Aborcja i spóźniony żal

Obrazek użytkownika bambi441
Blog

Spóźniony żal dławi szyję

Krwawi serce już prawe

Gdy obok tłum kobiet wyje

Aborcja naszym prawem!

+

Gdybym mógł cofnąć czas

Gdy usuń jej mówiłem

Byłoby więcej nas

O tego, którego zabiłem…

Przed Bogiem z nią związany

Miłość jej przysięgałem

Miast pieszczot zadałem rany

I życie swe przegrałem…

Zbyt słaby wtedy byłem

By dziecię nasze przyjąć

Miast tego je zabiłem

Lekarzom kazałem je wyjąć

Zanim było gotowe

Powitać swym krzykiem świat

Nim pokazało swą głowę

Przerwałem mu życie jak kat,

Zamiast je chronić przed złem

W ramiona śmierci posłałem

By móc spokojniej żyć

Nawet mu grobu nie dałem,

Jak ochłap mięsa porcji

Do kuwety wrzucony

Po zabiegu aborcji

Embrion odczłowieczony…

+

Przyjmij go Boże do nieba

Miej litość nad mym sumieniem

Zapomnieć tego mi nie daj

Śmierć będzie mym ukojeniem…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

Wiedźmy i służebnice szatana, bo jedynie tak można nazwać te kobiety które chcą mordować swoje nienarodzone dzieci.

Jakim trzeba być potworem i degeneratem, czy psychopatą, by o tym mówić z rozkoszą o mordowaniu dzieci nienarodzonych przed kamerami TV.

A potem taka wokalistka Anna Wyszkoni będzie śpiewać kolędy w TVP, czy inne podobne, popierające aborcje.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1655275

Abortowane dzieci też się boją śmierci, ale im nawet nie dano okazji pożalić się w Wyborczej

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655279

Niech się boi ta poczwara Lampart, bo rogaty zagiął na tą poczwarę już parol i ma wyłączność na nią.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1655289

Zawsze z czymś równie beznadziejnym wyskpoczą. A wiemy, czym się kończą wyskoki na obcasach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1655312

- stanowczo za mało się mówi o późniejszych wyrzutach sumienia i cierpieniu kobiet i mężczyzn- niedoszłych ojców.
Tak - to jest potem, po usunięciu ciąży piekło kobiet - czasem do końca życia.

Mówiła mi o tym przed wielu laty pielęgniarka szpitala położniczego (jeszcze za komuny)- że aborcjoniści celowo o tym nie mówią aby nie odstraszać kobiet od aborcji dziecka.

Ja cały czas uważam że jest to jeden z elementów wyniszczania przez faszystów i czerwonych ludobójców Narodu Polskiego aby było nas Polaków jak najmniej - w wojnę nas zabijali bronią - w czasie pokoju zachęcają do aborcji.

PS - pytanie dodatkowe - kto jest autorem aby można było podać ?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655294

 Dziękuję za komentarze...

...przyznaję, że jestem autorem tego przemyślenia pisanego wczoraj wierszem, by tym bardziej trafić do serc ludzi walczących o życie każdego dziecka - będącego pełnoprawnym człowiekiem od chwili jego poczęcia (co gwarantuje mu prawo Boskie i Nasza Konstytucja) a tym samym sięgam jeszcze głębiej do serc i sumień wszystkich tych co nie mogą się jeszcze zdecydować na jego poczęcie, przedkładając ponad to własną karierę zawodową i czerpanie radości życia z codziennych beztroskich uciech traktując przy tym seks nie jako dar przedłużenia swojego życia w następnym pokoleniu lecz jak cudowną podróż z przygodnymi partnerami (często niestety niepełnoletnimi) która staje się zabawą nieodpowiedzialnych ludzi z fajerwerkami, które są efektowne w eksplozji, budzą zachwyt dając rozkosz ale nieumiejętnie odpalane z nieodpowiedzialnymi partnerami prędzej czy później spowodują bolesne rany i okaleczą psychikę ludzką na całe życie.

