Picdemia, czyli Polakom kopalnie niepotrzebne

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

36 (no już niestety nie 38) milionowy kraj, i na koronawirusa (w postaci czystej, bez numeru pod nazwą chorób współistniejących) od 4 marca do 19 maja zmarło…200 (słownie dwieście) osób.

Skąd wiem?
A z informacji Ministerstwa Zdrowia.

Czyli 200 w 11 tygodni. I więcej się statystykom wydusić nie dało.
Ciocia arytmetyka podpowiada, że można przyjąć, iż od 4 marca do dziś, 21 czerwca zmarło 280 ludzi.

I ta liczba ponad 200 zmarłych, okraszona codziennym dręczeniem stuningowanymi informacjami, że kolejnych kilkanaście osób zmarło na koronawirusa i praktycznie wszystkie wszystkie miały choroby współistniejące,

wystarczyła, by zamrozić całą, polską gospodarkę, co skutkuje masowymi zwolnieniami z pracy, a w najlepszym wypadku obcięciem zarobków o 20% (urzędników to rzecz jasna nie dotyczy) i przygotowaniem do przejęcia przez tzw. godne ręce nie tyle poszczególnych firm, co całych branż – zupełnie jak w KLDowskiej, słynnej jumie, zwanej Programem Powszechnej Prywatyzacji.

I pomyśleć, że taki numer przechodzi, choć od lat, codziennie w Polsce umiera na raka i choroby sercowo naczyniowe ponad 700 ludzi). Codziennie!

I polityka z kulawą nogą to nie obchodzi (psów w to nie mieszajmy, bo to wspaniałe, charakterne zwierzęta są).

To fenomenalny patent, że zamiast ZOMO szturmującego kopalnie, wystarczy 30 tys zł grzywny nakładanej przez jakąś biurwę + milicyjne łapanki rowerzystek, ojców z małymi dziećmi i pielgrzymów opuszczonych przez biskupów, trzymanych na smyczy w kolorze lawendowym

i mamy tak skuteczny terror, którego sami przyjaciele Legend Solidarności (Jaruzelski i Kiszczak) by pogratulowali.

***

A jak Ciemny Lud sterroryzowany – to pod przykryciem walki z pandemią można załatwić wszystkie interesy, których nie dałoby się załatwić w pełnym słońcu, co najprościej wyjaśnić na banalnym (i lokalnym) przykładzie -

Górnictwo:

Ratuuuujcie!!! Śląsk drugą Lombaaaardiąąąą!
Grozi nam drugie Bergamooooo!

No i u górników wykryli tego wirusa, nazywając ich od razu chorymi, a skoro chorych poszło w setki a nawet już w tysiące, to co zrobiła ta pisowska atrapa Gutenberga, Sasin Jacek?

A pozamykała kopalnie.

Kiedy ta śląska hucpa rozwinęła się na dobre, 9 czerwca zadałem na tzw. portalu społecznościowym 2 proste pytania (i udzieliłem na nie odpowiedzi):

ilu zawirusowanych górników zmarło?
No, tu jest kłopot, bo o ile jakiegoś komunikatu nie przeoczyłem, to ANI JEDEN.

A ile kopalń Sasin zamknął? – dwanaście!

Czy ktoś chce uwierzyć, że taką decyzję o zamknięciu kopalń (zamknięcie kopalni = zaprzestanie wydobycia, co oznacza poważne ryzyko narażenia jej na zniszczenie) podjął jakiś Sasin?

OK, demokrację mamy, toteż kto chce – niech wierzy. Ja nie chcę i według mnie Sasin się pod nią podpisał, a od decydowania, to jest kniaź nowogrodzki.

Ale od czego mamy praczy mózgów?
No jak to od czego: od prania, to i piorą i wyprali takie oto wytłumaczenie:

trup w przekształconych w ogniska kopalniach nie padł, bo górnicy młodzi i silni, to i 90% z nich przeszło to zarażenie „bezobjawowo”.
Na zdrowy rozum to znaczy, że od tego wirusa po prostu nie zachorowali, ale tego powiedzieć nie wolno – musi być zachorowali „bezobjawowo”.

