Prorok Zajdel - komunizm wcale nie umarł

Obrazek użytkownika elig
Kultura

  

  On się po prostu przepoczwarzył - zamiast partii komunistycznych są wielkie korporacje, a zamiast marksizmu - gender oraz polityczna poprawność.  Rządzona algorytmami cenzura wciąż się nasila.  Z polskich autorów fantastyki przewidział to zmarły w 1985 roku Janusz Zajdel.  Niedawno wysłuchałam i obejrzałam w sieci pogadankę Rafała Ziemkiewicza na temat jego twórczosci [z lutego 2021] zatytułowaną "Wszyscy dziś żyjemy w świecie Janusza Zajdla" {TUTAJ(link is external)}.

  Ziemkiewicz przypomina najważniejsze powieści Zajdla [w szczególności "Limes inferior"] i pokazuje, w jaki sposób zawarte w nich koncepcje urzeczywistniaja się obecnie na naszych oczach.  Nie robi tego po raz pierwszy.  Już w 2010 roku napisał w "Plus-Minus" {TUTAJ(link is external)}:

  "Zastanawiające, że ćwierć wieku po śmierci Zajdla jego książki brzmią równie świeżo jak wtedy, choć zdają się mówić co innego. Diabli wzięli komunizm, ale pozostało przecież kłamstwo jako reguła życia publicznego, pozostały bezmyślność i stadność w jego kultywowaniu, „jedynie słuszne” autorytety, medialna przemoc – wszystko to, co tak irytowało Zajdla i przeciwko czemu starał się swoich czytelników zaszczepić. „Cylinder Van Troffa”, w którym „naukowe” udoskonalanie ludzkości doprowadza ją do katastrofy, wydaje się napisaną dosłownie wczoraj satyrą na histerię wokół „zmian klimatycznych”. „Limes Inferior”, wymierzona w ekonomiczny absurd „realnego socjalizmu”, okazuje się wnikliwą krytyką tego, co lewica uparcie nazywa neoliberalizmem. Zajdel nie dbał o ponadczasowość swych prognoz. Nie musiał. Dbają o to ludzie tego gatunku, który przez całe życie zwalczał.".

  Cytowana na wstępie pogadanka Ziemkiewicza jest rozwinięciem tej myśli,  Nie jest też prawdą, że "diabli wzięli komunizm".  Nadal ma się on świetnie w Chinach, a na Zachodzie uległ opisanemu wyżej przepoczwarzeniu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

cyt. Nie jest też prawdą, że "diabli wzięli komunizm"........ 

Jest prawdą!

Wzięli diabli komunizm, i komunizm wciąż diabli trzymają! Diabelskie nasienie komunistów mutuje cały czas, i jak mówią słowa KSIĘGI KSIĄG - DIABEŁ WIE, ŻE MA MAŁO CZASU, i - W DNIACH OSTATNICH WZROŚNIE BEZPRAWIE, I OZIĘBNIE MIŁOŚĆ WIELU..... 

Czyż nie dzieje się TO na naszych oczach??? Czyż nie doświadczamy TEGO dnia każdego?  Komunizm od zarania swego był dziełem szatańskim. Leniny, Staliny to szatańskie ścierwa od zawsze, i ich następcy czy tu, czy tam, czy gdziekolwiek indziej potwierdzają tylko TĘ niepodważalną prawdę - diabli wzięli komunizm, i wciąż z nim razem mutują, usiłując zawładnąć całym światem.

Ale Diabeł nie ma żadnych szans. Bo świat cały należy do BOGA. KSIĘGA KSIĄG Mówi o TYM. Mówi o TYM jak było, jak jest, i jak będzie.

Głowa szatana będzie zmiażdżona, co chociażby widzimy dokładnie na TYM Cudownym obrazie Matki Boskiej z Guadalupe. Obrazie nie namalowanym ludzką ręką. Obrazie powstałym na szacie Świętego Juana Diego, na szacie utkanej z naturalnego włókna agawy, które rozsypać się powinno po 10 - 20 latach, a jest wciąż jak nowe, mimo upływu kilkuset lat.......Mimo tego, że na nim rozlane było kiedyś naczynie z jakimś kwasem. Obraz wciąż wygląda jakby był namalowany wczoraj.

Mam o TYCH cudownościach książkę. Nieprzeczytana jeszcze. Przejrzana tylko. Zadziwiające fakty. Nie do wiary. CUDA PRAWDZIWE. MATKA BOŻA Z GUADALUPE Miażdży Swoją Stopą głowę Szatana, Diabła..... 

WIELKI JEST BÓG, I WIELKIE SĄ DZIEŁA BOŻE........

diabli nie wzięli komunizmu, diabli go ciągle jeszcze mają. Do czasu....................................................

 

https://www.ziemialimanowska.pl/pl/860/8177/tajemniczy-obraz-matki-bozej-z-guadalupe.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1672863

czyli jak to pan Cieszyński, winny defraudacji milionów na niedostarczone respiratory, awansował w rządzie J. Kaczyńskiego zamiast siedzieć w pierdlu

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31356&Itemid=100

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1672872