Bodnar czyli ostatnia nadzieja

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Tonący brzydko się chwyta. Nie dziwota więc, że i Adam Bodnar, w kręgach prawniczych zwany całkiem otwarcie „tęczowym rzecznikiem”, zrobił, co mógł, by pomóc wygrać wybory w 2023 roku „swoim”.

Chcemy, czy nie chcemy, ale właśnie w tym roku przypada półmetek ostatnio wybranego Sejmu. A to znaczy, że z miesiąca na miesiąc będzie narastać agresja polityczna, skierowana od lat tylko w jedną stronę.

Na każdej wojnie są potrzebni żołnierze.

A gdzież ich szukać, jeśli nie pośród pamiętających czasem jeszcze stan wojenny „dziennikarzy” lokalnej prasy?

I dlatego zakup udziałów w Polska Press sp. z o.o. (kogo nazwa myli, przypominam, że należały one do HKM BETEILIGUNGS GMBH) wodnik Bodnar uznał za czyn naruszający konkurencję.

W całej tej historii nie chodzi bowiem o to, że skandalem na skalę europejską co najmniej było oddanie prasy regionalnej (a więc teoretycznie najbardziej kształtującej światopogląd przyszłego wyborcy) w ręce niemieckie, ale o to, by te media nie wpadły przez przypadek w ręce PiS.

Prawdopodobnie pomysł, na utrwalenie dotychczasowego stanu posiadania (oddani PO do „bulu” dziennikarze lokalni) narodził się stosunkowo późno. Nie można jednak wykluczyć, iż złożenie przez wodnika Bodnara zażalenia na decyzję Prezesa UOKiK w ostatnim dniu, kiedy było to możliwe, stanowi często spotykaną niestety złośliwość prawniczą.

Sąd wydał decyzję praktycznie pozbawiającą jakiegokolwiek znaczenia zakup 100% udziałów Polska Press sp. z o.o. i przymierza się do długiego procedowania.

Na warunki polskie to nawet nie długiego – do wyborów raptem 2,5 roku, więc strony powinny w tym czasie wymienić przynajmniej pisma procesowe. ;)

Czy zmieni coś zmiana Rzecznika?

Wszak cofnięcie skargi Sąd może uznać za niezgodne z zasadami współżycia społecznego i dalej procedować.

Aż nadejdą wybory 2023, media regionalne zaś będą skakać do gardła PiS-owi i może po dwóch kadencjach uda się odzyskać koryto.

Tak to najkrócej wygląda.

Czy okaże się skuteczne, zobaczymy już za niespełna trzy lata.

Jedno jest tylko pewne – zabezpieczenie udzielone przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie trwało będzie trwało aż do wyborów.

Tak samo jak lokalni dziennikarze, często znani jeszcze z czasów jaruzelskiej smuty.

 

I obym się mylił, proszę państwa.

 

Ps. Warto prześledzić orzecznictwo pani sędzi Małgorzaty Perdion- Kalickiej, która wydała postanowienie zabezpieczające układ. Kto zapomniał – w przeszłości była autorką (?) kontrowersyjnego orzeczenia w trybie wyborczym w sprawie Komorowski vs. Kaczyński w 2010 roku.

 

 

13.04 2021

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:20)

Komentarze

... lub zmianę postanowienia, zgodnie z zapisami art. 742 Kpc, a wówczas postanowienie o zabezpieczeniu będzie wstrzymane i tak zgodnie z Twoimi przypuszczeniami można się bawić do "uśmiechniętej śmierci", a publika będzie miała o czym pisać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1668605

Zobaczymy. Jest to niewątpliwie sabotaż państwa ale może jest do wykonania ruch którego nie widzimy. Niewątpliwie na takich "zadaniowych" sędziów nie może być miejsca w polskim  systemie prawnym i społecznym. Może ona przekroczyła pewną granicę i "bumerangiem" to do niej wróci ? Poczekajmy chwilkę. Transakcja jest wykonana, więc pracodawcą i płatnikiem dla pracowników jest przecież Orlen? Przecież nie Niemcy? Zobaczymy. Na szczęście szef Orlenu Obajtek to nie lelum-polelum, patriota i menadżer z charakterem. To kolejny przykład sądowego ducha postubeckiego, ale tych jest wiele. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668688