***

Ale ściema ma (jak kłamstwo) krótkie nogi.

Bo ten wirus, to według ekspertów (epitet taki) atakuje płuca i te płuca zamienia w sito.

Tyle, że ja doskonale pamiętam (cholera, doskonała pamięć to jednak kłopot), że chorobą zawodową górników, straszną chorobą dodam, jest pylica płuc.

A górnik po dziennej szychcie pod ziemią ma w płucach tyle pyłu, że ja przez rok bym pewnie nie uzbierał.

Czyli logicznie rzecz biorąc, górnicy, których płuca codziennie są atakowane przez pył i wszelkie inne – pardon – syfy, powinni na Śląsku umierać hurtem.

A nie umierają!

Że co, że ja nie cieszę się, że żaden górnik nie umarł?
Oczywiście, że się cieszę, bo ja za Śląskiem i górnikami (a szczególnie za Górnikiem Zabrze) od dziecka wręcz przepadam.

Mnie jedynie zastanawia, że Niemcy otworzyli w maju nową elektrownię opalaną węglem (Datteln 4), a bankster najwyraźniej tych polskich kopalń nie potrzebuje – no drugi Buzek-Balcerowicz się znalazł.

Ale bez paniki: skoro ich nie potrzebuje, to się Niemcy swoim zwyczajem zaopiekują, bo to opiekuńcza w stosunku do Polaków nacja jest.

Póki co, mimo zamykania kopalń nie grozi nam węgla brak!

Żoliborscy socjaliści jacyś tacy przewidujący/bardzo dobrze poinformowani i zawczasu zadbali, by nam go nie zabrakło!

Przez ostatnie dwa lata Polska kupiła za granicą ponad 35 mln ton węgla kamiennego o łącznej wartości 14 mld zł.Najwięcej, bo blisko 23 mln ton, z Rosji. Na kolejnych miejscach znalazły się Australia (3,6 mln t), USA, Kolumbia, Kazachstan, Mozambik, Czechy, RPA i Indonezja. Według danych Eurostatu węgiel kupowaliśmy nawet w Chinach”.

A tak się przypadkowo złożyło, że ogniska epidemii wykryte zostały na Śląsku, gdy do Gdańska wpłynął

„największy pod względem nośności masowiec, jaki kiedykolwiek zawinął do polskiego portu. Przywiózł węgiel z Kolumbii. Agia Trias (Trójca Święta) ma 290 metrów długości i 47 metrów szerokości. Może przewieźć ponad 185 tys. ton towaru.”

Można?

Można!

PS.

Bankster właśnie żeni Murzynom (no co – Ciemnemu Ludowi żeni) kolejne paciorki:

60 miliardów euro dadzą! Nam (nie tylko rodzinie ministra o wyglądzie sadystycznym) dadzą!
Zapomina tylko dodać, że ceną jest zamkniecie polskich kopalń.
Na zawsze.

Jak nie jak tak? Przecież Brukselo-Berlin jasno stwierdził, że warunkiem przydziału KREDYTU jest (oprócz wyrzeczenia się resztek suwerenności, ale na (…) nam suwerenność, skoro gwarancją wszystkiego, są łaskawe rządy kniazia nowogrodzkiego i jego opryczniny) przyjęcie „Zielonego Ładu ” i walki o czystość powietrza.

Już mąż pani Kornhauser zapowiedział, że farmy wiatrowe na Bałtyku będzie stawiał – śledzie będzie straszył.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1480291,elektrownia-weglowa-datteln-niemcy.html

https://wysokienapiecie.pl/28608-dlaczego-importujemy-wegiel-z-calego-swiata/

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/masowiec-agia-trias-w-porcie-gdansk/ese4lvp

https://www.rp.pl/Gospodarka/306159902-Zaczyna-sie-gra-o-unijne-miliardy-na-odbudowe.html

-------------------------------------------------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:18)

Komentarze

Pan Ewaryst jak zadymi to czytam z wypiekami na twarzy :-))

Specjaliści od tłumaczenia z polskiego na nasze twierdzą, że Polska musi importować węgiel, mimo że nasze zapasy wynoszą już ok. 16 mln ton. Dlaczego? Ano dlatego, że polskie kopalnie nie są nastawione na produkcję węgla o średniej i dużej ziarnistości, a właśnie ten rodzaj paliwa wykorzystują drobni odbiorcy.

