TV Republika - moje ponure prognozy się sprawdzają

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  We wrześniu 2014 skomentowałam odejście Bronisława Wildsteina z TV Republika w notce "Bierny, mierny, ale wierny - czyżby koniec TV Republika?"  /TUTAJ/.  Napisałam wtedy:  "Nie wiem, czy TV Republika uważa nas za Morloków, czy za kogoś innego, ale niewątpliwie wystawiła do wiatru kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi, którzy kupowali jej karty i akcje pragnąc popierać wolne słowo.  Nie zostali oni nigdy poinformowani n.p. o przyczynach odejścia Piotra Barełkowskiego, czy też o owym inwestorze związanym z TVN.  Obiecywano im Wildsteina, a dostali Terlikowskiego.  Przynajmniej niektórzy z nich mają prawo czuć się oszukani.  A przecież TV Republika zależy całkowicie od "obozu patriotycznego".  Nie przekroczyła ona dotąd jego granic.  Według danych o oglądalności, w lipcu 2014 najbardziej popularne jej programy obejrzało czterdzieści parę tysięcy ludzi.  Jeśli Terlikowski ich odstraszy - stacja upadnie.  Może o to właśnie chodzi?".  Teraz, po  ponad siedmiu miesiącach, mamy następne niepokojące sygnały.  W portalu Vlogmag.pl ukazała się 28.04.2015 dramatyczna wypowiedź Bartłomieja Maślankiewivza "Kulisy zwolnień w TV Republika"  /TUTAJ/.  Reporter oświadczyl, że w tej telewizji obniżono ostatnio wynagrodzenia dziennikarzy o 20%, a dwóch redaktorów zwolniono za ich wpisy na prywatnych kontach w Facebooku, w tym jedną panią za to, iż ujawniła przekręty posłanki PiS.  Sam Maślankiewicz nie pracuje już w TV Republika od stycznia.  Zwolnił się po tym, jak wciskano mu Antoniego Macierewicza do programu sylwestrowego.  Przypomnę, iż Bartłomiej Maślankiewicz zasłynął swymi reportażami z walk na kijowskim Majdanie.  W Internecie miały one miliony odsłon.   Pracownicy TV Republika w proteście przeciw obniżce pensji wystosowali list do szefów stacji, opublikowany w Wirtualnemedia.pl

 Szefostwo TV Republika napisało sprostowanie twierdząc, że forma tego listu była łagodniejsza  /TUTAJ/.  Oryginalny wpis znikł z portalu, ale można go znaleźć w Google  /TUTAJ/.  Przedrukował go także portal Kresy.pl  /TUTAJ/.  Na tym jednak nie koniec.  Oto 29.04 dowiedzieliśmy sie, iż z pracy dla TV Republiki zrezygnował Jan Pawlicki  /TUTAJ/.  To on relacjonował listopadowy protest w PKW i został aresztowany przez policję.  Wykazał się więc poświęceniem.  Mamy więc następującą sytuację:  Kierownictwo TV Republika stara się o kosztowne miejsce na multipleksie, ale nie ma na wypłaty dla dziennikarzy.  W tym roku pozbyło się dwóch czołowych reporterów /Maślankiewicza i Pawlickiego/.  Zostali tylko Gociek, Ziemkiewicz i Rachoń.  Jeśli oni też odejdą - będzie klops.  Co gorsza, program TV Republika jest już teraz uważany za nudny.  Przytoczę kilka komentarzy pod informacją o odejściu Pawlickiego:  ", 2015-04-29 07:44: jego jeszcze lubiłam, wydawał się być przynajmniej "neutralny"; ta stacja od czasu przejęcia wodzostwa przez Terlikowskiego stała się nieogladalna.

, 2015-04-29 22:34:

Telewizja Republika niestety pod kierownictwem Terlikowskiego obrała kurs na samozniszczenie. Gwiazdy w postaci Goćka, Ziemkiewicza, Rachonia i już bez Wildsteina, Pawlickiego są jeszcze filarami, pytanie tylko do którego momentu ? Nieporozumieniem moim zdaniem jest program Ekonomia raport do którego zapraszane są głównie osoby odpowiedzialne za dzisiejszy stan ekonomiczny kraju, czyli bezrobocie itp. a traktuje się ich jak wybitnych specjalistów. Dla(...)