 Wiele z tych osób, przeważnie bardzo młodych kobiet, manifestujących swe żądania "prawa" do zabijania (aborcji) bezpośrednio zetknęło się z tym "zabiegiem" lub czują się zagrożone nim poprzez nieodpowiedzialne współżycie seksualne przy całkowitym braku możliwości wychowania dziecka.  Wtórujące im na manifestacjach panie w średnim i dojrzałym wieku to moim zdaniem zagłuszające swe sumienie matki czy teściowe, które same wcześniej dokonały aborcji lub namówiły (czy zmusiły) swe córki czy synowe do niej i nie dopuszczają do siebie za wszelką cenę myśli, że to był mord czy współuczestnictwo w nim a nie "skrobanka."

 Prędzej, czy później o ile los nie przerwie tego nagle, każdy człowiek w jesieni swego życia robi rachunek sumienia a pogłębiająca się niepełnosprawność (ból stawów, zmęczenie, choroby) i duża ilość wolnego czasu sprawiają, że chociaż zapomina się na bieżąco o nawet najprostszych czynnościach i zdarzeniach, to własnie z jeszcze większą siłą wracają wspomnienia z młodości i rodzi się pytanie, dlaczego i za co teraz tak cierpię, co zrobiłem w swym życiu złego? 

 Gdyby mnie Bóg czy ktoś z Was zapytał z czego najbardziej jestem dumny i czego wielkiego w swym 74 - letnim już życiu dokonałem to nie wymieniłbym ani sukcesów w pracy zawodowej czy mojego do dziś udanego małżeństwa, ani Syna, zasadzonego drzewa czy zbudowanego własnoręcznie domu - a właśnie kilkanaście lat temu udanego przekonania młodej dziewczyny by nie poddała się aborcji pomimo, że namawiał  ją do tego jej mąż wraz ze swoją matką (moją koleżanką) który miał już z poprzednią żoną dwójkę dzieci a z obecną wtedy żoną - syna. Dzisiaj jest szczęśliwą matką, która oprócz syna ma przepiękną córeczkę. To jest jej - a w tej drobnej cząsteczce i mój - anioł na tej ziemi...  

