Antywiadomości TVP

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Dzisiaj [3.03.2019] o 19:30 obejrzałam Wiadomości TVP.  Początek był nawet niezły.  Najpierw mówiono o sukcesach polskich  lekkoatletów w Glasgow, Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się dziś, jubileuszu Związku Podhalan oraz pomocy gminy Żurawica dla chrześcijan w Syrii.  Potem jednak pojawiła się "propaganda sukcesu" w postaci długiego i nudnego materiału o przeładunkach w polskich portach [rosną, a jakże] i planach rozbudowy owych portów.  Minister Ziobro poinformował o swych zamiarach wprowadzenia bezwzględnego dożywocia, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

  Zaczęła się następnie autoreklama TVP.  Prezes Jacek Kurski z zachwytem poinformował o rekordowej oglądalności sobotniego programu "Dance, dance, dance", po czym zapowiedziano kilka nowych audycji.  Szczytem wszystkiego był jednak materiał o żonie Ryszarda Kalisza, Dominice K.  Pani ta została w połowie lutego przyłapana na prowadzeniu samochodu po pijanemu [miała jakoby 2,5 promila alkoholu we krwi].  W dodatku wiozła swe 3,5 letnie dziecko.  Fakt ten wykorzystano do wyjątkowo głupiej propagandy politycznej, przypominając liczne antyrządowe wystąpienia małżeństwa Kaliszów.  Co ma piernik do wiatraka? - nie wiadomo.

  Pozostaje mi tylko przypomnieć, że program informacyjny powinien przede wszystkim służyć do informowania ludzi o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie.  Tymczasem z Polski było tylko kilka wiadomości, a z zagranicy praktycznie żadnych.  Mieliśmy za to mnóstwo propagandy oraz autoreklamę TVP.  Wiadomości TVP zaczynają przypominać słynny "spust surówki ' z czasów PRL.  A przecież nikt nie musi ich oglądać.  Zniechęceni widzowie skorzystają z oferty innych stacji lub Internetu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:8)

Komentarze

były jeszcze i inne sukcesy, np. tysiące par butów od ZSRR, oczywiście do podzelowania i obietnice, że nie będziemy sprzedawać rowerów pancernych dla Bundeswehr'y.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1582346

Wkleję tu komentarze, które zamieściłem w salonie24, bo  przekorny jestem a do tego realiztą i pasują do dzialań wszelkiej internetowej gawiedzi:

1.No to ja się zabawię w adwokata diabła. TV powinna służyć do przekazywania informacji jako sieć nerwowa społeczeństwa. Podstawową informacją jest informacja o stanie państwa i o strukturze władzy i wpływów. Podstawowym elementem w tej strukturze  jest obok rządu, dominacja układu postkomunistycnego i jego powiązania z siłami zewnętrznymi, co stwarza szkodliwy dualizm. I ten układ blokuje rozwój Polski, najpierw rozumiany jako rozwój polityczny, następnie kulturowy i na koniec gospodarczy. Tak więć info nr 1 to układ, info2 - uklad i info3 - jeszcze raz układ i jego przedstawiciele oraz powiązania zewnętrzne. Rzeczywistość realna nie wygląda ślicznie i taka powinna być TV. Oczywiście można stawiać na funkcję zabawową TV i produkować infotainment dla spragnionego rozrywki ludu, ale chyba nie tędy droga. 

2.Pycha ogarnęła inaszych komentatorów - oni są zdoworozsądkowi, daleko- i wszystko-widzący i ich mierzi propaganda. A co z tą belką w oku, drodzy moi, która sprawia,żę popadacie w bieżąćzkę politycno-emocjonalną i walicie w klawiaturę z byle powodu, a realne działania pozostawiaice nie wiem komu ? Życie społeczne jest złożone i  wilowarstwowe, więć trzeba się nieco wysilić z interpretacjami, a przy okazji pamiętać,że  przeniknięte jest w Polsce 300 letnią korupcją. Więc prawdę powiedziawszy Wiadomości są nadmiernie optymistyczne.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1582357

No dzisiaj czytajac Twoje komentarze z salonu, slysze wlasne mysli...

w rzeczy samej cos niebywalego..., az takiej symetrii sie nie spodziewalem :-)

"... jako siec nerwowa spoleczenstwa...nastepnie kulturowy "

Pamietajac czasy PRL-u i stawiajac te dwie telewizje obok siebie, to wielkiej roznicy nie widze...

