Rafał Ziemkiewicz ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Na stronie internetowej tygodnika "Do Rzeczy" ukazał się dzisiaj [14.09.2020] tekst Rafała Ziemkiewicza zatytułowany "Gdy wódz traci rozsądek" {TUTAJ(link is external)}.  Zaczyna się on słowami:

  "Od momentu ogłoszenia przez Jarosława Kaczyńskiego „piątki dla zwierząt” uporczywie brzęczy mi pod czaszką tytuł jednej z powieści Druona: „Kiedy król gubi kraj”. Bo „piątka dla zwierząt” to już coś więcej niż błąd, taki, jakimi były „apteka dla aptekarza” czy zakaz handlu w niedzielę, które wyborcy, nawet uznając zmiany za idiotyczne, potrafili partii rządzącej wybaczyć. To nie jest niszowa awantura o prawo do hodowli norek,".

  Ziemkiewicz zauważa, że:

  "Nie, tym razem to jest potężny kryzys polityczny, wizerunkowy i przede wszystkim strukturalny partii rządzącej. Kryzys, w który Jarosław Kaczyński wepchnął swą partię bez powodu, bez widoków na jakiekolwiek korzyści, wbrew wszelkiej politycznej logice, li tylko dla dogodzenia swej świętofranciszkańskiej sympatii dla „wszystkich stworzeń dużych i małych”.".

   Owa "piątka dla zwierząt" oznacza nadzwyczajne uprawnienia dla ekologów, miliardowe straty dla rolnictwa wskutek zaniechania uboju rytualnego [jego zakaz już w 2013 roku został przez TK uznany za niekonstytucyjny] oraz zakaz hodowli zwierząt futerkowych.  Ziemkiewicz stwierdza, iż:

  "wszystkie – WSZYSTKIE – argumenty używane przez zwolenników likwidacji branży można równie dobrze zastosować wobec każdego innego działu hodowli..(...) Sens „piątki” jest więc taki, że PiS zgadza się z panią Spurek, iż trzeba zlikwidować „zbrodniczą” hodowlę zwierząt, ale likwiduje tylko jeden jej dział, gdyż ocenia go (zresztą niesłusznie) jako marginalny i gospodarczo nieistotny. Natomiast inne, większe zła – chlewnie, obory, mleczarstwo, jaja i tak dalej – na razie cynicznie toleruje, kierując się przyziemnymi korzyściami.
Dalekosiężnym skutkiem przyznania przez Kaczyńskiego lewicy moralnej racji i sprowadzenie się do roli siły relatywizującej tę rację w imię kwestii praktycznych (na tyle słusznych decyzji możemy sobie pozwolić, na inne, choć byłyby równie słuszne – nie) jest wprowadzeniem PiS na równię pochyłą. Skutek ostateczny takiej samodelegitymizacji może być tylko jeden: los, jaki spotkał formacje chadeckie i konserwatywne na Zachodzie.".  

  Przeforsowanie owej "piątki" oznaczać będzie także katastrofę polityczną.  Obróci przeciw tej partii elektorat rolniczy, oraz dużą część pozostałego żelaznego elektoratu PiS, który takiej głupoty już nie wybaczy.  Ziemkiewicz kończy swój artykuł następująco:

  "Otóż żaden Lis, Sobieniowski czy inny żołnierz antypisu nie wymyśliłby lepszego niż „piątka” sposobu uwiarygodnienia całej wieloletniej propagandy, że „rządzi jeden człowiek” i że ten „jeden człowiek” kieruje się jakimiś swoimi idee-fixe, nie ma kontaktu z rzeczywistością, nie liczy się z niczym, i otoczony jest zgrają lizusów, gorliwie i bezmyślnie wykonujących każdy jego, nawet najgłupszy, kaprys.
Nieprawda? „Jest prawda ekranu, która mówi”, i obecnie mówi ona właśnie to. Tym bardziej, że Jarosław Kaczyński, jak się zdaje, zaparł się, aby „prawa zwierząt” wprowadzić „na cito”, szybką ścieżką legislacyjną. Niestety, zdarza mu się to coraz częściej – przypomnijmy sobie jak obsesyjnie parł do niemożliwych do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Wtedy ocalił PiS Gowin, odważywszy się dać głowę pod topór. Czy teraz też znajdzie się ktoś odważny, by powiedzieć „Naczelnikowi”, że mu, pardon pour le mot, odbiło i ściąga na siebie i swój obóz nieszczęście?".

  No cóż - ja należę do żelaznego elektoratu PiS, ale z przykrością muszę powiedzieć, iż zgadzam  się z Ziemkiewiczem.  Nie mogę pojąć, dlaczego Kaczyński wyskoczył z tym pomysłem, jak Filip z konopi.  Idea ta została podsunięta przez szefa młodzieżówki PiS, ale przecież nie przekona wcale młodych do tej partii.  To tak nie działa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:22)

Komentarze

Czy bedziemy mieli wojne po (na) prawicy?

