Kto wypowiedział nam wojnę?

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

Trzy dni temu [23.05.2021] w portalu Niepoprawni.pl {TUTAJ(link is external)} Rafal Brzeski zamieścił notkę "A więc wojna".  Srwierdził w niej:

  "A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa.".

  Przytoczył potem listę faktów:

  "27 maja 2020 - Rafał Trzaskowski zaapelował o wstrzymanie budowy Centralnego Portu Lotniczego oraz przekopu Mierzei Wiślanej. Był to sygnał gotowości do wynajęcia swej lojalności.
5 maja 2021 - Rafał Trzaskowski zaprezentował w Olsztynie  inicjatywę edukacyjno-wychowawczą dla młodych ludzi zwaną "Campus Polska Przyszłości”, czyli finansowaną przez niemiecką Fundację Konrada Adenauera akademię Volksdeutschów. Lojalność znalazła najemcę. 
15 maja - premier Mateusz Morawiecki przedstawia Polski Ład, program wyzwolenia energii społecznej Polaków i wyjścia z post-covidowej zapaści szybciej niż państwa “starej” Unii Europejskiej. 
17 maja -  automatyczne wyłączenie 10 bloków elektrowni Bełchatów największego dostawcy energii elektrycznej w Polsce. Przyczyną było zwarcie na stacji elektroenergetycznej Rogowiec. Niedobór pokryto natychmiastowym importem energii z Czech, Szwecji, Słowacji i Niemiec.  Po kilku godzinach ponownie uruchomiono pierwsze bloki.
18 maja - awaria została usunięta. Gdyby nie szybkie tempo naprawy zapewne konieczne byłoby odłączenie części terytorium Polski od zasilania w energię elektryczną.
20 maja - administracja prezydenta USA Joe Bidena zawiesiła sankcje nałożone na niemiecką firmę Nord Stream 2 AG i jej szefa Matthiasa Warniga. Akt potwierdzający, że neo-bolszewicy rządzą Białym Domem, a w Gabinecie Owalnym siedzi “miękiszon”. Moskwa i Berlin mogą już bez problemów dokończyć gazociąg stanowiący współczesny odpowiednik paktu Ribbentrop-Mołotow, (...)
20 maja - Trzaskowski ogłasza plan budowy Nowego Centrum Warszawy. Główna arteria, Aleje Jerozolimskie, zamienione zostaną w “piękną przestrzeń publiczną przyjazną pieszym”.(...)
21 maja - Trybunał Sprawiedliwości UE poinformował, że Polska ma natychmiast wstrzymać wydobycie węgla brunatnego w kopalni w Turowie. Podporządkowanie się oznacza zatrzymanie elektrowni Turów, brak dostaw prądu dla 4 milionów Polskich domów, uzależnienie Polski od importu energii elektrycznej z Niemiec i Czech oraz utratę pracy przez tysiące wysoko wykwalifikowanych pracowników. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów funkcjonuje 5 podobnych kopalni odkrywkowych w Czechach i 4 w Niemczech. Mają kłopoty z brakiem pracowników. 
22 maja - pożar taśmociągu na wysokości 30 metrów w kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie.  Pożar wybuchł w miejscowości Rogowiec, tej samej, gdzie pięć dni wcześniej nastąpiło zwarcie. Taśmociąg zaopatruje w węgiel elektrownię Bełchatów. W wyniku pożaru trzeba wyłączyć największy blok o mocy 858 MW. W ubiegłym roku ten blok wyprodukował niemal tyle energii, co cała elektrownia Turów. Równoczesne zamknięcie Turowa i unieruchomienie tego bloku jest tożsame z katastrofę energetyczną pociągającą ruinę programu Polski Ład. 
22 maja - komentując postanowienie TSUE Trzaskowski stwierdza: „Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować”.  Jasny sygnał - dajcie mi władzę, a ja się będę słuchał.
23 maja - pirackie porwanie do Mińska przez białoruskie lotnictwo wojskowe zarejestrowanego w Polsce samolotu pasażerskiego linii Raynair. Z samolotu będącego terytorium Polski (na pokład wchodzi się po odprawie paszportowej) służby białoruskie uprowadziły jednego z pasażerów. Taki jest stan prawny, co kwalifikuje incydent jako akt terroryzmu państwowego wymagający zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej. Bez wiedzy Moskwy batko Łukaszenka na coś takiego by sobie nie pozwolił.".

