… a jednak polskojęzyczny

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Z całą pewnością trwające rok z okładem przepychanki słowne z alter ego obecnego portalowego antyszczepionkowego „góró” o ksywie Niebieski zapadły w pamięć. Otóż bez względu na to, jak mocno była udowadniana agenturalna i antypolska działalność pewnego portaliku, którym zawiadywał, non stop była podkreślana jego rzekoma polskość i... patriotyzm.

O tym, że ta p0lskość była szczególnie mocno zaznaczana poprzez promowanie tekstów jawnie dywersyjnego wobec Polski ośrodka używającego nazwy NDP pisałem wiele razy.

Mimo to Kristin Starszy maniakalnie pisał o „polskim portalu”.

Akurat dzisiaj ma dyżur jako admin. Tradycyjnie już na bannerze wisiał tekst niejakiego Alifaxa, który konsekwentnie przedstawiał rosyjski (a raczej Putina i jego kamaryli) punkt widzenia. Tym razem jednak przedstawia aferę szczepionkową sprzed lat po to tylko, aby jak najszybciej zasugerować, iż podobna za chwilę wybuchnie w związku ze szczepionkami antycovidowymi. Oczywiście ani słowa o chińskim czy ruskim badziewiu.

Plwociny NDP też sobie wiszą wysoko.

Natomiast w tzw. lochu znajduje się tekst stanowiący przedruk artu Grzegorza Kuczyńskiego Trockiści i Ukraińcy, dysydenci i Czeczeni. Kogo i jak morduje Moskwa (oryginał tu: https://kresy24.pl/grzegorz-kuczynski-trockisci-i-ukraincy-dysydenci-i-czeczeni-kogo-i-jak-morduje-moskwa/).

Najwyraźniej szanowne p0lskie redaktorstwo nie mogło ścierpieć takich sformułowań:

Kilka miesięcy temu minęła 80. rocznica zamordowania Lwa Trockiego.

Dzień wcześniej doszło do zamachu na Aleksieja Nawalnego. W 1940 roku czekan wbity w głowę, w 2020 roku nowiczok dodany do wody. Metoda subtelniejsza, ale cel ten sam: wyeliminować wroga Kremla.

To, co robi obecny reżim rosyjski jest zwykłą kontynuacją zbrodniczej aktywności reżimu sowieckiego.

Tradycje skrytobójczego mordowania wrogów Kremla daleko poza granicami państwa moskiewskiego

sięgają już XVI wieku.

Ale to w „czerwonych” czasach praktyka taka została zinstytucjonalizowana.

Oczywiście wszystko powinno być w zgodzie z literą sowieckiego prawa.

Dlatego 21 listopada 1927 roku Centralny Komitet Wykonawczy ZSRS postanowił, że „osoby odmawiające powrotu do Związku SRS, uznaje się za osoby wyjęte spod prawa.

Ogłoszenie o wyjęciu spod prawa skutkuje:

a) konfiskatą całego majątku osądzonego,

b) rozstrzelaniem osądzonego w ciągu 24 godzin od potwierdzenia jego tożsamości.

To prawo działa wstecz”.

To otwierało drogę do legalnego – z punktu widzenia Związku Sowieckiego – mordowania wszystkich uciekinierów, także tych z czasów wojny domowej.

Takich, jak choćby generał Kutiepow. Polowanie na banitów i „zdrajców” W 1930 roku z centrum Paryża porwano generała „białych” Aleksandra Kutiepowa, ważnego lidera rosyjskiej antysowieckiej emigracji.

Został wciągnięty do samochodu i wywieziony do Marsylii, tam agenci sowieccy udający marynarzy wprowadzili na pokład sowieckiego parowca niemal nieprzytomnego Kutiepowa.

Francuzom powiedzieli, że to mechanik statku, który ostro „zabalował” na lądzie.

Operacja nie zakończył się jednak sukcesem bezpieki.

Kutiepow odmawiał jedzenia i picia, jego stan zdrowia szybko się pogarszał.

Według oficjalnej wersji, generał zmarł na atak serca, gdy parowiec był już na Morzu Czarnym

I dalej Kuczyński przytacza całą listę osób zamordowanych na podstawie sowieckich przepisów.

W końcu przechodzi do zamordowanych już za czasów rządów JE Władimira Putina. Niestety, wygląda na to, że putinowska Rosja odziedziczyła po Związku Sowieckim nawet najgorsze tradycje.

I to, jak widać, stanowi główny (moim zdaniem zaś jedyny) powód do wywalenia tekstu do Lochu, czyli miejsca, gdzie zamieszczane są teksty, od których redakcja się dystansuje.

Już pomijam, że nazywanie redakcją grupki renegatów i jawnych pożytecznych idiotów Kremla to spore nadużycie.

Ale jeszcze nigdy nie było tak jasno pod biało – niebiesko - czerwonym NEon-em.

 

Z naciskiem na czerwony, niestety.

 

1.04 2021

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:13)

Komentarze

jak musisz wisieć u jego witryny, jak cię w twą komunistyczną duszę uwiera, jak wolność słowa ci wraża.  No cóż, ciągłe utarczki słowne wyzywanie dla słabych umysłów z pewnością są rozrywką, ale nawet takim raz na pewien czas coś bardziej intelektualnego potrzeba. Nawet największy zwolennik PRL czasem sięgał po coś więcej niż tylko Trybunę Ludu.

A tak przy okazji, spuszczenie tego tekstu nie moją była decyzja, ale czy tobie kiedykolwiek o prawdę chodziło? Komunistów nigdy prawda nie interesowała a tylko "prawda partii".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1667371

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ostrygi. Najzabawniejsze jest natomiast to, z jaką uwagą ślepisz w internet i wyszukujesz negatywne oceny szamba24.

A potem tylko chrząkasz bez sensu, bo prawdy nie zmienisz, antypolaku.

Ps. Czemu nie używasz swojego alter ego? ;)

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1667448

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Co oczekujesz od antypolskiego pro sowieckiego Scierwoneona? To tuba Putina.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1667377

Problem jest w tym że czas tę dywersję zlikwidować a mimo to wciąż wyciągane jest hasło: "u nas nie może być cenzury". To się bardzo źle skończy. Cała Polska jest już zainfekowana sokami z buraków i wprost płatnymi agentami wpływu. A my jak mantra... nie można cenzurować. 

Niepoprawni istnieją już wystraczająco długo by i tutaj mieć ich całą siatkę. Pal licho niebieskich czy pomarańczowych - tych widać słychać i czuć. Gorzej że są też tacy którzy dosyć dobrze się maskują. Naprawdę dziwię się że udostępniane są łamy dla antypolskiej propagandy. Młodzi są na nią podatni. Internet jest dla nich jedynym zródłem informacji.

To co zrobili w sprawie szczepień przeszło już wszelkie granice. Wystraszyli Polaków na dobre. Powychodziły rosyjskie szczury z nor i rozpoczęły prawdziwe harce. W Ameryce czy Kanadzie, gdzie wolność jednak wciąż istnieje, ludzie milionami spokojnie szczepią się, żadnych fobi anty-astro-zenecowych, zwykła normalna sprawa. W Polsce prawie że histeria. Ogłupiałe dzieci przekonują starych rodziców by ci się nie szczepili... Ruskie trole otwierają właśnie szampana. A my ich tolerujemy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1667382

Oraz bez kar finansowych dla osób odpowiedzialnych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1667449