Powrót do przeszłości

Obrazek użytkownika Bielinski
Idee

Mamy nowe otwarcie. Nowy rok i nowe otwarcie. Czyli nowy rok zaczyna się jak należy. Odezwała się rosyjska propaganda, to jest rosyjscy oficjele, w tym sam prezydent Rosji - były enkawudzista. Dokładnie kagiebista. KGB - Komitet Bezpieczeństwa Państwowego następca osławionego i unurzanego we krwi swoich ofiar NKWD, (Narodnyj Komisariat Wnutriennych Dieł SSR). Władimir Władimirowych urodził się za późno by zostać prawdziwym czekistom, wstąpił więc do następcy, do KGB, bo cóż miał robić, by służyć ojczyźnie?

Niezłomny jest związek republik swobodnych

Ruś wielka na setki złączyła je lat,

Niech żyje potężny jednością narodów,

Z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad!

Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody,

Ludów przyjaźni ostoja i straż!

Jakby ktoś nie wiedział, to początek hymnu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Ziemi swobody! Ludów przyjaźni ostoi i straży! Hymn, śpiewany z zapałem i ze łzami w oczach przez Władimira Władimirowcza w dzieciństwie i młodości. Dziś car Wszechrusi, dla niepoznaki noszący tytuł Prezydenta Rosji. Dalej w hymnie jest jeszcze ciekawiej:

Skroś burz świeciło nam słońce swobody,

Wiódł nas wielki Lenin, wskazywał nam cel, (czy to był cel artyleryjski?)

Wychował nas Stalin w wierności ludowi,

Do wielkich nas zapalił trudów i dzieł.

I refren…

Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody,

Ludów przyjaźni ostoja i straż!

W latach siedemdziesiątych, w dobie postępującego paraliżu Związku Sowieckiego z hymnu wymazano imię Stalina, atoli młody Władimir Władimirowicz powściągnąwszy łaknie rozdzierające mu pierś śpiewał oryginalną wersję hymnu, z imieniem wielkiego Stalina. Warto przytoczyć obecny hymn Rosji:

Rosja to nasze święte mocarstwo,

Rosja to nasz ukochany kraj,

Potężna siła woli, wielka chwała

Są twa własnością po wsze czasy!

Refren:

Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno,

Prastary związku bratnich narodów!

Muzyka ta sama, słowa z niewielkimi zmianami. Jak słowo „święte”, odwołanie do „świętej Rusi”; w komunistycznym Związku Sowieckim słowo „święte” było zakazane. Poza tym wypisz wymaluj hymn Związku Sowieckiego. Czym Wladimir Władimirowicz i jego towariszczi, nasiąkną… Z Ziemi Swobody do Wolnej Ojczyzny? Wiele można powiedzieć o Związku Sowieckim, czy współczesnej Rosji, lecz nie to, że to ziemia swobody, czy wolności. Ale jakby się zastanowić…? Władimir Władimirowicz w ciągu dwudziestu lat panowania ze skromnej pensji prezydenta Rosji, około 150 tys. dolarów rocznie, odłożył jak się szacuje ze 200 mld. dolarów, zostawiając daleko w tyle innych krezusów. Gdzie indziej byłoby to możliwe jak nie w Rosji? Taki prezydent usa, który przed prezydentura zarobił wielkie pieniądze, na urzędzie finansowo traci. Pensja prezydenta nie rekompensuje utraconych dochodów. Gdyby okazało się, że prezydent usa w trakcie swojej kadencji skromnie tylko podwoił swój majątek, to obywatele zniszczyliby takiego prezydenta. Wyleciałby z urzędu w te pędy. Podobnie w innych krajach. Ale tam nie ma takiej wolności, jak w Rosji – kraju swobody. Władimir Władimirowicz wychodząc od zera po dwudziestu latach panowania został najbogatszym człowiekiem na naszej planecie. Czyż Rosja nie jest ziemią wolności? Jezus zamieniał wodę w wino, cud jednorazowy, a Władimir Władimirowicz i klika jego fagasów, zamieniają jedynki w tysiące, tysiące, tysiące w miliony, miliony w miliardy… I kto zaprzeczy, że Rosja to ziemia swobody? Matuszka Rosija nie takie cuda znosiła. Wolność i swoboda… dla nielicznych. Na samym szczycie władzy. U koryta.

   Miłościwe panujący car Wszechrusi Władimir Władimirowicz przerywając liczenie dolarów, euro, czy jenów na swoich licznych kontach oznajamia Rosji i światu, że Polska wywołała II wojnę światową! Polska jest winna! Polska siedliskiem zła wszelakiego, niepokoju i zamieszania. Przez Polskę, i tylko przez jej upór, jej zawziętość, wybuchła wojna numer dwa, największe nieszczęście XX wieku. Gdyby przedwojenny, faszystowski rząd Polski zgodził się na eksterytorialną autostradę przez Pomorze do Prus Wschodnich, gdyby zaprzestał prześladowania i zagwarantował prawa mniejszości niemieckiej, która im się słusznie należały jako niezbywalne prawa (nad)człowieka, gdyby pozwolił wrócić do niemieckiej macierzy wolnemu miastu Gdańsk (Freie Stadt Danzig), to wojna przecież by nie wybuchła. Wódz Rzeszy Niemieckiej, Adolf Hitler, mąż surowy lecz prawy, nie nakazałby ataku na Polskę, nie wydarzyłby się te wszystkie nieszczęścia, jak Holocaust, czyli zagłada Żydów, jakie się później wydarzyły. Wniosek jest jeden: Polska jest wszystkiemu winna. Również Holocaustowi. Polacy najpierw kolaborowali z Hitlerem, a potem nagle stanęli okoniem. No i Der Führer und Reichskanzler Adolf Hitler, przełamawszy z bólem swe umiłowanie pokoju, musiał zareagować i przykładnie ukarać tych krnąbrnych Polaków w obronie pokoju, dobrobytu i europejskich wartości, by oclić demokracje i rządy prawa.

   Jednakże, gdyby Polacy wytrwali przy kolaboracji z Adolfem Hiltrem to Józef Wissarionowicz Stalin, wódz Związku Sowieckiego, nie miałby okazji wprowadzić swoich zwycięskich, czerwonych dywizji do Polski i zagarnąć więcej niż połowy Polszy. Uczynił tak by ratować pokój. Nie darmo Józef Stalin i Adolf Hitlre to zażarci obrońcy pokoju, oraz dla dobra uciskanych przez biało-Polaków Ukraińców i Białorusinów, z tzw. zachodniej Ukrainy i zachodniej Białorusi. Wyzwoliwszy uciskane narody z rządów polskich panów Józef Stalin tak ich przycisnął do szerokiej piersi Matuszki Rosji, że mało ducha nie wyzionęli i nie odetchnęli, aż do rozpadu Związku Sowietów w pół wieku później. Rozpad Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) Władimir Władimirowicz nieodmiennie uważa za największe nieszczęście XX wieku. Nieszczęście nieszczęściem, ale na szczęście są dolary, funty, złoto, brylanty. Miliardy na kontach w rajach podatkowych osuszą niejedne łzy rozpaczy.

