Totalitarny Lockdown: powstanie idei Lockdownu

Obrazek użytkownika Brytania
Świat
Ten który stworzył totalitarny lockdown Prezydent George Bush

Zaledwie 14 lat temu powstało pierwsze opracowanie Lockdownu czyli bezwzględnego zamykania szkół, zakładów i sklepów celem opóźnienia infekcji wirusowych aby nie przeciążać szpitali. W 2006 roku amerykański prezydent George Bush tak wystraszył się opisywanej w mediach epidemii grypy, że udał się do biblioteki poczytać o grypie hiszpance z 1918 roku, kiedy to wprowadzono lockdown dwóch miast Filadelfii i San Diego. Polecił opracowanie podobnego zamykania dwóm lekarzom związanym z rządem: onkologowi i lekarzowi z pogotowia. Skierował ich do Departamentu Obrony, gdzie opracowywali w szczegółach zasady zamykania wszystkiego. 

Kiedy dokument stworzony przez dwóch lekarzy Richarda Hatchetta i Cartera Mechera ujrzał światło dzienne lockdown został skrytykowany jako niepotrzebny i niewykonalny politycznie ale... przepychano go przez kolejne departamenty.

Przeprowadzany eksperymant naukowy w jednej z amerykańskich szkół, przez 14-letnią uczennicę dowiódł, że uczeń spotyka się ze 140 osobami w ciągu jednego dnia. Po wrzuceniu tych danych do programu komputerowego okazało się, że w miejscowości z 10 tys mieszkańców zarazi się połowa, jeśli nie będzie zamykania szkół i firm a tylko 500 jeśli wprowadzony zostanie lockdown. Symulacja komputerowa posłużyła ojcu uczennicy, który był analitykiem do stworzenia dokumentu argumentującego koniecznoiść wprowadzenia lockdownu. Podobnie jak poprzednio idei nie poddano dyskusji z doradcami gospodarczymi tylko opublikowano na stronie centrum prewencji chorób zakaźnych, gdzie widnieje i jest wykorzystywany do dzisiaj. 

Źródło:

Historia totalitarnego Lockdownu: opracowanie idei, krytyka, błędy i zagrożenia

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:4)