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1655308

Po drugie nie "zabójstwo człowieka/zabieg/zabijanie" tylko mord człowieka.
Aborcja to nie jest "zabójstwo" tylko morderstwo.
Słownik j.p. mówi:
Mord - ‹niem. Mord› książk. «rozmyślne pozbawienie kogoś życia, zwłaszcza w okrutny sposób. Rozmyślny mord, to jeden z czterech grzechów przeciwko bliźniemu, wołających o pomstę do nieba.
Według Mishnah, pierwszej części Talmudu, życie zaczyna się z momentem narodzin, kiedy dziecko otrzymuje duszę. Dopóki płód a właściwie najważniejsza jego część czyli głowa nie wyjdzie na zewnątrz, nie ma on nefresh (czyli duszy) i nie jest uznawany za żywą istotę.
Również według Starego Testamentu (Exodus 21:22-23) prawo żydowskie nie uznawało nienarodzonych dzieci za istoty ludzkie. Np. jeżeli ktoś uderzył kobietę ciężarną i ona w rezultacie poroniła, zabicie płodu nie było traktowane jako morderstwo. Jej mąż mógł się jedynie domagać kary pieniężnej w sądzie. Jednak gdyby ktoś zabił kobietę ciężarną, groziła mu za to kara śmierci. Z powyższego wynika, że Żydzi talmudyczni nie mają problemu z aborcją w jakimkolwiek stadium rozwoju płodu ludzkiego, ponieważ płód nie jest uznawany za istotę ludzką aż do chwili narodzin. Ciężko o tym pomyśleć, ale pro-aborcyjni Żydzi akceptują zniszczenie zdrowego, normalnie się rozwijającego płodu ludzkiego, niezależnie od tego, w którym miesiącu ciąży znajduje się kobieta.
W Stanach Zjednoczonych istnieje olbrzymie, wpływowe lobby proaborcyjne, w skład którego wchodzą następujące żydowskie organizacje: American Jewish Committee, American Jewish Congress, B’nai B’rith Women, Central Conference of American Rabbis, Federation of Reconstructionist Congregations, Hadassah Women, Jewish Labor Committee, Na’amat USA, National Federation of Temple Sisterhoods, National Council of Jewish Women, New Jewish Agenda, North American Temple Youth, Rabbinical Assembly Union of American Hebrew Congregations, United Synagogues of America, Women’s League for Conservative Judaism.
Lichter i Rothman przeprowadzili badania dotyczące poglądów przedstawicieli mediów na aborcję. Proaborcyjne stanowisko czołowych reprezentantów było łatwe do przewidzenia:
kierownictwo przemysłu filmowego: 62% Żydzi, 95% proaborcyjne;
kierownictwo branży telewizyjnej: 59% Żydzi, 97% proaborcyjne;
kierownictwo biznesu medialnego: 23% Żydzi, 90% proaborcyjne.
Cały ruch aborcyjny powstał z inicjatywy Żydów, którzy go finansują i propagują. Od 1973 roku poprzez aborcję zamordowano w USA ponad 50 milionów nienarodzonych dzieci. Mamy do czynienia z szatańskim, rytualnym mordem dzieci chrześcijańskich na masową skalę. To co przez wieki Żydzi zwalczali jako antysemicką potwarz, dzisiaj przybrało niewyobrażalne rozmiary.
2 cytaty:
„I na koniec muszę po raz kolejny wyrazić żal, że nie wszedł w życie, a nawet nie był rozpatrywany mój projekt ustawy w sprawie aborcji. Składał się on z jednego zdania w postaci kolejnego paragrafu do art. 148 kodeksu karnego, który mówi o zabójstwie człowieka. Zdanie to brzmiało: „W razie zabójstwa dziecka jeszcze nie urodzonego sąd może podżegacza uwolnić od kary.” Gdyby taka ustawa weszła w życie, Trybunał Konstytucyjny nie miałby przy tym nic do roboty.”
- Stanisław Michalkiewicz
W tej sytuacji muszę przypomnieć, że nad ustawą rozwiązującą sprawę aborcji wcale nie trzeba „pracować”, bo ona jest gotowa już od 1991 roku. Ustawę tę z postaci jednego zdania – dodatkowego paragrafu do artykułu 148 kodeksu karnego, który mówi o zabójstwie człowieka, przedstawiłem już wtedy. Niestety, wtedy również z gronie Episkopatu panował pogląd, że najważniejszy jest „kompromis” i dopiero potem ktoś musiał zwrócić uwagę, że nie można stać na nieubłaganym gruncie „kompromisu”, a jednocześnie pomstować przeciwko „cywilizacji śmierci”. Przypominam tedy zalety mego projektu, który jest zarazem surowy i humanitarny. Wspomniane zdanie brzmi następująco: „W razie zabójstwa dziecka jeszcze nie urodzonego, sąd może podżegacza uwolnić od kary”.
Co to znaczy? Ano – po pierwsze – że nie mamy do czynienia z żadnym „płodem”, tylko dzieckiem – co przepis stwierdza ponad wszelką wątpliwość. Po drugie, że przerwanie życia takiego dziecka jest zabójstwem – zatem sprawca czynu odpowiadałby, jak za zabójstwo – i w tym jest właśnie surowość, ale i logika. Nie ma bowiem żadnego powodu, by zabójstwo człowieka bardzo małego prawo traktowało w sposób uprzywilejowany, bo wtedy konsekwentnie musielibyśmy zacząć różnicować kary za zabójstwo w zależności od wzrostu, albo wagi ofiary. Zatem sprawca zabójstwa odpowiadałby aż do kary śmierci włącznie – bo nie tracę nadziei, że kara śmierci za morderstwa zostanie przywrócona. Jednocześnie jednak sąd mógłby uwolnić od kary „podżegacza”. Rzecz w tym, że w takim przestępstwie matka dziecka występuje jako podżegacz – bo sama sobie aborcji nie przeprowadza, tylko namawia do tego inne osoby. Zgodnie z prawem, podżegacz w zasadzie odpowiada tak, jak sprawca – ale właśnie ze względów humanitarnych zostawiłem sądowi szansę wzięcia pod uwagę wszystkich okoliczności, jakie konkretnemu przypadkowi towarzyszyły i orzeczenia humanitarnego, dzięki czemu kobieta, często znajdująca się pod presją otoczenia i lekarzy (w Kanadzie spotkałem się z przypadkami wręcz karygodnymi, a w dodatku – jak wskazują okoliczności – spowodowanymi rażącymi błędami diagnostycznymi; lekarze, którzy błędnie zdiagnozowali bliźniaczą ciążę, jako patologiczną i wręcz szykanowali nieszczęsną matkę, by poddała się aborcji, nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego urodziła ona zdrowe dziewczynki, które dzisiaj – jako urodziwe panny - mają już po 20 lat) – więc by taka kobieta mogła zostać uwolniona od kary. Nie widziałem też powodu, by powtarzać wszystkie przepisy części ogólnej kodeksu karnego o stanie wyższej konieczności itp, bo nie ma nic gorszego, niż ustawy przegadane. Ale to rozwiązanie miało wadę, że nie zawierało żadnych elementów przekupstwa, więc nikt nie był zainteresowany uchwaleniem takiej ustawy. Ale skoro już szykuje się wojna totalna na tym froncie, to może by spróbować?
- Stanisław Michalkiewicz