Byc moze! Byc moze jest to temat zastepczy.

Lubie i cenie Ziemkiewicza, i wydaje mi sie, ze odejscie od chowu zwierzat futerkowych mozna bylo przeprowadzic w etapach. Bo coz zrobic ze zwierzetami,ktore juz w hodowlach sa? Wypuscic do lasu, gdzie sobie nie dadza rady? Czy wybic wszystkie na raz?  Mozna bylo przede wszystkim poprawic warunki hodowli i je kontrolowac, i z roku na rok zmniejszac ilosc, az kiedys do zera. Jak juz wczesniej powiedzialam, bylby" i wilk syty i owca cala" Stalo sie inaczej.

Mam odrobine odmienne zdanie anizeli pan R.Ziemnkiewicz. Jestem zdania, ze mlode pokolenie doceni ta inicjatywe J.Kaczynskiego, bo wszyscy jestesmy stworzeniami boskimi.. Nie wysmiewalabym tych mlodych, ktorzy wlasnie ze wzgledu na zle traktowanie zwierzat przechodza na wegetarianizm a nawet weganizm. Dla nas starszych sa to rzeczy czesto niezrozumiale.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Gosia

#1644437

Kto najbardziej korzysta na hodowli takich zwierząt (futerkowych)? Komu właściciele wielkich farm sprzedają skórki? Kto produkuje z nich futra? Czy może dostarczamy, za psie pieniądze, półsurowiec, z którego zachodnioeuropejscy kuśnierze tworzą drogie, wymyślne kreacje i na tym robią rzeczywiście wielkie pieniądze. A brudna, żmudna, nieekologiczna, licho opłacana produkcja skórek to "robota" białych niewolników w Polsce i ewentualnie - "okolicach". Takich jak Ukraina i Białoruś. Jak wielu zwolenników PiS-u jest wśród właścicieli eksportujących skórki na rynek zachodni? Jak opłacani są ci, którzy wykonują tę niemal niewolniczą pracę? Czy to rzeczywiście właściciele, czy może najemnicy? A jeśli najemnicy, to skąd? Z Polski, czy może...?

To poważne pytania!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644439

rolnej ogółem. Natomiast każdemu k..tasowi, który optuje za utrzymaniem takiej "hodowli" proponowałbym zwiedzić "fermę" lisów np. To, jak te zwierzęta żyją i są traktowane budzi agresję wobec "hodowców". Znam wieś, która doprowadziła do zamknięcia takiej "farmy".

Ps. By nie było wątpliwości - nie jestem jaroszem, jem mięso pod każdą postacią (poza obgryzaniem kości). ;)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1644441

Można znać hodowlę od strony "jedzenia mięsa", można znać z chowania (hodowania) psa, czy kota w domu.... Proponuję, by każdy, kto zechce zabrać głos w tej materii przepracował choć 1 (jedną) dobę na takiej fermie hodowlanej. I wytłumaczył, czym się różni hodowla zwierzątek na futerka od hodowli świń? Za chwilę zakaże się hodowli krów, bo dojąc gwałci się je...

Autor ma rację: Każdy upadek zaczyna się od upadku rozumu.... I tyle.

Od przestrzegania jakości hodowli są służby sanitarne, weterynaryjne, mają taki obowiązek .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1644639

pytania ekonomiczne. Co stanie się z 60-ma tysiącami ludzi związanych od pokoleń z hodowlą zwierząt futerkowych? Co stanie się z ich dziećmi i z czego będą się utrzymywać? O ile bardziej Polacy będą zadłużeni, gdy rząd zaciągnie dodatkowe długi, aby dać możliwość minimum egzystencji hodowcom i ich pracownikom? Jak długo polskie dzieci będą spłacać długi zaciągnięte na lichwiarski procent przez wszystkie rządy od roku 1989 do dzisiejszego dnia?

Czy przy tak prowadzonej polityce, gdy polskie dzieci dorosną, Polska będzie jeszcze istnieć? Ilu hodowców zajmujących się od kilku pokoleń hodowlą zwierząt futerkowych po zlikwidowaniu ich hodowli popełni samobójtwo? I ostatnie pytanie, gdyby decyzja o likwidacji takich hodowli należała tylko do Ciebie, czy obciążyłabyś Twoje sumienie jej konsekwencjami? W sejmie po przyciśnięciu guzika "tak", lub "nie" nie widać konsekwencji takiej decyzji, nie widać też ofiar. Jestem za likwidacją ferm nie prowadzonych właściwie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644450

Te, a co się stanie ze mną? W NY na ulicy umierajo!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1644453

