„Incydent“ na mszy ewangelickiej w Nidda w Hesji

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

Niedziela wielkanocna przypadła w tym roku na 4 kwietnia, ale lokalna prasa podała tą niezbyt ważną informację o „incydencie“ i „awanturnikach na mszy wielkanocnej“ dopiero 11 i 12 kwietnia.

Do „incydentu“ doszło w kościele ewangelickim w miasteczku Nidda liczącym nieco ponad 17 tysięcy mieszkańców, położonym nieco na północ od Frankfurtu nad Menem. Dwie dziewczynki szły krótko przed godziną 6 rano z rodzinami do kościoła w którym miały otrzymać bierzmowanie. Na ulicy znajdowało się trzech panów z butelkami w ręku którzy usiedli przy na krótko przy zabytkowej studni. W tym czasie obrazili przypadkową kobietę idącą na mszę. Następnie tych trzech panów wpadło na myśl, że mieszkańcy idą do kościoła na mszę.

 

Incydent

Jeden z tych trzech panów stał przy drzwiach, dwóch z nich wtargnęło oczywiście bez maseczek do kościoła trzymając butelki w ręku i filmując wiernych i wykrzykując przy tym „Allah jest wielki“. Policja została zawiadomiona, ale w tym czasie ci panowie uciekli i nie można ich zidentyfikować. 

Na temat incydentu nie ma żadnych relacji w tych wielkich gazetach zachwalanych jako „media opiniotwórcze“. W Nidda nie odbyły się żadne demonstracje antyrasistowskie i na miejsce tej ohydnej zbrodni nie przyjechał ani premier ani żaden minister landu.

Miejmy nadzieję, że policja ich wkrótce zidentyfikuje i ukarze za brak maseczek.

https://www.wetterauer-zeitung.de/wetterau/nidda-ort1184448/stoerer-im-ostergottesdienst-90456695.html

https://www.idea.de/spektrum/junge-maenner-stoerten-den-ostergottesdienst-in-nidda

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)