  Z kim ma właściwie być ta wojna?  Dr Jerzy Targalski w portalu Niezalezna.pl jednoznacznie wskazuje na Niemcy.  Pisze {TUTAJ(link is external)}:

  "- Kwestia Bełchatowa wygląda bardzo podejrzanie. Proszę zauważyć, że mamy sekwencję wydarzeń: najpierw rozebranie elektrowni w Ostrołęce, potem zamykanie kopalń, następnie pożar w Bełchatowie, a na końcu TSUE każe zamknąć Turów - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl ekspert ds. polityki zagranicznej, politolog dr Jerzy Targalski. (...)
- Widzimy, że Niemcy postanowiły rękami sędziów TSUE i generalnie Brukseli zlikwidować polską niezależność energetyczną.  
W ostatnich dniach doszło do trzech mocnych uderzeń w polską energetykę.  Z drugiej Niemcy cały czas krytykują nasze plany budowy elektrowni jądrowej. Zapytaliśmy doktora Targalskiego o to, czy te sprawy są powiązane. - Niemcy po prostu wkrótce wydadzą zakaz budowy elektrowni jądrowej w Polsce i Polska się podporządkuje, ponieważ Polacy są gotowi za przynależność do Unii Europejskiej ponieść każde koszty. Gotowi są żyć w nędzy i kolonii, byleby tylko być w UE. Skoro, więc Polacy tak chcą, to rząd musi się podporządkować - ocenił. 
Plan Niemiec 
Politolog ocenił, że Niemcy dążą do tego, abyśmy byli uzależnieni od ich energii. - Po to robią to wszystko, żebyśmy kupowali energię elektryczną z Niemiec. Po co mamy mieć własną energię elektryczną, skoro Niemcy mogą ją nam sprzedawać? - zapytał retorycznie.".

  Bloger UPARTY również podejrzewa Niemcy.  W komentarzu {TUTAJ(link is external)} stwierdza, iż:

  " Ta kolejność zdarzeń też wydaje mi się
UPARTY, wt., 25/05/2021 - 08:27
interesująca. Staje się w pełni logiczna jeżeli dołączymy do tego jakiś układ Niemiecko-Rosyjski. Podstawą tego układu może być okoliczność, że niemieckie narzędzie polityczne w Polsce, czyli PO, uległo awarii i to chyba krytycznej. W tej chwili Niemcy tracą swoje wpływy polityczne w Polsce i co więcej nie widać możliwości ich odbudowy. Realna więc staje się groźba powstania jeszcze jednego "ośrodka bilansowania korzyści" w Unii Europejskiej. Do niedawna były dwa ośrodki bilansowania korzyści tożsame z państwem. Były to Niemcy i Wielka Brytania. Teraz na miejsce Brytyjczyków zaczynają wchodzić Polacy a to jest groźne dla hegemoni Niemców w Unii.".

  Ewaryst Fedorowicz dla odmiany zwala wszystko na szykowany przez Bidena "reset" w stosunkach USA-Rosja.  Napisał notkę pod wszystkomówiącym tytułem "Joe Biden opylił nas Putinowi i co z tego wynikło" {TUTAJ(link is external)}.

  Mnie się jednak wydaje, że "reset' w stosunkach Rosji i USA nie musi być bezpośrednio związany z polityką energetyczną Niemiec.  Może o tym świadczyć ostatnia decyzja UE o nałożeniu sankcji na Białoruś.  Każdy kolejny prezydent USA ulega mirażom poprawy stosunków z Rosją.  Kończy się to tym, że otrzymuje on od Rosjan kilka kopniakow i mu przechodzi.  Powtórzyło się to już wiele razy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Nikt nie wypowiedział nam wojny. Niemcy też nam nie wypowiedziały wojny w 1939 roku. Nie zmienia to naszej aktualnej  sytuacji podobnej do tej z 1939 roku. Berlin i Moskwa chcą zdusić nas w kleszczach. Miejmy nadzieję, że uda nam się wybronić. Musimy to robić samemu.  Mając Trumpa w Białym Domu było łatwiej. Biden jest marionetką radykalnej lewicy, która robi w USA świadomościową rewolucję i steruje państwo ku ruinie. Amerykanie skaczą sobie do gardeł i nie mają "głowy" do zajmowania się światem. My mamy szansę rozewrzeć kleszcze lub przynajmniej wstrzymać zaciskanie, gdyż czas pracuje dla nas. Niemiecko-rosyjskie buzi-buzi opiera się na personalnym porozumieniu i sojuszu Merkel-Putin z listopada 2010 roku. Pół roku po Smoleńsku. Mija 11 lat i do pełnego skonsumowania daleko, a biologiczna rzeka nieubłaganie płynie. Rośnie presja następnego pokolenia. Jednym z najważniejszych zadań polskiej patriotycznej elity politycznej są: eliminacja strachu, zrozumienie potrzeby pośpiesznego budowania własnej siły oraz sterylizacja obcej agentury wpływu. Na szczęście agentura ta stopniowo wywałasza się własnoręcznie, ale proces ten przebiega zbyt wolno, gdyż równocześnie biegnie proces przepoczwarzania. Kolosalnym błędem rządzących było przyznanie agrément proponowanemu przez Berlin na ambasadora baronowi Arndtowi Freytag von Loringhoven. To profesjonalista, co dało się szybko odczuć, a należy do rodu o krzyżackich korzeniach niezmiennie wiernego tej samej wizji supremacji Niemiec na ziemiami Wschodu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Rafał Brzeski

#1672131

Język – rodem z Orwell'a –

nie jest już nawet skrywany

/omówienie artykułu/

Otwiera się nam dokładnie w połowie (strona A16)

"Dziennik Gazeta Prawna"

(nr 97 – wydanie piątek-niedziela, 21-23 maja 2021),

żebyśmy mogli natknąć się na artykuł autorstwa

red. Klary Klinger oraz red. Grzegorza Osieckiego

dotyczący pandemii pt.