Tu jest polski węgiel na tacy:

https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/podstawowe-parametry-wegla-kamiennego/

PS

Ta ziarnistość to pierdu pierdu bo jak zrozumieć sprowadzanie "mułu" o czym niejednokrotnie trąbiły media?

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

casium

#1635701

Prognozuję, że pozorne ruchy i działania Pitra Dudy spowodują w efekcie brak akceptacji strony społecznej i szlaban na przedłużenie elekcji na kolejną kadencję.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635770

Pan Fjedorowicz wysiadywał miesiąc cały i zniósł wreszcie wielkie jajo: "36 (no już niestety nie 38) milionowy kraj" - plus jedno jajo oczywiście, ale duże, to można za dwa liczyć - "i na koronawirusa (w postaci czystej, bez numeru pod nazwą chorób współistniejących) od 4 marca do 19 maja zmarło…200 (słownie dwieście) osób".

No, tragedia, psze państwa. No, skucha, łobywatele kochane. Tak mało, a o ile więcej by się chciało!!! Chę? I dlaczego teraz - cały miesiąc (i pięć dni na dokładkę) po 19 maja - pan Fjedorowicz obwieszcza całemu światu wyniki swoich badań? Cóż to się stało? Właściwie nie badań, bo chyba badań nie było. Po prostu z informacji Ministerstwa Zdrowia wie.

Jak ktoś nie bada (czasem dobrze wpaść jednak do lekarza), to trudno mu taki tok rozumowania przyjąć: wprowadzono kwarantannę i środki ostrożności (co w konsekwencji spowodowało także schłodzenie gospodarki) czego wynikiem jest mała liczba zarażonych i niska liczba przypadków śmiertelnych.

Nie, on wie lepiej, on ma antykoncepcję: "Liczba ponad 200 zmarłych, okraszona codziennym dręczeniem (itd itp) wystarczyła, by zamrozić całą, polską gospodarkę" (i ble ble), czyli kiedy 9 maja podano informację, że zmarło 200 (słownie dwieście) osób, rząd zamroził całą polską gospodarkę (razem z niektórymi mózgami) i to trwa i trwa mać.

Kto pomoże odmrozić pana Fjedorowicza? Może pan Putin? Właściwie put-in.

Wiech to by tak poradził: Weź se pan grzałkie... albo jeszcze lepiej suszarkie do włosów i jej wtyczkie put-in w kontakt (czyly gniazdko takie we ścianie). Nakieruj pan dysz na sie i put-in pstryczek, a właściwie pstryczek put-on (nie mylić z ponton, bo używanie suszarki w pontonie może: 1. spowodować przepalenie powłoki pontonu i pan tonie, 2. w kontakcie z wodą może spięcie spowodować i człowieka zwodować - tak czy inaczej kaplyca). Uwaga, może być pstryczek ze światełkiem czerwonym(!), a czerwony mocno trzyma. Aha, i po wszystkim czapkę lepiej zdjąć i w ogóle w lecie raczej już nie zakładać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1635715

Jak ktoś nie bada (czasem dobrze wpaść jednak do lekarza), to trudno mu taki tok rozumowania przyjąć: wprowadzono kwarantannę i środki ostrożności (co w konsekwencji spowodowało także schłodzenie gospodarki) czego wynikiem jest mała liczba zarażonych i niska liczba przypadków śmiertelnych

Ano trudno przyjąć taki tok rozumowania.

Jaka jest liczba  zarażonych to i tak nie wiadomo, wiadomo jednak, że zdecydowana, przytłaczająca większość "zarażonych" nawet o tym nie wie, bo przechodzi "bezobjawowo" lub "skąpoobjawowo".  I tak jest na całym świcie. Być może 95% społeczeństwa jest nosicielem tego wirusa, tak jak  większość z nas nosi w sobie  całe kilogramy  różnych bakterii i wirusów i co z tego? Ano nic z tego- dopóki mamy odporność, stosujemy naturalne składniki pożywienia, zioła i ruch na świeżym powietrzu, to nic z tego.

