Maseczki to element tresury

Obrazek użytkownika gps65
Idee

Przymus noszenia maseczek jest tak samo głupi, szkodliwy i niemoralny jak przymus szkolny, przymus ubezpieczeniowy, przymus zapinania pasów i większość bzdurnych przymusów ustanawianych przez zamordystyczne państwo. Wszystkie te przymusy służą temu, by nas tresować.

       Noszenie maseczek przez personel medyczny stosujący się do wielu restrykcyjnych zasad z tym związanych ma sens i naukowe potwierdzenie - ale to nie oznacza, że taki sens ma noszenie maseczek na co dzień w miejscach publicznych przez ludność, która w większości tych zasad nie zna, nie rozumie i nie stosuje. Maseczki źle używane bardziej szkodzą, niż pomagają. Wszyscy ludzie, którzy nie mają odpowiedniego przeszkolenia medycznego w tych kwestiach, czyli pewnie jakieś 99% społeczeństwa, używa maseczek niepoprawnie. Dlatego polityczny nakaz noszenia byle jakich szmatek na ustach bardziej szkodzi, niż pomaga. To znaczy szkodzi, bo zwiększa ryzyko zarażania, ale jednak pomaga, bo pozwala unikać mandatów. No i pomaga też utrzymać głupią ludność w zastraszeniu.

       Podam przykład praktyczny z życia wzięty, że maseczki bardziej szkodzą, niż pomagają. Otóż przechodzę przez ulicę na pasach i mija mnie facet w maseczce, który kaszle – mijam go szerokim łukiem, ale obserwuję. Widać, że dostał jakiegoś ataku kaszlu, bo stanął, odwrócił się do ściany, bo nie chce innych zarażać, i kaszle wielokrotnie przez kilka minut. Maseczki dzielnie nie zdejmuje, bo to bogobojny obywatel i wie, że to nielegalne. Wykasłał się w końcu do tej maseczki i wsiadł do autobusu. Zakład, że jeśli był zarażony, to w tej masce zarazi w autobusie więcej ludzi, niż gdyby maseczki nigdy nie nosił? Zakład, że większość ludzi w tym autobusie ma maseczkę, którą nosi dłużej niż godzinę, dotykając ją wcześniej rękami kilka razy przy zakładaniu i zdejmowaniu, wkładając ją do kieszeni lub torebki? Jeśli są zarażeni, to rozsiewają wirusa dużo bardziej, niż gdyby maseczki nie mieli.

       Gdyby wszyscy używali tylko odpowiednio certyfikowanych i sprawdzonych maseczek oraz używali ich ze wszystkimi medycznymi rygorami z tym związanymi, to może by to ograniczyło epidemię, choć nie ma na to naukowych dowodów. Ale sądzę, że większość używa tej samej maseczki przez kilka dni i dotyka jej nagminnie rękami. Wszyscy, których znam i obserwuję, tak robią. To oczywiście nie jest dowód naukowy, ale wystarczy, że tak można, że to jest legalne, by uznać, że nakaz noszenia maseczek nie ma żadnego sensu. Przepisy pozwalają używać maseczki tak, by bardziej szkodziły niż pomagały. Takie przepisy są głupie, zbędne i bezsensowne.

       Przymus noszenia maseczek na ulicy służy temu, by utrwalić w nas to, że jesteśmy przedmiotem tresury, jesteśmy hodowani jak bydło, żebyśmy nie zapomnieli, że jesteśmy niewolnikami, że państwo może z nami zrobić wszystko, co chce, pod byle pretekstem.

Grzegorz GPS Świderski 

PS. Informacje powiązane:

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:11)

Komentarze

z pierwszym zdaniem, z pozostałymi tak.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649060

Bezmaseczkowcy jako pierwsi na wladny rachunek. Cóż glupota nie boli ale zabija. Wężykiem do trumny.

Zanim padną niech płacą ogromne kary za terroryzm biologiczny.

I to bedzie sprawiedliwie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1649067

już widać skutki noszenia maseczki, masz niedotleniony mózg i w takim stanie nie jesteś zdolny do napisania czegoś co ma sens. Mózg masz już tak uszkodzony, że nawet wypowiedzi naukowców nie mogą ciebie przekonać. Truj siebie i swoich bliskich dwutlenkiem węgla, truj.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649071

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

U ciebie w  Moskwie bez maseczek .Ludzi mnogo. Ci do mózgu ty go nie posiadasz lewaka ......