P.S. Aborcja eugeniczna zaproponowana przez Andrzeja Dudę polega na tym, że „Podejrzane o chorobę dzieci należy zamordować gdyż inaczej...umrą.”

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1655300

 Dziękuję za publikowanie obszernego wpisu, który choćby był stokrotnie powielany zawsze jest niestety nadal aktualny.

 Zabójstwo czy mord, tego moim zdaniem nie da się tu na forum wprost określić jako pojęcie uogólnione w odniesieniu do aborcji, bo trzeba je rozpatrywać indywidualnie w każdym przypadku i do tego uprawniony jest sąd, tylko niestety w obecnym systemie prawnym sędzia orzekający może być w tym temacie całkowicie niekompetentny i polegać na opiniach biegłych a te w zależności od ich poglądów bywają sprzeczne i dlatego zostawmy to prawnikom.

 My jako społeczeństwo zróbmy wszystko co tylko jest możliwe, by w kraju w którym są ogólnodostępne okna życia, w którym każda kobieta po urodzeniu może w klinice pozostawić całkowicie bezkarnie swoje dziecko - by prawo nie pozwalało na jakimkolwiek etapie ciąży na uśmiercanie dziecka absolutnie z żadnego powodu!

 Tym co zaraz powiedzą, że zwiększy się podziemie aborcyjne powiem krótko, bandyci zawsze byli i będą, sęk w tym by nie byli bezkarni i by im się to nie opłacało! Wystarczy jedna ustawa, by za wykonanie takiego "zabiegu" orzekana była kara bezwzględnego więzienia z przepadkiem mienia osiągniętego z wykonywanej "działalności"  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1655310

- prawem praw ludzkich i społecznych, permanentnie temat walcowany od dziesięcioleci - z upodobaniem i premedytacją przez komunistów przed wyborami aby przeciagnąć te kilka procent do siebie.
Uważam że bogate państwo pozwoliło by na załatwienie tych spraw niemal w 100% bo było by w stanie pomóc ludziom w każdej sytuacji. Jeśli dziecko urodziło by się z wadami państwo przejmuje obowiązki i odciążą taką kobietę.

