Metoda shitstormów,

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

czyli po polsku - gównoburz.  Jest ona z upodobaniem stosowana przez Antypis.  Gdy tylko zbliża się jakieś wydarzenie ważne dla patriotycznie nastawionych Polaków - Antypis rozdmuchuje jakąś pierdółkę do rangi wydarzenia i tworzy  gównoburzę.  Dziś [18.05.2020] przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II, a już od przedwczoraj trwa histeria związana z unieważnieniem listy przebojów radiowej Trójki, na której pierwsze miejsce przypisano piosence Kazika, krytykującej Jarosława Kaczyńskiego.  Do dymisji podał się m.in. twórca listy, Marek Niedźwiecki.

  To akurat należy ocenić pozytywnie.  Niedźwiedzki ma koło siedemdziesiątki i już dawno powinien być na emeryturze.  To dobrze, iż odspawał się wreszcie od stołka.  W ogóle Trójka była ważna i ceniona jakieś 40 lat temu, a nie obecnie.  Teraz to miejsce wzruszeń dla leśnych dziadków.  Młodsi słuchają muzyki w Internecie.  Niezalezna.pl zamieściła informację "Lista Przebojów Trójki Niedźwieckiego była fałszowana! UJAWNIAMY mechanizm tego procesu" {TUTAJ(link is external)}, a TVP Info cytuje wypowiedzi byłego muzyka, Tomasza Pawlaka o pseudonimie Tomaldo Banjo {TUTAJ(link is external)}:

  "Teraz wam powiem coś co was jeszcze bardziej wkurzy. Marek Niedźwiedzki – którego audycje także lubiłem – brał w latach 90-tych 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów trójki. O taką propozycję się otarł w latach 80-tych zespół JEEP, CYTRUS, w latach 2000-nych Antyquariat. I to możemy udowodnić. Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku. O nim mogę napisać, bo wiem z PIERWSZEJ RĘKI. Nic nie jest w stanie mi zrobić nawet przed sądem, bo mu wyciągnę kolegów z innych kapel, które zapłaciły lub jak my nie zapłaciły. Takich redaktorów było FULL w Polsce. Gdzie się nie ruszyłeś. Za każdy festiwal trzeba było dać kasę jak nie byleś pod skrzydłami firmy fonograficznej. Jak byłeś – interesy załatwiała firma fonograficzna. Podpisanie umowy z Firma Fonograficzna to albo albo dawanie d....y komuś albo granie za grosze przez 5 lat, albo firma stopowała ZESPÓŁ czyli nie wydawali płyt a w ciągu 5 lat i nie mogli zagrać żadnego koncertu bez ich zgody”.

   Czyli - krótko mówiąc - koperty i przekręty.  Cała ta sprawa nie byłaby warta mojej notki, gdyby nie jedna rzecz - reakcja władz PiS.  Oto w sprawie tej piosenki zabrał głos sam premier Morawiecki {TUTAJ(link is external)}, a wcześniej wypowiadała się na ten temat pani premier Emilewicz.  Czy oni nie mogliby tego po prostu zignorować?  Ci spróchniali celebryci są wielcy tylko we własnym mniemaniu.  Nawet najlepsze lata Kazika skończyły się dwadzieścia lat temu.  W piosence, o której mowa - po prostu bełkocze.  Wydawałoby się, że w czasie pandemii oraz kryzysu najwyższe władze państwowe mają większe zmartwienia niż jakaś lista piosenek.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Niebywale adekwatne pojęcie, trafnie oddające właściwości typowego narzędzia techniki totalitarnej propagandy, stosowanego od zawsze przez marksistowskie systemy polityczne. Klasykami tej metody był Joseph Goebbels i państwowe systemy propagandy Adolfa Hitlera, Józefa Stalina i wielu podobnych im satrapów, mniejszych i większych.

Gdy przychodzi czas bardzo ważnego skupienia, święta wspólnoty - dzień święta i pamięci, wtedy wrogie naszej kulturze i tradycji narodowej zorganizowane służby specjalne wszczynają "shitstorm".

Ale jest to tylko powierzchnia całego problemu. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630966

Cyt: "Niedźwiedzki ma koło siedemdziesiątki i już dawno powinien być na emeryturze."

Czy gdy osiągniesz wiek słuszny, ale nadal będziesz aktywny, będziesz chciał działać zmienisz swe zdanie? Jak zareagujesz, jeśli ktoś Ci każe wymiatać na emeryturę?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630969

To ktoś judzi, usiłuje sprowokować do kłótni, wywołać nienawiść

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630972

Komu zależy na tym, aby Polska nie była Polską?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1630998

"...Gdy była odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zobaczyłem dziwne reakcje wśród innych, licznych z resztą, uczestników ceremonii. Niektórzy dostawali drgawek, inni zaczynali się obficie ślinić a przed końcem modlitwy kilkanaście osób z takimi objawami uciekło. W sumie w uroczystości uczestniczyło pewnie ze dwieście, może więcej osób, bo zmarła była dość młodą, wschodzą gwiazdą sektora finansowego.

