Pycha kroczy przed upadkiem - przestroga!

Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że od 2005 r. głosuję karnie na PiS. W wyborach parlamentarnych, samorządowych, prezydenckich. Użyczam również przez ten cały czas tej partii swojego autorytetu wśród rodziny, znajomych czy Czytelników portalu Niepoprawni.pl, którym kieruję. Do tej pory wielokrotnie byłem w stanie i gotowości bronić słusznego programu oraz decyzji władz partii. Często pod zaciekłym ogniem krytyki i chamstwa, z którym przychodziło mi się mierzyć. Jednak to, co obserwuję w ostatnim tygodniu nie pozwala mi dalej milczeć i nie pozwala nadal bronić i użyczać swojej godności do obrony głupstwa niezmiernego!

Bo jeśli to, co PiS i Prezes wyprawia w ostatnim tygodniu nie jest wyrafinowaną, świetną koronkową intrygą jakąś czy strategią, to alternatywą jest (niestety) wyłącznie butna pycha i niezmierna jakaś głupota. Gdy czytam chamskie słowa Sasinów, Suskich, Terleckich, skierowane do dotychczasowych, porządnych ministrów rządu czy koalicjantów, którzy mieli czelność mieć własne zdanie w sprawach, jakby nie było, dziesiątej wagi dla państwa i poniekąd światopoglądowych, to coś we mnie w środku strzela.

I długo zastanawiałem się czy warto publikować ten tekst, bo oczywiście agentura i totalniacy tylko czekają na każde potknięcie PiSu i każde słowa krytyki wśród żelaznego dotychczas elektoratu PiS, wykorzystają niezwłocznie w celu siania fermentu i propagandy i ogólnego zwątpienia w elektoracie patriotycznym. Milczałem. Ale godność moją i wiarygodność cenię wyżej - i takich głupich decyzji nie jestem w stanie zaakceptować i firmować.

Z jakiego powodu temat dziesięciorzędny dla Polski stał się tak ważny? Mamy w Polsce pierwszorzędny, nierozwiązany temat sądownictwa, niecierpiącą zwłoki repolonizację mediów, nieobsadzone stanowisko RPO, a Wy urządzacie sobie kpinę? Stawiacie na ostrzu noża byt większościowego rządu i sprawowania władzy wogóle?

Opamiętajcie się! Opamiętajcie! Bo pycha i chamstwo kroczy przed upadkiem, a ludzie nie są jak krowy i zmieniają preferencje i poglądy. I zapamiętajcie, że władzę sprawujecie dzięki życzliwości naszej i uprzejmości oraz zaufaniu. A zaufanie bardzo łatwo stracić.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:41)

Komentarze

   Witam! Po wyborczych ekscesach Gowina, musiało przyjść przesilenie i przyszedł czas na gruntowne porządki w Zjednoczonej Prawicy, której przewodnią siłą jest PIS. Futerka, to tylko pretekst, aby scementować prawą stronę przed ważnymi dla Polaków wyzwaniami, jakimi są media, szkolnictwo i sądy. Tę wojnę czas wreszcie wygrać dla dalszego szybkiego rozwoju Polski. A do tego potrzeba silnej konsolidacji i dyscypliny. Tu nie będzie czasu na jakiejkolwiek malkontenctwo i pozerstwo. Tylko pełna mobilizacja, pozwoli na całkowity sukces. Dlatego obecne nie zrozumiałe dla wszystkich posunięcia, są strategią Prezesa. Więcej wiary wszystkim życzę, bo nic nie dzieje się przypadkiem. A, nadmierne emocje są złym doradcą. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1645033

oby to była tylko strategia... Tylko po co te pełne buty wypowiedzi wysoko postawionych?

Podoba mi się!
25
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645036

W 100 % z Panem się zgadzam. 

Serdecznie pozdrawiam. 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1645038

Przepraszam, ale żeby widzieć w tym jakąkolwiek strategię - trzeba być naiwnym.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Stasiek

#1645047

Mamy podobne wątpliwości i zadajemy sobie podobne pytania. O co tu chodzi? Po co to było? Czy przyznanie się do błędu to taka ujma? Tego przeciez domagaliśmy się (i niektórzy nadal, choć bez nadziei, na to liczą) od Lecha Wałęsy. A tu co? Powtórka z rozrywki. Albo "wielki wspaniały plan prezesa". Ile razy jeszcze to będziemy usprawiedliwiać błędy w ten sposób? Bo na razie wyglada to bardziej na błąd, niż na podstęp dalekosiężnie myslącego geniusza, prawda?

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645037

Generalnie się  z Panem zgadzam, jest jednak jedno ale......, dodałbym, że z tak durną i nieobliczalną opozycja, każdy kolejny dzień jest przewidywalny, jak to że po sobocie będzie niedziela.Przy takiej durnej opozycji Jarosław Kaczynski mógłby zakazać niedzielnego kotleta schabowego z kapusta zasmażaną. A za trzy lata i tak Polacy wybiorą PiS bo nie ma innego wyboru.Ta trzeciorzędna ustawa była takim swoistym papierkiem lakmusowym, bo ta sprawa ma dużo głębsze dno i dotyczy kształtu nowej umowy koalicyjnej. A wiadomo że w miarę jedzenia apetyt rośnie, a Ziobro i Gowin na fali sukcesu PIS i Prezydenta A.Dudy nie bacząc na program wyborczy, poczuli wiatr w żagle i przeginają. Z Gowinem to była kwestia czasu. Nie ma drugiego tak nielojalnego polityka, teraz w jego buty wszedł Ziobro.Raz już wyleciał i niemal na kolanach wrócił.Mam nadzieję że kolejnej szansy już nie dostanie.
Dla dobra nas wszystkich Ziobro i Gowina wyrzucić, a kto chcę zostać podpisuję umowę koalicyjną i bez fikania do końca  kadencji. Poza sejmem oni nic nie znaczą. Samorozwiazanie sejmu jest obecnie niemożliwe ,a można rządzić w mniejszości i to wtedy wykażą się ci wyrzuceni kim są naprawdę, gdy przyjdzie im głosować za kolejnymi wyzwaniami i reformami.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645040

Naiwna wiara jest tylko ślepotą. Masz coś przeciwko wymienionym ministrom? ARDANOWSKIEMU? Nie zmienił zdania, był przeciwko już przy pierwszym podejściu Prezesa.. 

Jest psychologicznie uzasadnione, że osoby samotne obdarzają pieska, czy kota jakimś uczuciem  przesadnym, uczłowieczają go. Przypuszczam, że w tym przypadku mamy z tym do czynienia.

Ustawa w licznych punktach jest niedopracowana i zła i to, że budzi sprzeciw jest normalne. Nienormalny i szkodliwy jest upór części PiS, a poraża wazeliniarstwo, a nawet głupota  niektórych. Całkowicie zgadzam się ze stanowiskiem SP. Do władzy ZP wyniosło zaufanie wyborców i to zaufanie zostało nadwyrężone. O wygraniu wyborów za trzy lata - PiS może tylko pomarzyć. Czy za trzy lata - najbliższe dni rozstrzygną. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Stasiek

#1645044

"Bo jeśli to co PiS wyprawia w ostatnim tygodniu nie jest wyrafinowaną, świetną koronkową intrygą jakąś, to alternatywą jest (niestety) wyłącznie butna pycha i niezmierna jakaś głupota."

Sądzę, że ta sytuacja wywołana przez J.Kaczyńskiego nie jest głupotą, ale raczej próbą "świetnej koronkowej intrygi"(zarządzanie przez kryzys).

Sytuacja Polski po 1989 roku ciągle jeszcze jest w dużym stopniu uzależniona od czynników zewnętrznych.

Wg klasyfikacji używanej w cybernetyce społecznej, III RP jest  cybernetycznym układem samosterownym, który różni się od układu samodzielnego tym, że organizator( homeostat) znajduje się poza układem.

Przekładając to na język potoczny, organizatorem III RP są zewnętrzne ośrodki polityczne, które sterują układem zgodnie ze swoim interesem(stopień zaangażowania się zewnętrznych organizatorów w działanie układu - III RP stopniowo po 1989 roku maleje, co odpowiada stopniowemu usamodzielnianiu się IIIRP- odzyskiwaniu suwerenności, choć w dalszym ciągu dalej trwa).

Dlatego po 1989 roku do władzy w III RP dochodziły w danym czasie te siły polityczne, które były aktualnie potrzebne do realizowania interesów zewnętrznego organizatora a zdarzające się błędy(np. w 1991 roku i w 2005 roku) były dość szybko korygowane(w 1992 roku, w 2007 roku i w 2010 roku).

Obecna sytuacja geopolityczna wskazuje na rosnącą rolę IIIRP dla interesów geopolitycznych USA(konfrontacja z Rosją i Chinami), których interesem jest uniezależnianie III RP od Niemiec(Trójmorze) i w tym kontekście widzę sens "świetnej koronkowej intrygi" J.Kaczyńskiego("Porozumienie" J.Gowina jest opcją proniemiecką i udział jej w ZP jest ryzykowne, co pokazały wydarzenia z udziałem J.Gowina w sprawie majowych wyborów korespondencyjnych a z kolei SP Zb.Ziobry ma zbyt wygórowane ambicje w ramach koalicji).

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3
#1645043

Mamy podobne wątpliwości i konstatacje. To my mamy. Ci, którzy od lat wiernie wspierają PiS w internecie i w realu. Ileż to razy przychodziło mi dostawać niemiłosierne "baty" za obronę J. Kaczyńskiego i PiS, tyle tylko, że zawsze byłem przeświadczony o swojej racji i tą rację potrafiłem udowodnić, nawet w najbardziej zagorzałej dyskusji. Powtarzam. Tacy jak my  teraz mamy wątpliwości a co mówić o szeregowym elektoracie PiS? Pisałem w swojej ostatniej notce o spotkaniu mojej znajomej, która od kiedy pamiętam była niemal fanatyczną zwolenniczką J. Kaczyńskiego i PiS a dziś raczy mnie witać słowami: "Kaczyński zwariował". Obawiam się, że jest więcej takiego elektoratu, u którego została zachwiana wiara w prezesa. I to będzie bardzo trudno odwrócić. Bo jak tu bronić tej ustawy o zwierzątkach, skoro jest na dziś bezsensowna i może wywrócić obecny rząd a nawet doprowadzić do przedterminowych wyborów i utraty władzy przez PiS (ZP)?. 

Ja wiem, że tak naprawdę rozgrywka odbywa się na poziomie animozji w czasie negocjacji nowej umowy koalicyjnej (a po co było to ruszać, skoro funkcjonuje w miarę dobrze?). Tyle tylko, że ludzie widzą tak naprawdę to, że "futerka" mogą doprowadzić do rozpadu koalicji i tego nie rozumieją. To dla nich właśnie sprawa trzeciorzędna a elektorat PiS oczekuje reform państwa a tych jest wiele. "Futerka" są dla nich abstrakcyjne. 

Ma Pan rację: "pycha kroczy przed upadkiem" i oby nie skończyło się to tak jak w 2007 roku, kiedy PiS na własne życzenie stracił na 8 lat władzę. Liczę na opamiętanie wszystkich stron, też samego J. Kaczyńskiego. 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1645046

j.w.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645048

Spoko

Prezes ma ważniejsze sprawy na głowie niż Ziobro czy ten Gowin

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1645051

Czemu tu nie pisze się nic o potężnej aferze w Służbie Więziennej...??? Słowik...Jeden z największych bandytów PRLU i III RP prowadzi mafię w więzieniu w Warszawskiej Białołęce, w której strukturach występują panie adwokatki, funkcjonariusze SW...Skorumpował prawniczki oraz Służbę Więzienną i stworzył mafię na warszawskiej Białołęce...Jest to skandal, dyrekcja więzienia powinna być natychmiast zwolniona, a sprawa wyjaśniona dogłębnie...! Panie adwokatki, grube ryby świata przestępczego w tym znany Słowik oraz funkcjonariusze SW w Areszcie Śledczym Warszawa Białołęka stworzyli siatkę przestępczą...Dlaczego dyrektor i jego zastępcy nie zostali wyrzuceni ze służby...??? Kto ukrywa całą tą aferę penitencjarną...??? To jest skandal i porażka władzy...!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1645145

Gawriona popieram jak najbardziej.

