Nie używajcie poczty na Onecie

Obrazek użytkownika Gawrion
Ogłoszenie

UWAGA! Serwery pocztowe Onetu z nieznanych mi przyczyn blokują od jakiegoś czasu korespondencję wysyłaną z mojego serwera pocztowego. Jeśli Wasze konta na Niepoprawni.pl są zarejestrowane na domeny podane niżej, to nie otrzymacie istotnych powiadomień z serwisu Niepoprawni.pl. W najgorszym przypadku nie będziecie nawet w stanie odzyskać konta (np. w razie zapomnianego hasła). Mój serwer dostaje tajemniczą zwrotkę: 

<*************@gazeta.pl>: host mx.poczta.gazeta.pl[213.180.142.193] refused to talk to me: 220-mx.poczta.gazeta.pl 521 5.7.1 Service unavailable; client [192.99.7.100] blocked using postscreenbl.opbl.onet.pl.local

Jakie są motywy? Można się domyślać :D

Poczta bez żadnych problemów dochodzi na maile gmail, interii, o2, wp. Sugeruję jak najszybszą zmianę operatora pocztowego. Po co wzbogacać polskojęzycznych i antypolskich usługodawców, którzy blokują serwery pocztowe polskich, patriotycznych portali? Nie ma żadnego powodu. Prócz lenistwa :D

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to mój serwer pocztowy nie występuje na żadnej z prawie 100 blackilist:
Checking 192.99.7.100 against 86 known blacklists...
Listed 0 times with 1 timeouts


Problem dotyczy domen pocztowych:

 • op.pl
 • vp.pl
 • poczta.onet.pl
 • autograf.pl
 • buziaczek.pl
 • onet.pl
 • onet.com.pl
 • poczta.onet.eu
 • adres.pl
 • onet.eu
 • gazeta.pl
 • spoko.pl
 • vip.onet.pl
 • amorki.pl
 • cyberia.pl
 • pseudonim.pl

ps. jeśli ktoś został już dotknięty blokadą, to proszę przesłać info na kontakt[mapła]niepoprawni.pl - coś wymyślimy ;)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

czyli blokada. głupie to i wliczono, że będzie widoczne. takie tajne układy mają z innymi też? widać uznano za nieprzejednanych, za wrogów ludu, którzy nawet nie mają tam wchodzić. filtr cenzury politycznej w zmowie obcych w naszym kraju.

a to bezbożniki i niegodziwce, już listy proskrypcyjne mają, niby chcą tylko odwiedzać się w szpitalach a już zaglądają ludziom w serwer. skoro zbierają i przechowują takie dane, to należy się liczyć z tym, że zbierają i inne do najróżniejszych celów.

P.S. to prawda, że konto na nekronie.ru jest bezpieczne jak ruska spółdzielnia?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657158

Dodali nas na swoją lokalną blacklistę - na to wygląda. Mógł to zrobić szeregowy pracownik, zarządzający serwerem, mogło kierownictwo. Nie interesuje ich, że mój serwer jest czysty na światowych listach. Zjawisko tym bardziej dziwne, że gdy wczoraj zaglądałem na swoją starą skrzynkę na op.pl ujrzałem tam masę ewidentnego, prymitywnego  spamu, z którym jakoś nie są w stanie sobie poradzić ;)

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657173

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Chodzi o likwidację niezależnej od głównej, narzuconej linii myślenia. Wszystkie polskie portale z tym się borykają, z odcinaniem od możliwości zarobkowania na koszty utrzymania, na możliwości komunikowania się z portalem. Jeśli popatrzymy na portale korporacyjne, tam tylko teksty "dziennikarskie" czyli o treści zgodne z linią ideową portalu. Wspomnijmy aferę PR3, gdzie SMS-ami PiSowska czapka cenzorsko-dyrektorska narzucała o czym wolno mówić, o czym nie. Gdzie potrafiono zablokować tradycję tego radia czyli Listę Przebojów Trójki bo na pierwszym miejscu była piosenka niewygodna władzy. Ten proces nasila się od kilku miesięcy.  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1657163

Akurat bardzo dobrze się jej przyglądałem. Dobrze, że wybuchła, bo okazało się, że komuinistyczny aparatczyk, wsadzony tam za czasów komuny jako swój, pracujący tam do niedawna, ręcznie sterował listą przebojów. Działo się tak od kilkudziesięciu lat. Swoją władzę i pozycję wykorzystywał do walki politycznej. Powinien dawno wylecieć na bruk.

Dziwię się PiS'owi że przez tyle lat nie byli w stanie zrobić tam (i nie tylko, jeśłi chodzi o media) porządku i powywalać komunistycznych dziennikarzy. Skoro w mediach nie potrafią, to dziwimy się że w sądach siedzą stalinowscy sędziowie i ich wychowankowie? Kaczyński ma za miękkie i mało zamordystyczne serce. Ja bym się nie cackał.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657172

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Najpierw moje przeprosiny za to, że raz na jakiś czas robię czeski błąd w Twoim nicku.