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1649072

Nie dośc, że masz niedotleniony mózg, to jescze piszesz na kacu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649073

Przytoczyć ci słowa Puszkina. Nie dyskutuje z "głupkami".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1649074

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

USA = ZSRR.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1649084

To ,że jesteś z ZSRR to wiemy od dawna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1649096

... CO2 ,to raczej nie jest trujący/toksyczny w stężeniach jakie mogą pojawić się w maseczkach ,czy bardziej przy piciu wody z saturatora . Ważne by sodówka nie uderzyła do głowy ,no ale w tym zastosowaniu lepsza jest woda ognista HOWGH ! :-) O ile nie zostanie zużyta do dezynfekcji ... rąk :-) A niedotlenienia przy zajęciu płuc przez covida to ... ... ... nieporównywalne nawet z bomelkami w szampańskoje .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1649153

Towarzyszu, Wam się naprawdę wydaje, że naryjce chronią przed wirusem ich posiadaczy? I że każdy bez kagańca jest zakażony? Kowid zaatakował Wam pozostałości mózgu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1652762

Ja rozumiem, że Scierwoneon ogłupia- ale żeby aż tak !!! niebywałe !

Twój dorobek na NP to - Suma (wszystkie kategorie): -11313 ( Minus ) Mocne !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1652770

powinien objąć także niektórych "dorosłych" - szczególnie Gamoni, Gapy, Głąbów, Głupków i Geszefciarzy... Gremialnie Potwierdzających Szkodliwość wszystkiego i wszystkich.

Takie 5G GPS.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1649130

https://niepoprawni.pl/blog/gps65/pruski-dryl-edukacyjny

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1649241

... jazdy prawą stroną ? Szczególnie jak ktoś ma pojazd z "kierownicą po brytyjsku" to wolałby jeździć jak mu wygodzniej ? Chyba na tym przykładzie zmięknie nawet  najskrajniejszy liberał  :-)

Bo zdaje się gender-liberałów to nie da się przekonać np. do zakazu ekshibicjonizmu i będą próbowali zrobić z ulic deptaki dla nudystów , oczywiście będą bronić prawa do naturalnej produkcji witaminy D3 ,szczególnie na sempiternie . Może ten zakaz pawian-owania został wylobbowany przez mafię farmaceutyczną oferującą supplementacje tej witaminy :-) .  Natomiast  chyba zatwardziałych anty-covidian sekciarzy to tylko ciężki przebieg tej infekcji może skłonić do "rewizji przekonań".

A oczywiście  warto robić raban ,że maseczką można zaszkodzić , np. dotykając niemytymi rękami , czy nosząc brudną . No ale tak się mają sprawy praktycznie z każdym narzędziem .Zbyt "talmudyczne" podejście do tej restrykcji ,także niezbyt sensowne . Co więcej to pewnie dystans kilkunastometrowy skuteczniejszy niż najlepsza maseczka  ,a jak szariat-policja zbliża się by samotnemu  łobywatelowi np. w lesie  wypisać mandacik za "niemanie" hidzab/burkę  ... "to stwarza to zagrożenie epidemiczne" ,a jak las i grzybiarz jest w "wysoce czerwonej strefie" ,to należałoby to podciągnąć pod "zbrodnię epidemiczną" popełnioną przez funkcjonariuszy państwa :-)

PS.

Tzw. "jednorazowe chirurgiczne" dobrze wyglądają po praniu i chiba nie tracą "na filtracji" :-) .Statystyki z ChRL , Korei Płd. Japonii ,to wskazują ,że ten DDM jednak działa ( https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_by_country_and_territory ) (może nie dowód ale istotna przesłanka ,zastopowanie tam epidemii raczej nie wiąże się ze stosowaniem jakichś wyrafinowanch filtracyjnie środków ochronnych ,a powszechnym stosowaniem ,ale  warto byłoby to jeszcze sprawdzić  ) .  Oczywiście same maseczki nic nie dadzą ,a zakładane/zdejmowane/dotykane brudnymi rękami ,to jak ... małpa z brzytwą , nie może dobrze się skończyć . Noszenie maseczek tylko by pan waaadza nie wypisał mandatu ,to może rzeczywiście mijać się z celem.  No ale żółtki bardziej rozgarnięte niż ... http://youtu.be/vJhvZJjh6E0  :-)

PS2.

W przypadku covidowych maseczek ,to nakaz jest zdaje się dużo bardziej uzasadniony obecnie niż to ... przymusowe zapinane pasów w samochodach .  Jeżeli przyjąć zasadę co do przymusów one-in one-out ,to pasy bye bye without any doubt  ... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1649131

Prawidłowe używanie maseczek przez przeszkolony personel medyczny w szpitalach ogranicza infekcje i jest to naukowo udowodnione. Ale w notce chodzi mi o to, że aby zapobiegać infekcjom, należy jednocześnie spełnić kilka punktów: 1. nosić maseczki, 2. wyrzucać je po 20 min użytkowania, 3. zdejmować w określony sposób, 4. wyrzucać do odpowiednich pojemników, 5. nie kasłać i nie kichać do maseczki, tylko do jednorazowej chusteczki etc... - te punkty mogą się różnić w zależności od typu maseczki - wymieniłem ogólnie niektóre. Jeśli spełnimy tylko jeden punkt, a reszty nie, to nie ograniczymy zarazy, ale ją często zwiększymy.

