyć, mało to samobójców takich Verit sowieckich weź sobie Sputnika powrocie z do Moskwy. Wiecej szczepionek zostanie dla Polakow

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1663015

Intelektualnie niedorobieni pozdrawiaja autora i zycza zdrowia.

Jezeli wyniki sa prawdziwe (mysle: nienaciagane) gratuluje Izraelowi i zycze dalszego powodzenia.

Zastanawiam sie dlaczego Pan tak bardzo lubi polaryzowac, czy my nie mozemy  dyskutowac bez wzajemnego obrazania?

Ja jestem  w dalszym ciagu sceptyczna, mimo to podziwiam osoby, ktore decyduja sie na szczepienia, bo do tego trzeba odwagi. Trzymam za was kciuki i zycze wam, oby wszystko poszlo wedle waszego zyczenia.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1662983

Też się zastanawiam nad tym samym, co pani. Również jestem sceptyczny. I podobnie gratuluję odwagi. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663100

   Witaj! W pełni się zgadzam. Od siebie dodam, że obecnie w Świecie gorszym wirusem od Covida jest obecny neomarksizm, który usadowił swojego prezydenta w USA. Wmawianie nam, że to nic nie zmienia w stosunkach USA-Polska, jest kłamstwem. Nie po to sfałszowali wybory, aby coś pozytywnego budować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1663003

Idiotyzm goni idiotyzm. H-D pisze:

"Tymczasem za kierowaną z Kremla „akcją antyszczepionkową”, skierowaną wyłącznie przeciw najpoważniejszemu konkurentowi rosyjskiego Sputnika V, przemawia kasa."

To jedno zdanie świadczy o jakimś otępieniu umysłowym, blokadzie, albo celowym naginaniu rzeczywistości do zadania zamulania i naganiania chętnych do szczepienia.

Ja antyszczepionkowiec jestem przeciwko KAŻDEJ szczepionce na covid-19, czy to szwabskiej, angolskiej, hamerykańskiej, chińskiej, czy ruskiej.

KAŻDEJ!

Poniał? Bo każdą uważam za niebezpieczną i bezsensowną!

Na marginesie.

Czy zauważyliście Państwo, że szczepionki są podawane W TAKIEJ SAMEJ DAWCE bez względu na wagę pacjenta? Czyli taką samą dawkę dostaje atleta o wadze 120 kg jak staruszka, czy kobieta o wadze 50 kg. Takiego dawkowania jeszcze nie pamiętam. Każdy lek, szczególnie podawany w zastrzykach, był jak dotąd dawkowany proporcjonalnie do wagi pacjenta, co ustalał lekarz. W przypadku niby szczepionek na covid-19 nikt niczego nie dawkuje i nie ustala. Może i na tym polega doświadczenie? W razie czego przy życiu pozostaną ci najdorodniejsi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Alina

#1663027

Ty to chyba szczepionek na oczy nie widziałaś, co naturalnie nie przeszkadza się wypowiedzieć, dzięki temu jesteś jak najbardziej obiektywnie ignorantką. I, niech zgadnę- szczepienia są złe, bo za nimi stoją oczywiście Żydzi?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663038

Epidemia Covid: „Największe oszustwo zdrowotne XXI wieku”.
Raport 1500 pracowników służby zdrowia

http://zaprasza.net/a.php?article_id=36653

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1663076

WYBÓR. Weź moją.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Zakamarnik

#1663142