.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644456

A czy kogos obchodzila zlodziejska kapitalizacja przemyslu kazdej galezi w Polsce.Wtedy tez duzo sie powiesilo i co z tego?Nic,wiec jak kilku sie powiesi to nic takiego sie nie stanie a kredyty to zecz normalna mogli nie brac.Czy nie mozna zyc bez kredytu i sie rozwijac ?Napewno mozna ale to trwa  dluzej i wtedy nie trafia sie na okladki szmatlawych gazet.Zycie na kredyt to samoistne powolne wiazanie sobie petli na szyi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1644646

Każda śmierć samobójcza jest ogromną tragedią tej osoby. Niezależnie czy z powodu złodziejskiej prywatyzacji czy zmiany przepisów , które są zmianą robioną na tle politycznym czy wręcz ideologicznym. Dlatego nie wolno lekceważyć powodów wprowadzanych zmian, ale i mieć na uwadze ich konsekwencje. O te konsekwencje chodzi! O to czy ktoś popełni samobójstwo z powodów czyjegoś poglądu politycznego czy ideologicznego. To że ileś lat temu politycy gardzili Polakami i „prywatyzowali” nie licząc się z konsekwencjami dowodziło jedynie że są tyranami. Czy przechodząc obojętnie obok ewentualnej tragedii ludzi zmuszonych do bankructwa z powodu czyjegoś poglądu, forsowanego niepotrzebnie na siłę, wbrew przyjętym zasadom procesu legislacji, jest do przyjęcia? Czy raczej powinnismy zadumać się nad siłą polityczną wykorzystywaną w celu poprawienia doli zwierząt kosztem ludzi? Czy ceną tej poprawy doli zwierząt musi być ludzka tragedia, bankructwa, utrata dochodów i pracy? Zapytuję: CZY MUSI ?

I na marginesie. Już nie ma mitu ideału prezesa. I nie jest istotna przyczyna. Dał się poznać jako bezwzględny egzekutor swoich fobii. A sprawa odżydzenia i odkomuszenia sądów jak leżała odłogiem, tak leży. Czy to z mojej winy, bo głosowałem na PiS? Wolał bym nie mieć takich wyrzutów sumienia. A losem zwierząt można i należy zajmować się gdy już uporamy się z PODSTAWOWYMI PROBLEMAMI stabilizacji i bezpieczeństwa Polski. To była by chyba bardziej odpowiednia kolejność działania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1644670

Uzasadnienie wedlug ciebie i dla ciebie jest logiczne.Dla mnie jest to absolutna bzdura ale niech bedzie twoje bo nie chce mi sie polemizowac o bankructwie z czyjegos powodu.Zazwyczaj bankrutuje sie z powodow zlego zarzadzania w inwestycje oraz bezmyslnego brania kredytow bankowych.Fobie o ktorych piszesz masz sam osobiscie i to widac w twoim wpisie.Inteligencje wysysa sie z mlekiem matki a nie nabywa na uczelniach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1644786

Przykro mi, że w ostatnim zdaniu znalazł się osobisty i zupełnie niepotrzebny wątek o czyjejś inteligencji. Może ja wcale nie byłem karmiony mlekiem mojej matki? Przecież i tak się zdarza, prawda? Ale zostawmy to.

Sam przytoczyłeś przykład bankructw i samobójstw, a ja się jedynie do tego odniosłem. Zresztą bankructwa, oraz ich pokłosie w postaci samobójstw, ludzi którzy wtedy tracili autentycznie wszystko, to dobry przyczynek do zrozumienia czym była ówczesna gospodarka. Tyle że to zupełnie inny temat.

Natomiast co do fobii to, raczej nie posiadam. Może jakieś inne, ale nie te odnośnie zwierząt takich czy innych. Ja raczej oczekiwałem realnego działania PiS, a w domyśle Kaczyńskiego, w sferze najważniejszej, jak się wydaje, bo przecież funkcjonowanie sędziów determinuje najważniejsze sprawy państwowe i realizację programu partii PiS. Jak wiemy zmarnowano już kilka ładnych lat i nadal mamy wyroki serwowane przez sędziów, które stoją w ostrej niezgodzie z poczuciem sprawiedliwości, logiką i zdrowym rozsądkiem. Jako obywatel i wyborca, który głosował na PiS, mam prawo oczekiwać, a nawet domagać się załatwienia tych spraw w pierwszej kolejności, a na pewno przed zadbaniem o sprawy zwierząt.
Wprowadzanie tej akurat ustawy w taki właśnie sposób i w tych wymienionych tutaj okolicznościach, uważam za przejaw jakiejś fobii właśnie. Ktoś ma ideę fix i za wszelka cenę chce ją przeforsować wysiłkiem godnym lepszej (np. sądy, media) sprawy. Bo jeśli nie fobia to... Nie, o dyletanctwo trudno posądzać tej miary polityka. Chociaż, na stare lata różnie to bywa...