Nakaz urzędowy stosowania się tylko do jednego punktu jest głupi i bezsensowny. To już lepszy byłby przepis: "zakazuje się noszenia maseczki dłużej niż godzinę". Problem w tym, że się go nie da wyegzekwować. Głupia władza z kilku zasad, które muszą być jednocześnie spełnione, po prostu wybrała tylko jedną, którą umie wyegzekwować. To nie jest problem medyczny, ale polityczny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1649242

... "problemu politycznego" przyniesie z pewnością złe skutki . Bunty maseczkowe to dosyć jednoznacznie nomen omen demaskują przynajmniej "brak rozstropności" . Ale rzeczywiście noszene jednej maseczki cały dzień raz na brodzie ,a jak policja to brudnymi rękami na nos i później znowu na brodę ... to może być przeciwskuteczne. Pewnie noszenie kilka godzin jednej to ma jakiś sens ,ale przed założeniem umyć ręce , przed zdjęciem umyć ręce , po zdjęcju ... umyć ręce itd. 

Rozwój epidemii to zależy właściwie tylko i wyłącznie czy jedna zarażona osoba zaraża więcej niż jedną osobę (statystycznie) . Dobrze stosowane maski ewidentnie zmiejszają szerzenie wirusa . Chińczykom ,Japończykom ,Koreańczykom to zdaje się , wychodzi .

A na złość właaaadzy wywołać epidemię ... to duuuuużo gorzej niż przez nienoszenie czapki odmrozić sobie uszy .

:-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1649253

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Dobrze stosowane maski ewidentnie zmniejszają szerzenie wirusa"

Tak. Ale mało kto nosi maseczki prawidłowo. A przepisy nie nakazują prawidłowo stosować maseczek, ale jakkolwiek. Takie przepisy bardziej szkodzą, niż pomagają. Jeśli już ustanawiać jakieś przepisy w tej sprawie, to wielokroć lepszy byłby taki: "zabrania się noszenia tej samej maseczki dłużej niż godzinę". 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1649565

Przecież Grzegorz Braun wyjaśnił, po co zamykanie lasów w pandemii. Wiadomo, żydy tam mają wylądować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652780

Nakaz noszenia maseczek współgra z ukazem cara Rosji, Piotra I z 2 grudnia 1708 roku: "Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego".

Zapamiętajcie jedno:
Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego i po to są maseczki.

Tak więc obecnie, pandemiczne Polacziszki, są gorzej traktowane niż prości chłopi w XVIII w. w zacofanej Rosjii.

Budowę socjalizmu poznaje się po tym, ze naród obraca się w gówno.
To taki niewymowny znak na który zwrócił nam uwagę Józef Mackiewicz. „Niemcy robili z Polaków bohaterów zaś bolszewicy zrobili z Rodaków gówno” powiedział w swojej „Drodze donikąd” wybitny Polak i pisarz, Józef Mackiewicz.
I ten stan trwa, trwa, … i pogłębia się.

P.S. Posłuchajcie, co się dzieję tak naprawdę tylko w jednym w szpitalu zakaźnym: https://www.facebook.com/robert.norbert.794/videos/1623441511357487/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1651150

Czy zdajesz sobie sprawę, że sale operacyjne są faktycznie zaopatrywane w dodatkowy tlen, aby skompensować zmniejszenie przepływu tlenu spowodowane noszeniem maski?
Zmuszanie dzieci do noszenia masek przez cały dzień jest przestępstwem.

Masowy wzrost „pozytywnych” przypadków nastąpił po tym jak został wprowadzony obowiązek masek i dystansu...(i wzrost liczby testów) - działanie rządu ma na celu wzrost liczby chorych .
DOSŁOWNIE próbują wywołać u ludzi choroby i zabijać za pomocą masek.

https://gloria.tv/post/tTost2xBxpci6CmqEaWM1qhEH

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1651187

Jeden plus, dwa minusy - i notka ukryta? Dlaczego?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1652763

...tego portalu, który został tak spreparowany aby stanowić jednocześnie cenzurę.
Taki regulamin może przygotować jedynie tchórz, który boi się prawdy jak diabeł święconej wody.
Ostrzegam, że będę mówić prawdę !
Pod takim motto powinnam się logować na NP. Wtedy, być może, admin o wrażliwym i tchórzliwym ego nie doznałby takiego szoku i goryczy, od zadanego ciosu prawdy.
A to Polska właśnie !
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1652772