Myślę, że struktura innych środowisk jest podobna. Wielu jest po prostu satanistów, którzy żyją w kłamstwie a życie w prawdzie, czyli też życie i praca "na prawdę" jest nie do zniesienia i sami chcą jak najszybciej uciec z takiej instytucji z takiego środowiska.

Dlatego nas tak nienawidzą i chcą nas albo zniewolić, to dla nich najlepsze, albo zabić jak nie mogą zniewolić. Boje się, że nie przesadzam. Dlatego tak ważne dla nich było zachowanie pozoru, że jest między naszym i ich światem jakaś łączność, jakiś most..."

UPARTY, "...sprawa listy przebojów może być bardzo ważna..." [link]

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630970

Drgawki, latające ręce generała Wojciecha Jaruzelskiego w czasie jednego z pożegnań Jana Pawła II na lotnisku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630971

do "okrągłego stołu" albo "mówmy jednym głosem" co należy rozumieć jako żądanie podporządkowanie się jedynej obowiązującej narracji, ustalonej przez Ministerstwo Prawdy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630984

w TVP Info, po ósmej i po dwudziestej, to wyraźnie widać, że politycy i aktywiści PO, PSL, Konfederacji, progresywnej Lewicy mówią jednym głosem, choć na różne nuty i z różnych pozycji w tym samym środowisku antypisu.
Jądro ich narracji jest identyczne. Jadą wozy kolorowe, po tej samej osnowie. Antypolski antypis jest jeden.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630989

Czy Premier mógłby to zignorować? Heh, zobacz, co on tam powiedział. Przecież oni tak dalej twardo w zaparte idą, ze dobrze zrobili i zrobią to jeszcze raz (czyli w czasie epidemii, jak inni nie mogli odwiedzać grobów najbliższych, to oni będą szli na pomniki katastrofy smoleńskiej) - no jasno widać, ze odjechali od społeczeństwa tak samo jak wcześniej PO.

Poza tym Premier pisze, że mamy pandemię, ludzie tracą pracę, a tu taki "temat zastępczy" z listą przebojów" - a niby rapowanie Dudy o "ostrym cieniu mgły" to nie był temat zastępczy? W dodatku urągający powagi głowie państwa.

Co do samego Niedźwieckiego i reszty hochsztaplerów, to pytam tylko DLACZEGO TAK PÓŹNO??? Już dawno ich tam nie powinno być, a teraz jak mają oficjalne przykłady łapówkarstwa, to dlaczego prokuratura jeszcze nie weszła i nie wszczęła postępowania???

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1630974

dawanie łapówek za miejsce na liście potwierdziła też Doda, która na ten temat sie wypowiedziała i zarzuciła tym "artystom" zakłamanie i obłudę. co mnie bardzo zaskoczyło. Wniosek taki, że wszędzie tam gdzie nie było rozliczeń z komuną rządzi łapówkarstwo , zakłamanie i komuna.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1630990

Nikogo, kto choc kilka razy sluchal Listy - nie powinno to dziwic. Wszyscy tez wiedza, ze byl TW i prowadzil liste w zasach stanu wojennego.

W calej aferze nie chodzi tez o przyznanie komus racji - tylko o... glupote dyrekcji programu III i Polskiego Radia. Z ich reakcji wynika jednoznacznie, ze nigdy... radia nie sluchaja - a pracownikow znaja wylacznie z teczek personalnych.

Jak mozna bylo dac sie tak "wypuscic"  Niedzwieckiemu (ktory prawdopodobnie - niezaleznie od tej sytuacji i tak bu sie zwolnil, bo jego koledzu organizuja nowe prywatne radio ) i dac mu (i calej lewicowej holocie) takie argumenty do reki (cenzura, przesladowanie pracownikow itd.)?

I jeszcze powolywanie sie przez dyrekcje na "regulamin listy przebojow" (ktory nie istnieje i nigdy nie istnial) - osmiesza ich, bo potwierdza, ze biora dobre pieniadze za siedzenie na stolkach, a nie maja pojecia co dzieje sie w Radio i na antenie.

Pilnuja, zeby papiery sie zgadzaly i zeby dziennikarze nie krytykowali wladzy - ale czy to wystarczy, zeby zarzadzac Radiem ( i TV tez)? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1631013

Niech te LEŚNE DZIADKI, którzy odeszli ogłupiają lemingów i ustawiają NOWE LISTY UBeków w tym "nowym radiu".

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1631035