Przenoszona kampania

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Oglądałam wczoraj [3.06.2020] program "W tyle wizji" {TUTAJ(link is external)}.  Prowadzili go Stanisław Janecki oraz Rafał Ziemkiewicz.  W drugiej minucie Janecki przypomniał, że kampania przed wyborami prezydenckimi trwa już 120 dni, Ziemkiewicz nazwał ją "przenoszoną" i zwrócił uwagę na wątpliwości konstytucyjne związane z podmianą Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego.  Obaj panowie zgodnie doszli do wniosku, że jaki by nie był wynik wyborów, to strona przegrywająca uzna je za nielegalne i zgłosi protest do Sądu Najwyższego.

  No cóż, jeśli w zawodach sportowych udział bierze nieuprawniony zawodnik, to kończy się to dyskwalifikacją jego drużyny.  Tak więc - do samego końca nie będziemy pewni ostatecznego wyniku elekcji.  Drugą sprawa jest owo "przenoszenie".  Sądzę, iż wszyscy mają już dość przepychanek wokół wyborów.  Co więcej niewielu je śledzi.  W tle bowiem stale jest temat epidemii koronawirusa.  Ta ostatnia ustabilizowała się na początku kwietnia i wcale od tej pory nie maleje.  Jej intensywność jest bardzo niewielka, ale stała.  Robi się ona tylko nieco łagodniejsza [więcej przypadków praktycznie bezobjawowych i mniej zgonów].

  Niewątpliwym sukcesem obecnych władz Polski jest to, że zapobiegły gwałtownemu rozwojowi epidemii oraz szybkiemu wzrostowi bezrobocia.  Mam nadzieję, iż wyborcy to docenią i Andrzej Duda wygra te wybory.  Inny prezydent byłby istną katastrofą dla naszego kraju.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:14)

Komentarze

Dziękuję za ten tekst, zgadzam się w pełni. Gwarantem kontynuacji działań, które dla Polaków są po raz pierwszy NAJLEPSZYMI, jest Prezydent Andrzej Duda. 

Pozdrawiam serdecznie

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1633039

Na początku - wiele lat temu - jakoś nie mogłem się do niego przekonać, ale od dłuższego już czasu uważam, że nie ma sobie równych. Widać to szczególnie w takich programach jak ten, gdzie trzeba coś skomentować lub spuentować celnie i mądrze na szybko. Tu też parę razy zaskoczył Ziemkiewicza.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1633054

jest wtedy, gdy nie próbuje się "wybić" na niezależność i stać się "prezydentem wszystkich Polaków". Nie chcąc być "Adrianem", zręcznie podpuszczony przez kabareciarzy zrobił parę kiepskich ruchów. Najgorsze było zatrzymanie reformy sądów. Opozycja złapała oddech i przestąpiła do kontrofensywy, czego wszyscy ponosimy konsekwencje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1633105