Naturalnie uplynelo troche czasu , wiec i uwarunkowania inne i inne realia lecz ton narracji bardzo podobny. Mysle tu o oglupianiu Narodu. W Europie prym wioda ciagle jeszcze Szwedzi, ktorzy juz w latach 60  rowniez poprzez telewizje "wychodowali" sobie nowy narod. Niewatpliwie sa oni w Europie przykladem na totalna manipulacje i zniewolenie calego szwedzkiego spoleczenstwa. W polsce patrzac na czas-okres od1989 roku do chwili obecnej widzimy rowniez objawy umyslowego zniewolenia. Ostrosc widzenia Polakow na przestrzeni ostatnich 60 lat ulegla niestety duzemu spadkowi.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582364

Chyba twoich świadczeń PiS nie obciął? Bo inaczej czemu taki zwrot  i tęsknota do sierpa i młota. Jeśli wiadomości telewizji POLSKIEJ są takie nudne wystarczy pomyśleć. Każdy telewizor jest jest wyposażony w pilota i można ze swojej ulubionej TVN się nie przełączać tam przecież mówią całą prawdę i tylko prawdę z całego świata. Tam ani słowa antypisów?

Że też na starość niektórzy dają swój mózg aż tak wyprać a może to "spust surówki z czasów PRL" , jak oliwa sprawiedliwa, wypłynął na wierzch świadomości towarzyszki emerytki.

Dla mnie to zwykła podłość politruka w spódnicy.

Dziś już nie montują na ulicach propagandowych "szczekaczek" ale promują je w internecie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1582369

Ale Towarzyszka Janke  doceniła ten antypolski wpis Towarzyszki Emerytki, zamieszczając go na jedynce antypolskiego salon24. 

A to chyba powód do dumy, i do odnotowania dla lubiącej statystyki  Towarzyszki Emerytki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1582371

Nie przepadam za tak ekstremalnymi stwierdzeniami jak "antypolski salon24". Co by nie mówić jest on w jakimś stopniu  reprezentacją mentalności polskiego społeczeństwa. Więc co, nowy naród mamy sobie wybrać ? Trzeba przemodelować mentalność durniów, ale to można osiągnąć tylko przez dawanie świadectwa, a z tym dawaniem jest jak z tymi jajami z mojego dzisiejszego tekstu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582401

Salon24 nie jest reprezentacją narodu, lecz wyłącznie reprezentacją poglądów właściciela salon24.Tak samo jak wp, onet, neon24 itp.Są mniejszością, która posiada duży kapitał i  reprezentuje antypolskie wartości i  propaguje interesy mniejszości, czyli swoje.

Dlatego taki wpis jak ten blogerki Elig trafił w salon24 na jedynkę.

Wiem akurat kto powiązany jest z właścicielką Janke salon24 i dlaczego są blogerzy, którzy obojętnie co napiszą, trafiają zawsze na stronę główną.

Mówienie o salonie24, że jest antypolski jest wyjątkowo łagodnym stwierdzeniem i  trafnym - oddającym ducha reprezentowanego na tym portalu, ducha wrogiego Polskiemu Narodowi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1582404

Bez specjalnej pilności, ale z uwagą śledzę rozmaite portale, a na niektóre nigdy nie zaglądam, bo ich specyfikę mogę określić na postawie analizy różnych modeli mentalności, więc zaglądanie tam byłoby stratą czasu. Z uwagi na to że mam pocztę na interii tam zaglądam i mam wyrobione zdanie, wiećej mi nie potrzeba. Jestem też stałym bywalcem portalu trójmiasto i też mam wyrobione negatywne zdanie. Porównywanie salonu24 do wyżej wymienionych byłoby ogromnym nadużyciem i po prostu kłamstwem. Co parę wpisów, regularnie krytykuję rozmaite aspekty saonu24, ale nie tyle pod kątem krytyki włąściciela, co pod kątem bieżączki polityczno-emocjonalnej uprawianej przez wielu blogerów, z rozmaitych opcji zresztą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582438