Tylko tyle. Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1644832

"Wtedy też dużo się powiesiło i co z tego? Nic, więc jak kilku się powiesi to nic takiego się nie stanie ..."

Jak coś takiego można napisać, jak można mieć takie poglądy? Co z ciebie za weteran, może milicyjny? Dla prezesa też życie ludzkie nie ma znaczenia, norki i lisy ważniejsze są dla niego niż nienarodzone dzieci.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644775

- czy ta hodowla jest nieopłacalna, że trzeba się jej pozbyc?

- czy hodowcy zarabiają, czy żalą się, że muszą to robić, żeby zarobili na nich inni?

- czy rolnik sprzedający przysłowiową marchewkę też nie zarabia mniej niż pośrednicy i supermarket, który wystawia jego towar?

- czy musimy zawsze ztawać w obronie każdego kiepskiego pomysłu tylko dlatego, że wyszedł od PISu?  

Niestety zgdzam się z Ziemkiewiczem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644493

Też zgadzam się z Ziemkiewiczem i Tobą, pomimo starcia kilka dni temu masz ode mnie 6+.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644589

...jest to, że w Polsce daiałają fermy holenderskie - wykurzone już z Niderlandów. Wymienia się 5 lub 6. To pewnie cały przemysł futrzarski. Polacy w nim nie wystepuja. Ani tam nie pracują, ani nie zarabiają, ani nie płacą podatków, ani nie kupują w sklepach w Polsce. Nie biorą kredytów w polskich bankach. Brakuje tylko "zielonych", którzy wyjaśnią wszystkim, że norki wypuszczone do lasów zjedzą wszystkie korniki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644598

https://www.radiomaryja.pl/informacje/onet-min-j-k-ardanowski-w-liscie-do-politykow-pis-ostrzega-przed-ustawa-o-ochronie-zwierzat/

Cytuję:

Jan Krzysztof Ardanowski w liście do polityków PiS ostrzega przed poważnymi konsekwencjami politycznymi przyjęcia zmian w ustawie o ochronie zwierząt – informuje we wtorek Onet.pl. Według portalu, min. Ardanowski napisał, że ustawa trwale zrazi do PiS elektorat wiejski.

Zdaniem Onetu, min. Jan Krzysztof Ardanowski w liście przypomniał m.in., że to wieś przesądziła o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Minister miał w nim stwierdzić, że zdaniem rolników PiS zdradza wieś, przestaje być jej obrońcą, a deklaracje składane przez najważniejszych polityków przed wyborami były tylko hasłami propagandowymi i elementem walki o elektorat wiejski.

Straty wizerunkowe Prawa i Sprawiedliwości będą trwałe i bardzo trudne do odwrócenia, niemożliwe do zrekompensowania jakimikolwiek środkami przed następnymi wyborami, a urazy historyczne, żal i rozczarowanie chłopów mogą w trwały sposób zmienić geografię polityczną polskiego społeczeństwa – miał ostrzec w liście Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister rolnictwa ocenia w liście również, że cała sprawa uderzy w wiarygodność prezydenta, premiera i jego samego, bo jako szef resortu był pewnego rodzaju żyrantem wsparcia PiS dla wsi.

Według Onetu, min. Ardanowski stwierdza, że projekt ustawy psuje dotychczasowe przepisy, nakazuje policji chronić aktywistów przed właścicielami zwierząt, nie zawiera przepisów o obowiązkowym czipowaniu zwierząt, nie uwzględnia zaawansowanych prac w zakresie dobrostanu wszystkich gatunków zwierząt prowadzonych w Ministerstwie Rolnictwa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644606

Sasin twierdzi, że listu nie było, Terlecki wypowiada się tak, jakby list był:

https://wpolityce.pl/polityka/517817-sasin-nie-bylo-listu-ardanowskiego-ws-piatki-dla-zwierzat

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644607

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644611

 

Ja osobiscie uwazam, ze Minister Ardanowski jest najlepszym Ministrem Rolnictwa, jakiego dotychczas mielismy, po prostu fachowiec

Oto wazny komentarz Ardanowskiego z powyzszego linku

Portal Onet.pl i inne wrogie Polsce media od dłuższego czasu próbują głosić tezę, jakobym był skonfliktowany z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Tę tezę wrogie PiS media sugerują w wielu materiałach. Chcę temu zdecydowanie zaprzeczyć. Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości od prawie dwudziestu lat. Świadoma decyzja o wstąpieniu i działalności w partii, stworzonej przez braci Kaczyńskich, podyktowana była i jest przekonaniem, że ta formacja najlepiej służy interesom Polski. Jednocześnie wartości patriotyczne, ale także pragmatyczne umiejętności obrony polskich interesów są mi bliskie przez całe życie. Miałem możliwość i zaszczyt wspierać w Jego misji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z takim samym przekonaniem czynię to również wobec Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wiem, że Pan Prezes Jarosław Kaczyński, jako człowiek otwarty, wizjoner szeroko rozumiejący strategiczne cele Polski w najwyższym stopniu akceptuje wymianę zdań i poglądów, konieczną do wypracowania najlepszych rozwiązań.