Wiadomo też, że  znakomita część  ofiar koronawirusa  miała poważne choroby towarzyszące . I tak jest na całym świecie.

Wiadomo tez, że średnia wieku ofiar śmiertelnych koronawirusa jest zbliżona do  średniej  wieku osób umierających na dowolne inne choroby. I tak jest na całym świecie.(We Włoszech, gdzie rozpętano największą histerię, średnia wieku rzekomych ofiar  koronawirusa to 83 lata!- toż u nas bez koronawirusa jest sporo niższa!)

Wiadomo już, że  w Polsce zmarło w pierwszym kwartale tego roku mniej osób niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Nie wiem jak było w innych krajach.

Wiadomo, że  z powodu koronahisterii  zaniechano leczenia wielu osób chorych na raka- ile z tego powodu zmarło nie wiem- wiem, że bliska mi osoba jest przez to na krawędzi życia i śmierci.

 Wiadomo, że z powodu koronahisterii zaniechano leczenia osób chorych na inne poważne choroby - jakie są statystyki nie wie - wiem, że inna bliska mi osoba, w ataku  tzw. rzadkiej choroby, została odesłana spod drzwi szpitala i teraz walczy z poważnymi następstwami tego zaniechania w postaci paraliżu kończyn.

Wiem, że z powodu koronahisterii osoby z udarem mózgu były godzinami wożone od szpitala do szpitala, aż zmarły w karetce, albo  wkrótce  po przyjęciu na jakiś  bardziej litościwy oddział- o tym media informowały.

Wiadomo, że ze statystyk w tym roku wycofano grypę, a ilość "ofiar" koronahisterii jest mniejsza niż dotychczas grypy. I tak jest na całym świecie.

Wiadomo, że  media używały tych samych zdjęć do pokazania rzekomego dramatu sytuacji w Niemczech, Anglii i USA.Albo zdjęć z katastrof sprzed kilku lat (te słynne trumny z Włoch). I tak było na całym świecie.

Wiem, że przez miesiąc  lekarze w mediach publicznych i minister argumentowali, że noszenie maseczek jest bez sensu i przed niczym nie chroni, a potem z dnia na dzień kazali nam wszystkim nosić te kagańce. Nawet niezbyt  lotne osoby zauważają, że noszenie szmatek, głównie na brodzie, nie pranych  tygodniami, to może się co najwyżej przyczynić do częstszego  występowania opryszczki niż ochrony przed jakimkolwiek zarażeniem. A tak nosi te szmatki znakomita większość osób.

Jeśli ktoś śledził temat na niepoprawnych , to było wystarczająco materiałów i polskich i zagranicznych  by  się zorientować, że cała ta koronahisteria to jedna wielka ściema, na skalę światową, w której społeczeństwa wykazały się podatnością  na najgłupsze nawet nakazy i zakazy, jeśli się podkręci odpowiednio atmosferę strachu.

Wracając do tezy przytoczonej na początku. Wprowadzenie kwarantanny i środków ostrożności jest bez żadnego związku z ilością  zarażonych - z oficjalnie podawaną ilością zarażonych ma związek ilość wykonywanych testów, które zresztą o niczym nie świadczą. Z ilością przypadków śmiertelnych też jest bez związku, bo całe manewrowanie liczbami w tym przypadku jest mocno wątpliwe, ale gdyby dodać  do bilansu ofiary  zaniechania  normalnego leczenia innych chorób, to mogłoby się okazać, że te środki ostrożności  spowodowały wzrost ilości ofiar śmiertelnych.

A teraz patrząc na to z boku - czy rząd mógł postąpić mądrzej? Trudno powiedzieć, bo w pewnym momencie histeria udzieliła się wszystkim (mnie także) i przywódcy paru krajów już sami się przyznali, że podejmowali  decyzje pod wpływem paniki.

Na ile można było nie ulec tej histerii - chyba na tyle na ile zdrowy rozsądek przeważa nad wpływami lobby farmaceutycznego, bo,że za tym stoją interesy WHO i Bila Gatesa to nie mam żadnych wątpliwości. Ta pewność , że w listopadzie będzie druga fala wraz z pompowaniem oczekiwania na szczepionkę nie jest przypadkowa. W listopadzie  co roku ludzie kaszlą i kichają , ale teraz w zestawie z paniką będą bardziej gotowi zasilić konta firm farmaceutycznych.