   Następnym ciosem wymierzonym w polskie kłamstwa historyczne były ujawniona przez władze sowieckie, przepraszam, przez władze radzieckie, to jest rosyjskie, dokumenty z archiwum Armii Czerwonej, wyzwolicielki tej niewdzięcznej Polszy, dokumenty oskarżające Armię Krajowa o mordowanie Ukraińców i Żydów. Znowu nic nowego. Ileż to artykułów naukowych i tych w prasie popularnej powstało, ileż to napisano książek wydawanych w milionowych nakładach, ileż filmów nakręcono, w których przedstawiano Armie Krajową, jako hitlerowskich kolaborantów tudzież morderców niewinnych Żydów, pokój miłujących Ukraińców, czy Białorusinów. Widać tu długą tradycję sowiecko – rosyjską. Od samego początku, od wkroczenia „wyzwolicielskiej” Armii Czerwonej do Polski propaganda sowiecka chętnie grała na rzekomym antysemityzmie Polaków, aby zohydzić Polaków w oczach zachodnich aliantów i ułatwić zaakceptowanie przez zachodnie mocarstwa podboju Polski. Przykładem tzw. pogrom kielecki. Prowokacja sowieckiego NKWD. Polskojęzyczne UB grało tu tylko role pomocniczą W sumie było to całkiem niepotrzebne. Wojna się skończyła, polscy żołnierze już niepotrzebni stali się tylko kłopotem dla Anglików. Władze amerykańskie, prezydenci usa, czy rząd i premierzy tzw. Wielkiej Brytanii nie zamierzali poświęcać dla Polski nawet guzika, niezależnie od tego, co pisała komunistyczna propaganda i co w wyczyniała w podbitym kraju sowiecka i polskojęzyczna bezpieka.

   Sowieckie władze wolały jednak nie zostawiać spraw przypadkowi, i stąd uboczną ofiarą sowieckiego kunktatorstw były te trzydzieści ofiar tzw. pogromu w Kielcach. Ale co to dla Sowietów trzydziestu martwych Żydów! Ciekawe, czy władze sowieckie, to jest rosyjskie ujawnią dokumenty NKWD na temat pogromu kieleckiego. A może napiszą coś nowego o zbrodni augustowskiej? Sfałszowanie dokumentu sprzed 75 lat jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Dobry historyk bez trudu wykaże fałszywość podróbki. Zobaczymy, co będzie, czyli jakie dokumenty ujawnią władze radzieckie na rozkaz cara Władimira Władimirowicza. Jedna pozytywna konkluzja. Jak podczas rozwodu. Gdy jedna ze stron wyciąga drugiej wszystkie najgorsze rzeczy, prawdziwe lub wymyślone, znak to nieomylny, że zgody nie będzie. Nasz operator gązwy zawiadomił rosyjskiego o wypowiedzeniu umowy na zakup gazu. Runął ostatni most. Rozstanie jest nieuchronne, więc można wykrzyczeć wszystkie żale. Po trzydziestu latach od upadku Związku Sowieckiego, car Rusi ostatecznie uznał, że Polska jest stracona. Pocieszające.

  Inne interesujące wydarzenie. Rocznica i to 75 wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau (Konzentrationslager Auschwitz - Birkenau). Kiedyś napisałoby się hitlerowskiego, czy nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Ah, łza się w oku kręci, szczególnie dość licznie u nas obecnych i tak krzykliwym folksdojczom. Rocznica obchodzona gdzie? Nie w byłym niemieckim obozie KL Auschwitz – Birkenau lecz w Izraelu. Obchody rocznicowe organizują izraelski, rządowy instytut pamięci Yad Vashem, czyli główna tuba propagandowa Holocaustu, oraz prywatna fundacja należąca do Mosze Kantora, rosyjskiego miliardera, przyjaciela Wladimira Władimirowicza. Sprawa jasna – w Rosji majątku, ani miliardów nie zrobi nikt kto nie jest przyjacielem panującego – poza tym oczywiście szczery Żyd. Nawet morda taka, spasiona, żydowska. Wypisz wymaluj jak z propanowych, niemiecki plakatów antysemickich z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Może brak tylko haczykowatego nosa.

   Dobrze, że nasz prezydent odmówił przyjazdu na te holokaustowe jasełka. Zaproszono go, lecz bez prawa do zabrania głosu. Prezydent Polski, gdzie Niemcy ulokowali KL Auschwitz i którego obywatele są głównymi ofiarami tego obozu odmówiono prawa do zabrania głosu. Prezydent miał pełnić rolę figuranta, tła, słuchać obelg i kłamstw innych, bez możliwości wypowiedzenia się. Poniżenie majestatu państwa w osobie jego prezydenta. Jeszcze bardziej obelżywa jest argumentacja Yad Vashem, który głosem swego rzecznika stwierdził, że przemawiać mają tylko przedstawiciele kolacji. Polska, która walczyła z Niemcami od pierwszego do ostatniego dnia II wojny nie była członkiem antyniemieckiej koalicji? Zdaniem żydowskiego instytutu pamięci Yad Vashem – powołanego do głoszenia bajek o Holocaustu, a więc do kłamania w żywe oczy – tak. Prezydent Niemiec będzie przemawiać. Czy Niemcy też były częścią antyniemieckiej koalicji? Wychodzi na to, że Alianci w koalicji z Niemcami przez pięć lat walczyli z Polską, która wymordowała 25 milionów Żydów. Dlaczego 25 milionów Żydów? Dlaczego nie? Ładna, okrągła liczba. Najpierw były trzy miliony zamordowanych Żydów, potem cztery, pięć, obecnie gloszona liczba - sześć milionów. Liczba zamordowanych Żydów rośnie w postępie arytmetycznym w miarę upływu lat. Bezpiecznie jest rzucić liczbę 25 milionów zamordowanych Żydów. Ma to sens. Przecież zamordowany Żyd, czy Żydówka, mogli i z pewnoś mieliby dzieci. Ci z kolei własne dzieci i tak dalej. Jak się doliczy do zamordowanych niedoszłe dzieci, i wnuki i prawnuku, etc., z łatwości dojdziemy do 25 milionów. Zamordowani Żydzi mnożą się jak króliki. Ile będzie ofiar Holocaustu za dajmy na to sto lat!