Nie wiem o kim myślisz mówiąc o komunistycznym aparatczyku, co sterował listą. Ostatecznie to tylko piosenki. Ja tę listę słuchałem jako licealista, student i choć na nią nigdy nie głosowałem. Ta lista to wspaniałe czasy w naszej polskiej muzyce lata '80, '90. Później już były inne problemy więc straciłem z nią kontakt. Czy jeden utwór miał jakieś znaczenie? Nie sądzę. Ale dzięki aferze ten utwór zna większość Polaków. Stara zasada reklamy, nie ważne jak mówią byle mówili. Była to ogromna wpadka medialna PiS.

Faktem jest, że powsadzani PiSowcy aparatczycy starali się tą stacją sterować jak za słusznie historycznych czasów PRL. To fakt udowodniony. A dla osób pamiętających cenzurę na Mysiej jest to dość bolesne wspomnienie. Jest kilka alergii jakie w tym czasie nabyłem, cenzura i kolejki. Obu elementów unikam jak ognia.

Faktem też jest, że pozycja PR3 dzięki działaniom PiSowskich  aparatczyków  na rynku radiowym zeszła na psy z tego co pamiętam z 7% na 3%. Czyli nie tylko ja mam takie odczucie, że zniszczono kolejną rzecz, która była jakąś tam wartością w naszej kulturze. Przynajmniej dla mnie. A tych podmiotów gospodarczych doprowadzonych do ruiny przez PiS jest zatrważająco dużo. 

Co do problemów i rugowania polskich mediów blogerskich myślę, że się całkowicie zgadzamy, też z tym problemem się borykamy. Również zgadzamy się w sprawie lasów. To już jest jakaś podstawa do dyskusji, nawet jeśli w sprawie uPiSowienia mediów mamy inne odczucia.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1657186

A kto był na usługach SB jako TW "Bera" i trafił tam w 1982 r., czyli w stanie wojennym? Piszesz o aferze nie znając podstawowych faktów na jej temat? Skoro nie znasz głównego bohatera afery, to podejrzewam, że tym bardziej nie znasz szczegółów afery. No chyba że udajesz, ale po co to udawanie?

PiS jest praktycznie jedyną partią która od 30 lat zrobiła cokolwiek w temacie wyrwania państwa polskiego z rąk zdrajców i komuchów. I takie są fakty. Jaką Ty właściwie popierasz opcję polityczną? Bo coraz bardziej wydaje mi się, że mocno nam nie po drodze. Poglądy i oceny, cele możesz mieć inne - te nie podlegają pod kryteria prawda/fałsz. Natomiast nie podoba mi się, że nie uznajesz czy nie widzisz podstawowych faktów.

Natomiast - jeszcze niedawno słuchałem dużo Trujki. Rzygać się chciało od piątkowych audycji Manna i politycznych wtrętów jego i jego gości. Wszystko tak topornie zawoalowane. Rzygać się chciało od zapraszanych "publicystów" pokroju Renaty Kim. Rzygać się chciało od manipulacji listą przez Niedźwiedzkiego. Kawałków o podtekstach polskiej polityki było tam zawsze wiele. Wydaje Ci się że to małe puzzle? Nie mające znaczenia? Z małych puzzli złożony jest świat. Jeśli chcesz zmieniać ten świat i cały obraz, musisz czasami zmienić wiele puzzli...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657195

Cześć Gawrionie

Mogę Cię prosić, byś mi powiedział, co oznacza "nie potrafią" (Skoro w mediach nie potrafią...) odnosząc to do PiSu.

Czy to na pewno tylko nieumiejętność? Mnie się wydaje, że nie. Choć oczywiście w pewnej części tak. Komunikacja to pięta Achillesowa PISu.

Pozdrawiam

Ps. Jestem przekonany, że nadal gmail.com jest najsolidniejszy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1657189

Cześć! A co? Nie chcą? Według mnie nie rozplanowali sobie tego wszystkiego, tylko często improwizują. Także zła strategia długofalowa. A tu trzeba po machiavellsku - po zdobyciu władzy zrobić tyle "krzywdy" komuchom i zdrajcom aby nie wiedzieli o co krzyczeć! Bo przecież można w jednym czasie krzyczeć w mediach tylko na jeden, dwa tematy. Inaczej nie ma efektu wbicia tematu do świadomości publicznej. Nie ma zaistnienia medialnego tematu. Po kilku latach rozeszłaby się pamięć po kościach.

Dobroć powinni rozkładać na całą kadencję. A to co bolesne - szybko, masowo i precyzyjnie. Także po to, aby wróg się nie połapał.

