Islamistyczny zamach w Hamburgu?  

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

Islamistyczny zamach w Hamburgu?  

Czy był to atak osoby chorej psychicznie czy islamistyczny atak terrorystyczny?

Mężczyzna w piątek po południu wielokrotnie wbiegał na jezdnię i groził nożem kierowcom. Uszkodził kilkanaście aut i krzyczał przy tym „Allahu Akbar“ Następnie zaatakował policjantów. Nawet nie powstrzymał go paralizator. Mężczyzna szedł dalej z nożem w stronę policjanta, tenże strzelił i zranił sprawcę śmiertelnie. W sobotę policja wydała informację prasową, że zabity mężczyzna to 36-letni Libańczyk z pobliskiego ośrodka dla uchodźców.

Polskie media milczą (artykuł pisałem w sobotę), dopiero dzisiaj pojawił się artykuł na o2. 

https://www.o2.pl/informacje/niemcy-grozil-przechodniom-nozem-i-krzyczal-allahu-akbar-zostal-zastrzelony-6644989073455776a?=1

https://www.youtube.com/watch?v=89vZ81iBTz4

 

Na interpelację poselską AfD rząd RFN odpowiedział, że w Niemczech przebywa

346 terrorystów islamskich oraz 462 osoby zaliczane do kręgu islamistów z intencjami przestępczymi (to mogą być też konwertyci). Ponad połowa z nich to tzw. uchodźcy.

Na stronie internetowej Prokuratury Federalnej znajduje się przegląd zaskarżeń, aresztowań lub zakazów działalności organizacji islamskich. Prokuratura Federalna wszczęła w 2020 roku 381 postępowań z powodu terroryzmu islamskiego.

https://www.generalbundesanwalt.de/DE/Presse/Aktuelle_Pressemitteilungen/Aktuelle_Pressemitteilungen_node.html

 

W Berlinie została w środę rano napadnięta filia Deutsche Banku. Według policji sprawcy użyli gazu pieprzowego, aby zaatakować pracownika security, który napełniał bankomat. Jeden z dwóch napastników strzelił do niego co najmniej dwa razy z zamiarem zabicia, ale chybił. Ochroniarz natychmiast strzelił i zranił jednego z dwóch podejrzanych rabusiów zidentyfikowanego potem jako 18-letniego Libańczyka Mustapha Wehbe w nogi. Drugiemu napastnikowi udało się uciec. Jego brata o wdzięcznym imieniu Jihad pasującym do tego napadu policja aresztowała w ten sam dzień wieczorem. Uspokajające jest to, że według policji nie ma zagrożenia dla życia „berlińczyka“ Mustaphy. Potencjalny morderca Mustapha uważany był w multikulturalnym Berlinie za wielki talent w świecie boksu. „Berlińczyk“ Mustapha był swego czasu nawet mistrzem Niemiec juniorów w boksie w wadze muszej.

„Berlinka“ Samia Wehbe matka obu karanych już za pobicia synów, podejrzanych zresztą o trzy napady rabunkowe, powiedziała BILDowi, że Jihad nie brał udziału w dżihadżie w Deutsche Bank, bo obudziła go środę o 11 rano i że w Niemczech zostali wprowadzeni na złą drogę.  

https://pl.wikipedia.org/wiki/Takijja

https://www.bild.de/bild-plus/news/inland/news-inland/der-kleine-bruder-galt-als-boxtalent-mustapha-18-und-jihad-20-sind-die-bankraub-76544948,view=

 

W Berlinie jest dużo złych dróg, ponieważ w tą samą środę został napadnięty mężczyzna w multikulturalnej dzielnicy Gesundbrunnen. Podczas aresztowania 17-letniego „Berlińczyka“ zebrała się grupa osób – „Berlińczyków- dżihadystów“ której nie podobało się to aresztowanie i wykrzykiwała hasła w “nieznanym języku“. 30 policjantów uspokoiło sytuację.  

Dżihady odbywają się nie tylko w filiach banków, lecz też na torach kolejowych lub tramwajowych. W ubiegłym roku, według informacji BILDa, policja federalna zarejestrowała 29 przypadków, w których ludzie zostali zepchnięci na torowisko.

Rannych zostało 21 osób - na szczęście w 2020 roku nikt nie zginął. Z 22 zatrzymanych sprawców 15 nie ma obywatelstwa niemieckiego.

Ostatnio taki mało ważny incydent wydarzył się w Norymberdze, gdzie kobieta oczekująca na metro została popchnięta na tory bez jakiegokolwiek powodu przez młodego mężczyznę który przedtem znajdował się w grupie z “wyglądem południowców“. O tym informowała tylko i wyłącznie prasa lokalna oraz media z ruchu oporu. Kobiecie udało się jednak odskoczyć i nie upadła na tory.   

 

Z 22 zatrzymanych sprawców 15 nie ma obywatelstwa niemieckiego, ale 7 je posiada.

Federalny Urząd Statystyczny podał, że w roku 2020 roku w Niemczech naturalizowano około 109.900 cudzoziemców z 173 krajów!, około ¼ z nich pochodzi z krajów UE, najwięcej z Polski (ponad 6 tys.) i Rumunii.

Spoza krajów UE największą grupę tworzą Turcy 11.600 oraz Syryjczycy  6.700. Uchodźcom z Syrii nadaje się obywatelstwo w trybie skróconym po 5 latach pobytu, co jest niezgodne z konstytucją RFN mówiącą o równości wszystkich ludzi.

Ciekawe czy ten pan uchodźca z Lüneburga posługujący się 44 dokumentami, też został w Niemczech 44 razy sprowadzony na złą drogę i czy otrzyma 44 niemieckie dowody osobiste, oczywiście po 44 szczepieniach.  

 

Tabelka z 2019 roku

https://www-genesis.destatis.de/genesis/online?operation=ergebnistabelleUmfang&levelindex=3&levelid=1622277152717&downloadname=12511-0009#abreadcrumb

 

https://www.bild.de/regional/hamburg/hamburg-aktuell/messerangriff-auf-polizisten-beamter-erschiesst-bewaffneten-76553280.bild.html

 

https://dipbt.bundestag.de/dip21/btd/19/259/1925939.pdf

 

https://www.berliner-zeitung.de/news/polizeibericht-berlin/nach-schlaegerei-gaffer-attackieren-polizisten-in-gesundbrunnen-li.161431

https://www.bild.de/politik/inland/politik-inland/15-ohne-deutschen-pass-22-gleis-schubser-gefasst-76555084.bild.html

https://www.merkur.de/bayern/nuernberg/hauptbahnhof-nuernberg-polizei-ubahn-schubsen-unbekannte-frau-zeugen-zr-90652256.html

https://www.presseportal.de/pm/32102/4924363

https://www.braunschweiger-zeitung.de/niedersachsen/article231075758/Zoll-in-Lueneburg-Mann-mit-44-Identitaeten-hielt-sich-illegal-auf.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

...w swojej pełnej krasie. Na razie reszta jest trzymana w ryzach, żeby pacjent się nie zorientował, że to już początek śmierci klinicznej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672285