Skoro Państwo Polskie (to polskie nie jestem jeszcze w 100% przekonany) - do tej pory utrzymuje np. bandyckie prawo stalinowskie o zasiedzeniu (łatwiej się bydłem rządzi) i toleruje takie przepisy k.p.a jak artykół 46 paragraf 6 który mówi że:

"drugie powiadomienie urzędowe (czyt.sądowe i inne) - uznaje się za doręczone" (możesz nawet być już na tamtym świecie ale to nie ma dla nich żadnego znaczenia bo i tak często wezwanie wysyłają celowo pod inny adres)

- i można kontunuwać sprawę np. odebrania domu czy o zasiedzenie to jak sobie te złamasy poradzą z trudniejszymi rzeczami ?

To co Minister Z.Ziobro robi to parodia prawa.

Odciąga regulacje prawne w nieskończoność pomagając w ten sposób w korumpowaniu Sędziów i Prokuratorów i to pośrednio przez tego (..tu dowolne słowo..) są te demonstracje Sędziów i Prokuratorów na ulicach miast bo te prawnicze szajki bandytów walczą o wszystko czyli o życie.

Dziś to oni (sędziowie i prokuratorzy) - są jednymi z najbogatszych ludzi w Polsce.

Jest więcej takich gniotów prawnych które są przyczyną tych wszystkich awantur i nieszczęść Polaków i nikt z tym nic nie robi.
Stoją jak gapy i czekają aż i ich koledzy uwłaszczą się na pozostałej cudzej własnośći bo ten proceder nielegalnych zajęć nieruchomości trwa cały czas w całej Polsce.

Wołomin to sztandarowy przykład przekrętów PiS i PO - tu się akurat te przestępcze łotry doskonale dogadują od lat a afera SKOK Wołomin tylko scementowała ten przestępczy gang.

Amber Gold 0,8 miliarda zł. - SKOK Wołomin 3,5 miliarda złotych !!! - rozumiecie to ?

Sorry ale musiałem to napisać bo to szczera prawda.

Dziś jak się patrzę na Ministra Ziobre to tak na mnie oddziaływuje jak Jaruzelski czy Kiszczak (vel.żydowski kiszony ogórek).
Sześć lat tarmosił się za bety z tłustą babą o imieniu Małgosia G. z SN a i tak go pokonała - dobrze że nie na ringu bo miał by jeszcze liliowe siniaki pod ślepiami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655313

to wcale nie wymysł komunistów.

To bardzo dawne "prawo kaduka" - prawo określające sposób dziedziczenia spadku, przy czym - zasady dziedziczenia zmieniały się na przestrzeni czasu. Początkowo dziedziczył suweren, później krewni - nawet do ósmego pokolenia, wreszcie pojawili się tacy, którzy wyszukiwali "kaduki", zasiedlali je, pretendując po pewnym czasie, do posiadania ich na własność.   

Wołomin to sztandarowy przykład przekrętów PiS i PO - tu się akurat te przestępcze ch*je dogadują doskonale od lat a afera SKOK Wołomin tylko scementowała ten przestępczy gang.

Amber Gold 0,8 miliarda zł. - SKOK Wołomin 3,5 miliarda złotych !!! - rozumiecie to ?

Sorry ale musiałem to napisać bo to szczera prawda.

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/reply/157276/1655313

Jeśli to, co piszesz w związku  ze "stalinowskim prawem o zasiedzeniu" jest twoim zdaniem prawdą (szczerą) to ile jest warta reszta twojej "szczerej prawdy"?

Tak tylko pytam, wcale nie "dla kolegi"!

Pozdrawiam,
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1655322

We wszystkich partiach robią lewe interesy, ale tylko prezes Kaczyński nie odpuści, gdy przekręt któregoś z PiS-u wypłynie na światło dzienne.