Ubolewam, co podkreślam jeszcze raz, że zagraniczne, wrogie Polsce media są angażowane przez polityków opozycji w wewnętrzną wymianę zdań w środowisku Prawa i Sprawiedliwości. Dyskusja jest przecież naturalnym elementem demokracji i prowadzi ku wypracowywaniu rozwiązań w duchu odpowiedzialności za naród i państwo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1644618

Każdy ma prawo do swoich poglądów, a interlokutor powinien je szanować.

Ja się z Ziemkiewiczem nie zgadzam i uzasadniłem to swoim ostatnim felietonem.

A co do walorów gospodarczych farm zwierząt futerkowych, to pozwolę sobie podrzucić komentarz naszej bardzo mądrej pani doktor Katarzyny Tarnawskiej:

 

katarzyna.tarnawska - 14 Września, 2020 - 23:42

Kto najbardziej korzysta na hodowli takich zwierząt (futerkowych)? Komu właściciele wielkich farm sprzedają skórki? Kto produkuje z nich futra? Czy może dostarczamy, za psie pieniądze, półsurowiec, z którego zachodnioeuropejscy kuśnierze tworzą drogie, wymyślne kreacje i na tym robią rzeczywiście wielkie pieniądze. A brudna, żmudna, nieekologiczna, licho opłacana produkcja skórek to "robota" białych niewolników w Polsce i ewentualnie - "okolicach". Takich jak Ukraina i Białoruś. Jak wielu zwolenników PiS-u jest wśród właścicieli eksportujących skórki na rynek zachodni? Jak opłacani są ci, którzy wykonują tę niemal niewolniczą pracę? Czy to rzeczywiście właściciele, czy może najemnicy? A jeśli najemnicy, to skąd? Z Polski, czy może...?

To poważne pytania!

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/elig/rafal-ziemkiewicz-ostro-krytykuje-jaroslawa-kaczynskiego

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1644681

to właśnie reakcja na zacytowany przez ciebie wpis. Nie zgadzam się z takim widzeniem tej sprawy. Nie uważam go zaxw pełni prawdziwy. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1644770

Może i będzie apokalipsa, jak to tacy zatroskani wieszczą, ale przynajmniej wiadomo, z jakiego powodu ;-)

Prezes wie, co robi, to szczwany wyjadacz i potężny strateg.

 

Swoją drogą, gdzie są dyżurni antysemici? Powinni zachwycać się zakazem uboju rytualnego. No chyba, że muszą zacisnąć zęby i mówić głosem swoich konfederackich bożyszczy.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644440

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644451

jakiekolwiek hodowle, odajmy wszystko innym. Kury też się męczą znosząc jajka i później są zabijane bez słowa "dziękujemy".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644452

Ty jakiś nie wyspany czy kie licho?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1644454

Dałem tylko dwójkę, bo w głupiej pogoni za sensacją, rozkręca się słowa Ziemkiewicza, jakby był jakąś wyrocznią.

Znasz Ziemkiewicza? To bardzo mądry człowiek, którego szanuję i podziwiam. Ale ma obsesję. Swoją zmyśloną wizję świata i historii.

Nie będę rozwijał, bo właśnie piszę felieton o tym. Tak czy inaczej - jest on kompletnie zauroczony Dmowskim, nienawidzi Piłsudskiego, więc również nie cierpi jakiegokolwiek "wodzostwa". Czyli również Kaczyńskiego, którego uważa za kolejnego przywódcę, który niemądrymi poczynaniami, jak te zwierzęta futerkowe, doprowadzi kraj do zguby.

Jak z każdym obsesjonatem, na dodatek pozującym na prostego chłopa (bo w chłopach jest siła), nie da się dyskutować.

Cóż z tego, że dzięki swojej inteligencji dobre 80% jego przemyśleń jest słuszne, jeżeli pozostałe 20% to efekt uprzedzeń i emocji. To niweczy całokształt pracy Ziemkiewicza, bo rezultat końcowy nie jest w pełni obiektywny i "naukowo czysty". Zapytajcie prof. Andrzeja Nowaka, czy prof. Andrzeja Chwalbę.

Rafał Ziemkiewicz z wykształcenia jest polonistą. Mimo swoich wysiłków nie potrafi zachować naukowych rygorów, które pozwoliłyby mu być uznanym za historyka, lub historiozofa.

 

Czepia się tego zakazu hodowli zwierząt futerkowych, choć jest to czysty humanizm, bo nic, prócz próżności - ani istnienie innych, o wiele lepszych materiałów na ubrania, ani polarny klimat, nie usprawiedliwiają tej udręki dla zwierząt. Nie przypominam sobie, by Ziemkiewicz bronił myśliwych z kijami bejsbolowymi, mordujących młodziutkie foki, gdy światowa opinia powstrzymała ten bestialski proceder.