   Mało kto wie, że niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady KL Auschwitz – Birkenau był również obozem jenieckim. I to dwukrotnie. Pierwszy raz we wrześniu 1941 roku. Niemcy wydzieli dziewięć bloków oddzieliwszy je od reszty obozu ogrodzeniem z drutu kolczastego i wpędzili tam około 10 tysięcy jeńców sowieckich. Tak powstał obóz jeniecki w obozie koncentracyjnym. Poprzednie, po niemiecku, były tabliczki, ze to obóz jeniecki, jak nakazuje konwencja genewska. Niemcy to porządny naród, praworządny naród. Albo to przejaw iście niemieckiego poczucia humoru. Niemcy zgodnie z prawem międzynarodowym stworzyli i oznaczyli obóz jeniecki, zgodnie z prawem niemieckim nie dawali jeńcom sowieckim nic do jedzenia, skazując ich na śmierć głodową. Jesień 1941 była bardzo zimna i mokra, często padał śnieg. Zima 1941/1942 była koszmarnie zimna. Jeńcy nie dostawali nic do jedzenia, poza tym co ukradkiem dali im inni więźniowie, ani żadnego opału, ani nic do ubrania poza mundurami, jakie jeńcy mieli na sobie. Mundury po miesiącach nieustannego noszenia, dzień i noc, rozpadały się w strzępy. Nic dziwnego, że śmiertelność pośród jeńców była ogromna. W obozie jeńców sowieckich trafiały się przypadki kanibalizmu tępione z cała surowością niemieckiego prawa. Po pięciu miesiącach w marcu 1942 roku Niemcy zlikwidowali już niepotrzebny obóz jeniecki w obozie koncentracyjnym. Kilkuset jeszcze żywych jeńców sowieckich wcielono w masę więźniów, a zmarłych i umierających jeńców wojennych Niemcy spalili w obozowym krematorium. Pozbywszy się insektów ze wschodu w KL Auschwitz znów zapanowała niemiecka czystość i porządek. Tak skończył się pierwszy obóz jeniecki w KL Auschwitz. Nawiasem mówiąc sowieccy jeńcy wojenni byli pierwszymi którym tatuowano numery obozowe. Jeńcy sowieccy umierali tak szybko i tak masowo, że wprowadzali zamieszenie do niemieckiego porządku umierania i coś trzeba było wymyślić. No i Niemcy wymyślili tatuaże z numerem obozowym. Powrócił niemiecki porządek i żaden trup już się nie zapodział w obozowej ewidencji.

    Drugi obóz jeniecki w KL Auschwitz powstał w cztery lata później. Dla odmiany tym razem Niemcy byli więźniami, a żołnierze Armii Czerwonej strażnikami. W 1945 roku Sowieci mieli kłopot co zrobić z masami niemieckich jeńców, no i skorzystali z gotowej infrastruktury, z budynków, baraków i ogrodzeń dawnego niemieckiego obozu KL Auschwitz. Tak więźniowie i strażnicy wymienili się miejscami. Co prawda z masy sowieckich jeńców – więźniów KL Auschwitz – tylko jednostki doczekały wyzwolenia, ale fakt jest faktem. W życiu zdarzają się\ historie, jakich nie wymyśliłby poeta o najbujniejszej wyobraźni. Trzeba zaznaczyć, że postępowanie Sowietów wobec niemieckich jeńców było zgoła odmienne niż Niemców wobec ich braci. Nie znaczy, że łagodne; nie był to czas wybaczenia, a wielu sowieckich strażników miało uzasadniony żal do Niemców. Zdarzał się, że jakiegoś jeńca zabili, czy zatłukli, zwłaszcza esesmani byli tępieni bez litości; jedzenia było skąpo, bo z jedzeniem w ogóle był kłopot, ale w nie zmusili jeńców niemieckich do pożerania się nawzajem z głodu, jaka Niemcy uczynili z jeńcami sowieckimi. Ten słowiański miękki charakter.

   Sowieckie dowództwo obozu wpadło na pomysł, jak wykorzystać masy niemieckich jeńców. Zgodnie ze stalinowską zasadą: kto nie pracuje, ten nie je. Po co darmo karmić tych niemieckich darmozjadów? Znaleźli im pracę. Kazali im gołymi rękami przetrząsać tony popiołów po spalonych Żydach i więźniach w poszukiwaniu złota, czy diamentów… Potem Niemcy dostali trochę łopat, kilofy, jakieś sita, żeby przyspieszyć prace. Ale w zasadnie niemieccy jeńcy wojenni gołymi rękami przekopywali się przez żydowskie prochy… Złote zęby, złote monety, diamenty, drobne precjoza połknięte, czy ukryte w odbycie, czy pochwie kobiet. Zyski z tej operacji są trudne do oszacowania, ale musiały być niemałe. Do kogo trafiały? Do kieszeni strażników, do oficerów z dowództwa obozu, pewnie również do naczalstwa NKWD, bo im podlegały obozy jenieckie. Niemcy też zyskiwali. Za znaleziony złoty ząb mogli kupić sobie kawałek chleba, a nie było to mało w ich położeniu.

   Gdy obóz jeniecki w KL Auschwitz zlikwidowano a jeńców przetransportowano do Związku Sowieckiego, polscy chłopi z okolicznych wiosek też przekopywali te popioły i znajdowali cenne rzeczy, co świadczy jak bogata była to „kopalnia” i ile skarbów znaleźli tam niemieccy jeńcy wojenni dla sowieckich nadzorców. I tu powstaje pytanie? Czy historia jeńców sowieckich i niemieckich w KL Auschwitz będzie poruszona na uroczystych obchodach 75 rocznicy „wyzwolenia” obozu przez Armię Czerwoną? I kto zapłaci rekompensatę za żydowskie w większości złoto wykopane przez niemieckich jeńców i przywłaszczone przez NKWD – organ rządu sowieckiego? Kto powinien zapłacić, to wiadomo!

   Konzentrationslager Auschwitz - Birkenau był polskim obozem, bo na polskiej zbudowano go ziemi, więc to państwo polskie winno zapłacić i zrekompensować. Przede wszystkim Żydom, to jest Izraelowi, albo żydowskim organizacjom z usa. Spotkałoby się to z błogosławieństwem naszego sojusznika, rządu usa. A jak taka rekompensat wzmocniłaby nowy i stary zarazem sojusz polsko – amerykański! I to z naddatkiem trzeba zwracać. Za każdy złoty ząb, co najmniej kilogram złota. A za te złote zęby wykopane przez polskich chłopów pięć kilo złota! Ani grama mniej! Po wtóre Sowietom trzeba zapłacić, czyli współczesnej Rosji, bo to sowieccy żołnierze najpierw rozbili niemieckie dywizje a potem kazali jeńcom niemieckim przekopywać stosy ludzkich prochów i to rząd Sowiecki ponosił koszty utrzymania, pilnowania i wykarmienia jeńców. Wystarczy, że podpiszemy nowa umowę gazową i będziemy przez następne 20 lat płacili dwa razy więcej za gaz niż inni. Niemcom także musimy zapłacić, bo prochy przekopywali gołymi rękami Niemcy, naród panów. Zgroza! Nie Polska ma żądać rekompensat od Niemiec za zniszczenia i zbrodnie II wojny, ale to Polska ma zapłacić Niemcom za niewolniczą prace niemieckich jeńców wojennych! Takie głosy w Niemczech się słyszy, to wcale nie żart. Ameryce zapłacimy za sojusz, Rosji za brak sojuszu. Izraelowi za istnienie. Niemcom za naszą bezczelność. Francji za… Coś się wymyśli. Narodowy bank akurat zakupił 100 ton złota. Przynajmniej na pierwsza ratę dla Żydów wystarczy. Oby starczyło.