Probowalam zamiescic zart w formie zdjec. Nie umiem.Dla poprawienia humoru  -  rozmowa miedzy Gowinem a Ziobro:

Gowin:  "Jezeli prezes do jutra nie odwola swoich slow to wypier...alam

Ziobro:  "A co powiedzial?"

Gowin:  " zebym wypier...alal"

Pozostaje nam sie tylko smiac z tej sytuacji, to moze nam ulzy.

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1645050

Na polityce i jej zawiłosciach rzadko kto się tak naprawdę wyznaje.

Skuteczność polityczna PiS nie podlega jednak dyskusji to są fakty. Obecne polityczne działania mogą mieć jednak, moim zdaniem, w przeszłości zaplanowany  głęboki sens.

Biorąc pod uwagę destrukcję opozycji, może takie a nie inne działanie PiS  to tylko polityczna gra nastawiona na operacyjny sukces. Czas pokaże.

Z wątpliwościami Admina na dzień dzisiejszy.zgadzam się biorąc pod uwagę jednak tylko informacje medialne .

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1645054

Kwestia zniszczenia rolnictwa w Polsce wcale nie jest taka marginalna. PiS to robi, bo walczy z konkurencją - czyli Konfederacją. Frakcja rolnicza w Konfederacji rośnie w siłę - bo dostaje finansowe wsparcie. Uderzenie w rolników przedsiębiorców, przemysł mięsny i futerkowy osłabia finansowo Konfederację, która ma duże wsparcie od tego przemysłu. Dlatego Kaczyński postanowił te źródła finansowe zlikwidować.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1645057

To az tak wielkie pieniadze od MOSSAD-u konfa dostaje

Rytualne .....szekle?

Tak tylko pytam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645058

O ile w obecnych działaniach jest jakaś strategya, to zdecydowanie nie dostrzegam strategyi komunikacyjnej...

Nawet największe geniusze, ludzie inteligentni i przenikliwi jeśli nie mają o czemś wiedzy, to ich intelekt natenczas nie pomoże. A co dopiero mają myśleć milyony powszedniego elektoratu pisowskiego?

Wypadałoby zatrudnić kogoś od strategyi komunikacyjnej, bo ten niezmiernie istotny fragment leżał zawsze odłogiem tem bardziej, im bardziej przebiegłe, a im bardziej niekomunikowane i nietłumaczone ludowi zwykłemu były Kaczyńskiego fortele... Obecny fortel przebił wszystko... Żaden go nie rozumie...

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645066

Piątka dla zwierzaków to doskonały sposób na zrażenie sobie wyborców .Przedterminowe wybory i przekazanie gorącego kartofla kolejnej ekipie. To jest pomysł Prezesa na Polskę. Nie podoba mi się, że PiS nie potrafi poradzić sobie z sądami, mediami, lewackimi bojówkami, atakami żydolewackiej, pedalskiej, zboczonej i zbankrutowanej tak gospodarczo jak i politycznie Unii europejskiej i Izraela, etc, itp. Natomiast nadgorliwie zajmuje się futerkami. ABBERACJA! Komuchy już witają się z gąską, lepiej niech Kaczyński przykuli ogon i przestanie pogrywać jak dawniej bo do niczego dobrego to nie prowadzi, znowu lewactwo rozpanoszy się po kraju i będzie jak było. „Budka i spółka zacierają ręce, tylko czekają, żeby przejąć władzę” A jeszcze tydzień temu PO-KO było na granicy rozpadu, skłócone wewnętrznie, porażone klapą i nieudacznictwem swojej „ostatniej nadziei białych” Trzaskowskiego , rozsadzane lewacką ofensywą szaleńców LGBT…. i co? W parę dni daliście im niemal „cud domu elżbietańskiego” (ci co nie wiedzą, niech wygooglują). Ogarnijcie się qwa chłopy w poniedziałek, bo właśnie być może od tego zależy czy pozostanie Polska jaką mamy od tysiąca lat. Czy Wy qwa rozumiecie brzemię odpowiedzialności, która na Was teraz spoczywa?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1645129

trochę skonfundowany tą całą sytuacją.

Ale dla mnie to oczywista alternatywa:

- albo Kaczor na starość zaczyna gubić czujność i dał się podejść (nabrać?) na szlachetny ale w sumie mało ważny temat i będzie z tego totalny dym

- albo Kaczor chytrze użył tego jako pretekstu aby wyprostować hasających koalicjantów, zrobić porządki na prawicy i wyjść na prostą na dłuższy czas.

Ja optuję oczywiście za tym drugim wariantem ale poczekajmy na efekty.

Pozdro

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Piter1

#1645069

Każdy kto broni ferm norek powinien odkupić areały należące do sąsiadów (są niewiarygodnie tanie) i wybudować sobie tam domek marzeń.

Każdy z tych rolników chętnie je odsprzeda.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645070

Optuję za tą drugą wersją...mamy już "doświadczenie z gowinem", narobił smrodu przed wyborami w maju, a teraz w glorii i chwale ma wracać w ministry...won.

Pozdrawiam serdecznie. 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1645080

Nie gra się w luretkę losem Polski i nie zabiera zarobków Polakom po to, aby oddać je Duńczykom, Niemcom i nie wiadomo komu jeszcze. Nie stwarza się też "ekologicznej policji", to jest kopiowanie treści z książek Orwell'a. Przypominam też, że J. Kaczyński poparł kandydaturę L. Wałęsy na prezydenta Polski, więdząc wszystko o jego przeszłości i znając jego charakter.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645092

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rzczy. Wdm, ż w stsnk c njmnj Mrwckg, Ssn Szmwskg pwnny być pstwn zrzty ntry krymnlnj, Kczyńsk który n krywjmy jst dpwdzlny z t wszystk, b t jg dcyzj zś pzstl t mrntk próbwł brnć pprzz stwę blcyjną dl dcyzj pdjętych w sprw krnwrs, n dł sę, bcn jst wyrk ż dcyzj Mrwckg Ssn były nzgdn z prwm. Czyl grżą m zrzty krymnln. 

Zczyn sę kljn fl lckdwn. W zrl jst fktm, Frncj, Wlk Brytn tż t rzwż. Plsk pnędzy n t n m b PS rzkrdł ją jż kmpltn. Njlpszym rzwąznm byłby ddn włdzy pd byl głpm prtkstm, jk chrn zwrzątk ftrkwych. lktrt PS mż t kpć, pzbwn lktrt wjskg, wśckłg z nszczn rlnctw PS przgr t wybry ddjąc włdzę pzycj. Tylk, ż pzycj msłby być sttnm dtm, by trz włdzę brć zgdzć sę n pnwn wybry. Będzmy ml rząd mnjszścwy, n p t by mć wększść Kczyńsk pzbył sę ż tyl psłów. Mż jst jkś kłd, ż będę wsprl w wżnych dl PS sprwch, będą sę bjl d kńc kdncj dpr wtdy będą wybry. Jśl pzycj zdcydj sę n przjęc włdzy Kczyńskg znm z wlkg strtg pzycję z kmpltnych krtynów.

 

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-13
#1645078

.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645082

Konsekwentnie utrzymuje je na tym samym poziomie. ;)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1645083

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1645084

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kaczyńskiego, raczej nie często się w swych ocenach mylę, choć w tej sprawie jeszcze dziś nic nie wiadomo. Zaś fakty które podałem, w tym kryminalna ocena działań tych czterech panów jest oczywista dla każdego, który nie ma końskich okularów na oczach. Decyzja o drukowaniu kart wyborczych do wyborów korespondencyjnych została podjęta przez Morawieckiego, zanim uzyskał ku temu prawo. Przekręty w sprawie zaopatrzenia w czasie I lockdown tylko ślepy nie widzi. Ja tylko nie wierzę, że ktokolwiek poniesie konsekwencje, KO-PiS to pewien układ oparty na wzajemnej bazie haków, które jedni i drudzy mają na siebie. Pomyśl, czemu Banasiowi tak szybko odpuścili, gdy pokazał haki na Ziobro? Dziś twoja dusza, jako człowieka, co wierzył w PiS i Kaczyńskiego nie pozwala ci bezstronnie ocenić sprawę. Ale zobaczymy kto ma rację a kto bzdury opowiada. Ostatecznie wpływu na to nie mamy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1645087

Jestem pod wrażeniem.....robisz się sławną w wirtualnym świecie Neonowej debilolandii i nie tylko
Ale sława wymaga procesów sądowych,pomówień,obelg, wyzwisk,pojedynków etc. O liściach laurowych (bo to tylko do żurku) możesz zapomnieć.
Dziewczyno....nie pękaj i pamiętaj ja raczej nie często się w swych ocenach mylę.Żyj "po swojemu" i tak już się przyzwyczaiłaś. W twoim wieku gdzie ty znajdziesz pracę jak dostaniesz kopa w dupsko więc puknij sobie żółwia i bądź szczęśliwa.Tyle lat praktyki.Twoje życie to niekończącą się opowieśc idiotki .
Trzymaj się i nie daj się aż tak dymać,o ile jest to w ogóle możliwe.
Reszta to komentarze zawistników
8-))))))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645090

Ustawa narzuca trzykrotnie większy kojec dla zwierząt, niż dzieci mają w przedszkolu! Ustawa o ochronie zwierząt wciąż jest tym, co rozpala całe społeczeństwo. Prawo to nie tylko likwiduje hodowle i nadaje superuprawnienia ekologistom, którzy de facto staną się policją mającą prawo legalnego wtargnięcia do mieszkań. Jak się okazuje, przewiduje też znaczące restrykcje dla właścicieli zwierząt domowych.
W projekcie znajduje się zapis dotyczący trzymania zwierząt w kojcu. Jego powierzchnia jest uzależniona od rozmiarów zwierzęcia w kłębie.

Do 50 cm zwierzę musi mieć kojec o powierzchni co najmniej 9 m2, 51-66 cm 12 m2, zaś powyżej 66 cm co najmniej 12 m2. W razie trzymania więcej, niż jednego zwierzęcia w danym kojcu, należy powiększyć powierzchnię o połowę wartości za każde kolejne zwierzę.

Jak zauważył na Twitterze Wojciech Golonka, " minimalne powierzchnię kojców dla zwierząt będą teraz przynajmniej trzy razy większe od tego co państwo polskie przewiduje na dziecko w przedszkolu: 2,5-3 m2".

Zalinkował przy tym do odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej na interpelację nr 22973 w sprawie standardów wielkości powierzchni sali przypadającej na dziecko w przedszkolu.

- Normy dotyczące m.in. minimalnej powierzchni przypadającej w przedszkolu na jedno dziecko wynikają z ogólnych przepisów Prawa budowlanego w zakresie kubatury pomieszczenia, a tym samym jego wentylacji. Według powyższego na jedno dziecko w przedszkolu powinno przypadać ok. 2,5-3 m2 powierzchni - napisał podsekretarz stanu Zbigniew Włodkowski.