        Witam! RPO, to stołek ustanowiony przez komunistycznego bandytę Jaruzelskiego. Ten relikt komuny, powinien być zlikwidowany. Bodnar, jak Rzepliński też szybko zniknie. Co jakiś urząd, tam pojawia się funkcja rzecznika. Za chwilę żona będzie miała rzecznika hi...Sytuacja jest bardzo prosta. Mamy ciąg dalszy walki pokolenia AK z pokoleniem UB. Czas na nowelizację prawa. Ten obecnie sztucznie dmuchany balon, szybko pęknie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1668606

Rzecznik Praw Obywatelskich – jako organ państwowy został ustanowiony przez Sejm w 1987, utworzony w 1988. Jaruzelski miał z tym tylko tyle wspólnego, że był w 1985 roku inicjatorem powołania tego organu.

Ale było to tak:

Pierwsze projekty dotyczące powołania rzecznika praw obywatelskich w Polsce pojawiły się na początku lat osiemdziesiątych. Wiosną 1981 r. Krajowa Komisja NSZZ "Solidarność" przedstawiła stronie rządowej postulat powołania rzecznika praw obywatelskich. Negocjacje z przedstawicielami władzy komunistycznej nie przyniosły jednak konkretnych rezultatów. Ustanowienia urzędu rzecznika domagał się również w 1981 r. Komitet Nauk Prawnych PAN. Padały też propozycje nadania uprawnień rzecznika powstałej w Sejmie w 1980 r. Komisji do spraw Skarg i Zażaleń. Władze komunistyczne jednak nie zdecydowały się wówczas na powołanie do życia tej instytucji.

Do pomysłu ustanowienia polskiego RPO powrócono natomiast w 1983 r. Jak pisał prof. Andrzej Paczkowski: "Używając +kija+, nie zapominał gen. Jaruzelski o +marchewce+". Skoro poparcia społecznego nie mogła przynieść peerelowskim rządom sytuacja gospodarcza, nadal fatalna, szukano go m.in. poprzez powoływanie instytucji, które miały stwarzać złudzenie demokratyzacji życia publicznego".

Na jesieni 1986 przedstawiono opinii publicznej dwa modele funkcjonowania urzędu rzecznika przygotowane wspólnie przez Radę Państwa i PRON (Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego). W jednym wariancie rzecznicy mieli być powoływani na szczeblu województw, w drugim obok rzeczników wojewódzkich, miał działać także rzecznik na szczeblu centralnym. Ostatecznie w lutym 1987 r. PRON ogłosił, iż w wyniku "społecznych konsultacji", przyjęto koncepcję powołania rzecznika wyłącznie na szczeblu centralnym. 15 lipca 1987 r. Sejm PRL uchwalił "Ustawę o Rzeczniku Praw Obywatelskich". Później urzędowi RPO nadano rangę konstytucyjną.

https://dzieje.pl/aktualnosci/25-lat-temu-powolano-rzecznika-praw-obywatelskich

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1668609

 ..."Jaruzelski miał z tym tylko tyle wspólnego, że był w 1985 roku inicjatorem powołania tego organu". :) Oczywiście rozumiem, że to miał być żart. więc wziąłem to w cudzysłów :) . Ale... "dobry żart, tynfa wart" .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1668624

Rebe po staremu przekleja z netu, byle uzasadniać swoje, choćby kwestię instytucji komunistycznej junty. Tylko co chce uściślać i po co? Że Sejm nie był marionetkowy, że Rada Państwa i PRON nie były związane z Jaruzelskim? Co będzie dalej, zacznie wypisywać wierszyki ku czci Stalina?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1668660

Uściślenie dotyczyło tego, że Jaruzelski nie podejmował decyzji jednoosobowo.  Stalin nie żył od 1953 roku, więc nie ma powodu by się nim zasłaniać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1668661

Naprawdę? Ojejku jaruzel nie rządził sam, no co za odkrycie. Chciał ale nie on jeden, idź złożyć kwiatki. Uwzględnię to, oddając mocz. Przypomnisz, czym zajmowałaś się w tamtym okresie? Jakby nie patrzeć, w 1989. miałaś 35 lat, chyba nie musisz polegać na wklejkach z internetu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1668678