   Nowy rok, a jak stary, jak pięć czy dziesięć lat temu. Powrót do przeszłości. Musimy płacić wszystkim i za wszystko. Za wszystko przepraszać i wstydzić się. I kajać się. Bić się donośnie w piersi, za własne winy, za cudze. Jak dobrze, że nasz prezydent jednak nie pojedzie na obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz w izraelskim instytucie Yad Vashem. Niech będzie, jak będzie. Niech przemawia i oskarża o co chce, sam oskarżony o korupcje premier Izraela; niech mówi, co mu ślina na język przyniesie car - prezydent Wladimir Władimirowicz, którego fundamentem władzy jest korupcja i złodziejstwo, niech liczy sobie miliardy Wiaczesław Mosze Kantor. Niech imprezy urządzają sobie we własnym gronie.

   Nie warto się wciskać na siłę do grona lepszych, mądrzejszych, i tych wybranych. Bilet kosztuje za drogo. Inaczej nigdy się nie wypłacimy.

 

  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tekstu tylko za zgodą autora.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:16)

Komentarze

Mnogo w niej liesow, poliej i riek

Ja drugoj takoj strany nie znaju

Gdie tak wolno dyszit czieławiek...

Dla rusofilów na blogu: Ренат Ибрагимов (https://lyricstranslate.com)

Широка страна моя родная

Широка страна моя родная,

Много в ней лесов, полей и рек!

Я другой такой страны не знаю,

Где так вольно дышит человек.

 

От Москвы до самых до окраин,

С южных гор до северных морей

Человек проходит как хозяин

Необъятной Родины своей.

Всюду жизнь привольно и широко,

Точно Волга полная, течет.

Молодым везде у нас дорога,

Старикам везде у нас почет.

 

Широка страна моя родная,

Много в ней лесов, полей и рек!

Я другой такой страны не знаю,

Где так вольно дышит человек

 

Наши нивы взглядом не обшаришь,

Не упомнишь наших городов,

Наше слово гордое «товарищ»

Нам дороже всех красивых слов.

С этим словом мы повсюду дома,

Нет для нас ни черных, ни цветных,

Это-слово каждому знакомо,

С ним везде находим мы родных.

 

Широка страна моя родная,

Много в ней лесов, полей и рек!

Я другой такой страны не знаю,

Где так вольно дышит человек

 

Над страной весенний ветер веет,

С каждым днем все радостнее жить,

И никто на свете не умеет

Лучше нас смеяться и любить!

Но сурово брови мы насупим,

Если враг захочет нас сломать.

Как невесту, Родину мы любим,

Бережем, как ласковую мать!

 

Широка страна моя родная,

Много в ней лесов, полей и рек!

Я другой такой страны не знаю,

Где так вольно дышит человек

 

(Стихи Б. Лебедева-Кумача)

To pendant do "Niezłomnego związku republik swobodnych", lecz w czasach gdy nas tego (przymusowo) uczono śpiewaliśmy "gdie tak liedwo dyszit czieławiek".

Powiedziałabym, że "utwór" określa obecne nasze "położenie" w Unii.

Jak się uwolnić?

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615566

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I dlatego od dzisiaj każdy!, każdy jeden zdrowo myślący Polak powinien podjąć akcję uświadamiania i propagowania na prezydenta pana Krzysztofa Bosaka w swojej rodzinie i wśród swych znajomych.
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

panMarek

#1615584

bez żadnych życiowych osiągnięć. Coś jak onegdaj Kwaśniewski - takie małe zero, jakże podobne do wielu - wąski horyzont, marne wykształcenie, "mocny w gębie", "zawód - polityk".

Mam nadzieję, że zdołamy prawidłowo ocenić jego "walory" (plusy dodatnie, plusy ujemne). 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-9

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615590

Co mają pryszcze człowieka do jego poglądów i wiedzy? Co do jego wykształcenia to odpowiadam, że wszyscy boją się z nim debatować, faktycznie jest "mocny w gębie". Czy nie zauważyłaś tego, że on nigdy nie pyskuje i jeszcze nikt do tej pory nie wyprowadził go z równowagi?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615725

o walory Bosaka.

To, że ktoś jest dobry w erystyce to jeszcze nie argument, że jest dobrym politykiem.

A jakie są inne osiągnięcia polityczne i życiowe tego "kandydata"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615729

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

internetowych forów i nie pisze na pro-putinowskim portalu u Gajowego Maruchy (Mirosław Jan Wiechowski).

P.S. Wiechowski ma spory udział w szerzeniu propagandy rosyjskiej propagandy antyukraińskiej w Polsce. Marucha / Wiechowski jest szeroko cytowany w Internecie rosyjskim jako głos zdrowej, nieskażonej rusofobia części narodu polskiego. Jego wpisy są często powielane przez inne portale i profile. Marucha publikuje dużo tłumaczeń ze źródeł rosyjskich, a także z portalu The Bilzerian Report [http://thebilzerianreport.com/], które wbrew pozorom powstaje nie w USA, lecz w Armenii. Stamtąd właśnie pochodzi na przykład tekst „czy Władimir Putin jest największym przywódca naszych czasów?” [http://gazetawarszawska.eu/…/czy-wladimir-putin-jest-najwi…/].
Marucha / Wiechowski głosi, że największym wrogiem Polski są Żydzi i Niemcy, de facto okupujący Polskę przy pomocy NATO. Dla Wiechowskiego naturalnym partnerem dla Polski i pozostałych narodów słowiańskich – z wyjątkiem Ukrainy! – jest Rosja [https://marucha.wordpress.com/…/stosunki-polska-rosja-to-j…/]. W jego poglądach bardzo wyraźny jest rys panslawistyczny.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1615730

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

niż rzydowskim być kur miszczem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1615740

to jakaś elegancka forma gramatyczna - dla "literatów" na tym blogu?

A potem owi kulturalni "literaci" jęczą i płaczą, "gaworząc" coś o slangu.

Przypomnę - po polsku mówi się (i pisze) KAŻDY, bez dodatku liczebnika.

Tego uczono w szkole, chyba że brak szkoły, lub brak było gorliwości do nauki.

To tłumaczy fascynację Bosakiem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615593

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nie muszą popierać pana Bosaka.

A "panMarek" ocenia pozytywnie społeczność Niepoprawnych i powtarza wpis dla innych czytelników, bo nie będzie kilkoro upośledzonych decydować co ktoś może czytać.
____________________________________________
I pamiętaj PiS-owszcziku o małym "minusiku"
I pamiętaj zboku, o swej onucy w rozkroku.
Wszak Dobra Zmian kasuje tego pana (Marka)
Dalej przygłupie, daj mu po d....