A u totalnej zarazy, będą pyskować, że to atak polityczny, ze strony PiS-u.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1655328

- @katarzyna.tarnawska. - fakt że precyzyjnie genezy zasiedzenia nie znałem ale utrzymywanie tego zbójeckiego prawa (dlaczego o tym trochę niżej jako dopisek) - przez obecny obóz rządzący jest wysoce naganne, żeby nie powiedzieć korupcjo i afero-genne bo tak jest w istocie.

To już trwa od bardzo wielu lat. Znam z nazwiska osoby które jako jedne z pierwszych w połowie lat 90-tych widząc okazję zarobku ogromnych, darmowych pieniędzy - (ziemia w tym czasie bardzo podrożała) - tym się w Polsce zajmowały. Wystarczy przejżeć wpisy - kto przeglada księgi wieczyste ? - aby ustalić praktycznie tych samych amatorów cudzego mienia.

Obawiam się że zanim głupki od Ziobry na to wpadną to złodzieje zdążą spalić księgi odwiedzin tak jak komornik Bogiel (najbogatszy komornik w Polsce) prawdopodobnie spalił 6 ton akt "dłużników" w miejscowości Zakręt (trasa na Lublin 10 km.od W-wy).

Mają w tych sprawach "ruchy jak Maniek suchy". Czas gra dla nich (dla złodziei) - bo następują "nieodwracalne" zmiany prawne własności i jest to dziś już celowe działanie.

Stalinowskie prawo jednak było i tak precyzyjnie to dotyczyło Warszawy i wywłaszczenia dekretem właścicieli kamienic i ziemii pod nimi i tego też chyba nie poprawiono bo Państwo powinno przejąć wszystkie nieruchomości i zobowiązania i nimi dysponować i w razie ustalenia prawdziwych spadkobierców sukcesywnie regulować należności.

Jest tylko jeden "problem" - mafie prawnicze nic nie zarobią.

Komentarz Pani przypomniał mi pewien dowcip jak pyta gospodarz bacę: "ej baco - słyszałem że dostaliście łomot w lesie ? - baca na to - eee jaki tam las - raptem dwa drzewa rosły" - o łomocie ani słowa nie powiedział.

Więc w związku z tym pytanie do Pani choć odpowiedź trudno będzie zweryfikować - czy Pani albo ktoś Pani bliski zasiedział cudze mienie ?

Gdyby Państwo Polskie przejęło majątki po wymordowanych w wojnę Żydach i Polakach nie było by i tej warszawskiej afery "reprywatyzacyjnej" i dziesiątek innych ale te ujawnione to prawdziwy "wierzchołek góry lodowej" - już oprawię w cudzysłów żeby mi Pani nie pomieszała szyków i nie zajmowała się sprawami mniejszej wagi, zamiast dotknąć istotę problemu - dlaczego to złodziejstwo ciągle trwa ?

Jako przykład - dla mnie osoba która kryje pedofila jest bardziej winna niż ta która dokonuje tego czynu - powinna się Pani domysleć dlaczego tak uważam i jaka jest geneza zła.

Co do "szczerej prawdy" to napisałem to w końcówce tekstu (o Amber Gold i SKOK Wołomin - proszę sobie przeczytać - może cyfry się nie zgadzają ? :) ale widzę że chcąc podważyć mój autorytet a w związku z tym i komentarz który napisałem zachowała Pani dowoloną interpretacją łącząc poszczególne fakty i ich fragmenty na "sowiecki styl" w zbitkę która posłużyła Pani do wystawienia nieuzasadnionej i nieuprawnionej opinii.