- Jawna dyskryminacja ludzi względem zwierząt - podsumował Golonka. Więcej pod linkiem
https://prawy.pl/110500-szalenstwo-ustawa-narzuca-trzykrotnie-wiekszy-kojec-dla-zwierzat-niz-dzieci-maja-w-przedszkolu/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Wiesław P

#1645081

"Jawna dyskryminacja ludzi względem zwierząt"

----------------------

W sensie, że ludzie, typu Golonka, nie będą mogli już się na zwierzętami znęcać?

Może to i szaleństwo, ale ze strony czytelników, którzy cytują golonkowe teksty. Wielokrotnie widziałam różne formy ludzkiego zbydlęcenia. "Człowiek" nie zawsze brzmi dumnie.

Zdecydowany minus ode mnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1645085

Po śmierci Małżonki tylko on mi pozostał, był za życia Małżonki i jest nadal członkiem rodziny, więc bez aluzji proszę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1645131

Jak spojrzeć na trendy, to cała ta prozwierzęcość i miłość do „braci młodszych” (chyba Suskiego braci), to zmierza to w stronę zoofilii i kopulejszyn z futrzakami. Już pederastia i pedofilia to za mało? Seks z psem, kozą, koniem? W Kanadzie już można! Przerażający lewicowy terror w Kanadzie był tematem niezwykle ciekawej rozmowy, opublikowanej na antenie telewizji Republika, którą Tomasz Terlikowski przeprowadził z pastorem Arturem Pawłowskim z Kościoła Ulicznego w Calgary.

Zdaniem pastora nie ma już chrześcijan w Kanadzie skłonnych do walki o prawdę. W USA jest inaczej, są chrześcijanie skłonni do walki o chrześcijański charakter Ameryki.

Według pastora w Kanadzie 3 mln ludzi żyje w skrajnej nędzy, wyuczeni bezczynności Indianie zamieszkują rezerwaty, 50 tys. uchodźców żyje na koszt kanadyjskiego podatnika, codziennie 500 imigrantów przekracza południową granice Kanady, by dostawać od kanadyjskiego rządu co miesiąc 3 tys. dolarów, dom i jedzenie, bez żadnego wkładu pracy. Podczas gdy ciężko pracujący Kanadyjczycy muszą płacić 50-procentowe podatki.

Pastor nie ukrywa, że kanadyjskie media są totalnie kontrolowane przez lewicę i kreują fałszywy obraz rzeczywistości. Przykładem było to, gdy tysiąc islamistów napadło na kościół krzycząc, że wymordują chrześcijan i zgwałcą chrześcijanki. Kanadyjskie media ukryły fakt i twierdziły, że muzułmanie są za pokojem.

W opinii pastora przykładem prześladowania chrześcijan w Kanadzie jest to, że rząd kanadyjski chce od chrześcijańskiego aktywisty 104 mln dolarów grzywny za rozdawanie chrześcijańskich broszurek na paradzie gejów, oraz to, że Linda Gibbons przesiedziała w Kanadzie w sumie 12 lat za sprzeciwianie się aborcji.

Zdaniem pastora w Kanadzie państwo promuje globalizację, imigrację, aborcję i homoseksualizm. Przeciwnicy tych patologii są szykanowani. Terror państwa wspierają wszystkie media – w Kanadzie nie ma wolnych mediów.

Jak przypomniał pastor, w Kanadzie aborcja jest we wszystkich stanach legalna do 9 miesiąca ciąży, do chwili przecięcia pępowiny. Nienarodzone dzieci nie maja praw. Kanada finansuje aborcje na całym świecie. Dodatkowo wprowadzono tam eutanazję, przy czym nikt nawet nie kontroluje mordowania ludzi starych i niepełnosprawnych.

Po wyborze Donalda Trumpa premier Kanady został bohaterem światowej lewicy, bo wprowadza w życie wszelkie lewicowe patologie krytykowane przez amerykańskiego prezydenta. Upadek Kanady wynika z laicyzacji, wycofania chrześcijan z życia społecznego, z braku ewangelizacji.

Zdaniem pastora systematycznie odbierane są wszelkie wolności Kanadyjczykom. Szkoły chrześcijańskie są zamykane, gdy nie chcą propagować patologii seksualnych. Akceptacja patologii seksualnych jest tak wielka, że w Kanadzie zalegalizowano seks z zwierzętami, za zgodą zwierzęcia [sic!!!].

Alarmuje, że kanadyjscy rodzice pozbawieni są prawa do wychowania dzieci z zgodnie ze swoim światopoglądem. Dzieci zabierane są rodzicom i oddawane homoseksualnym związkom, gdy dziecko neguje swoją biologiczną tożsamość płciową, a rodzice tego nie akceptują.

Pastor stwierdził też, że będący muzułmaninem burmistrz Calgary to pedofil i homoseksualista. Lewicowy totalitaryzm zmusił wielu chrześcijan z Kanady do planowania emigracji do USA, gdzie zapewniona jest większa wolność dla chrześcijan.

Pastor wielokrotnie był karany za nielegalne karmienie bezdomnych, co jest sprzeczne z kreowanym przez rządzącą lewicę wizerunkiem Kanady jako kraju powszechnego dobrobytu, gdzie nie ma problemu bezdomności. Za publiczne czytanie Biblii był zatrzymany i bity przez kanadyjskich policjantów. Na koncie ma już 100 procesów, był 10 aresztowany oraz poddawany inwigilacji i przeszukaniom.

Zdaniem pastora 25% Kanadyjczyków jest non stop pod wpływem legalnych antydepresantów, 25% nadużywa alkoholu i nielegalnych narkotyków, co powoduje, że połowa Kanadyjczyków jest stale otumaniona. Uzależniają się oni, starając się stłumić swoją pustkę duchową, wynikającą z odrzucenia Jezusa.

Pastor uważa, że nie wolno być potulnym wobec zła, należy walczyć ze złem, taki jest obowiązek chrześcijanina. Ta bezkompromisowość sprawiła, że kryminaliści wielokrotnie atakowali pastora i wiernych. Kościół uliczny pastora, kierujący swoje przesłanie do bezdomnych, kryminalistów, alkoholików, narkomanów, prostytutek, handlarzy narkotyków, stanowi wspólną inicjatywę wyznawców różnych kościołów protestanckich.

Jan Bodakowski

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1645133

Bo jeśli to, co PiS i Prezes wyprawia w ostatnim tygodniu nie jest wyrafinowaną, świetną koronkową intrygą jakąś czy strategią, to alternatywą jest (niestety) wyłącznie butna pycha i niezmierna jakaś głupota.
-----------------------------

Nie, nie jest. Uważam, że Pan się myli. Całkowicie popieram Prezesa.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1645086

I ja  całkowicie popieram Prezesa

Pozdrawiam

Bedzie ok.

https://niepoprawni.pl/blog/husky/panie-kaczynski-jazda-z-nimi

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645091

Bedzie ok.

 

Myślę, że tę właśnie ustawę chce Prezes zostawić po sobie jako istotną. Tak właśnie pragnie być pamiętany.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1645095

Od zawsze popierałem braci Kaczyńskich.Gdy w zamachu spółki Tusk/Putin zamordowano Lecha Kaczyński nadal popieram i będę Jarosława.Ktoś zapyta dlaczego? Ano dlatego że Jarosław Kaczyński nigdy nie przedstawiał swoich partykularnych interesów nad interes Polski. A gdy ktoś z jego ugrupowania próbował to robić wylatywał na zbity pysk.
Czy to miało sens.Tak miało i mieć zawsze będzie gdy lojalność jest dla np.Ziobry i Gowina czymś niezrozumiałym i niepojetym
pzdr.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645098

W tym, że dzięki tej hucpie osoby które znam osobiście, które nigdy nie pozwoliły na Kaczyńskiego słowa powiedzieć, teraz mówią że zwariował? Słabe to...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645121

w przeszłości, ale takiej gafy do tej pory nie popełnił, ja też mówię, że jemu "odbiło", a może to gorsze niż gafa. Jeżeli to drugie tzn., gorzej niż gafa, to jest zdrajcą. Przejdzie do historii jako człowiek, który bardziej dbał o zwierzęta (też tylko niektóre) aniżeli o nienarodzone dzieci i przyszłość Polski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645122

   Widzę, że w USA dalej prężnie działa usadowiona agentura byłej KGB i SB.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1645158

To co piszesz to odjazd. Tylko z czego wynika? Z zacietrzewienia jakiegoś niezmiernego i niemożności patrzenia na sprawy obiektywnie? Ile można tkwić w tym szale? 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645188

Piszę to co czuję, a czuje tak wielu ludzi. Wynika to z wielkiego zawodu jaki spotkał mnie ze strony rządzącej partii, jak i prezydenta. Gdzie widzisz brak mojego obiektywizmu? To co robi Kaczyński i PiS widzą podobnie Ziemkiewicz, Gadowski i wielu posłów. Co to za władza, która pieniądze podatników rozdaje ich wrogom? Czym się objawia ten mój szał i brak obiektywizmu?

Tym, że widzę niesamowite błędy rządzących, a może to nie błędy, skoro Gowin powiedział, że polskie elity zostaną zastąpione ukraińskimi? Jest tu wielu piszących podobnie jak ja. Ilu piszących tu odeszło z Niepoprawnych w ostatnich miesiącach? Jeden więcej, jeden mniej nie zrobi większej różnicy, o to chodzi? Napisałeś regulamin, który pozwala na obrażanie i wyzywanie tutaj piszących, ale to jest według Ciebie w porządku.

P.S. Gawrionie, minęło wiele godzin do czasu kiedy oskarżyłeś mnie o szaleństwo itd., a na moją odpowiedź do tej pory nie zareagowałeś. Gdzie jest mój odjazd? I co masz na myśli pisząc: Tylko z czego to wynika? Na to pytanie odpowiem krótko: z troski o Polskę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645219

Jesteś ślepy na masę dobrych rzeczy, które nie stałyby się gdyby nie Kaczyński. Gdyby nie PiS i Kaczyński ile rzeczy złych stałoby się, nieodwracalnych dla Polski. Przyjęcie masy imigrantow najgorszego sortu - pierwsza katastrofa z brzegu. Wysprzedanie majątku i spółek. Likwidacja IPN. Równia pochyła do utraty resztek suwerenności. Nie potrafisz spojrzeć na to? Teraz insynuujesz mu jeszcze że jest zdrajcą? Dla tego męża stanu to wielka obelga.

Mój śp. Tata zawsze uczył mnie aby nie pozbywać się, nie wyrzucać choćby starych i nadgryzionych czasem w przydatności swojej rzeczy, nie w pełni sprawnych i nie nowych, póki nie zastąpimy ich nowymi. Póki co dla PiS nie ma żadnej alternatywy, a nie jest nią zbieranina i nienaturalny zlepek narodowców z liberałami czy nawet libertynami, którzy niczym przedszkolaki są lub niemowlęta w żłobku w aspektach teorii państwa i prawa,umiejętności zarządzania nim. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645284

nie jestem ślepy "na masę dobrych rzeczy, które nie stałyby się gdyby nie Kaczyński". Te dobre rzeczy jednak nie zaślepiły mnie, widzę też te złe, które mogą doprowadzić do rozbiorów Polski. Widzę niedotrzymane obietnice i kłamstwa. Nie składa się obietnic jeżeli z góry zakłada się, że się ich nie spełni. Czyżby kierowali się zasadą "lud głupi wszystko kupi"? Nie mogę pogodzić się z tym, że ten rząd nie daje grosza na promowanie Polski w świecie, nie wspiera patriotycznych historyków, ale ma miliony dla wrogów Polski i telewizję Bełsat.

