Uwolnić się ze sznurów

Obrazek użytkownika glowiak
Świat

Tak więc dziś ukraina pozwała Polskę do ŚOHu (światowej organizacyi handlu) za to, że suwerenną decyzją nie pozwalamy na wpuszczanie ich produktów.

A były one wpuszczane z rozmaitymi przywilejami, i na dłuższą metę mogłyby zniszczyć konkurencję.

I tak się ukraina odwdzięcza za największą pomoc militarną w europie!? Polska ambasada jako jedyna została w kijowie! Gdyby nie my, już by tam instniało kilka "republik ludowych"!

Aż chciałoby się rzec "paskudne ukry z banderlandu", i jest to całkowicie uzasadnione.

I jeszcze ta buta! Jakiś rok temu pewien ukrainiec powiedział mi tak "wy nam musicie pomagać, bo inaczej ruski przyjdzie do was".

Trzymają z tymi, co chcieli ich sprzedać ruskim na śmierć przeciwko swoim wybawicielom. Podobnie jak żydzi zresztą. Całkowity UPAdek moralny.

Państwo ukraińskie jest głęboko skorumpowane, i realizuje w istocie interesy swoich oligarchów.

A sprzedawanie ichszego zboża w Polsce jest interesem ich oligarchów, którzy chcieliby skolonizować nasz rynek.

Niektórzy mówią, że w istocie my nie mamy prawa nałożyć embarga, bo unijczycy europejskiego pochodzenia w całym jewrasajuzie uprzywijelowali ukraińskie produkty rolne, choć jest to "prawo" bardzo szkodliwe dla rynku wewnętrznego, i powinno się zlustrować proces jego tworzenia pod względem ewentualnej korupcyi.

 

Konkludując, nie bójmy się im grozić wstrzymaniem pomocy. Jak to pisał Hammurabi w swoim słynnym Kodeksie[1]:

§ 202. Jeśli obywatel (w) policzek obywatela godniejszego
niż on uderzył, na Zgromadzeniu 60 razy bykowcem
zostanie uderzony.

Koniec końców to oni potrzebują naszej pomocy, by przeżyć, więc należy im zagrozić ucięciem tego ucha, tj pomocy wszelakiego rodzaju aż zaakceptują nasze warunki.

 

[1] ]]>http://zskosinski.website.pl/kolohis/studia/Hammurabiego_Kodeks.pdf]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Kto najbardziej w unii krzyczy zeby inni szli przykladem Polski i pomagali Ukrainie tak jak Polska?  Nie przypadkiem Polska? No to unia chca teraz pomagac Ukrainie, wiec czy to nie jest ta pomoc o ktora proslia Polska? Sprzedac chca zywnosc i kupic uzbrojenie.To jest przeciez nasz przyjaciel, jego flaga wisi w Sejmie. Zaladowac kontenery ze zbozem do portow w Gdansku czy w Gdyni, przeladowac na statki i polski rolnik nawet nie bedzie widzial tego zboza. To chyba jest za trudne dla tej wladzy. Afryka czeka na ukrainskie zboze.

Vote up!
0
Vote down!
-3

JanStefanski

#1654535

Jak tak, to dlaczego Unia nie kupuje tego zboża od Ukrainy? Niemcy na przykład. Nie, oni chcą żeby to Polska kupowała tańsze bo bez certyfikatów ziarno, a nasze zboże nich marnieje gdzieś na polu. Tranzyt zboża przez Polskę nadal  jest możliwy, ale oligarchom z Ukrainy jest na rękę żeby koszt transportu spadał na nas, jak oni sprzedadzą pośrednikom tuz za granicą.  I nie prawda, że za zboże będą kupować uzbrojenie, Ukraina nawet centa z tego nie ma bo spółki są holenderskie czy inne a zarejestrowane na Cyprze i nawet podatków nie płacą. A mowa jest o 5 mln ton, gdy jeden kontener to zaledwie 20 ton. To ile trzeba by przewieźć tych kontenerów ? 250 tys? A pociąg to raptem ze 20 wagonów, No to wychodzi 12500 POCIĄGÓW!!!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1654541

Sam sie w tym gubisz co piszesz. Przeciez jest logiczne ze to nie Polska bedzie konsumowala to zboze, lecz chodzi o tranzyt. Nie ma zupelnie znaczenia czy do Niemiec czy do Afryki. Za tranzyt najzwyczajniej ustala sie taryfe transportowa, Ukraina sie na nia godzi to zboze idzie, a jak nie to spadajcie. Kto powiedzial ze przez Polske ma rpzejechac 5 milionow ton zboza z Ukrainy? Czlowieku uzyj lepszych argumentow nikt Polsce nie kaze przewozic wiecej niz jej mozliwosci transportowe pozwalaja. Jak sie Ukraina rozlicza ze swoimi producentami zboza to nie jest ani Twoj ani zadnego polskiego polityka interes. Mnie wogole nie chodzi o to czy Ukraina to zboze sprzeda czy zmarnuje. Tu chodzi o glupote politykow ktorzy sie odbijaja od sciany do sciany. Najpierw sie wola ze trzeba pomagac Ukrainie oskarzajac inne kraje ze tego nie robia, a pozniej przeklada sie wajche w druga strone i krzyczy ze ta Ukraina taka niewdzieczna bo chce niszczyc nasze rolnictwo. Musi duzo wody uplynac w Wisle zanim Polacy sie naucza tego, ze w polityce nie ma ani prezentow ani sentymentow. Ukraina pokazuje jak sie prowadzi prawdziwa polityke gdzie nie ma sentymentow sa tylko interesy. No coz to takie proste jak budowa cepa. 

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1654547

Właśnie problem w tym, że minister z Ukrainy chce żeby to zboże trafiało bezpośrednio do Polski, nie na tranzyt. A co dalej juz ich nie interesuje. Tranzyt przez Polskę cały czas jest możliwy, idzie stale ale wtedy to eksporter ponosi koszt frachtu morskiego, a tak szybka forsa dla sprzedającego. I pewnie ceny możliwe do uzyskania w Maroko czy Libii sa dużo niższe od polskich, więc handlarze polscy zapłacą więcej, chociaż mniej niż ceny w Polsce. Polska nie ma technicznych mozliwości zatrzymania całej produkcji z Ukrainy w naszych silosach, co sie okazało na początku roku.

Cyt: do Polski może wjeżdżać miesięcznie nawet 1,5 mln ton zbóż. Wcześniejsze szacunki co niektórych ekspertów mówiły nawet o 5 mln ton miesięcznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#1654581