W sprawie pandemii to Łukaszenka miał rację

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 W portalu Sportowefakty.wp.pl ukazał się dzisiaj [20.04.2021] tekst Mateusza Skwierawskiego {TUTAJ(link is external)} opisujący wrażwnia białoruskiego piłkarza Siergieja Kriwca, który przyjechał własnie z Białorusi do Poznania.  Według niego:

  "Widział na żywo zamieszki, ale obostrzenia związane z COVID-19 poznał dopiero w Polsce. Siergiej Kriwiec wrócił do Lecha Poznań z Białorusi, gdzie nie ma praktycznie żadnych zakazów. - Tam chory trafia po prostu do szpitala - powiedział. (...) Po cichu, pomiędzy pandemią, a zamieszkami na Białorusi, Siergiej Kriwiec wrócił do Polski i po zdobyciu mistrzostwa kraju z Dynamem Brześć, podpisał umowę z drugą drużyną Lecha Poznań. - Nie mogłem sprowadzić rodziny na Białoruś, dlatego wróciłem. Do domu - mówi nam piłkarz. Po cichu, pomiędzy pandemią, a zamieszkami na Białorusi, Siergiej Kriwiec wrócił do Polski i po zdobyciu mistrzostwa kraju z Dynamem Brześć, podpisał umowę z drugą drużyną Lecha Poznań. - Nie mogłem sprowadzić rodziny na Białoruś, dlatego wróciłem. Do domu - mówi nam piłkarz.(...)
  W marcu ubiegłego roku Kriwiec relacjonował nam, jak ludzie funkcjonują w Brześciu. - Miasto wieczorami tętni życiem. Ludzie imprezują. W klubach nocnych raczej nikt nie mierzy temperatury na wejściu - mówił zawodnik po rozpoczęciu pandemii. Prezydent Aleksandr Łukaszenka w publicznych wystąpieniach wyśmiewał COVID-19 i radził wszystkim, by zwalczali go piciem wódki. (...) Nerwy żony piłkarza podsycała dodatkowo sytuacja na Białorusi. Na przykład beztroskie życie bez żadnych obostrzeń. Ludzie za naszą wschodnią granicą dbali o siebie na własną rękę. Patrycja instruowała męża z Polski, by zakładał maseczkę dezynfekował ręce i nosił rękawiczki. Z samej góry, czyli rządu, nie płynęły żadne wskazówki. Poza złotymi myślami prezydenta.".

  Teraz, po ponad roku trwania epidemii wyraźnie widać, że beztroska Łukaszenki okazała się być słusznym podejściem do pandemii.  Według aktualnych danych portalu Worldometers.info {TUTAJ(link is external)} ilość zgonów na COVID-19 na Białorusi wynosi 259 na milion mieszkańców.  Dla porównania - w Polsce mamy 1659 zgonów na milion mieszkańców, czyli 6,4 raza więcej.  Co więcej, w Polsce "walka z pandemią" doprowadziła u nas do kompletnego paraliżu słuzby zdrowia, co spowodowało co najmniej podwojenie liczby ofiar.  Łacznie było więc ok. 3320 zgonów na milion, czyli ok. 13 razy więcej niż na Białorusi.  Dodam jeszcze, iż owa "walka z pandemią" kosztowała nas [jak na razie] ok. 200 miliardów złotych.  

  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] opublikował dziś wstrząsającą notkę {TUTAJ(link is external)}, w której porównał postępowanie rzadu PO po tragedii smoleńskiej z tym - co robi rząd PiS w sprawie pandemii.  Analogie są uderzające.  Szczytne hasła, szczytnymi hasłami, ale władze przyłapane z ręką w nocniku - zachowują się tak samo.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:10)

Komentarze

Jak  zawsze rzeczowo, logicznie, merytorycznie i bez  zbędnych emocji. Fakty mówią za siebie - dzięki za ich przytoczenie.

Ślepym to pewnie wzroku nie przywróci, ale jak ktoś mętnie widzi, to może mu się coś wyklaruje.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1669164

Miał rację, by chlaniem wódy pokonać pandemię a dane ze Wschodu są wiarygodne? Tak to miał rację, że był to jeden z powodów masowych protestów. Kiedy ciąg dalszy, czyli wysryw o tym, że i Putin ma rację, mając gdzieś ludzi? Ciekawe, czy taka elig byłaby wreszcie szczęsliwa, gdyby PiS miał kompletnie gdzieś ludzi, czy tez wtedy to oskarżałaby o stosy trupów i sprzedanie się wielkiemu kapitałowi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669328