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-10

panMarek

#1615602

"nie zdurisz aptekara szajdewasserom" - nie oszukasz aptekarza popłuczynami - jak mawiali bracia Rusini.

Dobrze, że te "radosne" pienia z przeszłości pojawiły się na blogu - starym nigdy nie zamarzy się "powtórka z rozrywki", zbyt dobrze to poznali, a młodzi powinni "dopytać" starych żeby wiedzieć - kogo bezwzględnie unikać. Te Bosaki niech same "latają" do sputnika i niechże tym sputnikiem wyfruną. Nic tu po nich. Im prędzej, tym lepiej!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615723

czy nie przeszkadza Tobie pisanie polskich praw w Izraelu i to co wygaduje i robi Duda? Najważniejsze jest to co mówił Bosak w Sputniku, a nie fakt, że tam poszedł. Beata Szydło też dumnie występowała w TVN24. Ten minus jest ode mnie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615724

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Widocznie - jak widać - nie przeszkadza tej osobniczce pisanie polskich praw w Izraelu skoro udziela się na wybitnie pro-putinowskim portalu Gajowego Maruchy i daje tam sporo bardzo mądrych i w duchu Gajowego komentarzy.

____________________________________________
I pamiętaj PiS-owszcziku o małym "minusiku"
I pamiętaj zboku, o swej onucy w rozkroku.
Wszak Dobra Zmian kasuje tego pana (Marka)
Prawda w oczy kole PiSowski matole?
Dalej przygłupie, daj mu po d....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1615728

 swoim starym zwyczajem - łżePan. Świadomie!

I wiePan, że to łgarstwo. JestPan podły! Wyjątkowo?! Albo zwyczajnie! Co na to wszystkie kumpele?

Pro-putinowski na portalu Niepoprawnych to m.in. ten wy**erdek panMarek. 

Ale nie ma co się dziwić - świnia drze worek i kwiczy!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615732

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1615795

a również sukinsyn!

ZAMKNIJ WRESZCIE TĘ BRUDNĄ, ZAŁGANĄ GĘBĘ.

Jak długo będziesz łgać, tak długo twoja gęba pozostanie spaskudzona.

Zdolności honorowej nie miałeś nigdy, w przeciwnym wypadku zasługiwałbyś  aby "dostać z liścia". 

Gratulacje dla wszystkich kumpli i kumpeli panMarka. Można zaiste być dumnym z takiej "znajomości".

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615797

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l jkś 46 lt tm n trz. w gól t spkój sę n zsmrdzj tg prtl. N jstś żdną gwzdą czy jk t sę bcn nzyw nflncrką. Zpmętj sb kbt jdn: jk cę n zczpm t ty n pchj sę pd strmń mcz. pmętj sę, b jż mm Cę dsyć z tym twm mądrścm klnm.

panMarek

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1615810

Świnia drze worek i kwiczy!

Zacząłeś łgać na mój temat i jeszcze śmiesz pyszczyć.

Całkiem poza tematem blogu!

A sio! Paszoł won!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615811

... nie wchodź w polemikę z "panemMarkiem"! 
To prymityw społeczny, cham i... ćwok, który w chorobliwej żądzy musi tutaj znaleźć sobie kolejną ofiarę, by dać upust swojej frustracji.  

Jak widzę, użytkownik o nicku "panMarek" dał upust swojej frustracji już kolejny raz, bowiem zapomniał już o karach, jakie otrzymał 19 kwietnia, 30 maja, a trzecią 9 września 2019 roku (zerknij na "listę skazańców". Ostatnia kara pod poz. 192 tutaj). 
Pozwolił wówczas sobie na takie oto słowa pod moim adresem,.. i to w dodatku na blogu Lwowa47, cytuję: "Wszo jebana „Satyr”, zoofilu jeden – dla psa znajomość z tobą byłaby mezaliansem".
Tenże komentarz został usunięty przez Gawriona z oczywistych przyczyn, wszak ów "panMarek" złamał zapisy Regulaminu NP, ale nie tylko. Dał także świadectwo Niepoprawnym Użytkownikom i Czytelnikom NP, że jest rzeczywiście chamem i ćwokiem, - traktując mnie jako... insekt (kopulowany) i zoofila, - nie mając ku temu absolutnie żadnych dowodów. Ten intelektualny prymityw miał szczęście, że go totalnie olałem i nie wytoczyłem procesu sądowego z powództwa cywilnego z powodu wyczerpania znamion art. 212, Kodeksu Karnego wobec mnie. Dziś widzę, że powinienem, co dla mnie będzie to czas około 1 godziny redagowania pozwu, a dla tego prymitywa... wysoka grzywna, albo 2 lata "pierdla". 

Serdeczności Katarzyno, i... 3-maj się prawdy (jak zawsze), bo tylko prawda, a nie kłamstwo nas wyzwoli.

Janek 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1615895

permanentne ubliżanie mi przez tę, której nazwiska nie wypowiem, a którą zaszczycasz tak wielką atencją - czy nazywanie mnie "cichodajką" - a więc rodzajem prostytutki nie jest naganne? Jeśli tak zapamiętale bronisz kreatury - pozostaje mi tylko przejście z tobą na "PAN". Nie jesteśmy już po imieniu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1615896

... zanim ją spełnię i zaakceptuję, wskaż mi link do komentarza, gdzie właśnie takim słowem zostałaś określona.

Pozdrawiam,
Satyr

P.S.
ten plus jest ode mnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1615898

Nie widzę powodu, abym traciła czas na podobne poszukiwania. Nie chcesz - nie wierz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1615902

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ooo! Markowa pojawiła się na blogu!

katarzyna.tarnawska - 19 Stycznia, 2019 - 13:12
I, jak zwykle wszystkie pałkarki-cichodajki - "pałuje" zza węgła!
Ukłony - tchórzliwa cichodajko !
________________________________________________________
katarzyna.tarnawska

#1578860

Verita na blogu

katarzyna.tarnawska - 11 Maja, 2019 - 00:22
a ja "zarabiam jedynkę", od pięciopunktowej cichodajki. "Nieszczęścia chodzą parami".
Pozdrawiam tę "zza węgła". Głupota nie boli, ale nie pozwala przedstawić w sposób zrozumiały, własnych racji.
_________________________________________________________
katarzyna.tarnawska

#1589556

P.S. Ze swej strony dodam, że jak nazwałam kiedyś huskiego oględnie synem suki...to zostałam ukarana.
Tarnawska nazwała Pana Marka sukinsynem...i co? Polacy, nic się nie stało !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1615909

Nie pamiętam już, kto z "chóru" niedawno kąśliwie zapytał Cię, dlaczego masochistycznie tkwisz na portalu, gdzie jest tyle złego. Mam podobnie - czasami sama siebie nie rozumiem. Co mnie tu trzyma? Trochę siła rozpędu - kiedyś był to niezły portal. Jednak to za mało - aby powracać i przesiewać zyliony słów, by natrafić na coś sensownego. Może to "gorączka złota"???