1/ Po pierwsze, co jest niewłaściwego w linkowaniu do tekstów z internetu, przypominających istotne szczegóły? Większość osób ich nie zna lub nie pamięta. Jak np. faktu, że postulat powołania RPO pojawił się już w 81 r. i był sformułowany przez  Krajową Komisję NSZZ "Solidarność"  2/ Poza tym Jaruzelski nie działał w próżni. Te wszystkie "marionetkowe" instytucje jak Sejm, Rada Państwa, inne były obsadzone przez żywych ludzi, a ich  sukcesorzy utrudniają życie Polakom do dzisiaj.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1668682

Szkoda mącić. Sejm tylko przyklepał a za Radą Państwa i WRON stał jaruzel. Bez jego zgody by tego nie było. Nie linkujesz, tylko wklejasz dane z netu, nie zaznaczając nawet, że to cytat. Linkowanie to podanie linku, cytat wypada zaznaczyć, nawet jak ktoś się ma za dziennikarkę, to naprawdę proste i nie boli. Chyba nie chcesz udawać, że jaruzel spełniał życzenia 'S" a nowa instytucja nie posłużyła władzy komunistycznej? ''Postulat'' to pojawić się mógł nawet w starożytnych Chinach, zupełnie nie o to chodziło. Jacy niby "sukcesorzy", nieszczęsna? W twoim umyśle, to tak, od tej mafii komunistyczno-ubeckiej spiskowo prześladującej brata za złe parkowanie (tyle że sama jakoś byłaś blisko tej prawdziwej ale cicho sza). Kto jest dziś sukcesorem marionetkowego komunistycznego Sejmu, który utrudnia życie (zapewne tobie osobiście, bo pisząc o Polakach zwykle masz siebie na myśli), Rady Państwa czy PRON-u (czy czego tam, o czym była mowa powyżej). Nie ma czegoś takiego, inne państwo, inny system, inne założenia i prawo. Nawet w przypadku sejmu- sejm prl działał na podstawie konstytucji prl, która już nie obowiązuje więc nie ma znaczenia dla dzisiejszego sejmu, który ani prawnie ani ideologicznie nie jest żadnym sukcesorem. A może dalej rządzi PZPR? Sukcesorzy ludzi stamtąd? To wymyślona ogólnikowa bajeczka, pokaż mi sukcesorów ludzi z tamtych organizacji na przykładach. Bo sama ich za takich uznasz? No to kto jest sukcesorem przewodniczącego rady państwa? Nie ma? A kto jest sukcesorem posła z czasów komuny? A co to to wszystko ma do faktu ustanowienia RPO za komuny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1668778

Tak sobie czasami myślę, że z tą walką "trzeciego pokolenia AK z trzecim UB to lekka "przesada". Po prostu pokolenie AK zostało przez komunistów w większości albo wymordowane, albo  długoletnio, w najlepszych swoich latach, dręczone w więzieniach a później i tak prześladowane, rodzinami, i żony i dzieci. Przez to mieli mało dzieci, torturowane kobiety często pozbawione zdrowia. Pokolenie UB , na "posadach" najwyższych, resortowe "rodziny" , później na sutych emeryturach, wypasło się, odchowało wdzięczne im i wysoko awansowane społecznie i materialnie  dzieci i wnuki. Plus wszelakie przywileje "rozwojowe", mieszkaniowe i in. To proporcja bardzo nierówna, dla mnie jak 10 do 1 na korzyść pokolenia UB.  Do tego "pokolenie UB"  wspierane teraz jeszcze przez ruskich oraz  niemieckie państwo i pro niemieckich, dobrze zorganizowanych, nawet partyjnie, volksdeutschów. Ale.... tyle że trwamy. Jeszcze. Póki życia to nadziei. Ja uważam, że zawdzięczamy to Kaczyńskim, ich wizji, odwadze i umiejętnościom organizacyjnym, scalania. Bo być tylko "odważnym", bez pewnych talentów i wizji, to za mało. Co będzie jak zabraknie Prezesa, zobaczymy. Po Piłsudskim za dobrze to nie wyglądało.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668625

   Witam! Ja to postrzegam trochę inaczej, bo nie chodzi mi o rówieśników pokolenia AK.  Moi wujowie byli oficerami AK, więc ja, moje dzieci, wnuki, wywodzimy się z tych Polskich domów Pokolenia AK. Mnie głównie chodzi o przekaz w utrwalaniu i przelewaniu tych wartości patriotycznych w miłości i poświęceniu dla ojczyzny. W razie zagrożenia, staje się bez wahania w obronie ojczyzny. To nazywam pokoleniem wartości AK. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1668630

I w tym moje zmartwienie. Bo coś słabo widzę to, że aktualne młode pokolenie, zwłaszcza z dużych miast, marzy o poświęceniu dla Ojczyzny i stanięciu do obrony, do tego "bez wahania". Cóż zobaczymy, Oby nie trzeba było tego sprawdzać.