O tym trzeba pisać, ale napiszę więcej na ten temat innym razem. Jak już napisałem, nie jestem ślepy, i widzę, że pewne posunięcia rządu i Kaczyńskiego mogą strasznie zaszkodzić Polsce. Czy on już tak zgłupiał, że tego nie widzi? Zrobił to czego nie mogła zrobić opozycja POKO przez kilka lat, doprowadził do poważnego kryzysu. Polskie lasy i ziemia znowu są zagrożone, rozdawane są po cichu Ukraińcom i do tego dopłaca im się jeszcze po 100 tys. zł. W działalność patriotyczną jestem zaangażowany od 50-ciu lat, zbierałem wraz z innymi podpisy o przyjęcie Polski do NATO, brałem udział na Kapitolu wraz z 30-ma Polakami w informowaniu kongresmanów o amerykańskim bublu prawnym, jakim jest ustawa S447.

Mógłbym wymienić tu jeszcze kilka innych ważnych spraw. Twój atak na mnie jest paskudny, gdzie Ty widzisz moje szaleństwo? Są tacy, którzy krytykują ten rząd i Kaczyńskiego ostrzej ode mnie i jakoś nie napisałeś, że to co robią to szaleństwo. Czyżby niektórzy komentatorzy "napuszczali" Ciebie na mnie pisząc na PW? Jestem pałowany na Twoim portalu i wyzywany od głupka od S447 i agenta KGB, tylko za pisanie prawdy. Jeden z blogerów napisał, że nie mam prawa pisać o sprawach żydowskich ponieważ nie mieszkam w Polsce, on ma prawo, ale ja nie.

Przed prezydenckimi wyborami, gdy kandydatami został tylko Duda i Trzaskowski mówiłem znajomym, że w sytuacji jaka zaistniała nie ma innego wyboru jak tylko zagłosowanie na Dudę. Robiłem to pomimo tego, że człowiek ten będąc prezydentem Polski przerabia polską historię, kłamie i oskarża Polaków o niepopełnione zbrodnie, robił to w Kielcach (2016 rok) i w Warszawie na Dworcu Gdańskim (2018).To są fakty i każdy powinien je znać.

P.S. Gawrionie, to są Twoje słowa: Ale niepojęte jest dla mnie dlaczego PiS strzela sobie w stopę tymi nowymi przepisami. Ponad 50% moich znajomych, pisowców, uważa to za wariactwo!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645288

Nie odbieram Ci dobrych intencji - widzę jedynie zaślepienie i brak obiektywizmu oraz realizmu. Tak - temat roszczeń żydowskich postrzegam wśród ludzi jako histerię i szał wynikający z niezrozumienia spraw międzynarodowych. Sami Żydzi także mącą i na to mącenie wielu inteligentnych się łapie. A oni w intrygach są od stuleci biegli. Tak są w stanie sprawić, że matki swojej broniąc nad swoje życie, niepostrzeżenie byś ją i nieświadomie sprzedał. Oczywiście Twoje prawo oceniać moją ocenę jako paskudną. Trudno. Tak samo paskudne jak nazywanie Kaczyńskiego - największego męża stanu kilkudziesięciu lat - od zdrajców. Bardzo paskudne.

Romanie - traktuję Cię normalnie jak każdego Użytkownika, z którym warto dyskutować i przekonywać. Z wieloma użytkownikami portalu nie dyskutuję z różnych przyczyn. Z niektórymi dlatego że, dawno stwierdziłem, że nie posiadają zdolności konstruktywnego porozumiewania się. Konstruktywnego - to jest takiego, z którego wynikają wspólne wnioski albo dla dyskutujących stron, albo chociaż dla innych. Po każdej takiej dyskusji jesteśmy mądrzejsi nawet wtedy kiedy nasze ego nie pozwala wprost przyznać niektórych racji adwersarzom.

Pomimo surowych ocen i różnic zdań serdecznie Cię pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645381

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kżdy kryzys spłczny czy gspdrczy wynk z kryzys wry. Npprwn t Plsk w pgłc. PS rb węcj złg nż dbrg...l n tk sę mrzy sprwdlwść...jk cę nczył twój jcc. Chmkj twj "ndgryzn czsm zsdy mrln"...l zpmętj, ż żdn cln mjątk spółk n zrównwżą jdng zbtg nwnn dzck. Tn mężyk stn, którg tk brnsz zn sę n tr pństw prw tk jk ty n dmnstrwn "ptrtycznym" prtlm. Tchnczn jstśc bj sprytn cwn l bj jstśc mrln zr. Mm ndzję, ż Zbr sę n gn n stąp. C nm p tkj Plsc, bz zsd mrlnych? Psńc...czytj hsk.

Verita

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1645292

Mamy tu na portalu kilka tęgich głów,które znają się na polityce i w ogóle na wszystkim.Dziwię się,że nie startują w wyborach,a ograniczają się do robienia jazgotu

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645305

.....potrzebowaliby suflerów...../ no już ten wariant jest nam znany/.....a to i tak by zostało obnażone jak światło obnaża prawdę ..........a szkoda podsłuchującego i bezmyślnie powtarzającego.......

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1645482

...inwektywami i wykrzyknikami, które tu uprawiasz, jest niesmaczne i niestosowne. NIczego to nie zmieni. Niczego nie poprawi. Wręcz przeciwnie. Naprawdę nie wiem, po co to robisz. Przynosi to chociaż niezdrową satysfakcję?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645200

Roman to taki Zawisza Niebieski tyle że nie z Tworek ale z juesej.

Na dźwięk nazwiska Kaczynski biegunki dostaje.I te 447 miliardów dolarów ma przed oczyma

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645201

Gdzie są moje pomówienia i inwektywy, co jest niesmaczne i niestosowne? Uważam Twój kometarz za zwykłe lizusowstwo. To co pisze Gadowski też się Tobie nie podoba, ale nie potrafiłeś wymienić co.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645221

Tylko z jednego wpisu, bo nie mam czasu babrać się w innych komentarzach:

- jemu "odbiło"

- jest zdrajcą

- bardziej dbał o zwierzęta (...) aniżeli o nienarodzone dzieci i przyszłość Polski.

mało?

To, że mnie się coś nie podoba, nie znaczy, że pozwalam sobie od razu wyzywać taką osobę od zdrajców i pomyleńców. Taka drobna różnica, prawda?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645250

1)    jemu "odbiło"     To mówią dziennikarze, politycy i znajomi Gawriona. Słyszałem w kilku telewizjach, jak Ziemkiewicz używał takich samych słów i podobnych o Kaczyńskim.  Poniżej komentarz Gawriona.

W tym, że dzięki tej hucpie osoby które znam osobiście, które nigdy nie pozwoliły na Kaczyńskiego słowa powiedzieć, teraz mówią że zwariował? Słabe to...

2)     "jest zdrajcą" Bardziej dba o zwierzęta aniżeli o nienarodzone dzieci i Przyszłość Polski. Podtrzymuję to co napisałem, dodam tylko, że nie dba jednakowo o wszystkie zwierzęta. Idąc tokiem jego rozumowania należełoby zlikwidować wszystkie hodowle w Polsce. Na fermach przemysłowych drób, bydło, trzoda chlewna itd. są hodowane w okropnych warunkach, tych jednak prezes nie zlikwiduje, nie będzie nawet starał się poprawić ich dobrostan. Czy niszczenie polskich gospodarstw, aby produkcję ich przejęli Duńczycy, Niemcy, Chińczycy nie jest zdradą?

Czy już samo doprowadzanie do sytuacji w której obecny rząd może się rozpaść nie jest zdradą? Konsekwencje mogą być delikatnie mówiąc bardzo smutne. Już ludzie piszą, że prezes i PiS w jedną noc zrobił więcej szkody, aniżeli PO przez kilka lat.  Ustawa o zakazie aborcji leży już od dawna w zamrażalniku, jaki z tego wniosek? Futerka i długość łańcucha ważniejsza niż nienarodzone dzieci. Świat się śmieje i puka w głowy. Wilre zamieścił rysunek idealnie obrazujący jak nas postrzegają poza granicami, Putin i wielu innych zrywają boki. Przeczytaj też to, co sam napisałeś na temat tej ustawy.

Zwróć uwagę na słowa Karnowskiego na końcu jego artykułu, ja o tym właśnie piszę od kilku dni. A ty zamiast czepiać się mnie, czep się autobusu, a jak w twojej miejscowości nie kursują takowe, to czep się furmanki.

https://wpolityce.pl/polityka/518462-nie-tylko-wyborcy-nie-wybacza-liderom-upadku-tej-wladzy

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645253

W tym, że dzięki tej hucpie osoby które znam osobiście, które nigdy nie pozwoliły na Kaczyńskiego słowa powiedzieć, teraz mówią że zwariował? Słabe to...

----------------------

To ma być silny argument?

Kaczyński jest w swoich przekonaniach spójny i konsekwentny. Natomiast Pan zaczął mi się jawić jako giętka trzcina w sitowiu, naginająca się do wkrótce nadchodzących zmian kierunku wiatru. Nikomu nie są potrzebni chwiejni zwolennicy, którzy w jednej sekundzie z admiratorów stają się wrogimi prześmiewcami. Zdecydowanie lepiej jest mieć kilku szczerych sprzymierzeńców i nie dbać o kaprysy tłumu. Tłum jest lęgowiskiem sprzecznych emocji. Publika w mgnieniu oka potrafi przeistoczyć swego idola w wariata.

Ja, mając wybór, pozostanę w cieniu samotnego dębu na pustkowiu. Nie chcę szukać schronienia u wód mrocznych, w trzcinowisku. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1645130

Argument na tyle silny na ile obecna władza ma niewielką przewagę większościową i może samodzielnie rządzić. Polityka dla swej pragmatyki rządzi się chłodną kalkulacją i zimnym rachunkiem, a nie poezją wydumaną. Po ostatnich wyborach Prezes był zawiedziony, że wygrali z tak małą przewagą? To w kolejnych rozczarowanie może być jeszcze większe. Ciekawe dlaczego? 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645190

Merytoryczna krytyka własnej partii jest niezbędnym warunkiem utrzymania kursu i władzy.

Szkoda że tak rzadko jest to czynione. Osoby krytykujące poddawane są ostracyzmowi i pomówieniom. 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1645099

Merytoryczna !!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645101

 

Dzień dobry!

PiS jest partią w której demokracja ma swoje ograniczenia. Nie, żebym był jakoś szczególnie uprzedzony lub przeciwny. Wręcz odwrotnie, dyscyplinę narzuca ideologiczny przywódca, niewątpliwy twórca tej partii, jej spiritus movens i dyktator zaprowadzający żelazną ręką swój porządek. To może mieć swoje zalety i dawać siłę partii. Ale taka strategia ma też swoje wymagania wobec stratega. Jego pomyłka grozi nieobliczalnymi skutkami. Tym większa jest tu jednoosobowa odpowiedzialność.

Stąd, gdy mamy do czynienia z taką sytuacją jak dziś, obawy rosną wraz z wieloma sygnałami, symptomami czy wręcz enuncjacjami poszczególnych uczestników "zamieszania". Ale w tym miejscu warto chyba przytomnie zadać sobie pytanie: A jak to było wcześniej?

Wtedy być może prawdopodobieństwo złej oceny sytuacji będzie mniejsze. Bo jednak mimo, że sytuacja jest nowa, to jednak zawsze występują jakieś elementy, które mogły się powtórzyć z wcześniejszych wydarzeń. I właśnie tak jest dziś. Mamy oto sytuację gdy ewidentnie to od prezesa PiS wyszła inicjatywa i sygnał. W pełni czytelne dla bezpośrednio zainteresowanych, ale będące zupełnym zamieszaniem dla nas, postronnych obserwatorów polityki. Tyle, że Kaczyński nigdy nie pokazuje żadnych kart, które trzyma w ręku i dodatkowo utrudniając rozszyfrowanie jego zamiarów, wykłada je w zasadzie gdy gra jest już zakończona. A zatem wtedy gdy przeciwnicy dostrzegli jego miażdżącą przewagę i powiedzieli pass. Warte przeanalizowania są studia działań Kaczyńskiego pogłębione o konteksty i czas każdego posunięcia. Dość żmudne to, ale bardzo pouczające.