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1615912

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co takiego cię tu trzyma?
Prypomniała mi się E. Zapendowska i Piotr Wolwowicz.
Tylko my wiemy co nas tu trzyma:-)
Pozdrawiam
https://nowiny24.pl/afera-w-must-be-the-music-tylko-muzyka-przez-piotra-z-dydni/ar/6113839

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615916

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

d czg mn nmówłyśc ;-) Psłyśc "zstń, zstń..." ... n zstłm znw n wdzć czm rbctw ztkwł. Nstty tn bndwsk prtl n pzwl snąć swg knt. Krzm l tk jst. Prsłm nwt dmn, sń człwk mj knt, l n. Sądzę, ż t jst tk nsk pzm rgnzcj spłcznj n pzm żywcl-wsz. Bz tych znnwdznych żywcl nwt t wsz by sczzł. Chyb t chdz skr n chcą snąć knt żywcl.

panMarek

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1615920

Proszę nie likwidować konta...i dalej się tu udzielać. Raźniej nam tu z Panem, drogi Panie Marku:-)
Nie może nas Pan zostawić na pastwę satyrycznego losu, między krukami i gawrionami.
Polsce potrzeba wojowników i rycerzy, co nie boją się ran....a nie tchórzy i niepoprawnych konformistów.
Pozdrawiamy ciepło :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1615923

Podpisuję się! Jakem Markowa :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1615928

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1615925

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1615926

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Stara ściera" - śpiewa Bartek Kalinowski

https://www.youtube.com/watch?v=OvQeZldzgKk

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1615929

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1615931

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...do naszego gawriona i stowarzyszonego z nim satyra.
Razem udają patriotyczny portal.

Internauci stanęli jednak na wysokości zadania i założyli specjalny blog Piotrkowi.

https://nowiny24.pl/afera-w-must-be-the-music-tylko-muzyka-przez-piotra-z-dydni/ar/6113839

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615930

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1615932

Przez długi czas, systematycznie, na blogu, próbowałam domagać się od blogerów minusujących cudze wpisy bez komentarza - aby "uprzejmie zechcieli" uzasadniać oceny negatywne. Zwłaszcza że przodowały w tym dwie blogerki - Verita i Markowa. Czasami wspólnie z Lotną. Gdy prywatnie napisałam, w związku z tym, do Markowej i Lotnej - zablokowały korespondencję ze mną. Dopiero użycie określenia pałkarek-cichodajek nieco przyhamowało "aktywność pałkarską". Markowa zaczęła później twierdzić, że na minus od Niej należy "zasługiwać". Jak zapewne widać (po cytatach przytoczonych przez Veritę) - określenia użyłam dawno temu, ostatnio - przed ośmiu miesiącami (nie permanentnie!), w specyficznych sytuacjach (tekstów, które "zasługiwały" wg tych pałkarek na minusy - Verita nie cytuje).

Co do mojej opinii na temat Bosaka - Roman postawił przy niej minus, który uzasadnił, w sposób kulturalny. Mamy wszyscy prawo różnić się w ocenach i nie jest to powód obrazy. Romanowi wdzięczna jestem za kulturalną postawę, jeśli nawet nasze polityczne opinie mogą się różnić.

A panMarek zaczął obiecywać napisanie mnie "o mamusi", bo poczuł się (osobiście?) dotknięty opinią o Bosaku, choć mieści się w zakresie wolności słowa. Czyżby panMarek był nickiem Bosaka? Wreszcie - opublikował na blogu potwarz. Co absolutnie jest przeciw wolności wypowiedzi! Z potwarcą nie ma polemiki, to chyba oczywiste. A jakie, "eleganckie", określenie przysługiwałoby potwarcy, zdaniem jego przyjaciół i przyjaciółek? Tak tylko pytam, odpowiedzi nie spodziewam się. 

Zwłaszcza iż odnoszę wrażenie, że szereg osób na tym blogu ma raczej "proste" zadanie - mącić, czy puszczać "fumarole". Bez jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji.

Warto byłoby zastanowić się każdemu - jakich epitetów nie chciałby usłyszeć wobec siebie, jakich słów, jakich sformułowań, jakich wersów wolałby nie czytać na blogu. I zastosować autocenzurę czy samokontrolę. Ale kłamstwa i oszczerstwa powinny być ewidentnie "tępione". Bez specjalnych "wycieczek" pod adresem Gawriona, gdyż On "nie spełnia oczekiwań" niektórych blogerów. Że ja nie jestem "pokorne ciele" to wszakże wynika z mego motto. Ostrzegam i ostrzegałam.

Pozdrawiam wszystkich Prawych Niepoprawnych,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615940

(cytat z powyższego wpisu przypisujący Vericie i mnie nieuprawnione ocenianie}

"Zwłaszcza że przodowały w tym dwie blogerki - Verita i Markowa"

 Jaka jest podstawa tego donosu? Oceny są niejawne. Czy autorka ma dostęp do niejawnych danych?

Na prywatnej poczcie mam prawo robić, co chcę, a nie życzę sobie wymiany korespondencji z osobą tak podłej konduity.

Zarozumiała paniusia wypuszczająca od czasu do czasu knajackie 'spadówy' budzi u mnie odruch wymiotny. Pani smuga wie doskonale, ile razy nazwała mnie "cichodajką", a ja nie mam zamiaru zakopać się w wyszukiwarce na długie godziny.

(cytat drugi) "Markowa zaczęła później twierdzić, że na minus od Niej należy "zasługiwać". 

Tak. Napisałam onegdaj, że całokształt tfurczości K. T. oceniam negatywnie. Żegnam..

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1615955

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tj nczlnj knfbltrc prtlwj ntrygntc n dpwdm wprst. nkm wszlkch zblżń by sę n znfkwć. dpwm Tb, ż prmnntn tłmczyłm tj nszj lkbrcyjnj K.T.,ż zsdnn mnswn jst bz sns....pdbn jk dc próbwć tłmczyć , ż jst dtą. N zrzm tg... Prmnntn przytczyłm dltg tylk dw przykłdy...b prmnntn grzbć sę w g....śrdn przyjmnść. Przyhmwn dzłlnśc płkrskj? c dz w tym zdn? Czyżby t pns rścł sb prw d dcydwn kt kg pzwl płwć? Czy życ jj lbng słw „cchdjk” stł sę sę śrdkm d cl, który przz tn cl zstł przz pnsę śwęcny? Czy n jż „t rb z dmn”...czy tylk sb t bzprwn zrpj, t „ npkrn clęcn” ? Grźby strzżn, których sm wspmn, t bck mtd...jk Styr. j myślłm, ż t tylk mścw cch chrktr. tmpr! mrs! Pzdrwm wszystkch, prócz tych „prwych“...

