Czyżby Netanyahu się przeliczyl?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Wszyscy uważali, że premier Izraela, Netanyahu celowo sprowokował ostatni konflikt z Palestyńczykami aby utrzymać się u władzy.  Wczoraj [2.06.2021] wieczorem pewnym zaskoczeniem stała się wiadomość o tym, iż:

  "Przywódca centrowej partii Jesz Atid, Jair Lapid poinformował prezydenta Izraela Reuwena Riwlina, że jest w stanie utworzyć większościowy rząd. Może to oznaczać odsunięcie od władzy rządzącego od 12 lat premiera Benjamina Netanjahu." {TUTAJ(link is external)}.

  Gdyby taki rząd naprawdę powstał, to jego premierem byłby przez pierwszą połowę kadencji Naftali Benner, a przez drugą połowę Jair Lapid.  Wojciech Szewko zauwaza jednak na Twitterze {TUTAJ(link is external)}:

  "Bennett odrzucał też wszelkie plany pokoju z Palestyńczykami ( nawet plan pokojowy Trumpa)".

  Obaj potencjalni premierzy Izraela są zajadłymi polakożercami.  Szewko stwierdza, że:

  "Bennett, Nowy premier Izraela in spe ( musi w ciągu 7 dni otrzymać wotum zaufania) ma bogatą historię wypowiedzi o Polsce i Polakach. Np w 2018: „Rząd Polski odwołał moją wizytę, bo wspomniałem o zbrodniach jego ludzi. Jestem zaszczycony," {TUTAJ(link is external)}.

  Temat ten rozwinął Paweł Łęski w Salonie24 {TUTAJ(link is external)} pisząc notkę "Lapid przeciwnikiem porozumienia polsko-izraelskiego". Zamieścił bogatą kolekcje antypolskich wypowiedzi izraelskich polityków.  Wcale mnie nie zdziwi, jeśli Netanyahu zostanie wreszcie, po 12 latach, odsunięty od władzy.  Sprowokowany przez niego konflikt okazał się wyjątkowo szkodliwy dla Izraela.  Wygrał na nim tylko Hamas.  Prawie wszyscy poparli Palestyńczyków.  Nawet prezydent USA, który początkowo mówił o "prawie Izraela do obrony", zirytował się w końcu i wręcz rozkazał Netanyahu zakończenie wojny.  Co się stało.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Jair Lapid to człowiek, który twierdził, że "obozy koncentracyjne powstały przy czynnej pomocy Polaków. Polacy współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672495

Przecież Polska może zawsze jednostronnie zerwać jakiekolwiek stosunki z Izraelem.

Powodów jest dość codziennie. Ich polakożerstwo i antypolskie kłamstwa w każdym normalnym państwie byłyby wystarczającym powodem do takiego dyplomatycznego kroku. Z koszerną wołowiną damy sobie radę w Polsce! Oczywiście bez czarów-marów rabinackiej koszerności. 

Rzeczeni izraelscy politycy powinni już dawno być ogłoszeni jako personae non grata, gdyby chcieli odwiedzić tutejszą diasporę. A won! Koniec antypolskich wygłupów, wycieczek zdziczałej izraelskiej młodzieży, żenujących występów pani Azari, i jej ziomków.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1672497

że wrogów najlepiej mieć blisko siebie. Trzeba się uśmiechać i bardzo uważać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672511

Może słowa Ojca Chrzestnego miały sens w jego sytuacji, kiedy sam panował nad wrogami i był w stanie prostymi metodami zredukować ich liczbę oraz kontrolować poczynania. Niestety zupełnie nie nadają się do zastosowania w polskiej rzeczywistości, kiedy wrogowie są tak utajnieni, że nie łatwo ich zdemaskować, w dodatku jest ich taka liczba np w Warszawie, że sami z siebie wybierają władze centralne polskiej stolicy! Bo czy normalne jest, że prezydentem Warszawy został R. Trzaskowski, nie dość, że techniczne zero, to jeszcze synek mamuśki UB-eckiej donosicielki? Że w polskiej stolicy są wciąż eksterytorialne latyfundia z czasów sprzed 1989 roku w posiadaniu Rosjan? Że radną stołeczną jest Monika Jaruzelska, córka komunistycznego dyktatora i zbrodniarza? TO NIE JEST NORMALNE!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1672521

Ten "Ojciec Chrzestny" jest obecny i nazywa się Johny Daniels, a może jest już inny...?

Nie jestem na bieżąco w szczegółach okupacji Rzeczypospolitej. Bieżączka dnia powszedniego odbiera możliwość śledzenia wszystkich aspektów politycznych i społecznych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1672535

Jak możemy zerwać z kimś, kto nami rządzi?

Kto ma zerwać? Kat ma odpuścić swej ofierze? Musiałby pierwej zerwać z szatanem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1672534