Mam też pytanie do Pani bardziej prozaiczne - czy zdarza sie Pani podnieść cudzy papierek leżący koło kosza na ulicy i wrzucić go do kosza ? - jak mi Pani na to odpowie szczerze to już będę wdzięczny :)

PS - z tego zbójeckiego prawa o zasiedzenie korzystają rządzący na zmianę bo tylko oni mają dostęp do ksiąg wieczystych lub wykazu płaconych podatków od nieruchomości (w Samorządach i w Starostwach) - lub nie płaconych od lat. To po tym poznają co można sobie ukraść a co nie.

Władza w ten sposób dała sobie przywilej i wyłączność na złodziejstwo z którego bardzo chętnie korzysta.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655339

Jakoś daleko odeszliśmy od tematu tego wpisu o tragedii aborcji!

Odpowiem jednak na ten temat poboczny.

PiS to na razie jedyna partia w Polsce którą moderuje, we właściwym kierunku, jej lider. Niestety - nie ma ludzi idealnych, choć chciałabym aby tacy byli w PiS-ie. Nie mniej propaganda w stylu PiS-PO - to samo zło nie służy Polsce. Powinniśmy przestać działać jako "oburzeni" natomiast szukać rozwiązania które pozwoliłoby wyeliminować zło czyniących z partii sprawującej władzę. Chyba iż chcemy powrotu do tego, co było.

 Wreszcie - odpowiadam szczerze - zdarzało mi się (gdy jeździłam miejskimi środkami komunikacji i chodziłam pieszo) - usuwać z chodnika, albo też z jezdni  cudze śmieci. Nie tylko "papierek" ale np. szkło z rozbitej butelki albo biednego, zabitego kota - potrąconego przez samochód.

Wyjaśniam, że członkiem ani nawet admiratorem PiS-u nie jestem. Przypomnę jednak, że prawda bez miłości - to inkwizycja. Lecz jeśli głosimy prawdę negatywną na temat PiS-u, to może należałoby mówić prawdę pozytywną. I podejmować, po namyśle, działania mądre. Już nie jesteśmy dziećmi by działać odruchowo i emocjonalnie, zwłaszcza gdy sprawy dotyczą naszego bytu narodowego. 

Pozdrawiam,            

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1655416

- na forum - dlatego tak jak w e-mailu użyte zostały zwyczajowo małe litery "zwykły polak") zakładając tu konto nie było zdaje się takiej informacji.

Bardzo ładnie skompresowała Pani komentarz - to dobrze, bo będę miał się na kim wzorować, zresztą Pani komentarze uważam za jedne z kilku komentatorów o najbardziej rzeczowych i wyważonych w treści na forum.

Myślimy podobnie i mamy te same autorytety ale wyciągamy trochę różniące się wnioski -

- "najpierw pilnujmy swoich" ! - kto to powiedział ? :)

Proszę pamiętać że wrogowie Polski celowo wciągają w bagno korupcyjne ludzi prawicy (Pinior i inni) - aby można było mówić "PiS , PO samo zło" i zmuszać ich szantażem do współpracy dlatego należy zachować właściwą ocenę postaw i odróżniać tego co kreuje zło i tego co je ujawnia.

W sprawach o pedofilie nie było by tyle wyrządzonego zła gdyby ktoś reagował na samym początku.
Kryjąc ten proceder doprowadziło do kontynuacji i eskalacji co zdaje się jest bezdyskusyjne i potwierdzone faktami i dowodami. Tak jest prawie zawsze. Brak ujawnienia i kary wręcz zachęca do dalszych przestępstw.

Jeśli chodzi o rozwagę to proszę też zobaczyć kogo PiS pododawał do grona znajomych i przyjaciół na FB. Nie sposób odróżnić kto jest kto - bo komuniści to robią z rozkazu a nasi (prawica) z głupoty.

Gdybym był w Rządzie lub pełnił jakąś funkcję lub nawet był w PiS-ie (też tak jak Pani nie jestem) - to bym podjął działania w inny, być może bardziej właściwy sposób.
Tu powinieniem podać przyczynę mojej frustracji ale z pewnych powodów tymczasem ją przemilczę bo z czerwonymi "boksuję się" już od dziesięcioleci przy biernej postawie niektórych nawet wpływowych ludzi prawicy którzy mają wiedzę o tym co się dzieje.

