Między Giertychem a pandemią

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

toczy się obecnie życie w polskich mediach.  Sprawę Giertycha dobrze opisał Matka Kurka [Piotr Wielgucki] w swym dzisiejszym [16.10.2020] tekście {TUTAJ(link is external)}.  Dodam tylko, że omdlenie i ucieczka do szpitala wcale Giertychowi nie pomogły i prokuratura postawiła jemu oraz R. Krauzemu zarzuty:

  "Zatrzymani na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu biznesmen Ryszard K., adwokat Roman Giertych i inne osoby usłyszały zarzuty dot. przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł - poinformowała PAP Prokuratura Regionalna w Poznaniu.
  Poza Ryszardem K. i Romanem Giertychem zarzuty usłyszeli także założyciele spółek fasadowych - jak podaje prokuratura - bliscy współpracownicy Giertycha
Zarzuty dotyczą przywłaszczenia środków spółki Polnord, wyrządzenia spółce szkody majątkowej, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi za to do 10 lat więzienia
Jak podaje prokuratura, śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 28 lutego 2017 r., po złożeniu zawiadomienia przez obecne władze spółki Polnord SA." {TUTAJ(link is external)}.

  Niektórzy, tak jak bloger Trotelreiner {TUTAJ} uznali, że wyciągniecie sprawy Giertycha ma być "przykrywką" zasłaniającą brak sukcesów rządu w walce z pandemią.  Nie podzielił tego zdania Paweł Kukiz, który stwierdził:

  "Życzę panu Giertychowi zdrowia, ale dla mnie osobiście nawet zatrzymanie papieża nie byłoby przykrywką dla stanu związanego z Covid-19 w Polsce. Oprócz zdrowia życzę troszeczkę skromności” – komentował zatrzymanie Romana Giertycha w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz."{TUTAJ(link is external)}

  Kukiz powiedział też, oceniając pracę rządu:

  "Szczególnej polityki nie widzę, to jest raczej działanie po omacku (...) wiem jedno, że na model szwedzki czy na tego typu doświadczenie może sobie pozwolić państwo, w którym opieka zdrowotna funkcjonuje w sposób perfekcyjny. Tutaj jest wszystko na zasadzie "ratuj się, kto może".".

  Ja też uważam, że polskie władze zostały całkowicie zaskoczone gwałtownym wzmożeniem aktywności koronawirusa w ostatnim miesiącu.  Potrafią tylko zmuszać wszystkich do noszenia maseczek i wysyłać setki tysięcy ludzi na kwarantannę.  Strefy żółte i czerwone też nie robią wrażenia  na wirusie.  O maseczkach pisałam {TUTAJ}, wykazując na podstawie historii pandemii w naszym kraju, iż są one całkowicie nieskuteczne.  Rząd powinien zrezygnować z "walki z pandemią", odblokować służbę zdrowia i zacząć traktować COVID - 19 jak każda inna chorobę, skupiając się na leczeniu naprawdę chorych.  Koniec z testami dla osób zdrowych i "bezobjawowymi zakażeniami".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:10)

Komentarze

Rzeczywiście, rząd przespał wakacje komedią o "rekonstrukcji" i teraz w panice ratuje co może...a może niewiele...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1648343

wakacje i psuje jeszcze bardziej to co zepsuł wcześniej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1648455