Socjalizm żoliborski w wersji dla dorosłych

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Co takiego naprawdę istotnego wydarzyło się na terytorium zarządzanym przez socjalistów żoliborskich w ciągu minionej dekady (spokojnie – mnie o 10 dni, nie lat chodzi)?

- Reaktywacja DUDAbusa po pozbyciu się czerwonej karoserii marki Turczyłło i napompowaniu opon obietnicami?

- Albo już 200 baniek darowanej pewnej innowacyjnej rodzinie kasy podatników i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w tej sprawie Wielka Kumulacja dopiero przed nami?
(Siara rzekłby: mają rozmach, ….. skumulowani, czy jakoś tak).

- Czy może histeryczny i jak na wspomaganiu (bez nerwów – mocną kawę mam na myśli) wygłoszony w sejmie spicz nawróconego na PiS bankstera, w którym to spiczu zażądał od swoich kumpli (no bo przecież nie od Narodu) dowodu zaufania, jak by się bał, że go chcą z interesu wymiksować?

Eeee… bez żartów.

Warte zaprzątnięcia naszej uwagi były 2 kwestie;

***

1. rozpędzenie przed podległą ministrowi o wyglądzie spragnionym milicję (policja, to była przed wojną) katolickiej pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy, pielgrzymki nie tylko unikalnej, ale wręcz symbolicznej, bo nieprzerwanie przez 365 lat, mimo wojen, epidemii, zaborów i okupacji, idącej z dostojnego Łowicza do Jasnej Góry.

Rozpędzenie w najczystszym (najbrudniejszym), gomułkowskim stylu, bo to ten cuchnący gnom obraz Matki Boskiej Częstochowskiej aresztował, a pielgrzymki batalionami kapusiów i oficerów bezpieki zabezpieczał.

To rozpędzenie, przy milczącej aprobacie noszących szaty w kolorze lawendy tzw. hierarchów, to był akt agresji również symbolicznej, bo pokazujący polskim katolikom, że socjalistyczna władza Boga i kościoła używa i owszem, ale tylko wtedy, gdy jej to do budowy socjalizmu potrzebne, ale kiedy uzna za niepotrzebne – to się nie certoli i „za pirze i na powietrze świże”.

Łapanka ta była szczególnie zajadła, bo dwudniowa, przy czym milicjanci i bezpieczniacy, drugiego dnia zatrzymali nawet ludzi idących gęsiego, utrzymujących 2 metrowe odstępy i do tego w namordnikach.

Ta łapanka, to jest Manifest Socjalistyczny 2.0, bo kniaź nowogrodzki ma, jak to często miewają znudzeni prozą życia arystokraci, socjalistyczną fanaberię.

Manifest ten sprowadza się do 3 zasad:

- Ciemny Lud/Suweren: zap…ć za miskę ryżu!
- Nowe Elity: 200 baniek mam, komu je dam, takie ładne bańki, takie ładne bańki …(to cytat z ulubionej w młodości piosneczki kniazia )
- Lawendowi: siad, waruj aport – i wtedy dopiero suta micha!

A nad realizacją susznej (to po żoliborsku) idei socjalistycznej, pieczę sprawuje agresywny ateista, o którym jeszcze niedawno można było przeczytać, że nawet kniaziowi odmawiał przestąpienia progu kościoła.

***

2. Drugim wydarzeniem z gatunku symbolicznych było ujawnienie przez Ministerstwo Zdrowia (na usilne domaganie się jakiejś upierdliwej obywatelki), że od 4 marca do 19 maja, w trakcie tej hucpy zwanej epidemią, liczba zmarłych, którzy nie mieli żadnych chorób , a u których wykryto koronawirusa, w 36 milionowym Kraju nad Wisłą, wynosi 200.

Słownie – DWIEŚCIE!


Informacja ta, zamieszczona przez najpoczytniejszy portal w PRL-bis pod kamuflującym tytułem, została zgodnie przemilczana przez media rządowe i antyrządowe, choć wydawałoby się, że powinna wzbudzić zainteresowanie (eufemizm).

Ale ponieważ jesteśmy dorośli rozumiemy, że co innego teatrzyk z obsobaczaniem się w sejmie – a co innego naprawdę duże połowy, które najlepiej się udają w mętnej wodzie.

Wracając do tych 200 zmarłych; co ta informacja znaczy?

A, co kto woli:

- bo albo znaczy, że statystyki są stiuningowane (to w polityce, szczególnie przed wyborami, normalka) i tych zmarłych na koronawirusa jest 10, 100, chgw ile więcej - i to byłby kryminał.