Dziś, z perspektywy czasu można to już osądzić na spokojnie i samemu wywnioskować, czy nakazy chodzenia po lesie w kagańcu  miały choćby śladowe ilości  logiki w sobie, czemu służył   zakaz  uczestnictwa w nabożeństwach przy jednoczesnym dopuszczaniu do tłoku w autobusach? Czy rozwlekanie kolejek przed Biedronkami i Lidlami, skoro potem i tak trzeba było przeciskać się w alejkach w sklepie, miało jakikolwiek sens? I na koniec- o co chodzi z tym zamykaniem kopalń, skoro 98% "chorych" nawet nie wie, że jest  "chorych" i nie stanowi żadnego zagrożenia  dla nikogo.

Przecież to jako żywo przypomina historię tego cesarza, który gołkiem paradował po ulicach, a tłum się zachwycał jego pięknymi szatami. Otóż wołam: Król jest nagi!! Ludzie, król jest nagi!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635719

Jestem pod wrażeniem i trudno jest cokolwiek więcej wnieść do tej tyrady. Skali ocen brakuje.

Pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635721

jak mówimy o zarażonych to o liczbie nie ilości mówimy :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1635750

Pozwolilem sobie wydrukowac Twoja ocene sytuacji, z ktora sie w pelni zgadzam, by zapoznac z nia niektore osoby z mojej rodziny. 

Sam, przetrwalem ten okres bez maski i gumowych rekawiczek (bo tu nie karano za to) i jakos sobie zyje.

Od ludzi jednak trzymam sie z daleka. Ale to chyba dlatego, ze zawsze bylem solista i tak zwyczajnie - tu juz wymarli ludzie, ktorych szanowalem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635774

To bardzo motywujące  jeśli ktoś uzna, że to co piszemy może się do czegoś  przydać. Inaczej strzępimy sobie pióra na próżno.

Szkoda, że tu często dyskusje przeradzają się w bezsensowne udowadnianie jeden drugiemu, że ten drugi jest niewiele wart.  Dziś mamy na NP szczególny wysyp tekstów - z jednej strony sporo przydatnych, mądrych ,pouczających i pozytywnie motywujących, z drugiej strony takich, które niczemu nie służą,  poza chwilowym rozładowaniem frustracji autora .

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635871

potrafisz zobaczyc i ocenic prawidlowo istotne kierunki dyskusji.

Twoja powyzsza ocena dzisiejszej histerii na NP, jest tego dowodem.

Przykre jest to, ze niektorzy z nas, nie potrafia uszanowac, czyjegos odmiennego zdania i mieszaja oponenta z blotem - tylko dlatego, ze ma on wlasny, odrebny poglad na swiat.

Ja szanuje kazdy wybor, poniewaz ludzie powinni miec wolnosc myslenia i wyboru. 

Oczywiscie, ze teraz waza sie losy Polski, wiec niektore wybory, np. na  Trzaskowskiego, to rowna sie zarazeniu Polski syfilisem, albo jeszcze gorzej. 

Dlatego nie podoba mi sie wmawianie Konfederatom, ze chca lub musza glosowac na ten najgorszy z mozliwych wyborow.

Czy nie lepiej poczekac do poniedzialku, zamiast strzepic sobie teraz nerwy - na prozno? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635880

natomiast...
"przywódcy paru krajów już sami się przyznali, że podejmowali  decyzje pod wpływem paniki"

nasi to chyba tylko dostawali instrukcje i po prostu je wdrażali bez większego namysłu, takie mam wrażenie. Do tego nawet żaden sztab antykryzysowy nie był potrzebny.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1635943

Dobitnie przedstawiona histeria z koroną w tle.

Faktyczne cele tej operacji na społeczeństwie wyłaniają się powoli, ale prawdziwy, ten zasadniczy jeszcze nie został obnażony. Dowiemy się o tym, gdy już będzie pozamiatane.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635726