Msze zawieszone do odwołania (Irlandia)

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Przechodząc obok mojego lokalnego kościoła w Dublinie (pod wezwaniem Świetego Łukasza Ewangelisty) rzucił mi się w oczy taki napis; All masses are suspended until further notice (Msze zawieszone do odwołania). Czasem jednak w niektórych kościołach są uchylone drzwi, aby wierni mogli się pomodlić nie trwa to jednak zbyt długo w ciągu dnia.

Ta informacja “Msze zawieszone do odwołania” brzmi strasznie depresyjnie,  kościoły są pozamykane, bo przecież można tam złapać wirusa, ale już w spożywczaku o to znacznie trudniej.

Już na czerwiec planowane jest otwarcie kawiarni, pubów I restauracji, ale nic nie słychać o kościołach. Przedsiębiorcy zgodnie nacikają na irlandzki rząd, aby jak najszybciej poluzować obostrzenia I wrócić do normalności. Tymczasem przedstawiciele irlandzkiego Kościoła milczą, chyba 2 tygodnie temu spotkali się z premierem Irlandii, aby przedyskutować możliwość otwarcia kościołów pod pewnymi warunkami.

Jest to smutny wizerunek tego w jakiej formie jest irlandzki Kościół, a może raczej jego liderzy bo wiernych możemy podzielić na tych co chodzą do kościoła po sakramenty i z przyzwyczajenia z okazji wielkich świąt kościelnych (Bożenarodzenie i Wielkanoc), oraz tych którzy wciąż wierzą.

Wygląda na to, że szybciej przyjdzie napić mi się Guinessa w pubie niż uczestniczyć we mszy świętej w Irlandii.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)