Samo zagadnienie / idea AK - i ideologia UB /, wpływy na dzisiejszą rzeczywistość, jest ciekawe. Napiszę jak to widzę. Po prostu mam pogląd, że by coś próbować wygrać, trzeba wychodzić z realnych do określenia przesłanek. Wpływ i oddziaływanie to "zasoby". Reszta to tylko "chciałbym". Wszelakie zasoby. Medialne, ekonomiczne, propagandowe, ludzkie itd.

I tak, emanacją polskiego ruchu patriotycznego , było np. NSZZ Solidarność. W porywie było 10 mln, ale pracowników przecież ok 20 mln. Do i po 89 r , rozegrane przez huntę Jaruzelskiego, Kiszczaka i Wałęsę. Został "strzępek", dziś ok 700 tys. Czyli... jedna/piętnasta. Główny dziennik związku  przejęło pokolenie spadkobierców żydokomuny i różne TW. Media - stacje telewizyjne, prasa, teraz internet, dla "UB" jak 10.do 1.

Suchą nogą, bez choćby skromnej lustracji przenieśli w nowe czasy swoje sądownictwo, uczelnie, wszelakie szkolnictwo, piszę o kadrach. W szkołach programy lekko "liźnięte", tak dla picu. Wszystko to  z zachowanymi  zasobami TW.

Pieniądze. Uwłaszczyli się, rozpędzili/sprzedali gospodarkę, duże zakłady- zasób "siły" patriotycznej. Osadzili się we wszystkich !! największych polskich miastach, księstwa UBecko, lewacko, w części niemieckie. Lista 20-tu albo stu najbogatszych Polaków ? Kto tam jest?

Zasoby ludzkie "zorganizowane". Ze 300 tysięcy "żołnierzy". Sam PSL ok 110 tys. członków. Partia rządząca ok 30 tys. Będzie za długie, kończę. Temat do dyskusji ciekawy. Pozdrawiam.  PS. / Rząd próbuje to wszystko równoważyć, poprzez polskie zasoby państwowe, TV, koncerny, administracja. Ale to tylko próba lekkiego zrównoważenia  Jeśli weźmiemy pod uwagę sojuszników UB i "volksdeutschów" czyli  Rosja, Niemcy i światowe lewactwo, to dla mnie walka nierówna, dlatego zgoła heroiczna/ .

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668652

Nie do końca jest tak kiepsko, jak oceniasz, ale różowo także nie jest. Jak w życiu. Jakby to było, gdyby przyszła smutna godzina i trzeba by było wziąć giwerę do rąk tego nikt nie wie, zwłaszcza siedząc sobie w ciepłym mieszkaniu, w papuciach i stukając w klawiaturę.

Niby jesteśmy (tu piszący) wszyscy jednakich przekonań, a zobacz ile różnych zdań na każdy temat, ile emocji, ile plusików i minusików pod każdym komentarzem, czy to znaczy, że połowa z nas to kryptoubecja? Nie, ale każdy ma swoje zdanie i tak powinno być.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1668662

  Dzięki za merytoryczne wywody. Hipotetycznie rozważam, jakby kilka tych nałożnic Lempartowej wygolono, a bandytów w rodzaju mafii Ryżego postraszono realnie ołowiem, to postrzeganie tych niby strzegących sprawiedliwości w kraju, diametralnie by się zmieniło. To są tylko tłuste miśki zza biurek., jak cała Targowica. Niestety, ja ten twór postrzegam za organ tamtej wówczas bezkarności. Postkomuna , musi otrzymać silny przekaz, że na dalsze jej trwanie, nie ma przyzwolenia społecznego. Wielu w kraju jest odważnych ludzi, którzy postawią im realną tamę. Miło pogawędziliśmy, ale niektórzy twardo stoją na ziemi, a Postrzegamy, że samolot w Smoleńsku został rozczłonkowany w powietrzu. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1668664

... jak każdy z nas. Wnerwia mnie to niemiłosiernie, że taka szansa jaką obecnie mamy (jeszcze!) przechodzi nam - Polakom - koło nosa. Moim zdaniem robienie polityki to jest zajęcie dla ludzi zdecydowanych, o dla przykładu : Balcerowicz i jego kamaryla powiedzieli, że "sprywatyzują" Polskę i rozprzedali do fundamentów, za złotówkę, ale spacyfikowali nic nie zostało z dorobku kilku pokoleń.