Ziemkiewicz staje w obronie hodowców zwierząt futerkowych (około tysiąca hodowli w RP i ponad 95% futer idzie na eksport - i nie są to ludzie biedni) tylko dlatego, że to Kaczyński osobiście "udaje świętego Franciszka", a pan redaktor go nie cierpi i oskarża go o zmyślone krzywdy.

Ot, to takie małe manipulanctwo a'la Konfederacja. Pokarm dla tych, co to sami nie lubią myśleć.

 

Ps. Zwolennicy hodowli zwierząt futerkowych wrzeszczą i biadolą, pomstując na ustawę Kaczyńskiego (którego zawsze nie cierpieli), tak jakby to była amputacja Polsce kończyn. Dlaczego cicho siedzicie, gdy zbliża się moment likwidacji kopalń węgla? To dopiero amputacja. Nic nie mówicie, bo to Niemiec tak chce? No tak... wszystko wiadomo.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1644461

No jeszcze dodać trzeba, a napisali to w inetrnecie, że pan Ziemkiewicz pracuje dla portalu którego wlascicielem jest lider branży futrzarskiej Szczepan Wójcik wSensie.pl i SwiatRolnika.pl - podobnie jak pan Warzecha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1645022

nie tylko o hodowlach.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644463

... stosowana przez pewien typ ludzi - "a po mnie choćby i potop". W poczynaniach JK widać tę regułę od  "resetu" Rządu w 2017 roku coraz bardziej nasilającą się. Ustawa o zwierzętach nie jest jedyną ostatnio forsowaną antyspołeczną ustawą forsowaną przez JK. Jeszcze groźniejsza jest ustawa powszechnie nazwana nazwą "Bezkarność+" procedowana już jutro (16.09) tzw. szybką  ścieżką po blokadzie przez Konfederację. Po cichu, w zawoalowanych pokrętnych znaczeniach wprowadza się faktyczną BEZKARNOŚĆ pod pozorem "bez intencyjnego" przestępstwa. Z tzw. dobrej zmiany" coraz wyraźniej wyłazi mafia Magdalenkowa i obym nie musiał coraz częściej wychodzić z wczorajszym plakatem: "PiSie! PiSie! ŻydoPiSie z Maqdalenki! Nie wywołuj z Polakami znów wojenki! Wykopiemy Was z Powązek, Rządu i Wawelu - napchało się tam Was... o wiele za wielu."

Inną sprawą jest zaangażowanie się "naszych" decydentów w przekazywanie Putinowi Białorusi o czym pisałem ponad miesiąc temu, a co dokładnie odzwierciedla dzisiaj jeden z komentatorów - "Niewolnicy w kagańcach będą dawać wolność Białorusi bez kagańców"

A tu jest prawda o Sorosowskiej "spontaniczności  protestów na Białorusi: Szokujące informacje o kandydatce z Białorusi

https://www.youtube.com/watch?v=CD9rGdiALiM
Ewa Rzeuska GŁOS Obywatelski - wazne info o Ciechanouskiej z Bialorusi -  poznaj ukrywane fakty
Wazne info z Wikipedia: pracowala w ONZ dla organizacji zydowskiej"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

antyleming

#1644464

//pracowala w ONZ dla organizacji zydowskiej//

Za chwilę na Ciebie napadną i napiszą, że przecież musiała z czegoś żyć :)

A przede wszystkim, że jak można być takim brzydkim antysemitą. Przecież wszystkie organizacje tej nacji są szlachetne i przede wszystkim ... kompetentne. Mądrze urządzają ludziom świat ;(((

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644472

No cymes! ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1644473

https://niepoprawni.pl/wiadomosc/tu-studiowal-humpty-dumpty-podobno

Proszę koniecznie przeczytać, kim jest Humpty Dumpty. Sam tam o sobie mówi. To ważne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644475

Ale trudno się dziwić - od 1996 roku nie kiwnęła paluszkiem, a wcześniej żyła z wystawiania lewych faktur. Taki to "autorytet" i "dziennikarz". Fuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1644477

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644478

Przestań zatem łgać. Bo to się skończy dla ciebie jeszcze większą kompromitacją od tej, jaką sama sobie zrobiłaś.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1644480

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644482

autorstwa to prawda. Zauważyliście już, prawda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1644654

To wyznawczyni ks. Trzeciaka a szczególnie lubi też dreszcze emocji zw. z masonerią. O w pytkę! Przecież tamta postać jest też znana z wystąpień o zakaz uboju rytualnego, były też podobne dyskusje branży mięsnej, może więc to dlatego mi się skojarzyło.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644650

Jakkolwiek Kaczelnik wydaje się być nie do zastąpienia, może lepiej przejść na zasłużoną i honorową emeryturę.