Nie deprecjonował bym Kaczyńskiego jako polityka, któremu wiek przeszkadza w podejmowaniu decyzji. Z pewnością też jest świadom swoich niedostatków, oraz wpływu otoczenia na podejmowane decyzje. Zakładam bowiem, że nadal jest w pełni władz umysłowych i ma całkowity wpływ na rozwój sytuacji. Jednak rozumiem i podzielam pogląd, że liczne wcześniejsze błędy tak personalne, jak i decyzyjne, mogą powodować poważne obawy czy droga, którą obrał to, droga do bezpiecznej Polski? Sam miewam podobne wątpliwości i dziś nie jest inaczej. Ale analizując sytuację i kierunki jej rozwoju oraz, co istotne, nagłe zwroty akcji, widzę tam rękę człowieka, nie ślepy przypadek czy wypadkową różnych czynników. A skoro tak...

Przy czym, im dłużej zajmuję się śledzeniem polityki, tym bardziej nabieram przekonania, że dla niego ważniejszy od strategii czy drogi, jest cel. Jednej wątpliwości co do Kaczyńskeigo nie mam. Jeśli chodzi o dobro Polski, jest niedoścignionym wzorem polityka.

Gdy poważnie podejdziemy do działań "polityków" opozycji totalnej, PSL czy nawet Konfedracji i zważymy wartość dokonań i oceny działań to, waga ta pokazuje ilość czystych intencji po jednej i drugiej stronie. I to powinno być wyznacznikiem oceny a także przyczynkiem do snucia przypuszczeń. Bo tylko na to nas stać, w konfrontacji z szybko zmieniającą się rzeczywistością.

Mieliśmy złe doświadczenia z lat 2005 - 2007. Nie sądzę aby Kaczyński nie wyciągnął z tego wniosków dla siebie. Gdyby tak miało być, nie byłby w stanie prowadzić PiS do wygranych szeregu kolejnych wyborów. Wątpliwości musi budzić jego specyficzny dobór ludzi, którzy nie koniecznie chyba rozumieją prezssa do końca, a i chyba z dyscypliną bywa rozmaicie. Na to, bywa, nakałada się osobista ambicja polityka. I mamy mieszaninę eksplodującą.

No i miejmy jeszcze jedno na względzie. Bardzo wielu ludzi w polskiej polityce wogóle, znalazło się tam "z przypadku" za to bez odpowiedniego zaplecza, gwarantującego stającej się politykiem osobie, właściwy poziom niezależności. Jest on niezbędny dla swobody działania i uwolnienia się od pokus i wpływu ludzi będących swoistą środowiskową kotwicą dla takiej osoby. Są to poważne wady polskich polityków, którzy w skrajnych przypadkach przyjmują postać Nowaka.

Ale przecież polityk to nie święty, a zwykły człowiek.

Poza tym, wszyscy bez wyjątku funcjonujemy w sferze domysłów. Wszyscy gramy teraz w totolotka politycznego.

Czas obstawiać!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1645124

Niestety lepsza, czyli ta prawdziwa DOBRA ZMIANA część PiS-u przespała dużo czasu od prezydenckiego veta reformy sądownictwa w lipcu 2017 roku. Skutkiem jest to, że w Polsce rządzi i trzęsie całym państwem z tylnego fotela królowa Kier (zaburzona, ale z ramienia opiekuna SN Misiurka i zewnętrznych sił, oraz kretów w obozie rządzącym) stąd ostatnie dziwne decyzje i głosowania. Narobiła ona straszliwego bałaganu w naszym państwie -czyniąc je totalitarnym, w którym obywatele są przez nich i jej opiekuna inwigilowani i mordowani (przy współudziale służb). Sejm w wielkiej części jest już opanowany przez nich. Jak się DOBRA ZMIANA nie ogarnie, to oni ogarną ich - i to szybciej niż myślą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1645135

Zgadzam się absolutnie. Prawo i Sprawiedliwość ma moje poparcie mimo kilku błędów, ale któż ich nie robi.Nie widzę bardziej wiarygodnego polityka od Jarosława Kaczynskiego, nie zawiódł mnie nigdy i cieszę się ,że żyje w czasach w których rządzi PiS .Kaczynski od 30 lat ma niezmienną wizję Polski, torpedowaną przez postnomenklaturowych nadredaktorów, kontrolujących monopol medialny IIIRP.I o to chodzi. Wyświechtany garnitur,wykoślawione buty ale za to miłość do Polski ogromna. Erudyta i polityk wybitny i niech tak zostanie

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645136

W budżecie nie ma już kasy dlatego Kaczyński wrzucił tą kość do obgryzania, żeby odwrócić uwagę od wprowadzanych wszelkiego rodzaju podatków. Podatek cukrowy, akcyza na używane samochody, brak rewaloryzacji kwotowej tylko procentowa to tylko przykład łupienia obywateli. Kwota wolna dla posłów wynosi 30tys.zł. A dla nas 8tys. Zadłużenie Polski wzrosło w tym roku o ponad 200 mld zł. przez PiSowski WIRUSOWY STAN WOJENNY. Kaczyński z Morawieckim zadłuża Polaków w tempie 120 mld.na rok. Przez pięć lat zadłużyli kraj na 600 MILIARDÓW. W latach 1990-2015 Polska też się zadłużała, ale w wolniejszym tempie - 36 miliardów na rok. Zadłużenie obecne to ponad 1, 5 biliona PLN. To więcej niż Grecja! Wiceprezes PiS LIPIŃSKI członkiem zarządu NBP. Miesięcznie będzie zarabiał 50 tys. A tu KRYZYS. Aż 60% pod postacią różnych ukrytych opłat ZDZIERA PAŃSTWO.
+ 24% VAT - podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT),
-podatek dochodowy od osób prawnych (CIT),
-podatek od spadków i darowizn,
-podatek od czynności cywilnoprawnych,
-podatek rolny,
-podatek leśny,
-podatek od nieruchomości,
-podatek od środków transportowych,
-podatek tonażowy,
-podatek od wydobycia niektórych kopalin,
-zryczałtowany podatek od wartości sprzedanej produkcji (tzw. podatek od produkcji okrętowej).
-podatek akcyzowy,
-podatek od gier.
Nie zapominajmy o inflacji!

https://independenttrader.pl/jak-panstwo-sciaga-haracz-z-polakow.html

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/najwyzszy-dlug-publiczny-w-historii-polski-na-2021-r-15-biliona-zlotych/9jjwvcf

Kompromis na szczycie UNII to błąd MORAWIECKIEGO. Minie kilka miesięcy i wtedy dopiero się zacznie…": Patryk JAKI SOLIDARNA POLSKA ZIOBRY. ZIOBRO w TV.TRWAM: DOSTANIEMY pieniądze z UNI jak wprowadzimy MAŁZENSTWA PEDERASTÓW adopcje DZIECI dla PEDOFILÓW, ABORCJĘ, PEDOFILIĘ, Pederastwo, KAZIROCTWO, przyjmiemy MUZUŁMAŃSKI KALIFAT i zamkniemy KOŚCIOŁY. A DŁUGI Włoch i Hiszpanii i Grecji staną się DŁUGAMI POLAKÓW. Wazelina pinokio nas sprzedał. Żadnych srebrników. Otrzymamy 700 mld, a potem pod byle pretekstem (np. nie ma takiej edukacji jak chce UE), będzie je można nam odebrać” – mówi PATRYK JAKI EUROPOSEŁ PiSu.
https://youtu.be/pZo87A_y-4A

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Wiesław P

#1645143

Warto by zwykli ludzie zrozumieli jedną rzecz: Kaczyński i Morawiecki są z inteligenckich lewicujących rodzin. Dlatego się rozumieją, mimo że jeden jest antykapitalistycznym prawnikiem, a drugi historykiem-bankowcem. Od dziecka wytrenowani w żonglowaniu teorią. Oderwani od ludzi. A Prezydent Andrzej Duda
12 dzień milczy na temat wychodzącej z jego obozu politycznego ustawy o zniszczeniu polskich hodowli, przetwórstwa i eksportu mięsa. Znajduje czas na błahe polemiki z dziennikarzami, życzenia dla żydów i komentowanie sportu, ale nie na to. Źle to wróży...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1645152

Prezydent odesle ustawe do TK

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645153

Na szczęście prezydent nie zajmuje się wróżbiarstwem. Powiedział kilka słów. Umiejącym czytać i słuchać to wystarczy. Niestety wiekszość - jak w piaskownicy - chciałaby, żeby obraził się i zaczął wrzeszczeć. No cóż, nie każdy uprawia politykę w taki sposób jak poseł Sośnierz. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645561

lewicowa i socjalistyczna [ANALIZA]..W nocy z czwartku na piątek (to prawdziwie „nocna zmiana” a nie „dobra zmiana”) przegłosowana została ustawa o ochronie zwierząt tzw. Piątka PiS dla zwierząt. Treść tej ustawy poraża. Przyjęta przez rzekomo prawicowy rząd deklarujący swoje przywiązanie do katolicyzmu, jest na wskroś lewicowa, socjalistyczna i niekatolicka.
Po pierwsze, ustawa wprowadza w istocie wielką zmianę cywilizacyjną dotyczącą rozumienia i traktowania zwierząt. Powołuje ona Radę ds. zwierząt, a stąd już niedaleko do utworzenia funkcji rzecznik praw zwierząt. Tymczasem w naszej cywilizacji prawa przynależą tylko tym, którzy są w stanie wypełniać obowiązki i na nich bazują. Nie znaczy to, że wolno maltretować zwierzęta. Obowiązek poszanowania ich wynika jednak z obowiązków wobec innych ludzi i środowiska, a nie z iluzorycznych praw zwierząt, które przewracają cały porządek wartości przyjęty w naszej kulturze. W dodatku w skład Rady wejdą na mocy ustawy m.in. przedstawiciele stowarzyszeń ochrony zwierząt. Wiadomo, że wiele z nich ma skrajnie lewicowy charakter, co będzie okazją do promowania lewicowej agendy w społeczeństwie. Rada ma składać roczne sprawozdania na temat dobrostanu zwierząt. Może to być okazja np. do napiętnowania myśliwych i dalszego ograniczania praw hodowców i rolników.

Nowe rozumienie jest niekatolickie i prowadzi do traktowania zwierząt jak ludzi. W praktyce oznacza to jednak zawsze jedno: sprowadzenie ludzi do rzędu zwierząt. W momencie zrównania jednych i drugich zaciera się różnica między nimi i otrzymujemy cywilizacyjny horror. Już w tym momencie mamy w Polsce ustawowy zakaz samej hodowli zwierząt na futra i znacznie ograniczony ubój rytualny, a jednocześnie można zabijać dzieci nienarodzone. Trudno określić to inaczej niż schizofrenię. Zwłaszcza, że ci sami ludzie, którzy powołują się na cierpienie zwierząt, nie biorą pod uwagę cierpienia dzieci nienarodzonych. To zresztą nie wszystko. W obecnej sytuacji „pandemii” eksperci alarmują, że nowonarodzone dzieci nie są objęte właściwą opieką i wiele z nich może umrzeć. W tym momencie natomiast skupiamy się na tym, jak to źle jest norkom w klatkach. Znowu jest to przykład, jak ludzie są traktowani gorzej od zwierząt.