, 2015-04-30 23:38:

Pan Terlikowski nie sprawdził się, może przeprosić Wildsteina. Stacja stała się nudziarska. Chyba tylko rozmowy o filmie są na poziomie.".  Jeszcze w marcu 2015 w portalu Naszeblogi.pl ukazała się notka blogera Gniewko "TV Republika - nudna jak flaki z olejem"  /TUTAJ/.  Rozpoczynała się ona od słów:  "Telewizja, która zanudza widzów, nie przyciągnie publiki i nic nie zmieni w Polsce. Żeby coś zmieniła musi być bardziej twórcza i rozrywkowa. Same gadające głowy nie wystarczą. Nawet osoby, które są zdecydowanie nastawione patriotycznie, nie mogą już znieść nudy panującej na ekranie.".  W długiej i ciekawej dyskusji na temat tego wpisu wielu komentatorów przyznało rację autorowl.  Sądzę, że jeśli nie zmieni się kierownictwa stacji oraz jego polityki, to ewentualne miejsce na multipleksie /skądinąd pożądane/ okaże się gwoździem do trumny TV Republika.

  Dziś 1 Maja.  Nie będę jednak pisała o tym święcie.  Przeczytałam, iż nawet SLD zrezygnował w tym roku z pochodu pierwszomajowego.  Świeto Pracy pozostaje już tylko dniem św. Józefa rzemieślnika.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:17)

Komentarze

Na własne życzenie. Jak frankowicze. Od początku było wiadomo ,że to odnoga polsatu..więc gdzie tu oszustwo?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1476467

Cóż, ja też sobie wiele po Republice obiecywałem, lecz widok red Gmyza w fartuszku, to trochę zbyt wiele jak dla mnie. Osobiście cenię sobie jego pracę, ale z tym gotowaniem na antenie- w mojej opinii- to już lekka przesada. "Kosa" Kossowski- ostry niczym plastikowy nożyk z baru szybkiej obsługi, (w)schodząca gwiazda mainstreamu- czyli Rachoń, który braki warsztatowe nadrabia strojeniem głupich min. Z tej mąki chleba nie będzie.
Tak jak Gazeta Polska z wolna traci czytelników, tak i reszta Sakiewiczowego cyrku słabnie. Jest to cena jaką muszą zapłacić, za przyjęcie roli tuby propagandowej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

              

#1476469

  Gmyz w fartuszku to mały pikuś.  Oto fragment komentarza Jozefa Darskiego z Naszeblogi.pl:

 

  " P.S. Janek Pawlicki jest synem mego przyjaciela, którego wciągnąłem do konspiracji w 1978 r. Został zwolniony jako wichrzyciel podejrzany o inicjatywę złożenia pisma protestacyjnego do kierownictwa. Zabawne są komentarze osób nie mających pojęcia o sytuacji. Nie ma jak wnioskowanie po pozorach.".

 

 Gniazdo żmij.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

elig

#1476525

Podejrzewam, że przyczyną nie są kwestie personalno-organizacyjne. Żeby w systemie postpeerelowskim, w dobie trudności ekonomicznych skutecznie prowadzić działalność medialną, trzeba zachowywać się jak organizatorzy Radia Maryja i TVTrwam i słuchacze i widzowie tych stacji. Potrzebna jest ścisła więź między nadawcą a odbiorcą, motywująca obie strony do rozmaitych form współpracy i lojalności.. Obawiam się, że ze względów socjologicznych takie czynniki tu nie występują.  Tyle mówi mi mój nos obserwatora polskiej sceny.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1476472

  Oni tam chcą mieć dużych inwestorów.  W efekcie jakiś bubek wpłaca 300 tys. zł i trzęsie stacją.  Potem przychodzą do niego smutni panowie i składają mu propozycję nie do odrzucenia  Gdyby ci z TV Republika zebrali od 3000 osób po sto zł, efekt finansowy byłby ten sam, a oni byliby wolni.  Tak robi o.Rydzyk.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

elig

#1476528

  Czy chodzi o Barełkowskiego?.  Jego dawno już tam nie ma.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

elig

#1476523

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

chodzi o właściciela polsatu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1476613

Obawiam się, że p. Sakiewicz uwierzył w to, że jest jedyny i niezastąpiony. Uwierzył w siebie jako kreatora polityki prawicowo-patriotycznej. Postawił się ponad wszystkimi. Doszedł do wniosku, że cel uświęca środki. Niestety nie uwzględnił tego, że może się mylić, że są pewne nieprzekraczalne granice po przekroczeniu której staje się w całkowitej opozycji do tego co się głosiło wcześniej. Zaczął zwalczać tych, którzy się z nim niezgadzali. Zaczął ich zwalaczać bezpardonowo i brutalnie, bez najmniejszego szacunku i respektu. Niestety to wszystko musiało się odbić na tazw "strefie wolnego słowa" która okazała się takim samym ......... co "strefa zdekomunizowana" pana Radosława.

Smutne to wszystko.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1476569

dal poprostu ciala..., widac tym samym, ze Gazeta Polska troche sie pogubila  w tym politycznym labiryncie ...