Była taka bajka (sorry nie pomnę tytułu) - w której dziecko krzyknęło do maszerującej świty z Królem na czele że: " przecież Król jest nagi" ! - jedni z trwogi, inni zabiegając o względy Króla okłamywałi go że jest "och i ach" i ma przepiękne szaty na sobie.

Jak to w dobrej bajce jest morał ale i nauka jak postepować w życiu. Proszę mi wierzyć że ukrywając zło - szkody i zniszczenia zawsze są znacznie większe im później zostanie to ujawnione. Tak zło pochłonęło do reszty Bolka.

PS - zapytałem o podniesione papierki bo to wbrew pozorom bardzo wiele mówi o postawie człowieka do świata i otoczenia.
Proszę pamiętać też że im dalej od brzegu człowiek wejdzie na kruchy lód na jeziorze czy rzece, tym ma mniejsze szanse na przeżycie kiedy lód pod nim się załamie - dotyczy to właśnie moich uwag co do PiS w Wołominie bo nie pisałem o całej parti tylko o tym co złego dzieje się lokalnie i można to jeszcze małymi środkami naprawić.

Były ostatnio trzy kampanie wyborcze i żadna parita nie atakowała drugiej aferą SKOK Wołomin - dlaczego ? - nawet jeśli się któremuś coś "wymsknęło" to był natychmiast dyscyplinowany przez swoich. Druga strona dyplomatycznie milczała :)

Nie może być podójnych standardów w uczciwości i moralności bo jeśli tak to należy te słowa wykreślić ze słownika i z użycia i niech "Kali decyduje czyja jest krowa".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655460

...Niech się wypełni dobra wola
Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko - słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
Niech więcej Twego brzmi imienia
W uczynkach ludzi niż w ich pieśni,...

Skasowało mi (przez moją pomyłkę) dłuższy komentarz.

Uważam, że powyższy fragment Modlitwy Tuwima jest znacznie bardziej właściwym komentarzem.

Moralność jest jedna i jedyna, podwójna - być nie może!

Cieszy, że mamy te same priorytety!

A baśń o nagim królu to andersenowska (duńska) opowieść Keiserens nye Klæder czyli nowe szaty cesarza.

Nigdy też ani ja, ani nikt  moich Bliskich, nie korzystaliśmy z "prawa kaduka".  

Serdecznie pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1655494

 - tym razem bezdyskusyjnie muszę zgodzić się z panMarkiem!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1655323

Po pierwsze dziękuję, że znalazł się na niepoprawnych mężczyzna, który podniósł tę kwestię.  Pisałam  dwukrotnie na ten temat, ale przechodziło z niewielkim odezwem - A pisałam tu: nasi tu byli? i tu:  piekło mężczyzn. To , co napisałeś   jest  w tej samej "linii", co moje refleksje,,,

Po drugie: szczery żal nigdy nie jest spóźniony - jest trampoliną, z której można wyskoczyć do góry, ale nawet jeśli się nie zdąży wyskoczyć w tym życiu, to  i tak ma znaczenie ogromne. Ten łotr  który wisząc na krzyżu koło Jezusa  okazał szczery żal, przeszedł do historii  jako wygrany....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1655334

Feministki nienawidzą tej fotki...

Facebook kasuje i blokuje natychmiast

https://twitter.com/czaro_m/status/1341472420406898690

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655499

 Ja widzę na tym zdjęciu tylko karmiącą z miłością swoje dziecko matkę w naturalny sposób utrzymującą więź z dzieckiem, która zaczęła się od poczęcia, która daje mu pokarm, siłę i moc przetrwania, tak mało i aż tak wiele...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1655541