Zbudujcie Mur Warszawski, a Jarkocin nową stolicą Mazowsza!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Sejm już w sierpniu może zająć się projektem ustawy autorstwa PiS, który będzie zakładał stworzenie nowego województwa warszawskiego – wynika z nieoficjalnych informacji krążących w parlamentarnych kuluarach.

No i jak to w PRL-bis bywa w zwyczaju, ta (jedynie) słuszna koncepcja napotyka na zupełnie irracjonalne przeszkody:

tym razem poszło o to, gdzie będzie się mieścić stolica nowego województwa.

Żrą się pomiędzy sobą pisowskie frakcje radomska i płocka, co jest o tyle niepokojące, że kiedy zaczynają się żreć między sobą frakcje partyjne, to zawsze się to kończy jakimiś nieprzyjemnymi dla Ciemnego Ludu/ Suwerena (wersja zależna od tego, czy swobodna, prywatna rozmowa – czy oficjalny spicz) konsekwencjami.

Wystarczy, że przypomnę czym się skończyło, gdy pożarły się między sobą frakcje natolińczyków z puławianami:

do dziś się to nam POPiSem odbija!

***

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem jedynie słusznej koncepcji podziału Mazowsza.

Powiem więcej – jestem za podziałem realnym, czyli otoczeniem, że użyję określenia mocno ostatnio lansowanego przez para-prezydenta (nie poprawiać: nie pana prezydenta, a para-prezydenta) Warszawki od reszty zdrowego socjalistycznego organizmu Murem Warszawskim, który na wzór Muru Berlińskiego, zagwarantuje ład i porządek w pisowskim enerdówku.

Mur Warszawski można na potrzeby chwili nazwać eufemistycznie kordonem sanitarnym, co dzięki picdemii (nie poprawiać – picdemii) brzmi logicznie, bo logika ma to do siebie, że jest nieubłagana, w wyniku czego najoczywistszy bezsens też może być logiczny.

A skoro żrą się między sobą frakcje płocka z radomską, jako człowiek koncyliacyjny, zgodę ceniący sobie ponad (prawie) wszystko) uważam, że równocześnie z rozpoczęciem budowy Muru Warszawskiego, należy rozpocząć budowę nowej stolicy Mazowsza!

Nie musi być wielka, a nawet duża – wystarczy, żeby była nowa i słusznie nazwana.

W końcu ten strażak, co to w trybie wyborczym korona wirusa wygasił, i tak zapowiedział, że „Będziemy zap… i rowy, kur…, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni (…).” to co szkodzi przy okazji tego zap...nia i kopania rowów, jakąś stolicę machnąć?

Przecież na naszych oczach powstaje (z kolan) Centralny Port Komunikacyjny, to co za problem trochę cegieł przyoszczędzić i tę stolicę gdzieś w szczerym, mazowieckim polu wybudować, ku chwale (socjalistycznej) ojczyzny?

Ale ile miliardów będzie można przy okazji przepalić!

Na granicach nowego województwa będzie można wprowadzić kontrole sanitarne, które zapewnią nierozprzestrzenianie się warszawskiej zarazy, co spotka się z poparciem miażdżącej większości (51.03%) populacji, jako że Warszawka wk… nie tylko para-prezydenta.

O, takie zdjątko mam w archiwum:

A żeby uniknąć kontrowersji z wyborem nazwy, proponuję złożyć adres (to po staropolsku) do Kniazia Nowogrodzkiego, by zechciał się zgodzić na nazwę Jarkocin.

Nazwa ta ma same zalety, włącznie z tą, że zamiast dzielić – będzie łączyć:

wyznawców Prezesa i miłośników zwierząt futerkowych.

Gdyby zaś komuś się moja, koncyliacyjna propozycja nie spodobała i zaczął coś margać, to proszę zauważyć, iż takie mury doskonale się sprawdzają – że tylko zbudowane wokół palestyńskich gett ogrodzenie wspomnę,

No to pisowcy, do dzieła! (i do kasy).

A ja tymczasem, nie zważając na to wasze (…) się (padło słowo powszechnie uznane za precyzyjne), uwędziłem sobie drobną przekąskę.

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/habemus-para-prezydentam

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/picdemia-czyli-polakom-kopalnie-niepotrzebne

-------------------------------------------------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:9)