By, póki życia być żywym pomnikiem a czasem coś dyskretnie zasugerować zza kulis.

Jeśli nastąpi nieuchronne, a nastąpi- możemy być świadkami przepychanki, bezpardonowej, żenującej i wykorzystanej przez wrogie siły.

Jak na razie jesteśmy świadkami  nie do końca przemyślanych, na razie propozycji.

Gdzie okresy przejściowe, przeliczenie wieloletnich kosztów przerzucanych na Gminy.

Wielu z nich z powodu nagłego obowiązku prowadzenia schronisk może grozić bankructwo.

Gdy "znikąd" pojawią się podrzucane masowo bezdomne zwierzęta.

Gdy brak jednoznacznych definicji nie tylko kojców.

Inspekcja wet. i Sanepid już się grzeją w blokach.

Sądy rozgrzane.

Cel łatwy a odpowiedzialność żadna.

Panie Jarosławie!!!

Jest tam kto?

Czy ktoś przeliczył głosy na masowe bankructwa, konfiskaty, wyroki w ramach"pokazówek" i tragedie niespłacanych kredytów. Bo z dłużnikami w Tenkraju nikt się nie liczy. Chyba tylko producenci sznurka, kabli elektrycznych i stołków kuchennych.

Dopóki jeszcze czas, najmniej wywalić na pysk doradców a w perspektywie- namaścić następcę.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Brian

#1644484

Jako od prawie 20-tu lat zajmujący się bezdomkami widzimy masowo rozjeżdżane na wiejskich i miejskich drogach kiciusie, czasem psy.

Które najczęściej ktoś wypuścił "na spacer" albo "żeby się same wyżywiły".

Co robimy, przenosimy to co zostało na pobocza.

Potem najczęściej, żaden ludzki "pies z kulawą nogą" nie interesuje się szczątkami.

Służby(tak zwane) maja wszystko w głębokości.

Służby(z nazwy) mają to w głębokości.

A ew. złośliwi sąsiedzi skrupulatnie filmują i np. donoszą do Sanepidu na łatwy żer i pokazówkę.

Koty trafiające do nas najczęściej są w tragicznym stanie.

Często beznadziejne i kosztowne leczenie.

W  "Schronisku" nawet tzw. dobrym, byłby zaraz "usypiane"(jak to ładnie brzmi, prawda) bo leczenie zbyt drogie.

Decyduje kasa, kasa, kasa, kasa!!!!!!!!!! Niby nieprawda ale tylko dlatego że się głośno o tym nie mówi.

Gminne?

Podejrzewam, w większości stałyby się godnymi nazwy "Eutanazjum gminne".

Z powodu j.w.

Co jeszcze?

Ręce nam opadają, po nowej "inicjatywie "pojawi się masa zwierzaków wyrzuconych - "na gminne utrzymanie".

Podejrzewam że tak naprawdę, na śmierć.

Panie Jarosławie!!!!

Niech pan przemyśli wszystko jeszcze raz.

Czy to warte głosów ekopopier...eńców.

Wasz(do Niepoprawnych) i Twój Panie Jarosławie Wyborca.

Społecznik przeciw kurestwu tego świata.

AVE.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Brian

#1644485

Sądzi pan, że nic się już w Polsce nie da dobrze zrobić?

Że wszystko zostanie spaprane? Takie z nas lewusy i nieudacznicy?

 

No cóż... są też tego pewne źródła.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1644499

Dobrze?

Tylko kiele cudzy rzopy.

Z czysty krzescijanskiej zyczliwosci.

O!

(diakryty wont- andek rzundzi:(

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Brian

#1644501

W dobrą wolę i niemerkantylne pobudki.

Choćby garstki wśród tzw. czynników decyzyjnych.

Nie jesteśmy szaleńcami spod znaku animalsów, vegan, wiary w zbrodnicze CO2 a w konsekwencji- kanibalizmu.

Cechuje nas rozważna troska o Ludzi i Braci Mniejszych.

A przede wszystkim działanie.

Nie pokazówki.

Czy takich głosów się słucha?

Czy takich ludzi się widzi?

Nie.

Mimo to robimy swoje bo Wiemy że To co robimy jest Dobre.

AVE.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Brian

#1644546

Oraz niezrozumienia owocującego minusami.

Przestrzegam przed doraźnym podejściem do pewnych spraw.

I chcę być głosem upominającym i nawołującym do rozsądnego podejścia.

LGBT-owiec ani innych podobnych popaprańców nie da się obłaskawić ani udomowić.

Ich cel to zniszczenie.

Ze smutkiem przypominam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Brian

#1644543

Przecież nie dostajesz pał za merytoryczne zastrzeżenia, tylko za to, że ośmielasz się poddawać w wątpliwość nieomylność rządzących.