Tej ekipie nie można zarzucić złodziejstwa, ale oni nie bardzo wiedzą jak się nazywają. Nie jest moim idolem red. Michalkiewicz, natomiast jego powiedzenie: "my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych" spełnia się jak zły sen. Ile to razy już obiecywano rozliczenie afer i nic cicho sza. A sfołocz się rozzuchwala gdy widzi, że jest bezkarna. Wydaje mi się, że nie byłoby tych dzisiejszych kłopotów, gdyby powsadzano do pierdla winnych malwersacji, gdyby po pracach komisji sejmowych z poprzedniej kadencji zorganizowano Trybunał Stanu dla Tuska, za Amber Gold, gdyby powsadzano do pierdla prokuratorów, sędziów i urzędników z tej afery robiących kokosy, gdyby powsadzano do pierdla złodziei od kamienic w Warszawie, Krakowie, Łodzi i innych miastach i tak dalej i tak dalej. Zamiast działań - karuzela przepychanek i ferie dobrych chęci. Aż się na chorobę morską zbiera.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1668670

1, Kto miałby do tego pierdla wsadzać? Ta "sędzina" która wypuściła Nowaka czy ta co zablokowała przejęcie gazet od Niemców? Czy też resortowy synek Tuleja albo 1000 podobnych? Niestety do sędziowania meczu można  zatrudnić sędziego z Czech albo Słowacji a tutaj nie. Rozumiem, ten rząd d.d., ok ., dla Ciebie, ale jaki proponujesz? PO? Hołownię? Lewicę?PSL? Mix? Jak Konfederację to z kim w koalicji? Bo jak nie ZP to ktoś jednak ma rządzić? Kogo proponujesz?  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668674

... chodzi o to, ze zapał kończy się na gadaniu, a później wszystko się rozpływa "po kościach". Gdyby były postawione zarzuty to byśmy się przekonali jak radzą sobie sądy, gdyż wbrew powszechnie głoszonej opinii (w Polsce jest kilka czy kilkanaście tysięcy sędziów) sądy w Polsce to nie tylko Tuleja i kilku innych, ale wygodniej jest nic nie robić," bo i tak i tak sądy odrzucą". A to nie do końca jest prawda.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1668679

  Dla uspokojenia, Tusek nie będzie spacerował naszymi ulicami. On już to wie i my też. Jego koń nigdy nie istniał , bo to była ich gra. Bolka jeszcze tolerują dla gier, jego już stanowczo nie i skończy bez konia+  Covid się uspokoi, to ludzie gremialnie kupią niedługo taczki po urzędników w togach, obalając mity bezkarności. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1668686

... nie zanosi się, aby coś mu się pogorszyło, więc nie zapeszaj. Z Twoją wizją "walki pokoleń" się nie zgadzam, ponieważ gdyby czerwoni tak załatwili jak sądzisz, to dzisiaj byśmy tu sobie raczej nie pisali, a jeśli to najwyżej grypsy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1668631

Wybacz. Nie chcę "zapeszać" ale chwilami idziemy na krawędzi czegoś tam. To nie Węgry, inny temat. Ale tak, popisać sobie możemy. :) Tyle naszego. Na każdego z nas, oni mają setkę / no dobrze, 50? 20? / dobrze opłacaną w mediach, a zwłaszcza portalach internetowych, by robić młodym wodę z mózgu. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668655

Przyznaję, ale sam nie wiesz, bo ta młodzież może być zaraz lwiątkami rodem Wilna. A poważnie, targowica oscyluje około 17% z lemingami w skali kraju. Nie taki czerwony diabeł straszny, bo większość to tłuste koty szczekające zza biurek, pompowane sztuczną kasą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1668672