Verita

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1615963

od wielu lat używają obraźliwych epitetów w stosunku do mnie. A może, z braku wiedzy, nie rozumieją znaczenia słów.

Jakie masz , Verita'sie, dowody na moje konfabulacje? Albo intrygi? I co też Ty, Verita, komukolwiek "permanentnie" tłumaczyłaś? Wiesz przynajmniej, co znaczy słowo "permanentnie"?

A te wasze zachwyty nad panMarkiem który w swoim motto umieszczał do wczoraj "coś" na temat "zboka w rozkroku" i oczywiście - pogardliwie określał zwolenników PiS-u. Czy to wasze wspólne kryteria "patriotyzmu"? Kosiór/Kosiur ("Rzeczpospolita") i paru innych putinowców-lewaków też otrzymywali wasz aplauz.To są typowe działania rozbijackie! Czy się z taką oceną zgadzacie, czy też nie. I wreszcie - te wasze sowieckie ataki na Piłsudskiego - tego się nie zapomina!

Jeśli chodzi natomiast o dostęp do "niejawnych" danych - widać bez wątpienia wrodzoną (?) głupotę. Jeśli na blogu jest tylko jeden, oprócz mnie, bloger i spostrzegam w tym momencie minus, "świeży", przy moim wpisie - to jakie "niejawne" informacje są jeszcze potrzebne. Albo - jeśli na blogu "zjawia się" kolejny bloger, a natychmiast potem - liczne minusy przy wpisach innych obecnych blogerów - to o kim można wówczas myśleć. Dlatego pisząc - zaznaczałam jakie blogerki wówczas minusowały - bez uzasadnienia. Tutaj - kolejne "rżnięcie głupa" - nigdzie nie pisałam o "uprawnieniach", jedynie o uzasadnieniu dla minusów.

Myślenie ma kolosalną przyszłość, ale niewprawnych męczy! Czytanie ze zrozumieniem - także!

Bez pozdrowień,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615990

Panie Janku. Nie nalezy miec pretensji do panaMarka, poniewaz on nie jest Polakiem. Wedlug mojej oceny jest on polskojezycznym Rosjaninem - wraz z pelna gama jego kacapskiej "kultury". Z nim nie nalezy dyskutowac, poniewaz zamiast argumentow, otrzymuje sie wyzwiska. On zostal tu skierowany po to, by zwalczac wszystko co polskie, lacznie z tym portalem. Jest naszym wrogiem i jak kazdy nieprzyjaciel chce tylko niszczyc, siac nienawisc i wyzywac najlepszych Polakow. Dlatego powinno sie okryc go calkowitym milczeniem, bo zwyczajnie szkoda kazdego higienicznego slowa, skierowanego w jego kierunku.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616042

Zapraszam na gumno do młodej (niegdyś) lekarki z epikryzą* na której nie zna się 'pacjęt' bądąc chamem :-)

*Epikryza - termin medyczny, służący do określenia analizy postępowania lekarskiego, wydawanego po zakończeniu całego postępowania z chorym. Nie mylić z 'elukubracją'

tu jeszcze na deser - dobry humor murowany :-) młoda lekarka szaleje

https://www.youtube.com/watch?v=gIfD6AE8mGM

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1615846

Przestań rozpowszechniać kłamstwa o blogerce katarzyna.tarnawska, która nigdy nie pisała, ani nie udzielała się na portalu Gajowego Maruchy. Mogę ciebie o tym zapewnić i stawiam na szali moją reputację. Przestań też używać wobec niej chamskiego i wulgarnego języka, zachowując się w ten sposób wystawiasz sobie paskudne świadectwo.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615843

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1615870

Miałam to nawet napisać, ale pomyślałam właśnie to samo. Nie ruszać, bo jak się smuga rozszaleje, to gotów monitor zadymić!

Co się stało Romanowi z USA, że zastawił swoją reputację za kupę smrodu?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1615877

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1615880

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

b był przknny, ż jst t kbt, l jk wdć n dczytł jj wlgrnych nnwstnych kmntrzy ... płżył n mn "brtn gń". J n przywązję d tg wg. Tk t w życ byw n tym prtl jkby nwt częścj. Złączm pzdrwn dl Pn ____________________________________________ pmętj PS-wszczk młym "mnsk" pmętj zbk, swj ncy w rzkrk. Wszk Dbr Zmn ksj tg pn (Mrk) Prwd w czy kl PSwsk mtl? Dlj przygłp, dj m p d....

panMarek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1616072

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może zaczadził się trującym jadem waszym, który ciągnie smugą intryg na tym portalu.

Pozdrawiam Pana Marka, który zawsze wie co mówi, logicznie i merytorycznie oraz kefasa z giathalassy...który woli mieć pryszcze niż przytakiwać rzydowskim mocodawcom.

A może to amerykańskie powietrze przyćmiewa tak wzrok, że nie dostrzegają wad samozwańczego marszałka i innych stworzeń kobiecopodobnych?

Oczywiście, markowa, że lepiej nie ruszać, niech sobie płynie g....potokiem.

https://www.youtube.com/watch?v=a9roIlxQstM

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615882

po wypiciu 

 

chazarskie gówno

płynie i w płynie

po jego wypiciu

rozum ginie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1615885

nic mi się nie stało, poglądów też nie zmieniłem. Chciałbym jedynie tego, aby na tym portalu zaprzestano wypisywania wyzwisk i kłamstw. Byłoby to korzystne dla wszystkich, a szczególnie dla Polski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615900

Życia by nie starczyło, by tropić kłamstwa na NP, nie zauważyłeś ich u innych?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1615903

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Romanie, chcesz aby zaprzestano wypisywania wyzwisk i kłamstw.
Przecież to naiwne...coś jak wołanie dudusia o pojednanie czy w przedszkolu "podajcie sobie rączki, dzieci".
Myślisz ,że na twoje zawołanie Niepoprawni będą santo subito ?