"Ławeczka" czuwa, aby krytyki nie było i pały są narzędziem do dyscyplinowania niepokornych. Jesteś na dobrej drodze, by cię wkrótce nazwano agentem wrażych sił.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644549

po to tylko, by spałować mój tekst bez względu na to, o czym jest. Powiedzieć o tobie hipokrytka to nic nie powiedzieć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1644550

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zaszczepiona i zac(z)ipowana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644771

Ta Pani zalatuje sowieckimi onucami i chce przekonywać do projektu bezpieczeństwa niemiecko francuskiego i rosyjskiego z EURAZJĄ i z triumwiratem pod postacią "formatu normandzkiego" na czele.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1644498

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644552

Wiele na tym stracisz? W norkach z RP pewnie nie chodzisz, to o co chodzi, o mięso koszerne czy halal?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644557

los hodowców i ich dzieci ciebie nie obchodzą. Zapewne jesteś także przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej, tylko wolisz nie ujawniać swego stanowiska w tej sprawie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644592

Mają i mieli sporo czasu, by się przygotować. To nie jest tak, że pomysł znikąd wejdzie z dnia na dzień. Sprawa zapowiadana od lat, tak jest też w innych krajach i to właśnie dlatego jest kwik- obcy chcieli przenieść produkcję, może przejąć polską branżę, póki jest to tu dozwolone. Każdy rozsądny biznesmen wiedziałby o takim ryzyku na swoim podwórku- i oni wiedzą, co robią, to nie są jakieś popegeerowskie biedaki tylko czysty biznes i jego lobby. Nie udawajmy, że nie będą mili z czego żyć- można brać towar ze Wschodu, przerabiać jak Chińczycy i dalej zarabiac kokosy za to bez wielkich wymogów. Można hodowac co innego. Można postawić baraki za granicą, przecież to dziś tanie i łatwe. Więc to nie o to chodzi, ja podejrzewam że nabrali dotacji z EU i żal im takich łatwych pieniędzy. Nie wiem czy wiesz, dziś starczy postawić byle oborę z pustaków i dostaje się dofinansowanie, Jeśli chcesz rozważać rzecz w kategoriach komunizmu, to pomyśl, dlaczego jakaś grupa ma mieć przywileje, dlaczego ma ignorować głos ludu, bodaj 71% przeciwko.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644619

A kto ten głos słyszał? I gdzie? Aaa! Sondaże? Czyli kto płaci ten wymaga? Tak to było? Pan raczy sobie tu żartować czy kpić z ludzi?

Nie, nie chcę polemizować. Ja tylko wpadłem na minutkę. O biznes idę dbać, co by mi też jakiegoś figla nie zmajstrowali. Wiesz Pan, dziś zwierzęta, a jutro może ludzie. Kto wie? Mój biznes to nie skórki ani futra, ale licho nie śpi. W końcu sądy nadal czekają i czekają na swoją kolej. Ktoś obiecywał...

A mnie już cierpliwości nie staje.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1644833

Już raz zaprowadziła mnie na... bezrobocie.

Za bycie Przewodniczącym Zakładowej Solidarności.

I za sprawą pewnego(piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) obdarzyła wilczym biletem.

Wiem, to nie naprawi szkód, nie zwróci materialnych strat z powodu spirali kredytowej.

Nie odzyskam zniszczonego zdrowia.

Ale pewnego dnia...

Ów pewien swej bezkarności gad będzie zdany na moja łaskę lub po prostu wpadnie w me ręce.

Przypadkiem?

Nie sądzę, pewne czyny wołają o pomstę do Nieba.

Tak się stanie.

Zło musi zostać ukarane.

Inaczej istnienie tego świata nie ma sensu.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Brian

#1644556

Resztka sumienia uwiera?

Ale kasa o.k.

Awansy murowane.

Za cos pocierpiec trzeba.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644571

Jak myślicie, od kogo Kaczyński wziął pieniądze, żeby zlikwidować fermy norek? Od Niemców, czy od Ruskich?
8-))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644572

Konkurencją światową są USA a towar ląduje w Chinach. Albo Die Juden, by nie sprzedawać halal muzułmanom. Albo Niemcy, bo konkurencja z halal. Albo muzułmanie, bo się wyżywią ale uprzykrzą cenowo koszerne. Właściwie wszystko na raz to dobry trop, bo jakby dało się skasować od każdego za taką jedną akcję, to byłaby kasa

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644575

Od PZŁ?

Od szynszyli?

Najlepsze, że potem te $ podrzucił Nowakowi. Ziobro zabierze bo rozszerzona konfiskata. I cyk, kręci się.

8-))))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644578

Pseudonimy doradcow: Chip i Dale.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644577

Dlaczago nam nic nie podrzuca?

Niewlasciwe wyznanie czy co?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644586

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A gdyby norkom zakazać nosić futra?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644772