Czytam, te gazete od lat, wiec z gory nie zakladam gorszego scenariusza...

pzdr.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1476572

A ja czytałem przez wiele lat, czytałem również Nowe Państwo. Jak pewnie zauważyłeś piszę w czasie przeszłym.

 

pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1476579

..., ja czytam nadal...przygladam sie ..swojego rodzaju...metamorfozie ;-)

 

Szczesc Boze

Krzysztof

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1476583

A że każde słowo guru GP spijają z jego ust zapatrzeni weń jak w obrazek wierni, to dorobiłem się dożywotniego statusu ruskiego agenta.

Na całe szczęście, więcej jest takich szczęśliwców. A ponieważ w poczet ruskich agentów został zaliczony także Waldemar Łysiak, to wypada użyć mocnego określenia samego pisarza: "pojebałos"!   

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1476576

GP dobrze wystartowala...ze swoimi klubami w calym kraju...,zanosilo sie na...

skupienie spoleczenstwa w walce przeciwko politycznemu warcholstwu...,

swojego rodzaju intelektualne poszerzenie spektrum torunskiego dziela...,

mysle tu oczywiscie o Rodzinie  Radia Maria...

dopoki nie zaczely sie niesnaski...GP poszla w inna strone...

...calkiem poprostu polska przywara..., " tak dobrze zarlo ...i zdechlo " ;-)

pzdr.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1476584

Rzeczywiście za dobrze żarło... Nasuwa się w zwiazku z tym pytanie, czy przestało tak dobrze żreć wyłacznie z powodu niesnasek? Wątpię! Przypadek "węgierskiej choroby" jest zbyt niebezpieczny, dlatego zaraz znaleźli się najlepsi światowi  "lekarze", którzy zatrzymali szerzenie się tej "epidemii" w Polsce.

Na węgierskim przykładzie dobrze widać, że tylko szeroki ruch patriotyczny może dokonać w naszym kraju gruntownych zmian  i przywrócić Polsce podmiotowość.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1476589

Owszem masz racje...wegierska choroba...

Manipulacja, to bardzo niebezpieczne narzedzie...

Dlatego..." po owocach ich poznacie..."

Dlatego Grzegorz Braun !

Tak-tak, Nie- nie...

Bez pieprzenia na boku, bez demagogii, bez "przyjaciol z EU " ,

poprostu nowe  i swieze spojrzenie na Rzeczpospolita, a przede wszystkim w tradycji i z Bogiem...,

a nie zatechla demokracja i partyjniactwo jako apogeum naszej domniemanej  szczesliwosci...

pzdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1476593

   Ależ Jurandzie, to nie w tym rzecz. Tu nie chodzi ani o jedyność, ani o niezastępowalność. Cmentarze są pełne "niezastapionych". Rzecz polega na tym, że (pej)Sakiewicz wie, że teraz czeka na niego współudział w dzieleniu pieniążków z UE i budżetu państwa. On nie walczy o Polskę, lecz o PiS, który da ogłoszenia, fundusze, wywiady, jeśli wygra oczywiście. Do tego PiS skieruje strumień dopłat. Pieniądz jest pieniądz. Znamię Antychrysta. O tym jest w Apokalipsie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

              

#1476714

Wzięłam wczoraj (w sklepie spożywczym, gdzie robiłam zakupy) do ręki gazetę, w której zwiastun na pierwszej stronie zapowiadał artykuł o tym, że "Pierwszy maja to nie jest święto komunistyczne" Rzeczywiście autor o nieznanym mi nazwisku udowadnia w obszernym tekście, że komuniści "zawłaszczyli" piękne święto- proklamowane przez bliżej nieokreśloną Miedzynarodówkę, które to święto w Polsce miało "zawsze charakter patriotyczny". Obiecałam sobie, więcej nie brac do ręki. Okazało sie, ze to Sakiewicz tak duraczy -a może to mnie juz rozum nie dopisuje? Zaprawdę, przecież żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają...

Hi, to późno Pani zauważyła, że Sakiewicz i „ta grupa” to obcy agenci... Najmądrzejsi rabini już teraz nie potrafią odpowiedzieć, jaka jest różnica miedzy Wybórczą -a Gapolem. Prawidłowa odpowiedź: Gapol był dla "bardziej patriotycznych" Teraz - już idą razem. Ruskie mówią: "Wsio RYBA". Ta ryba dawno zepsuła się. Od GŁOWY.MD

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1476611

https://www.youtube.com/watch?v=8CSPOJ2rM-8

 

https://www.youtube.com/watch?v=a3hn3UJBaF0

 

pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1476620