Dobrze by było tylko 17 %. Ale PO z Hołownią mają pod 40 ? A lewacy? A PSL? Lwiątka lwowskie czy wileńskie od małego były ćwiczone w trudzie i patriotyźmie. A teraz 70-80 % "lwiątek" :) z  Warszawy, Gdańska czy Poznania głosuje na PO ? Czy się mylę? Ja nie mówię, że będą Niemcom czy ruskim  budować łuki triumfalne ale ... Tamto pokolenie, co to umiało chwycić za broń lub widły, umiało je sprawnie obsługiwać, ćwiczyło to od małego. To było. To dziś raczej butelki z piwem nie wypuści z rąk. A już na ziemiach tzw. "zachodnich", skąd pochodzę? Bronić się przed Niemcami :) . Czasami pogadałem i popytałem. Charakter się ćwiczy. ktoś dziś cokolwiek ćwiczy? Otwieranie kapsla od butelki lub pukanie w klawiaturę? Przepraszam tych z   20-30 % młodych które może tak. Ale to "trochę" za mało. Ale może, jeśli patrioci porządzą jeszcze z 10-15 lat, może tak.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668677

   Tu nie ma żadnego Hołowni, bo ta sama postkomunistyczna banda pod szyldami, co było nagminne w samorządowych wyborach. Tyle i aż tyle mają procentowo z tym płaczliwym idolem. Ja przegrałem wybory lokalne z ZOMOwcem okupującym stolec od kilkunastu lat, bo sitwa lokalna rodem SB i PZPR dalej broni się pazurami, oferując potem zależną pracę. Ale już nie damy im na przyszłość nawet skrawka, którym będą się próbować lansować.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1668689

Następny jak Tusk, na telefon dogaduje się z towarzyszami w togach, by działać przeciw Polsce.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1668612

Czerwona wesz wytoczy lub zjednoczy siły do walki z prawicą. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1668637

W roku 1986 w toruńskiej Elanie ( ok.7300 pracowników) powołaliśmy Komitet Założycielski NSZZ "S" Elany i do SW w Toruniu zgłosiliśmy wniosek o rejestrację, wydając od razu oficjalne swoje komunikaty, wieszając je na tablicach ogłoszeń, co towarzyszy i esbeków doprowadzało do szału.

Na odmowę SW złożyliśmy zażalenie do SN, który tak samo jak wojewódzki w tempie ekspresowym podjął postanowienie w składzie trzyosobowym o odmowie, uzasadniając, że w Elanie działa już związek zawodowy-OPZZ.

Ten sam ...myk!, zrobili nasi koledzy z Geofizyki, Merinotexu, Toralu ze skutkiem jak wyżej.

Po powołaniu przez Jaruzelę towarzyszki Łętowskiej parodię rzecznika, pisaliśmy do niej skargi na bezprawie, na brak wolności związkowej gwarantowanej nam przez konstytucję!

I cóż na to ta towarzyszka Łętowska, czerwona do szpiku ombuds;menka-czyli komuszyca ombuds'womanka?
Odpisywała nam, że w Elanie jest nieskrępowana wolność związkową, gdyż działa sobaczy OPZZ i możemy do niego wstąpić, aby realizować swoje związkowe ...pragnienia.

Te zdarzenia mam do dzisiaj w pamięci.
pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#1668647

W punkt. Samo sedno.  Nic nie dodam. Napisałeś historyczny kawałeczek o prawdziwych realiach. Jako świadek epoki. Ci są najcenniejsi. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668656

 Witaj! Jutro zobaczymy, czyja jest na tą chwilę Polska. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1668676

 Dzisiaj TK ogłosił decyzję, od której nie ma odwołania i po ogłoszeniu  tej decyzji w dzienniku ustaw, obecny rzecznik, po 3 miesiącach uprawomocnienia wyroku, przestaje być rzecznikiem. Chyba, że zatwierdzi się nowego kandydata większością głosów w senacie. Tym sposobem, wiele ostatnich spraw zostanie uporządkowanych. Tuba zwiędła. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1668714

Cyrankiewicz : "Każdemu, kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie"...

W marcu 2010r RPO Janusz Kochanowski - Wysłał do prezesa sądu wezwanie dostarczenia sędziowskich uzasadnień (wielokrotnie prawnie obalanych)  "uprawOmocnień" - wieloletniego nie ścigania antypoloniZmów zbrodni "Łowców Skór"...

"Odpowiedź" sądOwych koOrdynatorów władzy - jak wiadomo nastąpiła 10 IV 2010 roku - wiadomo gdzie...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1668719