Wściekłość Sorosa i radość w polskim Twitterze

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Dopiero po pewnym czasie okaże się, czy wyniki wczorajszego [10.12.2020] szczytu Unii Europejskiej w sprawie budżetu były rzeczywiście korzystne dla Polski.  Przechwałki Mateusza Morawieckiego budzą raczej mój sceptycyzm.  Jest jednak jeden dobry znak.  To wściekłość z jaką zareagował na osiągnięty kompromis zajadły wróg Polski George Soros.  Stwierdził on:

  "Kiedy piszę ten artykuł wydaje się jasne, że Merkel wynegocjowała kompromis z Orbanem i Polską, a de facto jej liderem, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Jednakże porozumienie zawarte z dwoma zbuntowanymi krajami oznacza rzecz najgorszą z możliwych (...) Po pierwsze deklaracja zmienia zawartość i intencję tekstu regulacji, jaka została uzgodniona przez unijne instytucje 5 listopada, znacząco osłabiając warunkowość praworządności. […] Po drugie, niektóre przepisy w porozumieniu będą służyły odłożeniu o dwa lata implementacji warunkowości praworządności." {TUTAJ(link is external)}.  

  Złość Sorosa wywołała radość w polskim Twitterze.  Portal wPolityce.pl przytoczył {TUTAJ(link is external)} niektóre wypowiedzi:

  "Soros uważa, że ten Szczyt to katastrofa. Znaczy to , że @MorawieckiM i Viktor Orban odnieśli sukces.".
"Wczorajszy kompromis dobry czy zły? Dla mnie miarą tego kompromisu jest nerwowa reakcja Sorosa.".
"Czyli potwierdza, że jest ok. Soros nie pozostawia na Merkel suchej nitki za kompromis.".
"Soros załamany. Uważa, że Merkel przegrała z Polską i Węgrami. Czyli dobrze jest.".
"Soros daje nadzieję, że ten kompromis jest rzeczywiście kompromisem. Im on jest bardziej załamany, tym lepiej dla Polski.".

  No cóż, wkrótce przekonamy się, jak budżet Unii będzie realizowany w praktyce.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:7)

Komentarze

- nienazywalny i śmertelny wróg Polski który dołączył do bezpardonowo wściekłych ataków na naszą Ojczyznę aby utworzyć z niej Polin.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654313

Ciekawe czy "wściekłość" tego grandziarza jest prawdziwa czy udawana? Wszystkich szczegółów porozumienia jeszcze nie znamy. Wielu już pieje z zachwytu, ale czy jest to sukces, czy nie okaże się później kęską. Co do tego, że jest to "cyrk" nie miałem wątpliwości i od początku mówiłem znajomym, że skończy się to porozumieniem i wielkim "sukcesem". Wycofanie się z ustawy o IPN też odtrąbiono jako sukces. UE służy Niemcom do podbijania państw Europy i z tego celu oni nigdy nie zrezygnują. Zniszcyli z pomocą Tuska, Lewandowskiego, Balcerowicza i innych polską gospodarkę i pozbyli się w ten sposób poważnej konkurencji w Europie.

Nad osiągnięciem celu dalej będą intensywnie pracować, a także łamać umowy, porozumienia i obietnice. Do Morawieckiego nie mam zaufania, powodów do tego jest wiele. Nie jestem przeciwnikiem wszystkich szczepionek, ale tej "covidowej" jak najbardziej, ponieważ jest niesprawdzona, jest wielką zagadką, a jej skutki mogą być widoczne długo po zaszczepieniu. Z badań opinii publicznej wynika, że Polacy podchodzą bardzo sceptycznie do tej szczepionki i dlatego rząd ma zamiar zatrudnić do kampanii przekonywania polskich celebrytów.

W głowie się nie mieści, jaką wiedzę na ten temat mają np. Janda, czy Kuba Wojewódzki, który jest specjalistą od wtykania polskich flag w psie odchody? Minister Niedzielski ma w swoim gabinecie człowieka, który nazwał Polaków dziczą, a powodem do tego było tylko sceptyczne podejście Polaków do tej syntetycznej szczepionki, jest nim prof. Krzysztof Simon. Nazwanie Polaków dziczą przez członka rządowego gabinetu, nie przeszkadza Morawickiemu, ani Niedzielskiemu w zatrudnianiu tego antypolskiego drania jako doradcy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1654351