- albo że są prawdziwe, czyli że przy 200 zmarłych na przestrzeni 11 tygodni, gdy codziennie na raka i choroby sercowo-naczyniowe umiera w PRL-bis ponad 700 ludzi, bankster i minister o wyglądzie sadystycznym zamknęli Polskę, zrujnowali gospodarkę, sterroryzowali 36 milionów Polaków - i to byłaby granda nad grandami.

Tak czy inaczej, aż strach pomyśleć, ile teraz się idących w miliardy (to międzynarodowo) i ciężkie miliony (to lokalnie) fortun na tej masie upadłościowej, po zniszczonych nie tylko polskich firmach, ale całych branżach potworzy.

Ale jeśli naprawdę na tę odmianę grypy zmarło przez 11 tygodni tylko 200 ludzi, to znaczy, że miałem rację deklarując publicznie, iż na tego koronawirusa mam wywalone, i praktykując to wywalenie w każdej dziedzinie i przy każdej możliwej okazji.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-najbardziej-zagadkowa-grupa-ofiar-covid-19-ministerstwa-zdrowia-wspomnialo-o-nich-pierwszy-raz-6517563539220097a

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/zarzadzanie-strachem-czyli-wochow-wina

--------------------------------------------------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:15)

Komentarze

To sa tylko dwa ostatnie, w sumie malo razace przypadki - calkowitej podleglosci OBCYM. 

Kto zliczy reszte wyczynow dobrych i zlych milicjantow, po 1989 roku?

Po ponad trzydziestu latach demontazu Polski.

Rozpoczetych fundamentalnym zalozeniem gruuuubej kreski.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633111

Nie rozwadniaj znaczenia ostatnich wydarzeń o których pisze Ewaryst. Pisze bolącą prawdę i nie zamiatajmy jej pod dywan w imię zbliżających się wyborów prezydenckich.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633148

Ewaryst, ktorego felietony wprost uwielbiam, skoncentrowal sie na dzialaniach obecnej policji, ktora rozproszyla pielgrzymke, a jest w niektorych przypadkach gorsza niz milicja w PRL (Podejrzewam, ze milicja w PRL spalowala by raczej pochody pederastow, a nie ludzi ktorzy protestuja przeciwko temu.),  oraz o sztucznej, a kosztownej panice na temat pandemii, kiedy w Polsce srednia zachorowan i zgonow, byla nizsza od przecietnej. Oba te zdarzenia opisal znakomicie.  Nie zamierzam umniejszac ich znaczenia. Podkreslilem tylko, ze nie zostaly one wywolane z polskiej, lecz z obcej inspiracji. Pandemia nie dotknela Polski, wiec bardzo surowe restrykcje nie byly az tak potrzebne. Tu gdzie mieszkam, nikt nie jest zmuszany do noszenia maski, czy tez przesladowany jezeli wyjdzie na spacer, albo z psem. Jakis czas zamkniete byly parki i trasy rowerowe, sklepy pracowaly normalnie tylko trzeba bylo utrzymywac odstepy pomiedzy ludzmi i to  trwa do tej pory. Jaskrawym przykladem posluszenstwa wobec obcych bylo rozpedzenie pielgrzymki z Lowicza w katolickim kraju. Tylko Zydom moglo zalezec na tego typu akcjach. I takich, pro zydowskich ruchow mozna zanotowac bez liku. (A tu nikt nie wierzy, kiedy mowie o powolnej zamianie Polski w Polin.)  Jednakze te dwie akcje, to pestka w porownaniu z tym co sie zaczelo trzydziesci lat temu i trwa do tej pory. 

Wyborami sie nie ekscytuje, poniewaz przewiduje ich wyniki i prawdopodobnie sie nie omyle, a chcialbym.

Wiadomo, ze jedynym kandydatem, ktory moze i bedzie dbac o interes Polski jest Bosak.

Wlasnie dlatego nie ma on wiekszych szans na to, by mogl zostac prezydentem Polski.

Popatrz jak przeszkadza on wszystkim wrogom Polski - tu tez.

A moze to i lepiej dla niego, bo jak patrze na Trumpa...

Mimo to, bede na niego glosowal - zgodnie ze swoim sumieniem.

Poniewaz bedac Polakiem - mam polskie obowiazki.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633184

Nie tylko Tobie trafia się niewłaściwa interpretacja. Dobrze, że wymieniamy poglądy i wyjaśniamy wątpliwości.

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633213

powinna wygladac wymiana pogladow na tym forum. 

Popatrz na wpisy Krzysztofa.

On stanowczo postawil na Dude.

Nie mozna miec mu tego za zle, poniewaz ma takie przekonanie. 

A nie jest on portunista, ani propagandzista czy klamca.

I ta niewielka roznica decyduje o szacunku lub pogardzie do kogos.

Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633296