Po drugie, ustawa jest napisana pod lobbystów, którzy w różny sposób na niej zarobią. Zyskają na tym zagraniczni hodowcy i producenci skór na futra, a także zagraniczni przedsiębiorcy, którzy dokonują uboju. Przepisy o możliwości odbioru zwierząt przez organizacje społeczne i konieczność utrzymywania bezdomnych zwierząt przez samorządy wykorzystają organizacje, które w imię walki o dobrostan zwierząt, będą mogły szantażować hodowców i wyciągać olbrzymie sumy od państwa, czyli ostatecznie od nas.

Po trzecie, ustawa jest socjalistyczna, bo znosi wolność gospodarczą w niektórych dziedzinach. Chodzi nie tylko o prowadzenie hodowli, ale też np. prowadzenie cyrków. Wprowadza też znaczne ograniczenia wolności obywateli, którzy będą musieli mieć odpowiednie kojce, nie będą mogli trzymać psów na łańcuchach i w każdej chwili mogą spodziewać się kontroli społecznej, która może w asyście policji odebrać im zwierzę. W ten sposób, człowiek, który tylko założy stowarzyszenie, może wejść na teren naszej posesji, pouczać nas, a nawet zarekwirować naszą własność. To nie mieści się w głowie i nie mieści się w granicach państwa prawa.

Po czwarte, ustawy tej nie należy traktować jako czegoś ostatecznego. Może ona stać się bowiem dopiero początkiem. Zgodnie z użytymi argumentami można będzie zlikwidować myślistwo, wprowadzić ograniczenia dla wędkarzy, zadekretować dalsze ograniczenia swobód obywatelskich. Nikt nie wie, do czego mogą posunąć się lewicowi ideolodzy i gdzie jeszcze zwęszą jakieś interesy. Żaden hodowca i rolnik w Polsce nie powinien jednak od dzisiaj czuć się bezpiecznie. Na razie wszystko stracili hodowcy zwierząt futerkowych. Jutro może dotknąć to hodowców bydła, drobiu itd.

Hodowla zwierząt futerkowych i ubój rytualny będą trwały dalej i to nie w mniejszej skali, bo tam gdzie jest potrzeba, zawsze jest popyt. Zarobią jednak na tym już nie Polacy, a nasi sąsiedzi. Polski rząd natomiast pozbawił się środków, aby wyegzekwować, aby odbywało się to w cywilizacyjnych warunkach.

https://prawy.pl/110501-ustawa-o-ochronie-zwierzat-niekatolicka-lewicowa-i-socjalistyczna-analiza/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Wiesław P

#1645126

Plagą trapiącą polską wieś w czasach stalinowskich były bandy hunwejbinów, występujące pod sztandarem Związku Młodzieży Polskiej i chodzące w czerwonych krawatach. Wprawdzie w Polsce partia nie zlikwidowała prywatnej własności chłopskich gospodarstw rolnych, w odróżnieniu od majątków ziemiańskich, które zostały rozparcelowane w ramach reformy rolnej, a ziemiaństwo zostało przeznaczone do likwidacji, nie tylko jako “klasa”, bo niekiedy i fizycznej – to partia nie zrezygnowała z forsowania na wsi tak zwanych “socjalistycznych przemian”. Objawiało się to postaci presji na zakładanie kołchozów, ale przede wszystkim – w postaci kontyngentów. Wprowadzili je Niemcy zaraz na początku okupacji w 1939 roku, no a potem już tak zostało, aż do roku 1972, kiedy to zostały zlikwidowane. Pamiętam, jak jakaś czytelniczka “Zielonego Sztandaru” nadesłała z tej okazji wiersz: “Już minęły ciężkie czasy i nastały złote czasy. Już nie będzie chłop tak drygał i na plan zboża dźwigał. I pyta się jeden drugiego: kto te prawa nam przerobił? Ano, pan Gierko. Szanujmy go za to wszyscy, starzy i młodzi.” Te kontyngenty, zwane obowiązkowymi dostawami polegały na tym, że każdy właściciel gospodarstwa musiał dostarczyć na skup tyle a tyle zboża, tyle a tyle żywca – i tak dalej – oczywiście po niskich cenach, wyznaczanych najpierw przez Ministerstwo Skupu, a potem – przez Ministerstwo Rolnictwa. W czasach stalinowskich te obowiązkowe dostawy miały charakter rabunkowy , więc chłopi, zwani z tego powodu przez komunistyczną propagandę “kułakami” (“My kułacy samodzielnie założymy se spółdzielnię, ty prezesem, ja skarbnikiem, zagłuszymy wszystkich krzykiem...”), starali się ukrywać część zbiorów. Ale właśnie wtedy przyjeżdżały na wieś brygady ZMP-owców w czerwonych krawatach i skrupulatnie, gospodarstwo po gospodarstwie, sprawdzały czy przypadkiem ktoś nie schował gdzieś zboża i jak tylko coś znaleźli, to wśród triumfalnych okrzyków – zabierali. Właściciel nie miał oczywiście nic do gadania, bo wszelki sprzeciw był w zarodku likwidowany przez UB. Po przejściu przez wieś takiej szarańczy, była ona ogołocona, jak nie przymierzając, po jakimś napadzie tatarskim. Po śmierci Stalina te praktyki jeszcze przetrwały, ale w roku 1956, po powrocie do władzy Władysława Gomułki, ZMP został rozwiązany i bandy hunwejbinów przestały się na wsi pojawiać, chociaż obowiązkowe dostawy nadal istniały. Wygląda jednak na to, że po 64 latach od likwidacji tej plagi, hunwejbini na wieś powrócą, a to za sprawą nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą Naczelnik Państwa właśnie przeforsował przy pełnym poparciu obozu zdrady i zaprzaństwa, a zwłaszcza – Lewicy. Że tę nowelizację poparła Lewica, to nic dziwnego; wszak jej trzon stanowią potomkowie hunwejbinów, a zaplecze – hunwejbini emerytowani. W przypadku obozu zdrady i zaprzaństwa motywy były zapewne inne; chodziło o przyłożenie ręki do zdemolowania części polskiego rolnictwa, by w ten sposób dogodzić Naszej Złotej Pani i wykonać zadanie nałożone przez BND. Dlaczego jednak inicjatywa zdemolowania części polskiego rolnictwa wyszła od Naczelnika Państwa – tajemnica to wielka. Możliwe, że w ten sposób pragnie on oczyścić przedpole dla żydowskiej okupacji Polski - żeby szlachta jerozolimska nie musiała już użerać się z polskimi rolnikami bezpośrednio. Tak czy owak, musiał to być jakiś ważny powód, skoro Naczelnik Państwa postawił na szalę wszystko, nawet istnienie rządu “dobrej zmiany”. Nowelizacja legalizuje możliwość odebrania zwierzęcia właścicielowi w asyście policji lub straży gminnej przez przedstawiciela organizacji społecznej, który może wejść na teren gospodarstwa bez zgody, a nawet – mimo sprzeciwu właściciela. Pretekstem przyznania takich uprawnień tym samozwańczym rewidentom cnoty jest ochrona zwierząt przed złym traktowaniem, ale przecież i w czasach stalinowskich nikt nie mówił wprost, że chodzi o zniechęcenie chłopów do prywatnej własności ziemi, tylko o ich dobro. Podobnie było w Niemczech za Hitlera – o czym pisał Melchior Wańkowicz w książce “Na tropach Smętka”. Gminny aktywista NSDAP tak perswadował wdowie po Michale Kajce, żeby głosowała prawidłowo: “Kajcyno, Kajcyno, własnego szczęścia nie rozumita! Mata głosować na Hitlera!” W Polsce dotychczas działało co najmniej 30 takich organizacji pozarządowych, ale skoro znowelizowana ustawa o ochronie zwierząt stwarza przed ich miłośnikami takie ogromne możliwości, to z pewnością ich liczba wzrośnie co najmniej do 300, a liczba członków może nawet przekroczyć 100 tysięcy. Jeśli taka szarańcza spadnie na jakiś powiat – bo przecież ochronę zwierząt trzeba będzie prowadzić planowo, powiat po powiecie, gmina po gminie i wieś po wsi – to po jej przejściu policja, straż gminna, albo i niezawisłe sądy, ogołocą wszystko do gołej ziemi. Wprawdzie ustawa wprost o tym nie mówi, ale skoro taki jeden z drugim przedstawiciel organizacji pozarządowej może wejść na teren gospodarstwa bez pozwolenia właściciela, albo nawet wbrew niemu, to przecież nie po to, by po zlustrowaniu obiektu z konfuzją go opuścić. Już on tam znajdzie jakieś biedne zwierzę, a którego imieniu wygłosi płomienne oskarżenie pod adresem właściciela, a potem weźmie skrzywdzoną ofiarę na postronek, żeby ją wyprowadzić w siną dal, na przykład – do rzeźni. Jeśli niekumaty właściciel będzie się temu przyglądał z bezradną irytacją, to policjant, albo strażnik gminny odprowadzi go na stronę i zapyta, czy nie żal mu konfiskowanego zwierzęcia. Jeśli powie, że owszem, że mu żal, to policjant wymieni sumę, za jaką miłośnik zwierząt gotów byłby od konfiskaty odstąpić – i jeżeli forsa zostanie wypłacona, to zaraz okaże się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jestem pewien, że każdy gospodarz będzie wolał załatwić na miejscu sprawę z policjantem i aktywistą, bo przecież gdyby spróbował szukać sprawiedliwości przed niezawisłym sądem, to musiałby tamtym hienom za nic zapłacić trzy, albo i cztery razy więcej. Widzimy zatem, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt otwiera przed miłośnikami zwierząt, policją i strażami gminnymi ogromne możliwości korupcyjne. Nie da się zatem wykluczyć, że Naczelnik Państwa wykombinował sobie, że w ten sposób może zapewnić sobie również wdzięczność hunwejbinów, którzy możliwości raz zdobytych nie oddadzą już nigdy i będą głosowali na PiS, tak samo, jak gminny funkcjonariusz NSDAP kazał Kajcynie głosować na Hitlera.

Stanisław Michalkiewicz

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1645127

oraz czym jest Konfederacja. Kaczyński w "Sieci" o planach partii rządzącej..W tygodniku „Sieci” ukazał się obszerny wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na temat najbliższych planów partii i najważniejszych priorytetów PiS. Warto się z nim zapoznać, aby wiedzieć, na co stawia Zjednoczona Prawica w najbliższych trzech latach.
- Jest jeden podstawowy cel, jaki narzuca nam sytuacja: wyjść obronną ręką z kryzysu gospodarczego, który dzisiaj ma charakter światowy. Na razie w Polsce nie wygląda to najgorzej.(…) To wynik ciężkiej pracy i dobrej polityki gospodarczej. Trzeba nadal działać, iść w tym kierunku, ale też o tych wynikach mówić, bo niestety do znacznej części społeczeństwa dociera wyłącznie negatywny przekaz, że wszystko jest źle. (…) Nie twierdzę, że nie można sobie wyobrazić rządu lepszego niż nasz, ale uważam, że ten obecny za będący na bardzo przyzwoitym poziomie - mówił Kaczyński.

Czy będą reformatorskie działania rządu w zakresie edukacji, energetyki, rynku medialnego?

