Kto fejkiem wojuje, od fejka ginie

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Wczoraj [22.02.2021] na stronie  #otwieraMY ukazał się tweet:

 "3 mln obywateli Rumunii wyszło na ulice - nie zgadzają się na niszczenie gospodarki, społeczenstwa, panstwa i odbierania im wolności. Protestują przeciwko zapowiedziom 3 fali." {TUTAJ(link is external)}.

  Informacja ta [podpisana przez Grzegosh] zilustrowana została przez zdjęcie ogromnych tłumów.  Już wkrótce w portalu Sprawdzam.afp.com pojawiła się wiadomość:

  " Zdjęcie nie przedstawia protestów w Rumunii przeciwko restrykcjom w czasie pandemii, jak sugeruje strona na Facebooku. Zrobiono je w czasie manifestacji przeciwko korupcji w Rumunii 5 lutego 2017 r. Brak daty pod zdjęciem jest w tym przypadku manipulacją kontekstem." {TUTAJ(link is external)}.

  Jednym słowem - mamy tu do czynienia z fejkiem.  Kto jest za niego odpowiedzialny?  Osobiście podejrzewam, że Konfederacja.  Akcja Otwieramy jest pożyteczna, gdyż zarządzenia rządu są nie tylko bezprawne, ale na ogół idiotyczne i bezskuteczne.  Te wszystkie lockdowny i maseczki nic nie dają.  Wirus ma je gdzieś.  O tym - jak działają szczepienia - przekonamy się dopiero za kilka miesięcy.  Łatwo natomiast stwierdzić, że strona #otwieraMy została przejęta przez Konfederację i jest używana jako narzędzie propagandy partyjnej.
  Fejki to jednak broń obosieczna.  Zaufanie internautów można szybko stracić i to na zawsze.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Używanie fejków jest powszechne, natomiast równie głupia i pozbawiona sensu jest obecna polityka władz polskich "walczących" z wirusem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1662529

skuteczności masek się puszcza. Koronawirus już udowodnił, że ma w doopie szczepionki, no ale durniom w maseczkach nie do twarzy, a dystans społeczny to brutalny zamach PiS na ich wolności obywatelskie... 

...

...A łaź se bez maski, miej gdzieś dystans w miejscach publicznych ale nie drzyj ryja gdy zaczniesz zdychać na COVID-19, że ktoś jest temu winny. Zdychasz na własne zasrane życzenie!... 

PS. Uwaga! To ostatnie nie  jest wycieczką personalną, a po prostu reakcją na debilizm POstępowy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1662562

żadna nowość i nie trzeba żadnych domniemań, tym bardziej że korwinoidy lubują się w tabloidyzacji i ilustracjach z dvpy a cała Konfa to oszołomskie warcholstwo, która lansuje się na bredniach i jawnych kłamstwach, o których przecież nie raczysz napisać a idą w świat. Przy tym wszystkim kwestia jakiejś ilustracji to śmiechu warte.

Jakie masz podstawy do twierdzeń, że lockdown i maseczki nie działają? Badania naukowe świadczą przeciwnie. Pisać o byle zdjęciu a samej szerzyć szkodliwe fejki, zapewne wyciągnietę kompletnie z tyłka czy oszołomskich grupek i stronek? No gratuluję. Ludzie mają zdychać, co? Chcesz świata, w którym rząd skazuje ludzi na śmierć, argumentując że kasa ważniejsza niż czyjeś życie? A ludzie mają gdzieś innych i nawet byle maski nie założą?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662572

Skąd podejrzenie, że za to, co pisze na Twitterze Grzegosh, odpowiedzialna jest Konfederacja?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1662603

ze względu na założenia ideowe. Długi czas Konfederacja zgodnie twierdziła, że "nie ma żadnej epidemii", później nieco zmieniła narracje (jak Dziamborowi wirus wpieprzył 17% płuc), ale zawsze jako "wolnościowcy" są przeciw "restrykcjom".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1662873

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika gps65 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A zatem to są domysły, czyli insynuacje. Operowanie insynuacjami jest godne pogardy. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1662924

W tekście wyraźnie czytamy: "Osobiście podejrzewam, że Konfederacja..." oraz "Łatwo natomiast stwierdzić, że strona #otwieraMy została przejęta przez Konfederację...". Dzielenie sie swoimi przemyśleniami to rzecz JAK NAJBARDZIEJ NORMALNA NA BLOGU. 

Czy jesteś za cenzurą i ograniczeniem wolności słowa, w tym możliwości dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi? Na jakiej podstawie?

"Zawsze gorąco popierałem prawo każdego człowieka do własnego zdania, niezależnie od tego, jak różniło się ono od mojego. Kto odmawia drugiemu tego prawa, czyni z siebie niewolnika swojej obecnej opinii, ponieważ odbiera sobie prawo prawo do zmiany tej opinii" - Thomas Paine.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662925