Czasami też wydaje mi się, że Kaczyński zbyt głęboko wyrasta z chrześcijańskich wartości miłosierdzia i liczy na co? Że jego zaciekli wrogowie też go pokochają? Przecież oni stracili miliardy złotych rocznie - za to się zabija! To się pamięta - jak bolszewicy - przez lata i czeka na słodki moment zemsty.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657196

Prawda o aferze w TRUJ-ce wygląda nieco inaczej. Pisałem o tym w swoim tekście na NP. A przy okazji - i bardzo dobrze - wypłynęły inne rzeczy. Ze zmianą jest tak, że trzeba mieć kim zastąpić zmienianego. Czasem - jak widać przy okazji szybkich zmian w TK i w innych miejscach - zmiennicy nie okazują się lepsi. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1657268

I Gawrionie nie dość może dobitnie (dla czytelników spoza branży) podkreśliłeś, że jest to "prywatna" inicjatywa Onetu. W zamieszczonym przez Ciebie logu widać wyraźnie:

blocked using postscreenbl.opbl.onet.pl.local

czyli serwer jest blokowany przez wewnętrzną blacklistę tworzoną przez adminów Onetu. Głupie to.

pozdr...

/benjamin

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1657169

tak jak piszesz na to wygląda. Blokowanie światowego spamu z sieci botnetowych odbywa się w oparciu o specjalne listy - na tych jestem czysty.

Na szczęście onet nie ma monopolu na usługi poczty elektronicznej. Sam porzuciłem tam dawno skrzynkę ze względu na spam, z którym nie dają sobie rady.

Mogli to zrobić bardziej inteligentnie, nie wysyłając żadnej informacji zwrotnej. Dłużej bym się nie zorientował :D

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657174

Dzięki Gawrionie za nagłośnienie tej praktyki, która się nasila. Ludzie wolni, niezałeżni, ludzie kochający prawdę są b. groźni dla wszelkiej maści przestępców, także tych politycznych (białe kołnierzyki). I nie ma się co dziwić, iż będą blokowani, spychani na margines, poniżani, oskarżani, skreślani. Już od pewnego czasu żyjemy w atmosferze wojny domowej (jest nam to narzucone), my albo oni. Dlatego jest b. zasadne roztropnie przypuszczać, iż nie jest to błąd ale praktyka usuwania niewygodnych portali interenetowych ze strefy mediów. Trzymajmy się mocno niepoprawni, bo takie wibracje raczej na stałe zagoszczą w naszej Unijnej rzeczywistości. Zgadzam się nadto, iż jeszcze tylko Polska i Węgry de facto bronią resztek wolności państw składowych UE, a to jest możliwe wyłącznie dzięki utrzymywaniu się przy władzy PiS, taka jest rzeczywistość, w której żyjemy. Lepiej by było, by więcej rodaków z dnia na dzień przychodziło wreszcie do sensu rozumienia b. trudnej (wręcz groźnej) sytuacji, w której się oto znaleźliśmy. Jednakowoż przyszłość wciąż jest w naszych rękach! Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1657213

Big Tech zwalcza jakiekolwiek inicjatywy oddolne, prawicowe. Onet blokuje pocztę. Google od lat nie dopuszcza niepoprawnych do możliwości zarabiania na reklamach. Cenzura FB to porządek dzienny. Ale nie możemy się im dać ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1657502

i DuckDuckGo wyrzuca całą listę programów szpiegujących ze strony niepoprawni.pl:

Gemius, Criteo, Warner.Media, Google, Smartadserver, Facebook, Whosamoungus, i inne?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1657505

Prosze o odpowiedz na wazne dla mnie pytanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1657777

Kto zakłada "darmową" pocztę u żyda ten sam sobie szkodzi.

Ja mam od 21 lat w polskiej firmie HomeNET i jestem bardzo zadowolony. Mogę przesyłać nawet GB.
Po 1 - 2 sekundach od końca wysyłania jest u adresata.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1657331

Zauważcie też jedno.

Owe strony pocztowe są ulubionym miejscem podmianek.

Z tego powodu sam raz zauważyłem a raz sam "zły" onet.eu wysłał mi powiadomienie o próbie przejęcia.

Czyli nie tylko właściciele i czynowniki.

Ale zwykli złodzieje oraz służby.

Tylko, komu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1658284

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Niby dorosły człowiek a wierzy, że coś może być za darmo.

Od 21 lat mam pocztę w firmie home.pl S.A. z siedzibą w Szczecinie przy ul. Zbożowej 4, 70-653 Szczecin, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z kapitałem zakładowym w kwocie 1.294.000 złotych w całości opłaconym. KRS: 0000431335, NIP: 852-21-03-252, REGON: 811158242.

Zero problemów. Mogę nawet przesyłać pliki 1 GB. 21 lat i zero problemów za 50 zł/ rok (była opcja za 150 na zawsze ale ja wolę płacić, bo wtedy ktoś ma pieniądze na michę i może pilnować mojej poczty).

Trzeba myśleć! Choć trochę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1659180