- Ład medialny wymaga naprawy, uporządkowania, bo w tej chwili mamy stan w istocie kolonialny.(…) Konieczna jest także dalsza reforma sądownictwa, choć są tu różne poglądy i koncepcje, jak to zrobić. Na pewno niezbędne jest wyciągnięcie wniosków z tego, co się działo w okresie pandemii w służbie zdrowia, wdrożenie zmian, które się po tym czasie narzucają. Również oświata jest zadaniem państwa, które powinno być lepiej realizowane. To zadanie szczególne, bezpośrednio związane z kształtowaniem narodu.(…) W dzisiejszym kształcie oświaty wywiązywanie z tych zadań jest bardzo trudne. (W gospodarce) chcemy realizować to, co zostało zapowiedziane, co wymaga też pewnych zmian organizacyjnych i personalnych. Niektóre zadania są niesłychanie trudne.(…) Zdarza się, że jednym tchem wymienia się wykopanie kanału przez Mierzeję Wiślaną i Centralny Port Komunikacyjny, który jest nieporównywalnie większym, olbrzymim przedsięwzięciem, wymagającym specjalistów najwyższej światowej klasy. (…) jeżeli to wszystko się rozrusza i wykorzystamy w sposób umiejętny i rozsądny unijne pieniądze, które mają być większe niż kiedykolwiek, to my naprawdę możemy się bardzo zmienić. Polska może za kilka lat wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Są też sprawy, które do tej pory, głównie ze względu na opór różnych grup lobbystycznych, nie idą tak szybko, jak powinny. Bardzo bym chciał, by w Polsce budowano co najmniej 100 tys. mieszkań rocznie taką metodą, by w ostatecznym rachunku ludzie mogli je dostać za niewielkie, będące w ich zasięgu, pieniądze.(…) Są też ogromne zadania rewitalizacyjne – na Śląsku, w Łodzi, na ziemiach zachodnich - przekonywał.

Na czym będzie polegać rekonstrukcja rządu?

- Chodzi przede wszystkim o zmiany techniczne, organizacyjne, by był on jeszcze sprawniejszą strukturą, by decyzje podejmowano szybciej. To szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy walczymy z kryzysem gospodarczym. Dotychczas pojawiały się sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach.(…) to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji - mówił Kaczyński.

Na obawy, że ograniczenie liczby ministerstw spowoduje sytuację, że faktycznie będą rządzili sekretarze stanu, wiceministrowie, Jarosław Kaczyński odpowiada, że "Polską rządzą sekretarze stanu, tak jest i dzisiaj".

- Kto jest odpowiedzialny np. za górnictwo? Formalnie minister, ale dla górników, zarządów spółek, wszystkich zainteresowanych jest oczywiste, że najważniejsze decyzje podejmuje pan X, który jest wiceministrem odpowiedzialnym za ten obszar. (…) Kto odpowiada za biblioteki publiczne? Też wiceminister, który oczywiście ma też inne zadania. A muzea? Też jest wiceminister, który dla muzealników jest najważniejszym człowiekiem w rządzie. (W rekonstrukcji rządu) nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania - powiedział.

Na pytanie o to, jak PiS postrzega ostry spór światopoglądowy, pada odpowiedź, że "ci którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje – przegrali".

- Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę.(…) Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba – choć rozumnie. Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć albo walczyć z jakąś niebywałą łagodnością czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie prawa. (…) podstawowym środkiem musi być przekonywanie, perswazja, by ludzie nie popadali w szaleństwo, by nie uznawali za oczywiste radykalnego odejścia od normy, podeptania jej nawet. (…) to jest całkowity rozkład samego fundamentu społecznego, następstwa pokoleń, tego wszystkiego, co pozwoliło rozwinąć kulturę opartą na chrześcijaństwie w wymiarze materialnym i duchowym, co dało postęp ludzkości. (…) Postulat odrzucenia reguł cywilizacji, zasad społecznych i stworzenie w ich miejsce jakiś nowych, nieokreślonych (…) żadnych nowych, a już na pewno lepszych dla społeczeństwa reguł nie ma, jest tylko kulturowe zwycięstwo lumperproletariatu.(…) Jest to zwycięstwo tej części klasy robotniczej, która jeszcze w XIX w. (w Anglii) była nazywana „dziką klasą robotniczą”. Jeżeli ktoś czytał Marksa, to wie, że tam są opisy zachowania lumperproletariatu angielskiego, z jego całkowitą swobodą obyczajową. I to jest właśnie to, a nie żaden postęp - mówił.

- Tam gdzie jest łamane prawo, trzeba reagować. Poczucie bezkarności, żądanie totalnej abolicji nie zostaną uznane. Z drugiej strony w programach szkolnych, w tym, co dociera do młodzieży, muszą być bronione wartości, które są podstawowe dla utrzymania naszej cywilizacji. (…) Są tacy, którzy by chcieli społeczeństwa zupełnie pozbawionego tożsamości, zbiorowiska konsumentów, które będzie dostarczycielem pieniędzy i władzy. Dla tych ludzi wszystkie struktury stałe, oparte na grupowych tożsamościach, jak państwa i wspólnoty religijne są przeszkodą.(…) Nie ma żadnego powodu, by państwo polskie wspierało tych, którzy chcą zniszczyć społeczeństwo. Nie chcemy żadnych represji, ale społeczeństwo trzeba bronić i mechanizm ekonomiczny jest ważny. Przede wszystkim trzeba chronić dzieci – te w wieku przedszkolnym i szkolnym całkowicie, a tym trochę starszym mówić, tak jak jest naprawdę - przekonywał.

Kazcyński odniósł się też jednoznacznie do Konfederacji.

- To jest dziwne połączenie narodowców i wolnościowców, którzy w zasadzie nie powinni mieć z sobą nic wspólnego. Mamy tam nie tylko libertarianizm, który jest poglądem w mojej ocenie nierozsądnym, ale jednak uznanym poglądem na rolę państwa w życiu jednostki, lecz i libertynizm. Jak to się składa w jedną formację z katolicką nauką społeczną, a precyzyjniej mówiąc, z jeszcze wcześniejszymi koncepcjami Dmowskiego? Na serio traktowane być nie powinno - twierdził.

Iwona Galińska

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1645128

Ziobro zgubiła chciwość i ego rozmiarów samego Sikorskiego

Prawda jest taka, że kanapowe ugrupowania typu Porozumienie Gowina czy Solidarna Polska Ziobry bez PiS-u nie istnieją i gdyby tak rozpisać przedterminowe wybory, to partia PIS uzyskuje samodzielną większość z ponad 40% poparciem oraz ma komfort rządzenia bez chimer koalicjantów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645154

Sprawa "Piątki dla zwierząt" jest odzwierciedleniem niedobrej taktyki przyjętej przez Jarosława Kaczyńskiego w kierowaniu partią – mówi DoRzeczy.pl prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Damian Cygan: Czy PiS zapłaci polityczną cenę za nowelizację ustawy o ochronie zwierząt?

Kazimierz Kik: W tej sprawie popełniono dwa błędy. Po pierwsze, projekt pojawił się ad hoc i został od razu wrzucony w proces legislacyjny. Zabrakło rzeczy najważniejszej – dyskusji i rozpoznania stanowiska poszczególnych grup zawodowych, ponieważ wydaje mi się, że w demokracji trzeba bardzo dbać o swój elektorat. Troska o niego powinna wiązać się z dialogiem. Natomiast wrzucenie tego projektu do Sejmu w taki sposób uruchomiło wszystkich wrogów PiS i Jarosława Kaczyńskiego, zarówno tych prawdziwych, jak i ukrytych. Ci wrogowie ruszyli do boju licząc, że obudzą emocje. Finalnie 100 tys. ludzi na wsi to może być ten języczek uwagi.

Jaki jest drugi błąd PiS?

Podczas prac nad tym projektem okazało się, że już nie tylko elektorat, ale i środowisko polityczne jest zróżnicowane. To oznacza, że nie było negocjacji w kręgu ugrupowań politycznych.

Wszyscy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw tej ustawie.

Solidarna Polska wykorzystuje to do wewnętrznych sporów, bo to doskonały moment na zmianę układu sił w koalicji rządzącej. Sprawa "Piątki dla zwierząt" jest odzwierciedleniem niedobrej taktyki przyjętej przez Jarosława Kaczyńskiego, mianowicie tzw. unilateralizmu personalnego w kierowaniu partią. Potrzeba więcej konsultacji, więcej liczenia się z innymi, bo można tych innych utracić, albo dać instrumenty do konfliktów wewnętrznych. Dialog, rozmowa, negocjacje i kompromis powinny przyświecać liderowi tak dużego ugrupowania, jakim jest Prawo i Sprawiedliwość i liderowi tak doświadczonemu. Mimo że osobiście podzielam punkt widzenia Jarosława Kaczyńskiego na sprawę unormowania tych kwestii związanych ze zwierzętami, to nie podzielam sposobu rozwiązania tego problemu. Spodziewam się zatem, że finalnie PiS będzie miało z tego projektu więcej strat niż zysków ze względu na źle przyjętą taktykę.

Według nieoficjalnych informacji pojawiła się koncepcja wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu w ramach rekonstrukcji. Jakie to by miało konsekwencje?

Negatywne. Mamy doświadczenia z poprzednich lat, że z chwilą, kiedy Kaczyński został premierem, rządy były niezwykle krótkie. Drugim problemem jest negatywny elektorat prezesa PiS. W związku z tym jego wejście do rządu mogłoby obudzić ten negatywny elektorat, który ruszyłby do ofensywy. Sądzę więc, że ta obecna formuła, kierowania sprawami państwa przez Jarosława Kaczyńskiego z drugiej pozycji, się sprawdza. Oczywiste jest, że to powoduje problemy w rządzeniu, ale czy większego problemu nie wywołała przywrócenie złego doświadczenia z 2007 roku? Moim zdaniem polityk o tak negatywnym elektoracie powinien uważać na to, żeby swoją twarzą nie popsuć całego wizerunku Zjednoczonej Prawicy.

Kinga Duda została społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Czy pierwsza córka może przyćmić pierwszą damę?

Rozumiem prezydenta Dudę, że dba o swoje dzieci, bo to jest bardzo chwalebna cecha ojca. Natomiast o ile pierwsza dama jest naturalnym zjawiskiem w polskiej polityce, o tyle pierwsza córka nie. Są oczywiście precedensy na świecie, jak np. w Stanach Zjednoczonych. Kinga Duda wygląda na osobę niezwykle inteligentną, ale na miejscu prezydenta unikałbym tworzenia płaszczyzny ułatwiającej zarzuty o nepotyzm. Stryj prezydenta, Antoni Duda, otrzymał niedawno posadę w państwowej spółce i mnożenie tego typu sytuacji może być bardzo poważnym zarzutem przeciwko prezydentowi. Każdego męża stanu ocenia się po jego działaniach. Jeżeli obdarowuje rodzinę, bliższą i dalszą, to budzi niepokój w społeczeństwie. Wobec tak ważnego polityka, jakim jest prezydent, takich zarzutów absolutnie nie powinno być.

/ Źródło: DoRzeczy.pl

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1645140

Ks. abp M. Jędraszewski o politykach odpowiedzialnych za Polskę:

Autentyczna miłość do Polski wymaga wysiłków oraz rezygnacji z własnych partykularnych interesów

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645156

Czy oni wiedzą czym jest miłość ?,,,,,,,,, 

........dziś za wszystkim jest prawda i półprawda.......

.........Prawdziwa MIŁOŚĆ mówi : potrzebuję Cię bo Cię KOCHAM.......a NIE ! ........kocham cię bo cię potrzebuję............