"Wciąż zaniepokojeni, ale z umytymi rękami".

To pojedyncza kolumna tekstu oraz prawie dwie strony

bardzo ciekawych zestawień, wykresów, diagramów

wypełnionych liczbami. Za liczbami – jak to zwykle bywa

w socjologii – stoją rzekomo żywi ludzie. Autorzy omawiają

wyniki pewnego badania dotyczącego skutków pandemii

wśród Polaków: "Badanie prowadzone przez

Havas Media Group pokazuje...".

Mimo, że to zaledwie pojedyncza kolumna tekstu, pozwala

nam ona wniknąć w zadziwiający świat języka omawianej

pracowni badawczej, a być może nie tylko tej pracowni,

ale całego – czekającego nas już wkrótce – Nowego Ładu.

Już z drugiego akapitu dowiadujemy się zatem, że

"Polacy chętnie wierzą w mity związane z koronawirusem".

Otóż i gotowe. Nie musimy już się wysilać na własną ocenę

tego, które z przekonań piastowanych przez Polaków jest

mitem, a które nie. Okryła to przecież za nas profesjonalna

– ma się rozumieć – pracownia badań socjologicznych.

Nie jesteśmy zmuszani do wyrabiania sobie własnej opinii.

Nie potrzeba nam nawet tracić czasu na żmudne

zapoznawanie się z całokształtem danego osądu.

Naszą opinię na ten temat już przecież – autorzy badania

– wyrobili za nas.

W akapitcie trzecim – o zgrozo – odkrycie wprost

zwalające z nóg:

"zmniejsza się u ludzi możliwość racjonalnego myślenia".

Zaraz przypominamy sobie jednak, że to jeszcze nie

oznacza końca świata. Istnieją wszak tacy, którzy

– jak chociażby ta, czy inna, profesjonalna pracownia

socjologiczna – pomyślą za nas.

Nawet gdyby taki profesjonalny socjolog przez przypadek

się pomylił, to nic nie szkodzi. Skąd inąd wszak wiemy,

że i tak "ciemny lud to kupi". My natomiast sami

nie będziemy musieli nic z tym robić. Nie będziemy musieli

niczego korygować. Przejdzie walec mądrości etapu i

– wszystkie pomyłki poprzedników – wyrówna za nas.

Ale jeszcze w tym samym akapicie dochodzimy do czegoś

naprawdę groźnego, a mianowicie do sytuacji, która

"daje... motywację do konkretnych działań".

No, co za dużo – to niezdrowo. Motywacja?

Konkretne działania? Kto to widział? Samym nam będzie

się chciało kiwnąć palcem w bucie? Będziemy mieli

motywację do działania? Zatem nie poczekamy, aż ktoś

inny te działania podejmie za nas.

Zgroza!

A przecież tu dopiero akapit czwarty: "którzy słabiej wierzą

w pandemiczne mity... 34 proc. z nich... konsumuje

treści związane z obecną sytuacją".

Czyli, że ciemny lud już nie tylko kupuje "treści", ale następnie

je "konsumuje". Nie zapoznaje się z nimi. Nie analizuje ich.

Nie konfrontuje ich ze swoją dotychczasową wiedzą, aby

upewnić się, że "treści" te są strawne, że nie wywołują

dysonansu poznawczego. Nie przyswaja ich. Nie dokonuje

akwizycji materiału intelektualnego. Lud ten materiał,

czyli "treści" – "konsumuje".

Dopiero w akapicie piątym, wąż zjada własny ogon:

"...osoby, które czują się gorzej psychicznie,

chętniej przestrzegają obostrzeń". Co takiego?

Zatem to nie osoby, u których nie zmniejszyła się

"możliwość racjonalnego myślenia", są tymi, które

"chętniej przestrzegają obostrzeń"? Jest wręcz

odwrotnie?

Jaki wobec tego wniosek? Czy pracownia zbada wkrótce

– na potrzeby pewnych rządów – do jakiego stopnia należy

pogorszyć stan zdrowia psychicznego danej populacji, ażeby

należący do niej, chętniej przestrzegali zaleceń totalitarnej władzy?

Można też czytać

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/pis-wprowadzi-kary

"One Flew over the Cuckoo's Nest" (1975)

https://www.cda.pl/video/7111495ac

Opis filmu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lot_nad_kuku%C5%82czym_gniazdem_(film)

Miloš Forman – biogram

https://pl.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Forman

George Orwell – "1984"

https://www.youtube.com/watch?v=7HT-hN9ZlR8

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1672239