Polsce potrzebny dobry król i konstytucja a Niepoprawnym sprawiedliwy właściciel i dobry regulamin. Bez tego ...ani rusz.
Jedną z ideologii jest "pozytywne myślenie"...czy o to ci idzie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615911

Zareagowałem na kłamstwa i nic więcej. Jak można pisać, że blogerka katarzyna.tarnawska pisze na portalu Gajowego Maruchy, skoro tego nigdy nie robiła.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1615899

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cyt.: "Styr - 22 Styczn, 2020 - 17:09 ... n wchdź w plmkę z "pnmMrkm"! T prymtyw spłczny, chm ... ćwk, który w chrblwj żądzy ms ttj znlźć sb kljną frę, by dć pst swjj frstrcj. Jk wdzę, żytkwnk nck "pnMrk" dł pst swjj frstrcj jż kljny rz, bwm zpmnł jż krch, jk trzymł 19 kwtn, 30 mj, trzcą 9 wrzśn 2019 rk (zrknj n "lstę skzńców". sttn kr pd pz. 192 ttj). Pzwlł wówczs sb n tk t słw pd mm drsm,.. t w ddtk n blg Lww47, cytję: "Wsz jbn „Styr”, zfl jdn – dl ps znjmść z tbą byłby mzlnsm". Tnż kmntrz zstł snęty przz Gwrn z czywstych przyczyn, wszk ów "pnMrk" złmł zpsy Rglmn NP, l n tylk. Dł tkż śwdctw Npprwnym żytkwnkm Czytlnkm NP, ż jst rzczywśc chmm ćwkm, - trktjąc mn jk... nskt (kplwny) zfl, - n mjąc k tm bsltn żdnych dwdów. Tn ntlktlny prymtyw mł szczęśc, ż g ttln lłm n wytczyłm prcs sądwg z pwództw cywlng z pwd wyczrpn znmn rt. 212, Kdks Krng wbc mn. Dzś wdzę, ż pwnnm, c dl mn będz t czs kł 1 gdzny rdgwn pzw, dl tg prymtyw... wysk grzywn, lb 2 lt "prdl". Srdcznśc Ktrzyn, ... 3-mj sę prwdy (jk zwsz), b tylk prwd, n kłmstw ns wyzwl.Jnk" Tg tż zczpłm? Tk Pn sądz? Prszę t przczytć n pwdć pttycznych bjk. ----------------- k. 2 lt tm zwrócłm sę snc mg knt - b n m tkj mżlwśc żby smm snąć - ... l n dczkłm sę ... dzsj tn śmszny Styrk chwl sę krm nłżnym n mn (mż krć swją mmsę n mn) strszy nzwsłym sądm (c śwdczy, ż m tm wjśc czyl jst t ... Pn sb dpw węcj myśl n przyszłść).

panMarek

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1615917

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Straszenie to stare ubeckie metody...napisałam mu to nie tak dawno...a on ciągle straszy.
To zwyczajny prostak. Tak mi napisał...

Prowokuj mnie, prowokuj verito!...

Satyr - 17 Stycznia, 2020 - 22:51 .

... a doigrasz się.

Oj! - ale będziesz zdziwiona. Na ten skutek usilnie zapracowujesz już bardzo długo. Nadchodzi czas, kiedy w blogosferze będą cię traktować jako... mniej niż zero. Chcesz się przekonać, kto ma rację???

Satyr
___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz".
© Satyr

#1615365

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615918

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i nawet nie zwracam na toto uwagi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

panMarek

#1615922

A może zrezygnować ze zbędnej fasadowej dekoracji w postaci namiestnika i koronę Nowego Nadwiślańskiego Królestwa, wraz z prerogatywami (carskimi), nałożyć na głowę Putina!  W ten sposób i niedźwiedź będzie syty, i Królestwo nienaruszone. Pociągnie to za sobą w krótkim czasie gwałtowną redukcję biurokratycznego aparatu, jednego z głównych postulatów pretendującego do roli namiestnika tegoż Królestwa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

jan patmo

#1615589

"Na ***** nam swoboda ruskiego naroda
Gdy nie ma co palić i nie ma co pić
Burdele zamknięte, a dziwki wyrżnięte
I jak tu porządny Rosjanin ma żyć?"

lub:

"Nad kołchozem czarne chmury wiszą,
Idzie Wania z pijaniutkim Griszą.
Wania kandydat do partii, Grisza jest członkiem K.C.

Stalin życie im zamienił w bajkę,
Wania ma kalosze a Grisza kufajkę.
Wania kandydat do partii, Grisza jest członkiem K.C.

A w niedzielę, gdy nie ma zebrania,
Do kościoła idzie z Griszą Wania,
Wania jest tam organistą, Grisza zaś służy do mszy.

Nad kołchozem czarne chmury wiszą,
Za kołchozem wisi Wania z Griszą.
Wania nie priniat do partii, Griszu wylali z K.C."

czy:

"Gdy ci się rano nie chce z wyrka ruszyć dupska
przypomnij sobie jak walczyła Nadia Krupska .
A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz
Niech żyje nam Wołodia Iljicz

Dziś w telewizji nie wystąpi zespół Novi
Bo cały program poświęcony Leninowi,
Dziś każdy owad, każda muszka, każda pszczoła,
cała przyroda jedno imię Lenin woła

więc wciąż maszeruj, maszeruj…

Każdego ranka, gdy oglądasz ten świat świński
wspomnij jak w dupę dawał nam Dzierżyński
Wczoraj z Moskwy przywieziono nam trofeum
Nadgniłe ucho ukradzione z Mauzoleum.

A ty maszeruj i maszeruj...(x2)

A w Poroninie jeszcze rosną stare drzewa,
Pod które Lenin co rano się odlewał...
Czy to UFO, czy na niebie inne dziwy?
Nie... To po Polsce lata Lenin wiecznie żywy!

A ty maszeruj i maszeruj...(x2)

A w Poroninie stoją jeszcze słupy
pod którymi Lenin kręcił sobie dupy
A w Poroninie żyje jeszcze baca
Co Leninowi kwaśnym mlekiem leczył kaca
"

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

panMarek

#1615605

Zamiesciles jeden z nielicznych komentarzy, na temat poruszany przez autora tego blogu, i jak narazie otrzymales dziewiec pal. Czy nie sadzisz, ze jedyna aktywnosc na portalu tych dziewieciu, polega wylacznie na wywolywaniu awantur i palowaniu rozsadnych komentarzy?  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616043

Panie Leszku, próbował Pan tutaj, tak jak i Pani Katarzyna, z wielką delikatnością i znawstwem przeciwstawić się strumieniowi oszczerstw pod adresem Józefa Piłsudskiego i w ogóle II Rzeczypospolitej. Niestety strona miotająca tymi oszczerstwami, których pochodzenia bez trudu można się domyślić, nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowana dochodzeniem do prawdy ani na gruncie historycznym, ani jakimkolwiek innym. Jakże trafne są więc wyrażone przez Pana nieco wyżej uwagi w odniesieniu do panaMarka, pasujące równie dobrze do innych "miotaczy oszczerstw".

Serdecznie pozdrawiam

   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1616057

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...czyżby to kasa również na Niepoprawnych odgrywała decydującą rolę ...i rozkaz z góry?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615933

...dalej już wiadomo.

Zauważyłaś - podczas występu Wolwowicza, jak żywiołowo i pozytywnie reagowała publiczność - i jakim szokiem był okrutny werdykt jury? To mikroskala naszej rzeczywistości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1615934

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...a może i Polacy , nawet Niepoprawni, nie są tacy źli...
Właściwie wszystko psują te satyryczne, "goownodowodzące elyty"...
Jak żyć, panie premierze, panie gawrionie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1615936

Nareszcie się ubawiłem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1615938

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Może z winglem dorzucić parę granatów dla lepszego efektu?
;-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1615946