E.Fromm

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1645447

Wśród przepisów dotyczących praw zwierząt, które zostały przyjęte przez Sejm, znalazło się ograniczenie uboju rytualnego jedynie do krajowych związków wyznaniowych. W obronie dotychczasowych zasad wystąpił właśnie lobbysta Jonny Daniels. Izraelczyk związany z ekipą rządzącą twierdzi, że zakaz jest nonsensem, a wykrwawianie się zwierząt najlepszą metodą ich uboju. Przeforsowanie zapisów Ustawy o ochronie praw zwierząt w zakresie uboju rytualnego napotkało na pewne trudności. Ostatecznie zapis o jego ograniczeniu został dodany podczas drugiego czytania zmiany prawa proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Ostatecznie w Sejmie uchwalono przepisy, które pozwalają na ubój rytualny tylko dla krajowych związków wyznaniowych. Uprawnione do niego podmioty mają być z kolei określane w drodze rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przeciwko ograniczeniu uboju rytualnego protestowali nie tylko posłowie Konfederacji czy Polskiego Stronnictwa Ludowego, lecz także związany z władzą izraelski lobbysta. Daniels w liście opublikowanym przez portal Onet.pl twierdzi, że wokół tej formy zabijania zwierząt narosło wiele mitów. Tym samym snuje się „wizję jakiegoś szalonego rytuału, w którym obcy nam ludzie robią paskudne rzeczy”. Dalej żydowski lobbysta przypomina o religijnym uzasadnieniu uboju rytualnego. W jego opinii jest on takim samym sposobem na zabijanie zwierząt w celach spożywczych, jak każda inna forma pozbawiania ich życia. Daniels uznaje wręcz żydowską i muzułmańską metodę za „praktykę lepszą od tej rozpowszechnionej w dzisiejszych czasach, polegającej na ogłuszaniu bolcem w głowę przed ubojem”. Zarzucił on tym samym zwolennikom zmian w prawie, że kierują się jedynie swoją własną wyobraźnią.
https://wolnemedia.net/daniels-broni-uboju-rytualnego/

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1645144

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się działalności Beaty Kempy z czasów, gdy była ona pełnomocnikiem rządu ds. pomocy humanitarnej. Lista zastrzeżeń wobec polityk jest długa. NIK zarzuca Kempie m.in.m że ta nie koordynowała swoich działań z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Kempa miała nie panować nad swoim budżetem i wydawać pieniądze w zależności od zgłoszeń organizacji pozarządowych. Kontrolerom rzuciły się też w oczy wydatki na delegacje. Beata Kempa miała wziąć udział w 16 podróżach, ale pojechała tylko na 9. Łącznie kosztowało to podatnika 700 tys. złotych. Ponadto Kempa miała nie panować nad zleceniami. Dla przykładu 50 milionów złotych wydanych na "leczenie dzieci z Aleppo" miało zostać outsourcingowane do firmy, z którą rząd nie podpisywał żadnej umowy. Beata Kempa "stanowczo nie zgadza się z tezami zawartymi w informacji NIK". Jednak o tym, że o sprawie będzie głośno można było domyśleć się już w lipcu. Wówczas prezes NIK Marian Banaś zdymisjonował wiceprezesa Tadeusza Dziubę, który miał wpływać na wyniki kontroli. W uzasadnieniu swojej decyzji Banaś napisał, że Dziuba "wywierał naciski", "manipulował wynikami kontroli" oraz "próbował zastraszać kontrolerów". Sprawa trafiła do prokuratury.
Marian Banaś. Konflikt z Kaczyńskim Zresztą Dziuba nie był jedyny. "Efekt miotły" dotknął 13 z 16 dyrektorów biur i central, którzy funkcjonują w NIK. Komentatorzy byli zgodni, że seria dymisji w NIK to kolejny rozdział wojny między Marianem Banasiem, a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1645147

"To byłby wielki prezent dla PO"...Gdyby dziś ktoś próbował doprowadzić do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, to zrobiłby wielki prezent dla PO. Oni tylko zacierają ręce i czekają na taki gest, który doprowadzi do tego, że to nie Zbigniew Ziobro będzie kierował ministerstwem sprawiedliwości i polską prokuraturą - powiedział na konferencji prasowej wiceminister Michał Wójcik.
Podczas konferencji posłowie Solidarnej Polski komentowali kryzys Zjednoczonej Prawicy z powodu głosowania nad nowelizacją ustawy wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Odnieśli się też do ich sprzeciwu wobec ustawy bezkarnościowej. Jak zadeklarowali, zagłosują przeciwko niej.

- Solidarna Polska nigdy nie głosowała i nie zagłosuje za ustawą, która narusza konstytucyjną zasadę równości wszystkich wobec prawa. Nie ma na to zgody - powiedział Michał Wójcik.

- Od rana pojawiają się wypowiedzi w różnych mediach, jakoby Ziobro był niewrażliwy na sprawy dotyczące zwierząt. To jest kłamstwo - podkreślił Wójcik. - Jeśli chodzi o prawa zwierząt zawsze tak, ale zwierzę nie może być ponad człowiekiem, to człowiek jest ponad zwierzęciem - podkreślił.

- Mamy prawo, jako Solidarna Polska mieć swoje uwagi do projektu i je złożyliśmy. Nie może być tak, żeby uderzać w polską wieś, polskich rolników. To są ludzie, przed którymi możemy schylić głowę i dziękować za to, co robią dla Polski i Polaków - przekonywał wiceminister sprawiedliwości.

- Nie możemy się zgodzić i nie zgodziliśmy się, żeby powiedzieć tak, mają być nowe przepisy i mają być natychmiast wprowadzone bez vacatio legis, doprowadzając do sytuacji, w której rolnicy mogą popaść w bardzo poważne problemy. Nie ma na to zgody. Ubolewamy, że nie było pogłębionej dyskusji w tym zakresie - zaznaczył.

- Pięć lat temu zdecydowaliśmy jako Solidarna Polska, żeby być razem z naszymi partnerami, z naszymi przyjaciółmi z PiS i Porozumienia w jednej koalicji. Zawarliśmy porozumienie, żeby zmieniać Polskę po nieudanych rządach PO i PSL. Polacy chcieli zmian. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele reform, w tym reformę wymiaru sprawiedliwości. Symbolem tych zmian jest minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro - podkreślił Wójcik.

Z kolei wiceminister Sebastian Kaleta, odnosząc się do planu przyspieszonych wyborów, powiedział, że "są prezentem dla PO, dla LGBT, na które czekają mafie lekowe i paliwowe".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1645150

Jak mamy się zajmować ważnymi sprawami, kiedy durne norki powodują, że kilkudziesięciu posłów w tym MINISTER głosuje przeciw własnemu rządowi??? Jak chcecie naprawiać sądy, walczyć ze zboczeniami i zajmować skrobanką? Dopiero się zacznie show indywidualności i "kto to ja nie jestem". Prezesowi potrzebny był wątek "kalibracyjny" i pretekst żeby wziąc to towarzystwo za pysk. Przecież przypomnij sobie kto i w jaki durny sposób o mało nie załatwił wybrania Dudy? Pan koniec ogonka Gowin zachwoał się jakby co najmniej był jakimś magnatem. Jego 1,5% poparcia nie mówi mu: "schowaj ambicje do kieszonki i głosuj jak radzi JK"? Minister rolnictwa sprzeciwia się? Czy on za przeproszeniem och...jał? To nie JK ma problem, to wszystkie te przystawki ze swoimi małymi guru. Do kupy niech się wezmą i zastanowią - dobrze im zrobi. 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1645220

Zakończyła się narada kierownictwa PIS-u

Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645285

........poddani czekają,,,,,,,,

........dziękują za pełne szacunku traktowanie nas.........to baza zaufania......... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1645445

Anita Czerwińska rzecznik PiS

@RzecznikPiS

Zakończyła się narada kierownictwa @pisorgpl

Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.

4:12 PM · Sep 21, 2020

https://wpolityce.pl/polityka/518564-zakonczyla-sie-narada-kierownictwa-pis

-----------------------------------------

Napięcie rośnie. Tylko, że to nie film. Szkoda, że nie podają żadnych informacji.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645286

Europosłanka PiS Beata Mazurek: "Wielu z nas uważa, że ciągłe ustępstwa wobec koalicjantów ich wzmacniają, a nas osłabiają. Lider ZP jest jeden. Czas na zdecydowane rozstrzygnięcia wobec wszystkich, którzy grać zespołowo nie potrafią" - napisała na swoim profilu na Twitterze,

Z informacji przekazanych reporterowi rmf24.pl przez jednego z uczestników spotkania wynika, że ustalenia poniedziałkowego spotkania kierownictwa PiS poznamy najwcześniej w środę.

Wcześniej, jak wynika z nieoficjalnych informacji, ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Jak podaje reporter RMF FM Mariusz Piekarski, szef Solidarnej Polski ma na nim usłyszeć, jakie są warunki pozostania jego ugrupowania w koalicji. Mają to być "twarde warunki".

https://wiadomosci.wp.pl/kryzys-w-koalicji-zakonczylo-sie-spotkanie-przy-nowogrodzkiej-rzeczniczka-pis-podjeto-decyzje-o-zdecydowanych-rozstrzygnieciach-6556459845655264a

Czyli negocjacje trwają,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645287

Nieoficjalne informacje portalu tvp.info: Dojdzie do spotkania Jarosław Kaczyński - Zbigniew Ziobro. Liderowi SP mają zostać postawione twarde warunki. Albo dojdzie do porozumienia albo rząd mniejszościowy i obserwowanie zachowań ziobrystów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645289

......czyżby politycy nie mieli dość b. przeciągniętej walki politycznej w ostatnim czasie, czyżby nie czuli się zmęczeni?! O czym to może świadczyć?! Kto się napracował, to doskonale wie, jaka może być cena nowych wyborów. Dlatego cięszę się, iż po pierwszych b. nerwowych, emocjonalnych godzinach i dniach, sytuacja stabilizuje się, wraca do normy. Trzeba umieć nacieszyć się naszym wspólnym, z trudem wywalczonym zwycięstwem, jednym i drugim. To nie jest czas na kłótnie i spory ale na ciężką pracę dla dobra naszej ojczyzny. Opozycja jest w rozsypce i niech tak pozostanie. Tusk zagubiony, Wałęsa się pakuje, Trzaskowski łapie gówna po Wiśle, inni podwineli ogony. Dobra nasza i nie trza psuć. Tak trzymać! 

Poza tym konsekwentnie jestem przeciwnikiem ustawy "futerkowej", chcę wolności w swoim gospodarstwie i nie życzę sobie nieproszonych gości z listami gończymi. Nie mam 9-12 m kw. dla mojego psiura! Mam za to wygodną budę (kryta blachą), mam wypasioną kostuchę i coś do tego jeszcze się znajdzie. Pozdrawiam b. serdecznie Gawriona i wszystkich niepoprawnych. Znakomity wpis pod którym podpisuję się dwoma rękoma. Nota najwyższa. STRoch

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1645404

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1645430

Opamiętajcie się - będziecie tego świadkami !

Są ludzie, którzy nie umieją przyznać się do zmiany poglądu.......... tak jak Fizyka idzie meandrami..........

.......... są pseudo poszukiwacze prawdy..........a kiedy pojawia się coś co rozbija ich misternie ułożone puzle .......idą w zaparte.......to ludzie mali......super materiał na manipulację.......

Dziękuję  Panie Gawronie za wartościowy wpis.

Pozdrawiam serdecznie,

z wyrazami szacunku,

Agnieszka Magdalena Nowak

Z Panem Bogiem i Naszą Królową Maryją !

Ratujmy Naszą Ojczyznę - Polskę opartą na wartościach Chrześcijańskich !

.......... niestety też wolałabym nie widzieć to co widzę...........

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1645444

Ten tzw.„Kryzys koalicji” nie wywołuje u mnie już żadnych emocji. Bo wszystko się ułoży tak jak ma być. Gorąco to było w maju.

A gdy wqrviacie się czasem na Prezesa, na rząd czy prezydenta to wtedy szybciutko spójrzcie na tę fotografię.
I złość od razu wam przejdzie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645491

Porozumienie jest.

Wszystko ok.

No i po co były te emocje ?

po co?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645500

zaoszczędzisz na kawie ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1646861