Absurdy, absurdy...

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Kilka dni temu Ewaryst Fedorowicz opublikował notkę "Paradoks Kaczyńskiego" {TUTAJ(link is external)}.  Stwierdził w niej:

  "Czas na puentę, czyli tytułowy paradoks Kaczyńskiego:
podległa Mu milicja, zamiast łapać zamaskowanych bandytów, łapie niezamaskowanych, normalnych obywateli.".

  Swoją tezę bloger ilustrował przykładami z Jabłonny oraz z Sopotu.  Poczucie absurdu zaczyna już docierać do samych funkcjonariuszy.  Oto w czwartek, 29 kwietnia 2021 w portalu RMF24.pl {TUTAJ(link is external)} ukazał się artykuł Alicji Wyderki "Bunt strażników miejskich w Łodzi: Nie chcą kontrolować przedsiębiorców".  Czytamy w nim:  

  "Strażnicy miejscy w Łodzi zbuntowali się. Nie chcą wspólnie z policjantami tworzyć stałych posterunków przed lokalami gastronomicznymi w mieście. (...) Stałą obecność mundurowych łódzcy przedsiębiorcy odbierają jako nękanie, a strażnicy miejscy - poleceniem wojewody - zostali oddani pod komendę policji. Ci ostatni kontrolują restauratorów, którzy otworzyli lokale wbrew rządowym obostrzeniom, ale zgodnie z reżimem sanitarnym. Funkcjonariusze stoją przed restauracjami czy pubami, w mundurach lub po cywilnemu. Czasem siedzą w radiowozie, legitymują osoby wychodzące np. z podwórka, gdzie mieści się lokal gastronomiczny. 
Zdaniem przedsiębiorców, takie działanie ma ich zastraszać, nękać i odstraszać klientów.".

  Taka absurdalna działalność jest oczywiście na rękę przestępcom.  Obowiazek noszenia maseczek powoduje, iż nie musza oni się obawiać kamer monitoringu, a gdy policja i straż miejska sterczą przed restauracjami - to nie mają czasu  ścigać złodziei oraz bandytów.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)