Nord Stream 2 – piękny przykład niemieckiego patriotyzmu

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

Parlament kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie na północnym wschodzie Niemiec zagłosował w czwartek za powołaniem regionalnej fundacji ekologicznej, która ma wspierać m.in. realizację kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 - informuje agencja dpa.

Na specjalnej sesji w czwartek w Schwerinie landtag zdecydowaną większością głosów opowiedział się za propozycją rządu krajowego o powołaniu fundacji. Socjaldemokratyczna SPD, chadecka CDU i postkomunistyczna Lewica głosowały za, prawicowo-populistyczna AfD wstrzymała się od głosu.

Tyle artykuł z prasy polskiej.

 

Landtag meklemburski liczy 71 posłów, frakcje SPD (26 posłów) i CDU (18 posłów) tworzą koalicję rządową. Frakcja AfD składa się z 14, Die Linke z 11 posłów, dwóch byłych członków AfD jest niezrzeszonych. 

Podczas głosowania w czwartek wszyscy obecni posłowie z SPD, CDU i Die Linke głosowali za projektem utworzenia fundacji. Głosowanie było formalnością i pachniało mocno skoordynowaną akcją.

Frakcja AfD w większości wstrzymała się od głosu, oprócz dwóch posłów głosujących przeciw, ponieważ AfD jest za tym by Nordstream2 stał się projektem rządowym, a nie fundacji która dodatkowo kosztuje.

 

Posiedzenie landtagu było przepojone patriotyzmem i troską o dobro landu.

Skonfliktowane partie połączył Nord Stream 2. Gdy chodzi o interesy gospodarcze Niemiec wszystkie partie potrafią się dobrze porozumieć. Przypomnę tutaj też, że Die Linke, wówczas jako PDS oraz CDU były przeciwne Nord Streamowi 1, a obecnie są za projektem. Gdy chodzi o własne interesy partie niemieckie potrafią zmienić swój program o 180 stopni i twierdzić, że nigdy się nie pomyliły.

Dlaczego według niby obiektywnego artykułu AfD jest populistyczna, a inne partie nie, pozostawiam interpretacji czytelnika.  

 

Przemówienie posła AfD Bert Obereiner: potrzebujemy tą fundację, bo na razie nie ma innej możliwości, ale fundacja powinna istnieć tylko czasowo.

Proszę zwrócić uwagę na mimikę i gestykę trójcy w prezydium. Pan po lewej stronie to minister ds energii Christian Pegel (SPD), pani w środku to prezydentka landtagu Birgit Hesse (SPD), pan po prawej stronie to Sebastian Ehlers (CDU).

 

5:25

https://www.youtube.com/watch?v=NxQ9qPDax24

 

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/niemcy-meklemburgia-pomorze-przednie-stworzy-fundacje-promujaca-budowe-nord-stream-2,442153.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

- do rozpadu Unii Europejskiej i "dociśnięcia" Polski i krajów Europy środkowo-wschodniej.

Jak my stracimy wolność to oni też (kraje pod byłą okupacja sowiecką).

W zasadzie już powinniśmy uruchomić masową produkcję karabinów maszynowych i amunicji (należy powiedzieć że to w imię wspólnego, europejskiego dobra aby nie siać paniki).

To wszystko idzie w bardzo złym kierunku.

Gdyby nie wojsko USA na ścianie wschodniej jeszcze w tym roku ruscy zaanektowali by część Polski bo prezio Bronek Komoruski celowo wycofał z tamtego regionu Wojsko Polskie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1657996